Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiany w systemie: kolumny czy kable ?


markslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam wzmacniacz Accuphase E303x i odtwarzacz Pioneer PD T09 (odpowiednik PD95) i jestem z nich bardzo zadowolony.

Słucham ogólnie muzyki rockowej i metalowej i od jakiegoś czasu zauważyłem ,że brakuje mi takiego "mięsa" w brzmieniu gitar. Swego czasu założyłem temat o zmianie kolumn ponieważ mam JBL Xti 100 - uznane za dosyc dobre kolumny jednak porównując z elektroniką to są z ewidentnie z niższej półki. Planowałem jakąś zmianę na używane kolumny w granicach 5 tyś zł (np JM Lab Electra 926) ale ogólnie to jestem zadowolony z dźwięku z JBL. Może to dlatego, że lepszych kolumn nigdy nie miałem i na dłuższą metę nigdy nie słyszałem. Kable mam IC: Tara Labs Prism 3300 a głośnikowe najwyższe Hotline (niebieskie). Tutaj myślałem o przerzuceniu się na zestaw Cardas Golden Reference. Co byście mi radzili? Nowe kolumny i potem kable czy może zostawić JBL i poprzebierać w kablach? Pytam przede wszystkim dlaego, że nie wiem czego się mogę spodziewać np. po JM Lab czy to będzie ewidentny krok do przodu, czy Accu je pociągnie itp. Pokój mam nieco ponad 20 m2 także z tego względu też za bardzo nie mogę szaleć. Liczę na Wasze opinie. Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu najpierw poszukałbym kolumn - choć jeżeli Twoje Ci odpowiadają, to wydaje się to pozornie bez sensu. Namawiałbym Cię jednak do pojeżdżenia po znajomych i posłuchania innych niż te, które masz, możesz też poumawiać sie na odsłuchy w sklepach. Kable zostawiłbym na sam koniec, choć pewnie są takie, które na jakiś czas zamaskują niedostatki. Ale zaczniesz słuchać innej muzyki i klops - wtedy same kable już mogą nie wystarczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tez zwalalem wine , a to kolumny, kable , wzmacniacz ...a moze poprostu wina lezy w pomieszczeniu , zabralem sie za akustyke pomieszczenia ( ustroje ) i problem zniknal, zero podbarwien , znakomita kontrola basu , swietna gora. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie jest idealne i niestety niewiele da się zrobić. Pożyczałem ostatnio od znajomego inne kable głośnikowe i ogólnie wszystko było gorsze poza tym, że średnica nabrała masywności czego właśnie zaczęło mi brakować u mnie.

 

Chyba jednak wybiorę się posłuchać teoretycznie znacznie lepszych kolumn podpiętych pod mój sprzęt, żeby sprawdzić czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie muszą być "lepsze" - z wyższej półki cenowej. Mogą mieć po prostu inną charakterystykę grania. Czy Dali Helicony grają lepiej od Dynaudio Audience SE? Pewnie tak... mimo wszystko zamieniłem pierwsze na drugie bo granie dynków bardziej mi odpowiada. Ot cała recepta na szczęście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć markslav

Przychylam się do opinii kolegów spróbuj poszukać w głośnikach kablami możesz dopieścić brzmienie ale na pewno nie zmienisz jego charakteru. U mnie, na przykład Audience 52se nie grały tak jak ja sobie to wyobrażam dlatego cieszy się nimi kolega "mikel" a ja szukam dalej.

Pozdrawiam wszystkich melomanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się posłuchać kolumn o skrajnie różnych brzmieniach. Na podstawie takiego doświadczenia dużo łatwiej będzie Ci coś doradzić a i Tobie samemu coś ostatecznie wybrać. Jesteś osłuchany ze szkołą grania JBLi, spróbuj czegoś subtelniejszego, może z konstrukcji zamkniętych, może też dipoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek posłuchaj Jm Lab Electra 1027 be, Paradigm Signature S6, wyższe modele Monitor Audio i pamiętaj, że przepaści nie będzie - XTI 100 to świetne paczki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakieś konkretne wskazówki ponieważ niestety działam trochę w ciemno. Trochę już słyszłem ale to były gorsze konstrukcje (xti 60, phonary) i xti 100 wypadły na ich tle zdecydowanie lepiej, brzmienie było pełniejsze, bogatsze, szersze itp. Założyłem temat jakiś czas temu na jakie kolumny zmienić i konkluzja była, że na żadne bo xti 100 są dobre. Powiem szczerze, że tylko drobne szczegóły mi przeszkadzają a że słucham rocka i metalu to i tak większą kulą u nogi jest jakość brzmienia tej muzyki. Pokój 20m2 też nie należy to najszczęśliwszych i zastanawiam się nad celowością wydawania tych dodatkowych kilku tysięcy zł. Szczególnie, że jestem zadowoly ze Accu i Pionneera na tyle, że nie chciałbym aby nowe kolumny wymusiły zmianę np wzmaka na bardziej wydajny. Kolega Masterofdeath ma na stanie JM Lab 936 i grzechem byłoby ich nie sprawdzić ale możliwe, że zostane przy jbl i poprzebieram w kablach.

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable przeważnie wprowadzają kosmetyczne zmiany z niezbyt spasowanych systemach; albo tam, gdzie coś chcemy sobie zmienić. Kolumny głośnikowe mogą wprowadzić konkretne zmiany w prezentacji dźwięku. Dlatego kable to ostateczność, gdy ma się już dobrany zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kable dobiera się na końcu, pytanie tak sformułowałem ponieważ ogólnie jestem zadowolony z tych Jbl. Brakuje mi tak jak pisałem trochę ciężaru w brzmieniu. Dodatkowo jako IC mam Tara Labs Prism 3300, która jak widać powyżej ma różne opinie ;-) Wymieniłbym ale nie za bardzo wiem na co. (myślałem o zestawie Cardas golden referance) choć też spotkałem się z opiniami, że to kable bardziej do klasyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, słuchałem XTi 100 oraz electry 926 (jedne i drugie bardzo udane paczki!). Wydaje mi się, że musisz sam posłuchać u siebie takich kolumn jak te JMLaby. To zupełnie (wręcz absolutnie!) inny sposób prezentacji, nawet ciężko to porównać, dlatego konieczny odsłuch przed zakupem u siebie w pokoju obowiązkowo, bo trudno stwierdzić w którą stronę pójdą zmiany w dźwięku. Nie sądzę, żeby zmiana na 926 dodała ciężaru w brzmieniu przy obecnym setupie, chociaż brzmienie gitar będzie na pewno bardziej wyraźne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.