Skocz do zawartości
IGNORED

Zamówienia na Yaqin MS-34D


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

samexxxxxxx, 23 Cze 2010, 18:20

 

>Przecież w MC-10L też nie ma, a RCA są dedykowane

 

 

bardziej chyba chodzi o fun - wiele wzmaków ma oznaczenia CD, tuner, magnetofon, etc a ścieżka do przełacznika jest taka sama. DVD chyba tylko ma inną (mocniejszy sygnał) i gramofon o ile jest pre.

W moim 6V6 tez podłączasz gdzie chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w MC-10L też nie ma, a RCA są dedykowane

 

Do czego dedykowane? To że miał napisane zamiast AUX(x) CD, TUNER, AUX (czy jak tam to idzie) to i tak nie znaczy że jak się wepnie CD w AUX to wzmak wybuchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Therion, 23 Cze 2010, 18:23

 

>Ps.

>

>Strasznie mnie ciekawią te dwa przełączniki (na przodzie z lewej strony - tryb triodowy) 10L tego

>nie miał i tu może się okazać, że pozamiata 6V6.

 

wg. uczonych w piśmie trioda w 90% zagra gorzej - ale zmianę wyraźnie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to i ja poprosze o jedną sztuke, kasa nie taka straszna a lampka nieśmiało chodziła mi po łepetynie więc jest okazja nausznie zasmakować tego dzwięku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie listy:

 

1.Therion

2.anxion

3.paweljazz

4.tmpd

5.GratefullDe

6.oley

7.pankwiatek

8.samex

9.skyrobin

10.przemoWroc

11.olas1234

12.jorn

 

 

Na tę chwile to tyle. Oczywiście można się będzie jeszcze dopisać lub wypisać. Do chwili, gdy wspólnie wybierzemy dostawcę i poznamy wszystkie koszty dodatkowe. Wówczas na jakieś konto przelejemy kasę i wyślemy ją do sprzedawcy (w tym momencie oczywiście wycofanie się będzie niemożliwe - choć jestem pewien, że wzmacniacz z palcem w d. nawet z zyskiem da się sprzedać na aukcji). Paczkę odbierzemy albo jako całość albo zostanie wysłana do każdego z osobna już z Chin. Zobaczymy.

 

A póki co mam apel do osób mocno anglojęzycznych - poszukajcie jeszcze jakichś opinii na temat tego wzmacniacza w sieci. Jeżeli byłyby jakieś wątpliwości, to lepiej niech sie pojawią teraz.

 

Wg mnie argumentami są:

 

-spodziewane brzmienie (zapewne nie gorsze niż 10L a być może dużo lepsze)

-cena

-sterowanie pilotem

-dziurka na słuchawki

-materiał i jakość wykonania (za te pieniądze w polskich salonach dostaniemy tylko plastik i blachę)

-design (mi się podoba)

-moc (część się domyśla co to za potwór, inni się dopiero przekonają - piszę o tych, dla których to będzie pierwsza lampa)

 

Minusy - na tym etapie nie znajduję. Recenzje na zachodnich forach to same zachwyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Therion

Rzeczywiście jak wszystko dojdzie do skutku też jestem ciekaw konfrontacji z moją Primą Luną może rzeczywiście zostanie Yanek, no i ta dziurka do słuchawek oraz pilot. Najgorzej będzie jak wyjdzie że Primę będę musiał sprzedać. A tak nawiasem pytając co to za lampa 6J1 na driverach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można do tej lampy "podpiąć" magnetofonu tzn. nie ma pętli magnetofonowej, co zdaje się uniemożliwi nagrywanie ;)

 

Waham się jeszcze, ale chyba "wejdę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

Co do brzmienia to nie gdybałbym, tylko oparłbym domysły konkretnymi porównaniami. Już mi daje do myślenia 20% mniej mocy od MC-10L. Nie wiem jaki wpływ na sound ma zamontowanie pilota. Oby żaden. Ogólnie design kwestia gustu. Trochę nie podoba mi się wielki wyświetlacz i pokrętło na górnej płycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samexxxxxxx, 23 Cze 2010, 20:42

 

>6N1P

A gdzie to znalazłeś ? Bo coś mi tutaj nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie po zakupie opisać brzmienia w konfrontacji z MC-10L (do Theriona). Choć w Twoim przypadku zdaję sobie sprawę że im bardziej będzie ciepły i wielki i trochę spowolniony bas to bardziej Ci się spodoba. W moich oczach jeśli ten nowy byłby bardziej wygładzony od MC-10L to na starcie odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>paweljazz

>23 Cze 2010, 20:38

> A tak nawiasem pytając co to za lampa 6J1 na driverach.

 

Lampa 6J1 nie ma nic wspólnego z 6N1P

6J1 jak widać na rysunku jest to pentoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, weź pod uwagę jeszcze koszt agencji celnej, po przekroczeniu wartości 1000EUR paczka podlega pełnej odprawie, nie zostanie zwolniona z urzędu. Druga sprawa - jaka forma transportu? Jeśli chcesz to wziąć lotniczo to znacząco podniesie to koszty. Jeśli morzem to czas transportu wyniesie ok. 1,5 m-ca (ale koszty grubo niższe). Jeśli już ma to być lotniczo to pytaj dostawcę o najtańszą wysyłkę z jego strony - najprawdopodobniej będzie to EMS (ew. TNT). Różnica do np. DHL-u może być znacząca. Nawiasem mówiąc przy jednostkowym zakupie koszt wysyłki takiego wzmaka to zapewne ~100USD (EMS).

 

Kolejna sprawa to CE - zanim cokolwiek zamówisz i wpłacisz kasę to zażądaj wysłania deklaracji CE - nasze służby celne lubią się o to przypiąc... w paczkach lotniczych raczej nie, ale warto chuchać na zimne. Jak się im przypomni a CE nie będzie to paczki nie przepuszczą. Z pojedynczymi sztukami takiego problemu nie ma (to piszę dla tych którzy ściągali sobie jedną sztukę i o CE ich nie pytano).

 

P.S. Przy min. 10 szt. warto się potrudzić i poszukać producenta - wyrwie się jakiś rabat, który choć część kosztów pokryje.

 

P.S.2 Jak już będziesz miał wszystko obcykane na tip-top to możliwe że też będę chętny na 1szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lampa 6J1 nie ma nic wspólnego z 6N1P

>6J1 jak widać na rysunku jest to pentoda

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No właśnie też szukałem i pewnym momencie zwątpiłem ale mi wychodziło to samo. Co w Twoim linku. A może ktoś zna zamienniki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>paweljazz

>23 Cze 2010, 21:45

 

>A może ktoś zna zamienniki

 

5654 , 6AK5 są pewnie jeszcze inne o podobnych parametrach , trzeba poszukać i porównać charakterystyki.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koszt przesyłki będzie w cenie wzmaka to koniecznie wysyłajacy musi wpisać : TERMS OF DELIVERY: CIF (NAZWA MIASTA ODBIORCY NP. WARSZAWA ITD. Jest to o tyle ważne, że inaczej to nasze cło wali z własnych tabelek i koszt cła wzrasta (ja za swój zapłaciłem 350 zł i było bez dyskusji - jedynie po zapłacaniu uprzejma pani celniczka objawiła mi napisane powyżej dużymi literkami magiczne zaklęcie tolerowane przez nasze cło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że również lampa EF 95 ma podobne dane , oczywiście przed wymianą na inny model należy dokładnie wszystko sprawdzić.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger, 23 Cze 2010, 21:39

>Therion, weź pod uwagę jeszcze koszt agencji celnej, po przekroczeniu wartości 1000EUR paczka

>podlega pełnej odprawie, nie zostanie zwolniona z urzędu.

 

Tak, myślę o tym. Nie wiem czy ściągniemy wszystkie razem na palecie. To bedzie zależało m.in. od tego jak nas potraktują. Jeżeli np. jako jednego przedsiębiorcę który ściagnął 12 wzmaków i "odsprzedał" dalej to być może przyczepi się tez Urząd Skarbowy. Będzie tłumaczonko - dlaczego sprzedano bez zysku.

 

Druga sprawa - jaka forma transportu?

 

Pewnie na łajbie. Chcę zobaczyć jaka to różnica w kosztach.

 

 

>Kolejna sprawa to CE - zanim cokolwiek zamówisz i wpłacisz kasę to zażądaj wysłania deklaracji CE

 

 

Hehe - wiem, to pytanie już dawno wysłałem do producenta, ale z tego co wiem... nie ma CE (gorace lampy na wierzchu - 10L chyba tez nie miały CE). I to jest pierwszy poważny problem.

 

 

>P.S. Przy min. 10 szt. warto się potrudzić i poszukać producenta - wyrwie się jakiś rabat, który

>choć część kosztów pokryje.

 

:) to tez własnie się dokonuje

 

 

>P.S.2 Jak już będziesz miał wszystko obcykane na tip-top to możliwe że też będę chętny na 1szt.

 

zapraszam

 

 

OCZYWIŚCIE ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO DO STWIERDZENIA, ŻE SORRY, ALE NIECH KAŻDY CIĄGNIE INDYWIDUALNIE.

Nie zaryzykuję pieniędzy wszystkich wiedząc, że np. sprzęt nie ma CE. Cooger ma w tym przypadku całkowitą rację - certyfikat CE to podstawa, jeżeli go nie będzie, to celnicy nie wpuszczą paczki do kraju. Pojedyncze egzemplarze z ebay mogą przejść, ale paleta wzmacniaczy (w domyśle do dalszej odsprzedaży) juz niekoniecznie.

Czekam w tej sprawie na odpowiedź producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 23 Cze 2010, 20:48

>Szkoda, że nie można do tej lampy "podpiąć" magnetofonu tzn. nie ma pętli magnetofonowej, co zdaje

>się uniemożliwi nagrywanie ;) >Waham się jeszcze, ale chyba "wejdę" :)

 

Wiesz - na początku, kupując 6V6 tez mnie to martwiło (wcześniejszy wzmacniacz miał pętlę). Okazało sie jednak, że bez problemu mogę nagrywać z CD lub gramofonu włączając rca pod - o ile sie nie mylę, gniazdo wejścia magnetofonu. Napisałem "o ile sie nie mylę", bo przez 1,5 roku było mi to potrzebne...raz i tylko dla sprawdzenia czy działa. Akurat bez tego mogę żyć.

 

Ale juz np. kupując 10L sadziłem, że dam radę żyć bez pilota. Mowy nie ma. Jeżeli ma się rodzinę, to brak pilota stanowi prostą drogę do rozwodu. I oczywiście nie chodzi mi o wybór źródeł, to betka, najważniejsza jest mozliwość ściszania glosniejszych fragmentów muzycznych.

Cóż, nie każdy ma dom i oddzielny pokój do sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki powiedzcie mi czy bez problemu podepne cd nada 545 ?? do tego lampowca

 

I czy moze ktos powiedziec mi jak brzmial ten poprzedni model 10l ??

 

dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM ODPOWIEDŹ!

 

CE nie będzie problemem.

 

Wciąż ustalam koszty przesyłki. Okazuje się, że wzmacniacze nie muszą do nas płynąć z Chin. Sprawdzam to i cenę, jaka wówczas będzie.

 

 

samexxxxxxx, 24 Cze 2010, 01:46

 

>Gra super, ciepło, detalicznie z kontrolowanym basem (którego mi trochę za mało, ale mam

>podstawkowe Usherki)

 

To Usherki rzeczywiście Ci trochę tną bas. 10L miał bas potężny, tylko jak dla mnie ociupinkę za twardy. Ale wielu osobom odpowiadał - ja byłem w mniejszości. z drugiej strony prawdę napisał ktoś wyżej - ja szukam dźwięku bardzo lampowego, ciepłego, wręcz ciut misiowatego, baśniowego. Pewnie dlatego, że lubię muzyczny relaks a a 10L był bardziej "koncertowy" - zamiast relaksu proponował dobrą zabawę. Oczywiście z każdymi kolumnami zagra inaczej, ale na kilkudziesięciu użytkowników znamy tylko jedna, niezadowoloną z niego osobę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, ile mogą potrwać te wszystkie formalnosci z załatwianiem?:)

Przekopałem wyszukiwarke forumową, sporo jest o Yaqinie MC-10L i po lekturze jestem zdecydowany na 100% wejść w te lampke:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kończę dogadywać. Zapytam jeszcze sprzedawców na ebay.

 

Sporo zależy od transportu - morski (pooowolny) tani lotniczy (szybki) droższy. Który wybierzemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.