Skocz do zawartości
IGNORED

Dyski SSD - Wasze doświadczenia (reaktywacja)


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

A cytaty były podane raczej w „obronie” słyszących inaczej ;).

Jak widać, idąc środkiem można dostawać razy i od jednych i od drugich ;).

 

Ale gdyby nie próbować zrozumieć słyszących niesłyszalne to musielibyśmy się pozabijać. . .

Chyba warto szukać jakiejś nici porozumienia?

Zakładam, że ludzie się mylą, ulegają autosugestii. Doznają czegoś co w metrologii nazywa się grubym błędem (często niewytłumaczalnym) i na takich epizodach bazując, wchodzą na forum i próbują się dzielić swoim przeświadczeniem.

 

Gdybym nie próbował zrozumieć to musiałbym uznawać niektórych za oszustów. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najbardziej analogowo grały mp3 z fdd , jakoś mi to przypomina winyle z dawnych lat :)

temat można jak widać rozbudować w nieskończoność i nic z niego nie wyniknie bo wyniknąć nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdze że jest możliwa różnica w brzmieniu między ssd a hdd , dyski mam oba typy, jak na razie różnic nie słyszę bo sprzęt nie najwyższych lotów.Btw porównywanie zapisu cyfrowego do jakości winyli jest żenujące i świadczy o braku wiedzy w temacie winyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

W sumie racja, dyskusja o niczym.

Póki co temat komputerowego audio to zwykły sport, nie prowadzący do lepszych wyników niż nieco powyżej budżetowego klocka audio.

Jest pewna granica, której nie da się przekroczyć w tym temacie i dalej przyzwoite odtwarzacze i transporty CD są górą pod względem sonicznym w porównaniu z odtwarzaczami plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

mikson, 24 Cze 2010, 19:59

 

>a ja twierdze że nie odróżnisz różnicy czy to cd czy z hdd na tym samym dacu

 

pudło.

 

Mam peceta i transport CD Audiomeca podpięte do tego samego DAC-a. Obydwa połączone są do DAC-a za pomocą takich samych kabli (D-60 Illuminati).

I różnica między pecetem i transportem CD jest ewidentna.

 

Spodziewam się, że teraz zapewne coś powiesz o wyrównywaniu poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja porównywałem cd z kompem , wavy z dysku vs cd yamahy u kumpla robiliśmy porównanie z 3 czy 4 lata temu też na dacu zewnętrznym i różnic nie było.

zaraz powiesz że słaby sprzęt.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

>Mam peceta i transport CD Audiomeca podpięte do tego samego DAC-a. Obydwa połączone są do DAC-a za

>pomocą takich samych kabli (D-60 Illuminati).

>I różnica między pecetem i transportem CD jest ewidentna.

>

>Spodziewam się, że teraz zapewne coś powiesz o wyrównywaniu poziomów.

Rochu,

raczej o roznicy w jakosci wykonania gniazd wyjsciowych w PC versus CD

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać różnicę pomiędzy dwoma urządzeniami (np. komputer i odtwarzacz cd/dvd) podłączonymi do tego samego dac'a (np kabelkiem optycznym), to któreś z urządzeń musi być uszkodzone... Tak samo nie ma różnicy w jakości dźwięku/muzyki kiedy za transport odpowiada cd

za 20k PLN czy też manta z MM za 80 PLN, przy tym samym dac'u.

 

A co do tematu dysków ssd, to faktycznie są świetne, szybkie, idealne do stworzenia źródła w postaci bezgłośnego komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem pierwszego DACa, spodziewałem się, że cokolwiek i jakkolwiek do niego podłączę będzie grało tak samo. Zresztą, czytałem wcześniej opinie autorytatywnie stwierdzające, że to co przed DACem jest nieistotne, bo "gra" sam DAC. Otóż, okazało się to nieprawdą. Wolę bowiem podłączać po toslinku niż coaxialu. Różnica niewielka ale po dłuższym słuchaniu uchwytna. O ile też różnica między komputerem a cd jest u mnie i dla mnie mało istotna, to player dekodujący pliki z dysku gra już wyraźnie gorzej. Tak więc to co przed DACem może mieć znaczenie dla efektu końcowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

"Nudno się robi."

 

Jeśli byś przeprowadził test, o który prosiłem w oryginalnym wątku wyciętym przez złych moderatorów, a o którym przypomniałem w swoim wpisie w tym wątku (23 Cze 2010, 13:52), to z pewnością pomogłoby to wykopać się wątkowi z błota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym, ale nie mam niestety dysku SSD do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AntyDebil

>Ślepy test i leżysz nakryty kopytami ;)

 

A ja bezbłędnie wskazuję które źródło aktualnie pracuje, a kopyta są w prawidłowej pozycji. Parami.

Szkoda że Łowca Debili jest in suspenso, zagotowałby antyantydebila... skarbeczku, w sekundę miałbyś jaja na twardo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

nedj, 24 Cze 2010, 22:10

 

>Zrobiłbym, ale nie mam niestety dysku SSD do dyspozycji.

 

To po prostu sobie kup.

W kraju w którym mieszkasz masz przecież większy wybór i łatwiejszy dostęp do takich rzeczy aniżeli w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze musi się znaleźć jakiś dyletant, który twierdzi, że wszystkie transporty grają tak samo?

 

Do nauki Panowie, a dopiero potem na forum audiostereo. (mówię to jako informatyk)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 24 Cze 2010, 21:48

 

>Nudno się robi.

>Może jeszcze ktoś obrzuci mnie błotem?

>W końcu po to tylko powstał ten watek.

 

Niestety to nie pierwszy przypadek. Niestety niektórzy zakładają takie wątki, tylko po to aby próbować ośmieszać i toczyć swoją "antykablarkso-antycfrową" krucjatę lub aby właśnie obrzucić błotem jakiegoś użytkownika.

 

A po co? Przecież można po prostu kogoś zignorować jak nas irytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu,

 

Właśnie, zdziwiło mnie dlaczego 99% albo i 100% tego typu wątku zakładanych jest przez sceptyków. Czy to vintage, czy kabli, cyfry czy dyskietek. Nie zauważyłem jeszcze czegoś takiego w drugą stronę. Bardzo możliwe, że to jakaś frustracja.

 

W ogóle pewne rzeczy mogą dziwić np. jakim cudem wątek o 5.1 w dziale stereo w tak krótkim czasie doszedł do prawie 650 wpisów, co w ogóle kłóci się z tytułem działu pod jakim jest umieszczony. Lub wojny na temat kabli. Jestem tutaj w miarę nowy, i sam się kilka razy na to nabrałem. Teraz widzę, że takie tematy są bez sesnu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie chcecie konkretów proszę bardzo:

Karta graficzna - geforce 9800gtx chłodzona wodą na obniżonym taktowaniu powoduje mniejsze zakłócenia, szumy w głośnikach niżeli karta na ustawieniach domyślnych. Nie wspomnie już o tym że jak podkręcę karciochę to słyszę w głośnikach ruch myszki jak i zmianę obrazu[białe piszczy nieziemsko].A przecież na razie używam integry od Asusa niby na xfi, którego po rozkręceniu nie widzę...

Rochu ufam Tobie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

"To po prostu sobie kup.

W kraju w którym mieszkasz masz przecież większy wybór i łatwiejszy dostęp do takich rzeczy aniżeli w Polsce."

 

Pewnie kupię. Ale póki co (pojemności takich dysków są jeszcze za małe) chciałem się tylko dowiedzieć, co na ten temat sądzą doświadczeni i osłuchani forumowicze, jak np. Ty. Poza tym w testach dysków niestety redaktorzy milczą na temat ich sygnatur brzmieniowych, dlatego chciałem pójść na łatwiznę i skorzystać z eksperymentów innych.

 

 

-> barmanekm

"Niestety niektórzy zakładają takie wątki, tylko po to aby próbować ośmieszać i toczyć swoją "antykablarkso-antycfrową" krucjatę lub aby właśnie obrzucić błotem jakiegoś użytkownika.

(...)

zdziwiło mnie dlaczego 99% albo i 100% tego typu wątku zakładanych jest przez sceptyków."

 

Tak się składa, że akurat oryginalny wątek na ten temat (zanim z niewiadomego powodu zniknął) został założony przez rocha, o którym można dużo powiedzieć, ale nie to, że jest "sceptykiem".

Temat mnie zainteresował, dlatego postanowiłem się czegoś więcej dowiedzieć.

 

-> arnipl

"Karta graficzna - geforce 9800gtx chłodzona wodą na obniżonym taktowaniu powoduje mniejsze zakłócenia, szumy w głośnikach niżeli karta na ustawieniach domyślnych. Nie wspomnie już o tym że jak podkręcę karciochę to słyszę w głośnikach ruch myszki jak i zmianę obrazu[białe piszczy nieziemsko].A przecież na razie używam integry od Asusa niby na xfi, którego po rozkręceniu nie widzę..."

 

Ja już takich "bajerów" nie słyszałem na kompie od dobrych 12-13 lat. Współczuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Niepotrzebnie skaczemy sobie do oczu.

Ale taka społeczność. . .

 

Arnipl:

Na co dowód podałeś?

 

Na zakłócenia, że są w komputerze.

Nie mylmy zakłóceń z modyfikacjami brzmienia! Napisałem o tym na pierwszej stronie.

 

Może warto byłoby określić jakie konkretnie zmiany słychać?. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.