Skocz do zawartości
IGNORED

rodzaje bolero 200 ?


DjPawSsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadałem 2 pary kolumn bolero 200 otóż jedna para miała głośniki niskotonowe gdn 20/60/3 12 ohm natomiast druga para kolumn miała gdn 20/60/3 15 ohm różniły się także znaczkiem na dole te z gdn 12 ohm miały znaczek taki (obrazek pierwszy) a drugie kolumny miały znaczek (obrazek drugi) różniły się już położeniem zwrotnicy, kolumny z 12 ohm głośnikami miały zwrotnice na dole a kolumny z 15 ohm głośnikami miały zwrotnice położoną nad głośnikiem niskotonowym.

Dodam iż kolumny były otwierane tylko raz przez ze mnie z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18858-100000056 1276860142_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO ja wiem bo miałem te kolumny i bardzo je lubiłem..potem naczytałem sie pedalskich gazetek audio i je sprzedałem...pisało tam, ze muły ostre kopułki i inne takie duperele..niepotrzebnie trzeba było zrobić zwrotnice i wymienic wysokotonowego na jedwabna kopułkę..grały by klasę lepiej:)

Ale do rzeczy..były wogóle 3 wersje jedna nawet drozsza bo miała naturalną okleinę dębową.

Różne głosniki były w wersji na 4 i na 8 ohm..stąd pewnie różnice..nawet różniły sie lekko zwrotnice..Fajne kolumny z ciepłym może mało audiofislkim basem..ale tak jak wychodziła tam płyta z muza z X files..poasdzki i meble drżały..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że fajne kolumny :)posiadam takie :) nie hestem audiofilem więc dźwięk mi w nich nie przeszkadza :) dzięki za odpowiedź kolego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł!!no to nie wiedziałem..na srednicy był tam polipropylenowy głosnik..robiliśmy w swoim czasie test z kolegą który kupił bodajże dynaudio za kilka tys zł i średnica tonsila mi sie bardziej podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadałem Bolero 200 /ZgB 100-8-540/.Kupiłem je chyba za 1800 zł w roku 1997 po przeczytaniu entuzjastycznej opinii użytkownika z czasopisma Elektronik pt: "Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie".Zachwalał je za nisko schodzący bas.Pamiętam nawet jego słowa,iż cała magia kolumn to ten miękki nisko schodzący bas.Wcześniej posiadałem ALTUS 140.Grały męcząco estradowo z basem nijakim pudełkowym.Ale grały tak w moich 15m2 bo gdy je odsprzedałem koledze który wstawił je do lokalu/bar/ pomieszczenie 50m2 to zagrały o wiele lepiej.Po prostu w moim małym pokoju dusiły się.Gdy kupiłem BOLERO odczułem ulgę dla uszu.Grały spokojnie ciepło relaksująco.Ale z czasem okazało się,że nudno bo tak jednostajnie z kiepską średnicą i zamulały cały przekaz muzyczny.Muzyka poważna/wystawione na Targach Poznańskich były właśnie zalecane do takiej muzyki/ była odtwarzana w miarę miło dla ucha ale już muzyka rockowa czy hard-rock nie za bardzo.Grały ze wzmacniaczem dzierżoniowskim WS 442/od wieży "szuflada" / a póżniej z Pioneerem SA-510.Z czasem zaczęło mnie drażnić iż wiedziałem na pamięć jak zabrzmi dana płyta.Po prosu nie były przejrzyste dżwiękowo tylko dodawały od siebie taki nalot barwowy.Zastanawiałem się jak je ulepszyć.Może wymienić głośnik wysoko tonowy,postawić kolumny na kolcach na płytach marmurowych,żeby uzyskać bas bardziej punktowy, zróżnicowany,myślałem też o wymianie średnio-tonowego? Na pomysłach się skończyło.Niczego nie poprawiłem a wstawiłem je do komisu bo tak mnie nudziły swoim przekazem.Na końcu jedynie podobał mi się ich ciężar, wymiary, gabaryty.W komisie dostałem za nie chyba 400 zł mimo,iż wyglądały jak nowe.Pozbyłem się ich z tak dużą stratą finansową ale gdy nabyłem okazyjnie monitory Paradigm studio 20V2 i dorobiłem sobie solidne ciężkie standy na kolcach szybko zapomniałem o tej stracie finansowej, bo wreszcie miałem radochę z odsłuchu każdego gatunku muzycznego w swoich 15m2.Zawsze chciałem mieć duże podłogówki a tu okazało się iż w moich 15m2 lepiej brzmią monitory.Mój błąd polegał też na tym,że nie zrobiłem rozeznania w 1997 jakie na rynku są kolumny zagraniczne w cenie 1800 tylko od razu wszedłem w następne kolumny Tonsilu.A były już wtedy np DALI 104 w podobnej cenie.Za jakiś czas kupił je kolega.Słuchałem ich i w duchu wkurzałem się,iż mam BOLERO 200.Na koniec podaję typ głośników jaki był w moich BOLERO.Za wysokie tony odpowiadał GDWK 8-11/120 za średnie/de facto niskie/ GDN 16/40/4 a za niskie tandem wewnątrz kolumny GDN 20/60/3. Impedancja 8 Ohm pasmo 35-22 000 Hz/ ale czy takie było na prawdę? / efektywność 87 dB częstotliwość podziału 125/4000 Hz wymiary 270x960x310 mm masa 26 kg. Jak sobie przypominam powyżej Bolero z wyrobów Tomsilu były tylko Tango w 1997 r.Ale cena tak jak i Bolero była z kosmosu.Póżniej wyszła seria Maestro która brzmiała ciekawiej od Bolero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi kupiłeś dwa różne kolumny pewnie z różnych serii ot całą tajemnica :)

Efekt prawdopodobnie troszkę inna charakterystyka, no i ciut inne brzmienie z lewej a z prawej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem wdóch różnych kolumn z innej serii hahahhaha mam te kolumny z drigiego zdjęcia człwieku czytaj uważnie. Bolero kolumny fajne a to że komuś się nie podobają to tylko i wyłącznie tego kogoś sprawa. A jak wam nie pasuje możecie przesłać mi na rachunek bankowe z 10 tys i kupie sobie monitory za tą sume nie którzy nie myślą że innych nie stać na drogie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.