Skocz do zawartości
IGNORED

ZMiana gramofonu i wkładki z unitra ADAM na ?


Goonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, płyty zbieram od 2 lat, najczęściej przywożę je z Danii lub kupuje na allegro, w mojej kolekcji jest wszystko

soundtracki z lat 80 , alternatywa, trochę pierwszych wydań.

Dotychczas katowałem swoje płyty na Unitrze adamie z wkładką MF 101

 

Wzmacniacz jakiś taki i unitry głośniki...

 

Dźwięk nie jest najpiękniejszy

zastanawiam się co może odmienić stan moich nagrań

Czy kupić samą wkładkę i zostawić adama , czy zmienić i wkładkę i gramofon, może problem leży po stronie głośników unitry - dźwięk jest płytki mało basu...

 

Jeśli zdecydowałbym się na kupno gramofonu ( o ile to naprawdę konieczne) mógłbym przeznaczyć na niego 3 tyś zł z wkładką.

 

ale co dalej ? czy może kupić samą wkładkę ?

 

 

Bardzo proszę o instrukcje, gramofon, wkładka, kolumny, wzmacniacz ?

 

Mógłbym rozejrzeć się za używanym Bangiem & Olufsenem ? Może ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie ?

 

Pozdrawiam serdecznie Filip

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorens seria 3xx (318; 320; 321).

Wkładka MM Ortofon.

Przedwzmacniacz zewnętrzny.

Powinieneś zmieścić się w 3000zł.

 

B&O - szybko bym o tym zapomniał.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciśnie Ciebie kasa to z grubsza w cenie nowego przedwzmacniacza zewnętrznego można kupić z drugiej ręki niezgorszy wzmacniacz z wbudowanym preampem gramofonowym. Paradoksalnie im starszy tym lepszy (niektóre stare Sony mają np. często przyzwoite pre MM/MC!), bo już od połowy lat 80-tych cyfra zaczęła wypierać gramofony. Z tym, że kupując starego rupiecia zakładaj konieczność przeglądu, naprawy itp. Jest to ruletka, a kupując na aukcjach internetowych - zwłaszcza w Ojczyźnie naszej - ryzykujesz niestety wydymanie (naciągane opisy, zawyżone ceny, towar głównie z niemieckich/angielskich wystawek)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale sprzedawać Adama ?

Ktoś potem kupi od Ciepie i z dobrą wkładką za 1000zł będzie miał miodzio. Lepiej zaoszczędzona kasę wydaj na głośniki i wzmacniacz, a piękny gramofon zostaw w spokoju. Tak się dziwnie składa że jak przegladam Allegro to w każdym Adamie siedzi MF101, czasem 104, czy nikt nie rozumie że to doskonały gramofon tylko wkładka słaba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Jeśli jest/są amator/rzy to szybko bym sprzedał.

 

Tutaj jest kilka gramofonów o których wspominałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000zł na sam gramofon - to już zdecydowanie seria 5xx.

To taki sprzęt ... do końca życia. :-)

 

126 nie jest specjalnie skomplikowany - schematy są na vinylengine.

Jak dobra cena (?) to można brać. Ja polecam serię 3xx (jako minimum) dlatego, że posiada rozwiązania zaczerpnięte z poprzednich wersji, tym samym są bardziej dopracowane.

 

Seria 5xx to ... dzieło sztuki i piękny mebel.

 

Tak czy owak - gramofon Adam to przy wspomnianych przeze mnie modelach jak furmanka do Jaguara.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo dziękuję za linki do ebay - czegoś tam poszukam.

 

Mógłbyś mi przesłać kilka propozycji przedwzmacniaczy i głośników ? i mam jeszcze jedno pytanie - co nie gra z duńskim B&O ?

 

Przyglądałem się temu sprzętowi z bliska i muszę powiedzieć ze wygląda całkiem całkiem ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

>126 nie jest specjalnie skomplikowany - schematy są na vinylengine.

>Jak dobra cena (?)

Dla mnnie jest skomplikowany... Cena to troche powyzej 1Kzl. Pytanie tylko, czy to jest w stanie zagrac lepiej od mojego systemdeka IIX?

Pzdrw

e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zagra lepiej tego nie wiem.

 

W tym Systemdeku masz szklany talerz? Jeśli tak to bym zmienił. Jeśli masz ramię z możliwością regulacji VTA to zrobiłbym cięższy (oryginał ma niecałe 1,8kg).

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerz jest szklany. (zamienilem tylko welniana mate na vinylowa)

A jaki material proponujesz? Ja myslalem o akrylowym, ale akrylowy raczej ciezszy nie bedzie, no chyba

zeby byl naprawde grubasny, ale wtedy nie wystarczy regulacji VTA. Poza tym nie wiem jak zawieszenie zareaguje na ciezszy talerz.

e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robić wiele grubszego ... wystarczy zrobić o większej średnicy i tam dać więcej masy ...

 

Zawieszenie powinno wytrzymać. Z tego co widziałem to jest regulowane?

 

Chodzi o to że szkło ... to jeden z najgorszych materiałów z jakich może być zrobiony talerz. To są rzeczy wyraźnie słyszalne.

 

Jeśli zmienisz okablowanie w ramieniu i pociągniesz przewód od wkładki do preampa to będzie drugi kolosalny krok naprzód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaja, dzieki za rady! Na jakie okablowanie wymienic? Gdzie mozna nabyc takie kable?

A co do szklanego talerza, to dziwie sie, ze pan Dunlop wybral najgorszy dostepny material, czyzby koszta? Myslisz, za aluminium jest lepsze?

e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej i wygodniej to zaprojektować i zrobić z akrylu. Poza tym sonicznie też lepiej.

 

Dlaczego wybrał szkło? Nie mam pojęcia ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A:

okablowanie >> VdH; ebay; partsconnection.com ; ... zrobić samemu. Kolejność przypadkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w tym sezonie odpuszczę gramofon.. nie mam kasy

 

chciałbym dokupić wkładkę do Adama ... i najlepiej żeby w późniejszym czasie ta wkładka grała w jakimś innym gramofonie (pewnie Thorens'ie)

jaką wkładkę do tego gramofilca kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poszedłeś po rozum do głowy, jeśli juz kupisz dobrą wkładkę do Adama, to zostanie z pewnością na lata. Jeśli chodzi o wkładkę to kup jaką tylko chcesz, nie ma wkładek do Adama, wszystkie są uniwersalne. jak pisąłem wcześniej po prostu taki zbieg okoliczności że jak ktoś ma Adama to gra kiepsko, bo te zacne gramofony po prostu były dość drogie, do tego zajebiście się prezentują i jak ktoś ma to w stanie gabinetowym z oryginalną wkładką. Jeśli natomiast chcesz po prostu słuchać na tym gramofonie płyt to wymieniasz wkładkę (Grado, Goldring) i po sprawie. Oczywiście kabelki też do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widzisz jest sporo chętnych, mam nadzieję że nie robię nikomu darmowej reklamy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.