Skocz do zawartości
IGNORED

Dyski SSD - Wasze doświadczenia (reaktywacja)


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Marcin nie wiedziałem że poza ppc tu Cię znajdę ;) Daj fotkę systemu jeśli można

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosiłbym do siebie. I pokazał jak system z PC`tem może kaszanie, a po restarcie brzmieć cudownie (foobar, flac, ASIO for EMU0404,. . .).

Mogę też wskazać od czego to zależy; od błędu człowieka tworzącego oprogramowanie. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam tylko taśm streamerowych , "mają dobry bas"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzowych kawałków tylko z fdd, najlepsza rozdzielczość średnicy i namacalna góra pasma,

ekran jest mały ale że jest to serwer audio nie zabiera dzięki temu wiele miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnipl, 25 Cze 2010, 21:33

 

>Siema Marcin nie wiedziałem że poza ppc tu Cię znajdę ;) Daj fotkę systemu jeśli można

 

PC czy całość?

 

Grzegorz7, 25 Cze 2010, 22:19

 

>Zaprosiłbym do siebie. I pokazał jak system z PC`tem może kaszanie, a po restarcie brzmieć cudownie

>(foobar, flac, ASIO for EMU0404,. . .).

>Mogę też wskazać od czego to zależy; od błędu człowieka tworzącego oprogramowanie. . .

 

Kilka dni temu bawiłem się róznymi FW do dźwiękówki, potem odpowiednie drivery od ESI/Audiotrak. Wg moich wielokrotnych testów na kilku komputerach z użyciem kilku interfejsów audio, doszedłem do takich wniosków:

 

* różne systemy operacyjne grają inaczej

* sterowniki mają duży wpływ na brzmienie

* wielkość bufora ma niemały wpływ na dźwięk

* protokoły przesyłu danych do karty grają inaczej (nawet różne implementacje tego samego protokołu w tym samym odtwarzaczu)

* odtwarzacze grają inaczej

 

To tak w wielkim skrócie, jeśli chodzi o stronę oprogramowania. Jeśli zaś chodzi o sprzęt:

 

* płyty główne "grają" inaczej (największe znaczenie ma sekcja zasilania)

* użyte komponenty mają jakiś wpływ na brzmienie, z reguły najlepsze rezultaty dają energooszczędne (SSD zamiast HDD, wywalenie prądożernej grafiki itd)

* im szybszy (bardziej prądożerny i siejący zakłócenia) komputer, tym gorszy dźwięk, ale to chyba żadne zaskoczenie, nie od dziś wiadomo, że zasilanie to co najmniej 50% dobrego dźwięku, więc dlaczego w PC Audio ma być inaczej?

 

Na razie tyle. Znam oprogramowanie, które po odpaleniu zmienia całkowicie brzmienie komputera (Windows) do momentu restartu, wystarczy zainicjować jego engine. Rezultaty są zaskakujące. Śmieszą mnie zdania, że do takich, czy takich głośników nie warto kupować lepszego źródła. Zmieniłem kolumny z Microlab Solo 6c (300 zł) na Aurum Cantus V3M (7300zł), różnica była, ale niewielka. Dopiero, gdy zacząłem wszystko analizować "u źródła", optymalizować - zaczęło grać jak należy. Moim zdaniem można mieć najlepszego DAC-a, najlepszą kartę dźwiękową, whatever, ale bez odpowiedniej konfiguracji komputera (sprzętowej i programowej) będzie grała na 5% swoich możliwości, kalecząc uszy. Dla mnie z dobrym dźwiękiem mamy do czynienia, gdy wzmacniacz podkręcam na maksa (no teraz, gdy zastąpiłem t-ampa wzmakiem Dayens ampino mogę podkręcić do godziny 1) i nic nie kłuje w uszy, nie przeszkadza, nie drażni nawet osoby, która siedzi w pokoju obok. Nie przeszkadza nienajlepsze ustawienie kolumn, ani słaba akustyka pokoju, po prostu muzyka płynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb,

 

nadal czekam na wyjaśnienia dlaczego pousuwałeś moje wpisy, które w żaden sposób nie kolidują z regulaminem ani nikt nie miał do nich zastrzeżeń. Dlaczego pousuwałeś moje pytania dotyczące tego kasowania? Czekam na odpowiedź.

 

W czym przeszkadzał Ci żart, który zamieszczam ponownie?

 

Jeszcze raz powiem to wyraźnie i wprost: nie życzę sobię, abyś usuwał moje wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marcin_gps

"Zmieniłem kolumny z Microlab Solo 6c (300 zł) na Aurum Cantus V3M (7300zł), różnica była, ale niewielka.

(...)

Moim zdaniem można mieć najlepszego DAC-a, najlepszą kartę dźwiękową, whatever, ale bez odpowiedniej konfiguracji komputera (sprzętowej i programowej) będzie grała na 5% swoich możliwości, kalecząc uszy.

(...)

Nie przeszkadza nienajlepsze ustawienie kolumn, ani słaba akustyka pokoju, po prostu muzyka płynie."

 

Dokładnie!! Wydrukować i powiesić na łóżkiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, wyjaśnienie wysłałem na PW, jeśli chcesz to je wklej w tym wątku. Żadnych wpisów dotyczących kasowania nie usuwałem, nie jestem jedynym moderatorem na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale to jest wiadome od dawna ,,

>

>mu tu rozmawiamy o "hdd z dobrym basem"!

 

Nie ma czegoś takiego. Dyski nie mają bezpośredniego wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dyski nie mają bezpośredniego wpływu na dźwięk."

 

Jak nie mają, jak mają?

U siebie słyszę różnicę między różnymi dyskami zawsze i wszędzie. Obojętnie, w jaki sposób jest dysk wykorzystany. Testowałem już z dyskami zainstalowanymi w środku kompa, zewnętrznymi (łączącymi się przez USB i FireWire), dyskami sieciowymi (podłączonymi CAT-ami, jak i łączącymi się bezprzewodowo przez WLAN), a także dyskami, które są w komputerach służących jako FTP (kolega ostatnio mi wrzucił jeden utworek na swojego FPT-a z dyskami Samsunga, po ściągnięciu słyszałem wyraźnie zawężoną scenę i walający się po podłodze bas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze jedna ważna sprawa.

Nie wydaje mi się i różnica nie jest delikatna. Słyszę to na moich komputerowych pierdziawkach, wciśniętych w kąt łazienki, z membranami skierowanymi w kierunku ścian. I to nawet wtedy, gdy w piwnicy pompuję rower.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski, podobnie jak pozostałe elementy mogą w mniejszym lub większym stopniu wpływać na to co usłyszymy, korzystając z karty dźwiękowej w komputerze. Jeśli te same dyski włożymy do NAS'a, różnicy nie będzie żadnej. Szumu komputera też nie będzie. Wystarczy odtwarzacz strumieniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dajesz DAC zewnętrznego po S/PDIF lub TOSLINK'u zakłócenia od zasilacza też nie powinny mieć wpływu myślę o kompie pod muzę prostym do granic możliwości z zasilaczem nie większym niż 350W ,a przy strumieniowych odtwarzaczach też chyba mogą się pojawić przekłamania/zakłócenia związane z przesyłaniem danych po protokole sieciowym czy WIFI czy też UTP ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy protokół transmisji ma kontrolę błędów danych

więc o czym my tu rozmawiamy?

o dyskach z dobrym basem czy analogowych zakłóceniach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepszy bas ma pamięć bębnowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rochu

> I to już wszystko? Panowie wyczerpali temat?

 

Pieprza bez sensu, dworuja sobie z kogos kogo moze inni kolesie takze podpuscili.

Ponad 180 postow o "dupie Maryni", a na zagranicznych forach taki temat bylby poprostu wytlumaczony i wyczerpany.

 

Oj chyba trzeba zaczac na powaznie tepic ta "audiofilie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marcin_gps

 

Jak narazie najbardziej wpis na temat. Pozdrawiam i gratuluje rzeczowej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rochu

 

Chcial bym aby audiofil kojarzyl sie z kims kto tym zyje i ma duza wiedze, ktory jest mentorem dobrego dzwieku i czlowiekiem z klasa. A widzimy nowobogackie hieny, ktore mienia sie "audiofilami".

Osobiscie mam dystans do tego wszystkiego i jesli wiecej z tego forum wyjmuje niz wkladam wiedzy, to nie chce okreslac sie audiofilem.

 

Drugie chcialbym, to aby odrodzil sie rynek dobrego hi-fi stereo do 10000 zl zeby wypelnila sie w ludzkiej swiadomosci luka miedzy grajkami mp3 i hi-end.

Ale jednoczesnie wiem ze dystrybutorzy audio "uciekli" od masowki wlasnie w kolejna skrajnosc hi-endu i samym chcianiem sie niczego nie stworzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Krzysiek,

 

haj-end to obecnie puste słowo.

Nadużywane przez dziennikarzy, dystrybutorów, duchowych synów XYZ-ta, handlarzy z allegro stało się określeniem śmiesznym a może wręcz pejoratywnym.

 

A fajnie grający system można mieć i tak dużo poniżej założonego przez Ciebie poziomu 10000 zł.

Kilka przepisów na to, można znaleźć nawet na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mikson

 

Chyba po raz kolejny o trollingu.

Ale sadze ze warto. Warto tepic glupote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.