Skocz do zawartości
IGNORED

aio4all jak zlikwidować trzaski ?


leonardofree

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowane asio 4all ale po włączeniu w foobarze słyszę trzaski jak ze starego winyla. Jak się tego pozbyć ? Gdzieś napisali, że trzeba zmieniać ustawienia biosa ale z ustawień PCI mam tylko latency timer i zmieniłem na 64.

A w ogóle potrzebne w foobarze to asio skoro w ustawieniach output mamy i bez niego - buffer lenght, który można ustawić nawet na 50 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vista i 7 jest pewnie zbędne. W XP to konieczność. Przynajmniej w moim wypadku. Ewentualnie Kernel Streaming, jednak ASIO jest chyba nieco lepsze (chyba, bo w ABXa "na zimno" bym nie poszedł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki bufor jest potrzebny przy nagrywaniu lub obróbce dźwięku. Do playbacku skracanie bufora na siłę nie ma najmniejszego sensu - przeciwnie, im dłuższy bufor tym mniej obciążony komputer i tym mniejsze prawdopodobieństwo dropoutów. Zresztą jak byk stoi w foobarze w ustawieniach - zalecane jest 1000-2000ms.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm, 21 Cze 2010, 19:10

 

>W Vista i 7 jest pewnie zbędne. W XP to konieczność. Przynajmniej w moim wypadku. Ewentualnie

>Kernel Streaming, jednak ASIO jest chyba nieco lepsze (chyba, bo w ABXa "na zimno" bym nie poszedł).

 

Wczesne wersje XP faktycznie modyfikowały dźwięk (mikser winzgrozy) ... ale najnowsze chyba już nie ... nie pamiętam bo dawno nie używałem tego systemu. W Vista bitperfect nie stanowi problemu (chyba że mamy kartę która robi jakieś operacje czy trzeba czy nie). ... bo ASIO przy odtwarzaniu jest sens używać tylko po to by ominąć ewentualne systemowe dewastatory (których może nie być - i w ten czas ASIO jest właśnie zbędne). Bo jeśli chodzi o opóźnienie, to jak kolega wyżej napisał jest ono nieistotne jeśli nie nagrywamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie troszke pod temat;)

Ostatnio za grosze wymienilem karte muzyczna na sb audigy sb0090, muzyka leci przez foobara + asi4all, sterowniki kx`y.

Co i jak ustawic, zeby dzwiek lecial z kompa jak najbardziej `neutralnie`, tzn. nie chce zadnych dodatkow, regulacji tonami, itp. Sygnal w miare bezposredni i tyle.

W dsp w kx`ach mam tylko fxbusx, xrouting, prolog i epilog, nic wiecej. Na tych ustawieniach dziala mi przynajmniej wszystko co chce, od karty tv, po filmy, muzyke i gry.

 

Piszecie, ze w W7 mozna wywalic asio4all, ktore wtedy output device ustawic w foobarze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrt57, 22 Cze 2010, 12:02

 

SB0090 upsampluje wszystko bardzo niedokładnie do 48 Khz (generując wysokie zniekształcenia IMD ... łatwo to usłyszeć) ... trzeba użyć wysokiej jakości resamplera w programie odtwarzającym (do 48K) by tego uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, straszne problemy mam z tym wasapi, pamietam, ze juz kiedys podchodzilem, ale nie dalem rady;) obecnie udalo mi sie uruchomic, ale nie chce dzialac jako output master mixer, tylko wave 2/3 itd...

nie wiem o co mu chodzi, z asio takich problemow nie mam.

Resamplera musialem uzyc wbudowanego w foobara, resampler pphs->48kHz.

Z tym, ze znowu powrocily trzaski w podczas odtwarzania filmow, nawet glupiego youtube.

Nie wiem jak to jest, ze odkad pamietam to mam problemy z dzwiekiem...

 

Moze ktos pokazac swoje ustawienia w kx'ach, zwykle stereo, ale tak zeby wszystko chodzilo(gry, video, muzyka) bez zadnych dodatkow/ulepszaczy/itp?

Ciekawe, ze moge sobie wylaczyc zarowno prolog jak i epilog, jedynie fxbus i xrouting polaczone dwiema kropkami wystarczaja do grania muzyki, cos to wszystko dziwne... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.