Skocz do zawartości
IGNORED

Czyżby koniec Naszej Klasy?


jozwa maryn

Rekomendowane odpowiedzi

mlb, 30 Cze 2010, 15:25

 

>Kolejnym krokiem jest sprzedaż tych danych firmom zainteresowanym określonym segmentem rynku, weźmy

>np. kosmetyki do poprawy kobiecej cery: potrzebujemy danych osób płci żeńskiej w wieku 35-50 lat

>skłonnych do podróży i lubiących towarzystwo (większe szanse że będą chciały wyglądać ładniej). A

>może i coś do makijażu? Mając zdjęcia można zaoferować coś pod kolor oczu czy włosów. Dalej

>sprawdzamy czy ta osoba ma dzieci. Ma? No to jedziemy z proszkami do prania itp.

 

Tak, tak, tak... a świstak siedzi i przegląda te zdjęcia, powiązania towarzyskie i kolegów dzieci...

Poza tym nadal nie widzę powodu dla którego nie mogliby tego wszystkiego prześledzic do tej pory.

Pomijając to wszystko, dokładnie te same pola wypełniasz zakładając adres email czy konto w internetowym sklepie.

Jak dla mnie to chodzi tylko o to, że paru zazdrośnikom po prostu żal tyłki ściska, że to nie oni wpadli na pomysł założenia n-k i nie oni dzisiaj tłuką na tym szajsie kapuchę, to wszystko. Cała reszta to już jest na zasadzie "nie bo nie i już" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak, tak, tak... a świstak siedzi i przegląda te zdjęcia, powiązania towarzyskie i kolegów dzieci...

>Poza tym nadal nie widzę powodu dla którego nie mogliby tego wszystkiego prześledzic do tej pory.

 

Prześledzić mogli i z pewnością to zrobili, ale nie mogli tych danych legalnie sprzedawać reklamodawcom. Teraz mogą, po akceptacji nowego regulaminu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z czerwca 2008:

 

"Portal od ponad pięciu miesięcy ma nowego właściciela. 70 proc. udziałów Naszej-Klasy.pl kupił estoński fundusz Forticom. Wartość transakcji jest szacowana nawet na 200 mln zł.

Mimo że do transakcji doszło już 10 stycznia, kiedy Forticom przejął 62 proc. udziałów Naszej-Klasy, do tej pory władze spółki zaprzeczały informacjom o przejęciu. Pięciomiesięczne ukrywanie informacji o transakcji dziwi ekspertów. "Polityka informacyjna Naszej-Klasy jest daleka od tradycyjnych form komunikowania z rynkiem" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" Magda Borowik, analityk IDC Polska.

 

Wartości transakcji nie ujawniono, jednak analitycy szacują na podstawie potencjału reklamowego portalu, że 70-proc. pakiet udziałów w Naszej-Klasie może być wart 150 - 200 mln zł.

 

Nowy właściciel portalu, fundusz Forticom, ma dwóch głównych udziałowców. Pierwszy z nich to Digital Sky Technologies, któremu szefuje Yuri Milner, rosyjski inwestor branży internetowej, który stworzył Mail.ru. Drugi udziałowiec Forticomu to Fundusz Tiger Global, który w Polsce ma udziały w portalu rynku pracy Pracuj.pl. "

 

 

Założyciele NK już od dawna nie kierują tym biznesem, ale stali się bogatymi ludźmi. Oczywiście że ich podziwiam i jednocześnie im zazdroszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 30 Cze 2010, 15:45

 

Ale po co ci tajemniczy reklamodawcy mieliby w ogóle miec ochotę na płacenie za coś,

co leży na widoku podane na tacy i to zupełnie za darmo? Przecież n-k nie istnieje od wczoraj czy od roku, więc czasu mieli dośc na oglądanie zdjęc, list znajomych, numerów telefonów, adresów email i czego tylko dusza zapragnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, i co z tego że leży i dostępne za darmo? Byłaby to kradzież i długo by nie pociągnęli.

 

Regulamin np. Allegro nie dopuszcza wykorzystywania danych z aukcji do celów marketingowych - chyba że dobrowolnie wyrazisz na to zgodę. Podobnie jest we wszystkich sklepach internetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Jak dla mnie to chodzi tylko o to, że paru zazdrośnikom po prostu żal tyłki ściska, że to nie oni wpadli na pomysł założenia n-k i nie oni dzisiaj tłuką na tym szajsie kapuchę, to wszystko. Cała reszta to już jest na zasadzie "nie bo nie i już" :)"

 

 

Nie jesteś na bieżąco z historią tego portalu, nic dziwnego, skoro sam twierdzisz, ze się nim nie interesujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta -dostajesz gotowe opracowane bazy na zadane parametry i masz absolutne prawo z nich korzystac z dnia na dzien bez własnej pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantula:

Zaskoczyłeś mnie tym razem.

 

Kapucha? Też. Dlaczego ktoś ma zarabiać na moim wizerunku? Za to na świecie bierze się dużą kasę, są poważne pozwy, odszkodowania,. . .

 

Swego czasu w Australii, wcześniej w Wielkiej Brytanii były masowe protesty związane z wprowadzeniem dokumentów tożsamości. Jesteś w stanie sobie to wyobrazić? Głupie dowody osobiste wprowadzane w krajach o ugruntowanej demokracji wywołują powszechne wzburzenie społeczne; głupia ewidencja typu PESEL.

Za komuny nas traktowano jako przedmioty. Mania zbierania wszystkiego o wszystkich. Załatwiasz telefon komórkowy; Dane: Imiona rodziców, skany dokumentów, jakieś bezsensowne oświadczenia,. . .

Powszechny homo sowietikus. Kartoteki, kartoteki, . . .

Oczywiście najczęściej gówno z tego wynika, ale jak Parantulla zostanie posłem, to odpowiednie służby przeciwnika politycznego wyciągną wszystko.

A ja będąc zadowolony z dobrego posła Parantulli zgłupieje ;).

 

Nie na tym polega budowa relacji społecznych, państwowych, . . .

 

I taka propozycja:

Opublikuj swoje dane w „O mnie”.

 

Jakoś nie widzę przeważnie nawet imion. Nie wiem jak się do Forumowiczów zwracać. Najczęściej brzmi to „Mam pytanie do Atghip15002900. . .”

Lubimy się ukrywać, ot co. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiemy kto nas w jakiej bazie danych juz sprzedał

np izby branzowe/lekarze, prawnicy/ juz wiele lat temu sprzedawały bazy swoich członków /o czym ci nic nie wiedzieli/ z ich namiarami

skandalem jak pamietam skonczyło sie handlowanie bazami danych przez zakłady energetyczne a ilu to robi dalej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos dalej niekapuje to wystarczy powiedzieć ze nk ma 13mln użytkowników - wyłączając z tego osoby ponad 50 lat których jest tam mało procentowo to tak naprawde to jest to źródło bardzo dobrego info o KAŻDYM w polsce - a wśród osób między 15 a 25 lat bedzie to pewnie około 95% - w porównaniu do bazy danych nk każda inna jest śmieszna - nk jest jedną z niewielu stron gdzie ludzie są zarejestrowani nieanonimowo ( nich ktoś niemówi że jest wiele stron gdzie się rejestruje z imienia i nazwiska ) - wystarczy troche wyobraźni i można wyciągnąć tony informacji o dowolnej osobie w polsce i wykorzystać to na dowolny sposób - już widze firmy lobbingowe i windykacjne dzwoniące lub zwyczajnie pukające do kogoś z tekstem typu - jak żona/mąż niechce się dowiedzieć o "przygodzie" to lepiej współpracować ( na prawie każdego da się coś znaleść ) - opcji jest multum, reklama to jeszcze nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>i wykorzystać to na dowolny sposób - już widze firmy lobbingowe i windykacjne dzwoniące lub

>zwyczajnie pukające do kogoś z tekstem typu - jak żona/mąż niechce się dowiedzieć o "przygodzie" to

 

Niektóre firmy już tak robią, zwłaszcza jeśli chodzi o działania windykacyjne lub rekrutacyjne. Nie mogę wymienić ich nazw z oczywistych względów, ale wiem to na 100%, mam informacje z pierwszej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mozna bylo sie spodziewac, nk wyslala wczoraj sondaz do tych, ktorzy nie zaznaczyli wszystkich pol. Wyglada na to, ze w nk zrobilo sie nieco ...nerwowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kij im! Ja się wyrejestrowałem z tego bagienka i namówiłem wszystkich, których mogłem, żeby to samo zrobili. Z tego co wiem, tak też zrobili :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść gminna niesie, że Facebook, do którego to tak chętnie przenoszą się oburzeni użytkownicy NK, także rezerwuje sobie prawo do obrotu danymi osobowymi... Tylko chyba wprost się tym nie chwali... Jak to jest naprawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to jest tak, że zawsze i wszędzie się znajdzie grupka buntowników, którym to i owo nie pasuje (chocby na audiostereo.pl średnio co dwa miesiące mamy taki "bunt") co by to nie było akurat mało ważne, byle pretekst jakiś był. Jeśli faktycznie na n-k jest zarejestrowanych ileś tam naście milionów kont, to odejście iluś tam set czy nawet tysięcy userów (w co i tak nie wierzę, bo w większości przypadków na pokrzykiwaniach się skończy) na nikim żadnego wrażenia nie zrobi, tym bardziej że w czasie pisania niniejszego posta, na n-k zarejestrowało się kolejne ileś tam dziesiąt może set nowych kont...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parant,

 

Nie do konca. Nie mozna zapominac, ktory segment zrezygnowal/uje z nk. Niektore grupy, pomimo, ze mniejsze sa czesto znaczaco cenniejsze od mas. NK zrobila blad nie wprowadzajac podobnego kontraktu na poczatku istnienia portalu. Glownym problemem, co zostalo teraz potwierdzone przez rozeslany sondaz (od nk), byla imbecylowato bezczelna forma wdrozenia nowej umowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 4 Lip 2010, 03:05

 

>Parant,

>

>Nie do konca. Nie mozna zapominac, ktory segment zrezygnowal/uje z nk. Niektore grupy, pomimo, ze

>mniejsze sa czesto znaczaco cenniejsze od mas.

 

Niektóre grupy może i tak, ale nie na portalu nastawionym na zysk bezpośredni (chociażby w postaci opłat za możliwośc wklejania coraz to nowych fotek) z milionów małolatów, którzy po pierwsze mają w głębokim poważaniu jakieś tam regulaminy, a po drugie jeszcze głębiej ochronę swoich danych osobowych. To na nich zarabia n-k i to grubą pengę w żywej gotówce. To dla nich tam migają reklamy i to dla nich są te wszystkie bajery w postaci na przykład oceny zdjęc czy wirtualnych prezentów (za odpowiednią opłatą oczywiście) czy jakichś tam innych bzdur, o których ja stary dziad nawet nie wiem. Przy tym wszystkim "segment" staruchów ;) do których BYC MOŻE dotrze potencjalny reklamodawca (kupując wcześniej te chronione dane osobowe) i coś tam BYC MOŻE im sprzeda, to jest odsetek sześciu czy siedmiu zer po przecinku i tyle właśnie ten "segment" jest dla nich realnie wart, także ich na portalu zostanie czy też odejście, praktycznie jest bez znaczenia, a nawet gdyby to i tak wliczone w koszta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyż prowda

 

jeśli dane mają być wykorzystywane do rozsyłania reklam to większość użytkowników NK to osoby niepełnoletnie czyli target raczej do niskobudżetowych zakupów

swoją drogą właśnie ci pewnie w ogóle nie czytają umowy tylko dają OK

a swoją drogą czy jak dziecko np. 10 lat podpisze tę umowę czy jest ważna z prawnego punktu widzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym za dwa miesiące kolejny rocznik zacznie naukę, to jest ile tysięcy nowych użytkowników n-k?

A ilu odejdzie przez ten nowy regulamin? Może ktoś to obliczy, bo ja nie jestem w stanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.