Skocz do zawartości
IGNORED

Audionet ART G2 vs McIntosh MCD301


miroalien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mieliście kiedyś styczność z jednym i drugim urządzeniem?

A jeśli tak to proszę o opisanie wrażeń.

Będę wdzięczny. Oczywiście naczytałem się już na niemieckich

i amerykańskich forach różnych skrajnych opinii za i przeciw

i muszę przyznać że wciąż nie mogę podjąć decyzji zakupu.

Wiadomo Mac to ciepło, muzykalność i emocje, a Audinet to

sterylność, precyzja i neutralność - jak napisał mi kolega

Rysio przed chwilą na PW. A czy można znależć odtwarzacz

CD który ma to wszystko i nie kosztuje majątku? Linny Ikemi,

Cece, Rotele, Quady i Accuphasy już miałem i sprzedałem.

Nie jestem malkontentem. Mam swój ideał to - Accu DP78, ale

kosztuje majątek. Poza zasięgiem. Wracając do tematu

co kupić i nie wtopić - Audioneta ART G2 czy McIntosha MCD301?

Wzmacniacz mam McIntosha MA6800, a kolumny Infinity Kappa Renaissance 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie wszystko już wiesz. A jaki budżet zamierzasz na to przeznaczyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to McIntosh MCD 500. Na audiogonie ok.4000 dolarów. 301 to poprawiona wersja 201 - największej wpadki firmy od długiego czasu. Porównywałem z moim 2010 i bym się nie zamienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w zasadzie prawie wszystko wiem, ale dopiero okaże się jak połączę CD do mojego systemu

i posłucham u siebie. Odsłuchy u kogoś prywatnie czy w sklepie to często mylna weryfikacja przy wyborze sprzętu. Każde pomieszczenie jest inne akustycznie już nie wspominając o sprzęcie towarzyszącym i okablowaniu. Dlatego będę próbował najpierw wypożyczyć Audioneta, a potem McIntosha.

Co do budżetu to mogę kupić nowe, ale szukam też używanych. Po co przepłacać skoro czasem secondhand jest w idealnym stanie. W takich przedziałach cenowych sprzęt raczej jest zadbany.

Tworząc ten temat na forum chciałem jeszcze ostatecznie utwierdzić się w decyzji.

Czy Audionet ART G2 z McIntoshem MA6800 to dobry pomysł? Czy lepiej Mac z Mac`kiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak Mac z Mac'kiem.

 

Zależy czego oczekujesz od dźwięku. Obie kombinację będą miały inny zestaw wad i zalet. 301 bym nie skreślał - miałem u siebie 201 i moim zdaniem to bardzo fajny kompakt. Trzeba tylko kupić wersję z upgradowanym transportem, bo to co dawali na początku była problemowa.

 

W tym budżecie możesz kupić już jakąś Wadię 571/861, ARC CD-7, Audio Aero Capitole, MBL 1531. Wszystkie chyba jednak bardziej uniwersalne brzmieniowo niż dwa podane przez Ciebie przykłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 23 Cze 2010, 14:18

 

>Nie ma czegoś takiego jak Mac z Mac'kiem.

 

Ależ jest! Ładniej, wygodniej :)

Reszty wypowiedzi oczywiście nie neguję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za to cos takiego jak dcs puccini z daartzelem[po upgrade dwie sztuki na kuli ziemskiej]-

 

-prosze mi to wytlumaczyc,bo nie lubie jak sie komus wciska ciemnote!!!!

 

Mcintosh z mcintoshem jak najbardziej-chodz dla mnie z integra 6800 najlepiej sie zgra z cd krell 280,

chyba miales okazje tego polaczenia posluchac?-bylo niezle,czy podle??

cd mcintosh 201 nawet z poprawionym napedem jest urzadzeniem innym niz cd 301.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten twój krell jest podbajerowany więc masz na to inne spojrzenie,mnie odpowiadał bardziej Mcintosh, chociaż nie słuchałem połączenia ze wzmacniaczem tej samej firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolny wplyw na dzwiek maja filcowe podkladki podklejone pod nozkami-moj upgrade!!!pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecamel, 23 Cze 2010, 14:26

 

>Ależ jest! Ładniej, wygodniej :)

 

To jest poza dyskusją :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość porównania 301 i 500 .Pozostałem przy MCD301.500 miała lepsze wybrzmienia w najwyższym paśmie .Ale moim zdaniem nie warte było to dołożenia 8kpln.Tym bardziej że przy CS 3.7 thiela osiągnąłem to dużo taniej zmieniając okablowanie z 1x na 2x CV8 aq.

Podsumowując MCD 301 jest żródłem wysokiej próby , choć w moim systemie pracuje z 2x MC501 a to już zupełnie inne brzmienie niż integry na poziomie MA6800.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc okazuje się że spece od marketingu w McIntoshu celowo tak skonfigurowali różnice brzmieniowe pomiędzy MCD301 a MCD500 żeby wyższy model miał "lepsze wybrzmienia w najwyższym paśmie". A po co?

Po to żeby sprzedawać droższy i więcej zarobić choć 301 wcale nie należy do tanich. Linn i inni robią to samo. Taka zabawa w kotka i myszkę z konsumentem-audiofilem. Drabinka jakościowa i cenowa.

"A jak Cię nie stać to cierp i gorzej słuchaj lub nie słuchaj wcale... Uważam że takie zabawy mogą sobie urządzać twórcy masówki, ale ci od high-endu powinni się powstrzymać i zdecydować na jedno doskonałe urządzenie za uczciwe pieniądze bez marży 500% Czy chociaż jeden producent przełamie ten trend?

Poza tematem - co się ostatnio dzieje z tymi producentami high-endu którzy wypuszczają referencyjne odtwarzacze CD/SACD z awaryjnymi napędami i laserami. Nie będę tutaj wymieniał - każdy zainteresowany wie o które marki chodzi. Czy tylko ten cholerny Philips produkuje napędy i nikt inny? Czy tak trudno opracować własny niezawodny napęd? W takich tanich klamorach jak Technics czy

Pioneer (bez urazy wielbicieli) szuflady i lasery pracują po 20 lat i to w modelach z najniższego przedziału cenowego (...)

Wracając do tematu to po konsultacjach telefonicznych i na PW z kolegami z forum ostatecznie jestem bliżej MCD301. Cenię sobie jednak bardziej muzykalność i emocjonalność przekazu nad techniczną sterylnością.

Chciałbym Wszystkim podziękować za cenne porady i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Pro2 Philipsa się nie psuje.

 

Porsche również robi modele różniące się ceną i osiągami. I nikt z tego powodu nie płacze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

24 Cze 2010, 02:38

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 2431 / 6165 / 18

 

"CD-Pro2 Philipsa się nie psuje" ...psuje się psuje ... po ok. 10 latach użytkowania! Niektóre napędy Philips np. CDM 9 PRO dopiero po ok. 20 latach - bo mają szklane soczewki. Tak czy inaczej użytkuję CDka z napędem CD-Pro2 w wersji LF. Jestem co najmniej zadowolony z efektu końcowego, choć zastanawiałem się czy to zasługa transportu czy DACa w nim zastosowanego!

Uważam że stare napędy np CDM 9 PRO były i nadal są na topie choć niestosowane, nieprodukowane ale nadal dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_vader, 24 Cze 2010, 17:20

 

>"CD-Pro2 Philipsa się nie psuje" ...psuje się psuje ... po ok. 10 latach użytkowania! Niektóre

>napędy Philips np. CDM 9 PRO dopiero po ok. 20 latach - bo mają szklane soczewki.

 

Nagra CDC ma napęd CD-Pro2 ale sami dają soczewki szklane od Zeissa tak że nie wszyscy robią "10 letnie dziadostwo" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat to mimo wszystko sporo. Kolega pisał o napędach SACD, które psują się po ok roku-dwóch.

 

Napęd CDM-9Pro jest na pewno dużo bardziej awaryjny. Silnik do tego mechanizmu jest niedostępny, laser można próbować przekładać z CDM-9/44 (nie zawsze sie uda i obecnie na wyczerpaniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 24 Cze 2010, 17:33

 

>Napęd CDM-9Pro jest na pewno dużo bardziej awaryjny. Silnik do tego mechanizmu jest niedostępny,

>laser można próbować przekładać z CDM-9/44 (nie zawsze sie uda i obecnie na wyczerpaniu).

 

Napęd jest do dostania w kraju i za granicą za przyzwoitą cenę - wystarczy dobrze poszukać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CD-Pro2 Philipsa się nie psuje"

 

Psuje się, sam tego doświadczyłem. Nie zepsuł się sam laser a druciane połączenia cewek ustawiających laser w głowicy. Koszt głowicy 160E a kompletnego napędu 200E. Paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.