Skocz do zawartości
IGNORED

Dyski SSD - Wasze doświadczenia (reaktywacja)


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

(niestety z jakiejś przyczyny jeden z ciekawszych dla mnie wątków ostatnich czasów zniknął, moim zdaniem warto o reaktywację)

 

Rochu, który jest znany na tym forum ze swojego osłuchania, a przede wszystkim z ogromnego doświadczenia praktycznego w kwestiach "PC Audio", podzielił się ostatnio z nami swoim doświadczeniem na temat stosowania dysków Solid State Drive w komputerze służącym do odtwarzania muzyki. Według niego (o ile dobrze pamiętam, nie mam niestety możliwości technicznej zacytowania opinii Autora z usuniętego wątku), SSD nie do końca nadaje się do zastosowań audio. Sprawia bowiem, że dźwięk staje się za kliniczny, zimny, mechaniczny i studyjny.

 

Interesuje mnie, czy kwestia występowania różnic między dyskami SSD, a normalnymi talerzowymi wynika z ilości i specyfikacji zakłóceń, które owe dyski generują i w ten sposób oddziałują na ważne dla dźwięku układy (jak np. DAC), czy też może faktycznie różne dyski mają różną sygnaturę brzmieniową (o czym wspomniał już przy okazji testu Blacknote DSS 30 Tube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pan Redaktor Wojciech Pacuła).

 

Na co radzicie zwracać uwagę podczas wyboru dysku twardego do komputera audio? Może macie już jakieś swoje konkretne typy, które zagrają najlepiej? Niestety, ze względów logistycznych bardzo ciężko jest przeprowadzić testy odsłuchowe różnych dysków, dlatego może warto by było w jednym miejscu zamieścić informacje na temat przydatności konkretnych HDD w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby głosy w wątku nie były jednostronne. Mój głos:

 

Nigdy nie słyszałem różnic fonicznych z powodu stosowania elementu takiego lub innego w PC`cie. Notabene słucham sporadycznie, obecnie tylko dobrych FLAC`ów z Foobar`a.

Dyski nie maja tu nic do rzeczy.

Owszem, wielokrotnie trzeba zwalczać rozmaite chimery komputera (o tym pisałem również ja w innych wątkach tego działu). Wszystkie te felery wynikały z niedoskonałości, najczęściej oprogramowania.

Wszystkie wady muzyczne odbierane są jako nie zmiana brzmienia lecz zakłócenia wyraźnie przeszkadzające w odbiorze muzyki. Są to trzaski, słyszalne przydźwięki (nie tylko sieciowe, również od pracy innych elementów w skrzyni), efekty pełzania,. . .

Na końcu niezależnie od zastosowanego dysku, strumień będzie miał identyczną strukturę. Jeśli nie to najprawdopodobniej wyłoży się oprogramowanie.

 

Nie może więc być zależności pomiędzy peryferyjnym magazynem a jakością muzyki (chyba, że z dyskietki 360kB; kto pamięta te czasy?).

Pisze to również jako były programista, również tzw. sterowników. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Grzegorz7 => zgadzam sie z Toba w 100%.

Podsystem IO (wejscie/wyjscie) gwarantuje 100% pewnosc (oczywiscie pomijam bledy odczytu z uszkodzonych dyskow - to inna sprawa) odczytania DOKLADNIE tej informacji z pliku, ktora zostala w nim

zapisana. Inaczej niemozliwe byloby np. odczytanie dokumentow Worda, Excela i tysiecy innych informacji skladowanych np. w bazach danych.

Poniewaz mamy taka gwarqancje poprawnosci odzcytu z plikow, oraz poniewaz FLAC jest skladowany w plikach, to mamy rowniez gwarancje 100% pewnego odczytu plikow muzycznych.

Typ dysku nie ma tu nic do rzeczy. Jakby sie postarac, to moznaby owe FLACi, WAVy zapisywac na

kartach perforowanych ;)

Pisze to rowniez jako informatyk :)

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtrzymuje, że istotne będą tutaj różne/inne zakłócenia generowane przez dyski talerzowe i SSD. Co w niektórych przypadkach będzie miało wpływ na brzmienie. Trzeba by np zrobić test, który by to potwierdził. Np. w jednym komputerze oddtwarzać utwór z dysku talerzowego, następnie z SSD a na sam koniec z SSD, przy czym także wpięty i działający (jakiś inny proces) byłby dysk talerzowy.

 

Musiałby być to system wrażliwy na te szumy, bo na pewno są konfiguracje w których nie będzie to miało znaczenia jak i konfiguracje, w których może to być istotne.

 

Ja osobiście się w to niebawie, bo na moim sprzęcie i tak różnic nie wychwycę a dysk SSD kupiłbym z innych przyczyn niż sygnatura brzmienia.

 

Poza tym skoro jesteś zwolennikiem ślepych testów (O mnie), to zrób sobie ślepy test, bo może w Twoim przypadku szkoda się zastanawiać. Może nawet i z dyskietek zabrzmi tak samo ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja podtrzymuje, że istotne będą tutaj różne/inne zakłócenia generowane przez dyski talerzowe i SSD.

 

W takim razie dysk SSD powienien wypaść znacznie lepiej od HDD talerzowego. a nie tak jak pisze autor tego wątku "SSD nie do końca nadaje się do zastosowań audio."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm, 22 Cze 2010, 12:05

 

>Ja podtrzymuje, że istotne będą tutaj różne/inne zakłócenia generowane przez dyski talerzowe i SSD.

 

To w zasadzie jedyna możliwość. Dane z dysku nigdy nie są bezpośrednio przekazywane do karty dźwiękowej, więc nie może mieć bezpośredniego wpływu. Już bardziej zależałoby to od mostka południowego. Pomijając te fakty, jeszcze nigdy nie słyszałem różnic dźwiękowych w zależności od rodzaju źródła danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ktoś kto nie ma pojęcia będzie sądził że z sdd będzie cieplejszy sound :)

i potem są takie wątki z których można się pośmiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał, że SSD gra kulturalniej, ładniej ale brakuje nieco dynamiki. I dlatego właśnie wpadłem na pomysł zakłóceń. Eliminacja zakłóceń daje poczucie spokojniejszego, bardziej ułożonego dźwięku. W niektórych przpadkach zmiany mogą być odbierane jako obniżenie dynamiki. Z tym akurat mam osobiste doświadczenia. Po wymianie regulatorów na praktycznie bezszumne w moim DAC'u dźwięk stał się o wiele lepszy, bardziej detaliczny, z poukładaną sceną. Jednocześnie jest o wiele bardziej spokojny, tak że regulację głośności podkręcam nieco bardziej niż wcześniej. Szumy i zakłócenia dają wrażenie większego hałasu, co przy bardzo niewielkich różnicach, oczywiście w pewnym zakresie normy, być może daje wrażenie lepszej dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wymyślasz na siłę teorie i tyle,

najważniejszy w kompie jest układ zasilania i stabilizacji napięcia tu jak masz tani zasilacz to może być przyczyną pogorszenia jakości wyjścia analogowego audio bo na płytę daje napięcie z zakłóceniami, druga sprawa to włożenie dac-a do środka kompa jest najgorszym rozwiązaniem bo układ konwersji cyfra analog może mieć najwięcej do powiedzenia tzn najwięcej przyjmować zewnętrznych zakłóceń niekoniecznie od samego kompa np proca czy wirującego dysku bo te są poza pasmem akustycznym a jeżeli przedostają się to nie obniżają dynamiki tylko nakładają się w postaci szumu etc , dlatego najlepiej stosować zewnętrzny dac lub po usb, ;

i teraz pytanie jeżeli wg Twojego założenia hdd generuje zmiany ( vs sdd) i to już na poziomie odczytu cyfrowego co dla mnie jest bzdurą totalną ponieważ tak zaawansowane algorytmy korekcji błędów dają w 100% taki sam ciąg danych jak z dysku sdd,,, to dlaczego wielcy producenci serwerów audio stosują hdd? czyżby o tym nie wiedzieli i wkładają tańsze rozwiązania???? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

mikson, 22 Cze 2010, 13:37

 

> to dlaczego wielcy producenci serwerów

>audio stosują hdd? czyżby o tym nie wiedzieli i wkładają tańsze rozwiązania???? :)

 

Nie wszyscy, bo:

http://www.highfidelity.pl/@main-283&lang=

 

no chyba, że na myśli masz jakiegoś popcorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DAC zewnętrzny, nigdzie nie napisałem, że są różnice na poziomie odczytu (jest to niemożliwe, bo większość programów by się nawet nie było w stanie uruchomić, pomijam oczywiście sytuacje mechanicznych uszkodzeń). Co do zakłóceń poza pasmem akustycznym, to wbrew pozorom mają one istotny wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet nie wbrew pozorom. To oczywiste, w przeciwnym wypadku niezależne zasilanie stopni analogowych w DAC'u nie wnosiło by poprawy, niskoszumne regulatory także nie. A wnoszą i to dużą. Tak samo jak użycie izolatorów itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie.

Zasilanie to podstawa.

 

Dalej, izolacja od zakłóceń; realizowana różnie (analogowo i cyfrowo):

XLR, transformatorni impulsowe, TOSLINK,. . .

 

Nie stosuje się ich bo dobrze brzmią ;) tylko dlatego, że redukują zakłócenia. Tym lepszy IC im lepiej izoluje od zakłóceń nie wpływając przy tym zbytnio na sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wswier

"Podsystem IO (wejscie/wyjscie) gwarantuje 100% pewnosc (oczywiscie pomijam bledy odczytu z uszkodzonych dyskow - to inna sprawa) odczytania DOKLADNIE tej informacji z pliku, ktora zostala w nim zapisana."

 

Zauważ, że w przypadku sprawnych kabli SPDIF też mamy bezbłędność transmisji (sprawdzałem to parę razy, parę innych osób zresztą też), a mimo to większość audiofilów świata słyszy różnice pomiędzy różnymi kablami cyfrowymi. Tak samo odtwarzacze software'owe nic nie przekłamują (oczywiście muszą mieć wyłączone wszelkie "poprawiacze", dsp, resamplery itd.), a mimo to np. rochu wielokrotnie pisał o występujących między nimi różnicach sonicznymi.

 

 

-> barmanekm

"Poza tym skoro jesteś zwolennikiem ślepych testów (O mnie), to zrób sobie ślepy test, bo może w Twoim przypadku szkoda się zastanawiać. Może nawet i z dyskietek zabrzmi tak samo ;-)."

 

Jak tylko nabędę dysk SSD, to na pewno zrobię ślepy test. Póki co opieram się na opiniach doświadczonych kolegów, będących autorytetami w tej kwestii, a mianowicie Pana Redaktora Wojciecha Pacuły, rocha oraz Petera Daniela.

 

 

-> rochu

"Nie wszyscy, bo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "

 

Pan Redaktor Wojciech Pacuła napisał, że

"sygnał można przesłać albo z pamięci Flash – tutaj duże dyski Kingstone’a (w testowanym urządzeniu 2 x 64 MB)".

 

Szczerze powiedziawszy, 128 MB szału nie robi. A nawet jeśli Pan Redaktor się pomylił i użył MB zamiast GB, to i tak jest bez rewelacji (jak na klocek kosztujący prawie 30kzł). Można wrzucić wtedy zaledwie ok. 300 albumów we .flac albo .ape, ale jak sam pisałeś, oba te formaty kompresji, mimo że bezstratne, mogą się różnić brzmieniowo w stosunku do .wav. Więc wypadałoby w przypadku tak drogiego odtwarzacza iść drogą bezkompromisową i używać .wav, a wtedy mamy miejsce już tylko na ok. 180 albumów.

 

W wyciętym wątku poprosiłem Cię o sprawdzenie, czy w przypadku włączenia odtwarzania muzyki zbuforowanej do RAM-u też obserwujesz takie różnice między "normalnymi" HDD i SSD. Jeśli tak, to mogłoby to oznaczać, że faktycznie dyski SSD sieje w inny sposób, niż tradycyjne dyski. A jeśli zagrałoby tak samo, naprowadziłoby to nas na trop, że być może faktycznie różne dyski mają różną sygnaturę brzmieniową. Ale wtedy powinieneś był także w stanie usłyszeć różnice pomiędzy różnymi dyskami talerzowymi różnych producentów. W tym wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zachwalałeś owinięcie folią aluminiową i miedzianą kabla SATA do dysku oraz nałożenie ferrytu. Dlatego dyski też powinieneś był w stanie rozróżnić :)

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś znalazł dla mnie i dla innych ciekawych tego zagadnienia forumowiczów czas na przeprowadzenie tego małego eksperymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena tego klocka to jakiś żart ? ;-) ;-)

Facet się rozpisuje w recenzji ,a tam przecież nic nie ma ;-)

30 000zł !!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje ci że siać zakłócenia najmocniej będzie zasilacz (jakość) niż dysk hdd, każda karta w slocie pci może też swoje dołożyć, więc skupianie się na samym hdd jest moim zdaniem błędne,

sama płyta główna i jej układy stabilizacji napięcia też mogą swoje dołożyć

moim zdaniem nie ma takiej możliwości żeby sam z siebie rodzaj dysku twardego generował sygnaturę brzmieniową

to już jest urabianie teorii audiofilskiej stricte analogowej do cyfrowego przesyłania i obrabiania danych

 

powodzenia w szukaniu dalszych "eterycznych" interakcji cyfrowych urządzeń i przekładanie tego na analogową rzeczywistość i wspierania się w "błądzeniu" po nowych nie uformowanych terenach audiofilskich stepów

przecierajcie szlaki ale nie kompromitujcie się w wymyślaniu bajek opowiadanych często przy "ogniskach" do których zasiadają tak samo zbłądzeni "kowboje"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mikson

"moim zdaniem nie ma takiej możliwości żeby sam z siebie rodzaj dysku twardego generował sygnaturę brzmieniową

to już jest urabianie teorii audiofilskiej stricte analogowej do cyfrowego przesyłania i obrabiania danych"

 

Czyli co? Podważasz opinie niezaprzeczalnych autorytetów jakimi są trzej wspomniani przeze mnie Panowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj=>

Nie ma co dorabiać ideologii ,gdzie rozwiązanie jest dziecinnie proste.

Wystarczy posłuchać i porównać wszak to forum audio ;-)

 

Sam po cichu czekam ,aż pojawią się dyski SSD ok.500-1000Gb w sensownej cenie,

bardziej interesuje mnie żywotność takich dysków, słyszałem ,ze nie znoszą dużej ilości zapisu- nadpisywania. Np. postawiony system z plikiem wymiany - tam zawsze coś jest zapisywane ???

U mnie dysk w serwerze chodzi na okrągło - nie wyłączam go !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czyli co? Podważasz opinie niezaprzeczalnych autorytetów jakimi są trzej wspomniani przeze mnie

>Panowie?

 

tak , dla mnie Pacuła jest autorytetem w dziale analogowym audio a nie cyfrowym zwłaszcza dysków twardych

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedj:

Proponuję nie stawiać Kolegów w niezręcznej sytuacji.

Przeciwstawianie słowa słowu.

To znaczy, że np. ludzie o innym zdaniu, bredzą?

 

Nie słyszę różnic. Dobra, być może mam gorszy słuch. Nie jest to wykluczone.

Ale żeby od razu naciągać ideologię do działania komputera?!

Ot są zakłócenia większe albo mniejsze. Być może po drodze modyfikują one brzmienie, bądź nie. I tyle.

 

Gutekbull:

Jeszcze chyba są problemy technologiczne z półprzewodnikowymi pamięciami nielotnymi, czy jak je tam zwał, te wszystkie flash`e, itd. Mają pewnie ograniczoną ilość operacji zapis odczyt. Pliku wymiany i wszelkich buforów bym na SSD nie umieszczał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-> barmanekm

>"Poza tym skoro jesteś zwolennikiem ślepych testów (O mnie), to zrób sobie ślepy test, bo może w

>Twoim przypadku szkoda się zastanawiać. Może nawet i z dyskietek zabrzmi tak samo ;-)."

 

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem ślepych testów, ale do tej pory nie wynaleziono nic lepszego. Uważam, że zaliczony ABX jest 100% dowodem różnicy, natomiast niezaliczony już niekoniecznie jest 100% dowodem jej braku.

 

Uważam, że czasami taki test musiałby trwać i trwać... Np. kilka dni słucham w jednej wersji i kilka dni (po niepostrzeżonej podmianie) w drugiej. Nie zawsze różnice da się uchwycić utwór po utworze. Czasami jakiś komponent w systemie może subiektywnie po prostu bardziej męczyć a inny mniej. Jedne utwory mogą być podatne na zmiany inne mniej.

 

Przykładowo u mnie była kiedyś podmiana IC, które rozróżniałem w ABX od razu. A bywały też opampy, które nie nisły żadnej różnicy, aż do czasu wymiany całego zasilania analogówki w DAC.

 

Generalnie ślepe testy są poprawne (z wieloma zastrzeżeniami i trudnościami) do udowadniania, słabe do obalania, trudne do właściwego przeprowadzenia. Mówi się o nich tyle, bo nie ma innego narzędzia, które dawało by 100% pewności w porównaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>-> wswier

>"Podsystem IO (wejscie/wyjscie) gwarantuje 100% pewnosc (oczywiscie pomijam bledy odczytu z

>uszkodzonych dyskow - to inna sprawa) odczytania DOKLADNIE tej informacji z pliku, ktora zostala w

>nim zapisana."

>

nedj

1. To nie jest kwestia sprawdzania.

Masz to zagwarantowane sprzetowo.

 

2. Jezeli

a) kablem SPDIF transportuje sie ciag bitow (i niczego wiecej)

b) slyszysz roznice w brzmieniu (nie kwestionuje bynajmniej)

to :

c) SPDIF nie daje ci owej gwarancji

Utrata/zmiana wartosci poszcz. bitow moze nastepowac w kablu, na zlaczach, gdziekolwiek, ale

nastepuje

 

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az dziw bierze, ze banda znudzonych chlopow potrafi napisac tyle o czyms czego nie ma. To juz nawet nie dziw a trwoga.

Jak wielka trzeba miec w sobie autosugestie aby wierzyc, ze slyszy sie cos czego nie slychac?

Jaki musi byc stosunek glupoty do proznosci aby zaprzeczac matematycznie stwierdzonym faktom, ze 1=1 a 0=0?

Jak slepym trzeba byc aby pojmowac analogie cyfrowa tak jak analogowa?

 

Pozostaje juz tylko czekac, az ktos doslyszy sie roznic pomiedzy dwoma takimi samymi plytami CD kupionymi od tego samego dystrybutora. Juz nawet nie chce pytac jak wypadly by dwie takie same plyty winylowe. Byc moze roznice w brzmieniu bylyby na granicy percepcji za to roznica pomiedzy dyskami jak ktos tu juz napisal jest bardzo istotna... ból...

 

Na tym forum nic mnie juz nie zdziwi.

 

Jak mawial Einstein: "sa tylko dwie rzeczy nieskonczone; wszechswiat i ludzka glupota. Choc co do pierwszej mam watpliwosci."

 

Wasz znudzony kolega, ktory traci wiare w ludzki rozsadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

 

Albert Einstein.

 

Dlaczego więc zabraniać Forumowiczom słuchać pięknie, pięknej muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Grzegorz7, 24 Cze 2010, 01:31

 

Jeżeli wklejasz cytat to nie ucinaj w nim kontekstu.

Powinno być tak:

 

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

 

 

A skoro prze Einsteinie jesteśmy to powiedział też coś takiego:

"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie."

 

Czyli inaczej mówiąc, pudło panie meteorolog ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu.

 

Naprawdę nie rozumiesz że efekt placebo dotyczy KAŻDEGO człowieka na ziemi, nawet najbardziej zatwardziałego audiofila??.

 

Już dawno zostało to UDOWODNIONE naukowo ale audiofile są jak zwykle mądrzejsi...Przecież oni mają oprócz złotych uszów, również złote mózgi, które nie podlegają żadnym prawom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>Zastanawia mnie dlaczego w wątkach o komputerowym audio jest tylu wyznawców trójwymiarowego?

>Młody wiek, brak gotówki czy brak doświadczenia?

>Ciekawe.

Rochu.

Nie jestem absolutnie zwolennikiem trojwymiarowego.

Co do wieku - to ten tez nie najnizszy ...

Co do gotowki - jasne, ze przydaloby sie wiecej ;-)

Nie jestem rowniez zwolennikiem testow ABX.

Niemniej jednak siedze "w branzy (IT)" juz prawie 20 lat.

I po prostu wiem, ze roznic nie ma, bo i nie moze byc.

To tak, jakby pisarz piszacy ksiazke w np. Wordzie wolal ja zapamietywac na dyskach SSD, bo

wtedy wychodzi mu literackie arcydzielo, a nie na zwyklych HDD, bo wtedy rezultatem bylby tandetny

paperback.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu:

„Czyli inaczej mówiąc, pudło panie meteorolog ; )”

 

Żadne pudło. Literatura różnie podaje te cytaty, a osobiście nie słyszałem ich od Pana Alberta ;).

 

Zwracaj uwagę w percepcji na szczegóły. Byłem metrologiem. A więc pudło. . .

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.