Skocz do zawartości
IGNORED

Zgrubne pomiary elektroakustyczne pomieszczeń


Korwin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na korzystanie z elektretowych mikrofonów pomiarowych w miarę jako tako kontrolowanych źródeł dźwięku zwierciadeł akustycznych czy mat tłumiących, często los rzuca nas wąską długą niską kiszkę z sufitem z cegły w małe łuki między trawersami "pralkę" i gustowną ceramiczną posadzką gdzie niegdzie dywanikiem pokrytą. W tych warunkach należy dokonać w miarę przyzwoitego nagrania: mowy, wokalu, instrumentu. Dysponujemy jedynie magnetofonem mikrofonami [dookólny/kierunkowy] słuchawkami, taśmą mierniczą oraz świętą anielską cierpliwością.Czekam na bezcenne uwagi i porady

Zbyszek.

-Szukaj w Google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeczytać co nieco przed zadawaniem pytania o złoty środek. "Podręcznik akustyki", można znaleźć skany w sieci. Po skrócie, to będziesz potrzebował kogoś kto zdawał maturę z matematyki i cierpliwość przyda się na pewno. Po przeczytaniu zaproponowanej lektury dowiesz się podstaw o odbiciach fal, interferencjach, falach stojących, tłumieniu odpowiednich częstotliwości, jak dlaczego itd. Wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane, choć banalne też nie jest. Jak masz zacięcie to przebrniesz, ja dałem radę a jestem raczej średnio inteligentny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^audiomiracle

 

>Proponuje przeczytać co nieco przed zadawaniem pytania o złoty środek.

 

A ja proponuję po udzieleniu takiej odpowiedzi poczytać co nieco forum (a przynajmniej zapoznać się z "o mnie" założyciela wątku), i zastanowić się, czy przypadkiem nie popełniło się drobnej nieuprzejmości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz wspanialszy sprzęt za coraz mniejsze pieniądze, coś za co kiedyś można było kupić samochód kosztuje teraz grosze. Skończyła się era szalejącego reportera Egona Erwina Kischa, nastały czasy tak zwanych przegrywaczy z winyla na HD z winyla na CD i z winyla na taśmę, lub z winyla na VHS [Duplikator JVC Era osobiście na tym forum sam byłe źródłem tej zarazy]. Polecam rewelacyjną książkę Pana Janusza Sztekmilera PODSTAWY NAGŁOŚNIENIA I REALIZACJI NAGRAŃ.Oraz na bis Opera Omnia prof.dr inż Bolesława Urbańskiego a jak ktoś jest bogaty to F.Altona Everesta Podręcznik Akustyki może być jeszcze Tom Butler Połączenia Podstawy profesionalnej elektroakustyki i nagłaśniania.

Mam nadzieję, że któryś z Was zajmie się reportażem w Krakowie jest już Jeden ma NAGRĘ III komplet mikrofonów i studiuje Informatykę na AGH należy do uczestników Forum Audiostereo

Pozdrawiam.

Zbyszek

PS W Krakowie przy ulicy Szerokiej na Kazimierzu jest taki lokal jaki opisałem niski ciągnący się przez cały budynek aż do tak zwanego ogródka po jego przeciwnej stronie, pod nim znajduje się piwnica dla DJ-a ze sprzętem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong:

Rzeczywiście, więcej miłości w naszych wypowiedziach by się nam przydało. . .

 

Korwin co prawda filozoficznie-prowokacyjnie buduje te swoje wypowiedzi ;).

 

Myślę, że brak czasu sugeruje nagrania próbne, przesłuchiwanie i wedle możliwości jakieś umiejscowienie się i innych obiektów.

Co da pomiar, jak ogólnie jest do d…, a brak ustrojów i czasu na analizy?. . .

W takich warunkach błyszczą talenty i rodzą się legendy. . .

Czyż nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę potrzebne jest tylko to co wymieniłem i znajomość wieloletnia ze starym radiowcem, gdyby jeszcze żył miałby ponad 120 lat.Miał jedną radę nigdy nie nagrywaj w pustym lokalu,muszą być w nim ludzie im ich więcej tym lepiej człowiek i odzież tłumią wielokrotnie od ścian poodbijany pogłos.Korzystając z sprzętu nagłaśniającego lokal doprowadzamy do sprzężenia mikrofonu i głośników, aby poznać tło muzyczne pomieszczenia i wstępnie ustalić położenie własnego mikrofonu tak aby obejmowało jego pole pole nagłaśniającego wyłączamy nagłośnienie i dokonujemy nagrania próbnego przy 1/4 wzmocnienia zapisu. Odległość od źródła dźwięku zależy od charakterystyki kątowej mikrofonu natężenie maleje proporcjonalnie do odległości im dalej od źródła tym większe musi być wzmocnienie.

pozdrawiam

Zbyszek

Nie przejmując się tym, jak są wyskalowane wskaźniki wychyłowe korzystam z nich jedynie do zapewnienia sobie powtarzalności wyników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytać znając odpowiedź? Powodów jest kilka, zawsze. Czy to chęć błyśnięcia za wszelką cenę czy też bycie klakierem forumowym. Nie wiem, nie żądam odpowiedzi. Przykryję się kocem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat usiłuję zainteresować sprzętem reporterskim uczestników tego forum, rejestracją rzeczywistości, czasem tanią i skuteczną archiwizacją helikalny zapis sygnału analogowego na taśmie chromowej 1/2 ", bezstratnym zapisem cyfrowym DAT.Ostatnio przyjęło się promować kiepskie chociaż znane zespoły satanistyczne pseudo muzykę psychodeliczną i zbieractwo połączone wręcz z obłędem.Kiedyś ciągnąłem tematy typowo warsztatowe jak ten poświęcony lutom miękkim i lutowaniu ale zdążono mi to skutecznie obrzydzić, podobnie było z tematem poświęconym taśmom magnetofonowym.Ale tak na wszelki przypadek apel do nowych guru i kandydatów na nich zerknijcie sobie najpierw do lustra aby zobaczyć jaka popierdolona qurewna Alicja płci prawie męskiej w nich siedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin, 23 Cze 2010, 10:40

 

>Nie zawsze możemy sobie pozwolić na korzystanie z elektretowych mikrofonów pomiarowych w miarę jako

>tako kontrolowanych źródeł dźwięku zwierciadeł akustycznych czy mat tłumiących, często los rzuca nas

>wąską długą niską kiszkę z sufitem z cegły w małe łuki między trawersami "pralkę" i gustowną

>ceramiczną posadzką gdzie niegdzie dywanikiem pokrytą. W tych warunkach należy dokonać w miarę

>przyzwoitego nagrania: mowy, wokalu, instrumentu. Dysponujemy jedynie magnetofonem mikrofonami

>[dookólny/kierunkowy] słuchawkami, taśmą mierniczą oraz świętą anielską cierpliwością.Czekam na

>bezcenne uwagi i porady

>Zbyszek.

>-Szukaj w Google

 

Ten temat też mnie trochę interesuje. Czasem muszę nagrać coś na dyktafon - w przypadku niezłych dyktafonów analogowych Panasonic i Sony efekty są mizerne; czasem trudno coś zrozumieć. Może Kolega ma jakiś prosty sposób na poprawienie sytuacji - może istnieje jakiś sensowny mikrofon zewnętrzny, który można podłączyć? Kiedyś kupiłem sobie na Allegro dobry mikrofon zrobiony przez pewnego "dłubka" i po jego użyciu efekty były dobre. Niestety, mimo dłuchich poszukiwań nie udało mi sie odnaleźć tego człowieka i dlatego prosiłbym Kolegę o poradę, jaki mały i niezbyt drogi mikrofon mógłbym kupić do dyktafonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do^Melomana62

Najtańszy z takich, które nie przynoszą wstydu, to mikrofon elektretowy dookólny/superkierunkowy do kamery wideo Allegro 1090837151 kup teraz 199.00 lub Allegro 10562320021 kup teraz 260.00.

Jeżeli mieszkasz w Krakowie możesz wypróbować mój AOI ECM-1090 włącznie z dostosowaną do niego teleskopową tyczką. Sufit w pralkę znajduje się niecałe dwieście metrów od kamienicy w której mieszkam w Pubie o wdzięcznej nazwie "ULICA KROKODYLI". A jeżeli zdecydujesz się na tańsze rozwiązanie podam na PW namiary na Znajomego elektronika który Ci nieco mniej fanaberyjne [o nieprzełączalnej charakterystyce kierunkowej] niedrogo i w miarę szybko wykona.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin, 23 Cze 2010, 15:15

 

>Od lat usiłuję zainteresować sprzętem reporterskim uczestników tego forum....<

Ale ludzie którzy mają "kilkuletnie doświadczenie w "światku" audio" nie lubią się dzielić wiedzą, bo oni wszystko wiedzą najlepiej.

Ja próbowałem nagrywać kiedyś naszą kapelę na polskim magnetofonie szpulowym i dołączonym do niego mikrofonem stereo. Po wielu próbach znalazłem miejsce z którego nagranie osiągnęło jaką, taką czytelność. Sala miała kubaturę 500m3 i wpadłem wtedy na pomysł zrobienia parawanów z koców i zasłon, żeby osłabić silne boczne i tylne odbicia. Był to rok 1973 i żałuję że te nagrania przepadły bezpowrotnie :-((

Podziwiam Ciebie za podejście do dokumentowania chwil które przemijają, każdą chwilę da się nagrać tylko RAZ, potem jest inna chwila...Więc łap te chwile dla potomnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do^Kazika II

Można zrezygnować z chleba i wody [ w tym także tej wysokoprocentowej ognistej} można chodzić w sandałopapciach z plastiku za dychę i w szmatach z lumpeksu made in People Republic China 1 złp sztuka.Ale sprzęt musi być bezbłędny i w idealnym stanie, dotyczy to także nośników i źródeł zasilania.Od 10.04. aż po dzień dzisiejszy nagrywam wypowiedzi ludzi tych normalnych i tych nawiedzonych nagrywam prawdę i nagrywam kłamstwo rzeczywistość i tworzenie mitu i mitologii wręcz bezcennej w tak zwanym Mind Control czyli procesie prania mózgów. Często nie mam już sił aby iść z ciężkim magnetofonem ale rzadko kiedy biorę sprzęt lżejszy, tylko targam godzinami słodkie kilogramy + taśmy,mikrofony i kable. Koce zasłony czy płaszcze na mobilnych wieszakach czy słoma w belach lub snopkach nieraz mnie ratowały w terenie czy skarpetki w braku gąbki dwuwarstwowo założone na mikrofon.

Nagrywajmy za rok za dwa już nie będzie tego burdelu naszych dni powszednich dzisiejszych i będzie zupełnie inny nie na wielką miarę roku 2010.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin

Kogo ty chcesz nawracać i z jakiego powodu?

Jeśli idiota czuje się doskonale w swoim idiotyzmie to nie jest niczym złym pozostawienie go w tym stanie. Powiem więcej, nieuprzejme i grubiańskie jest wytykanie niewiedzy. Ja czyje się doskonale będąc pseudo guru. Akustyką zajmuje się zawodowo od 12 lat, słyszę kable audio i jestem jak wspomniałem średnio inteligentny. Mimo to wielu skorzystało z mojej nienachalnej wiedzy.

Twoja krucjata to walka z wiatrakami, może forum pomyliłeś, a może wystarczy berecik poluzować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>audiomiracle, 24 Cze 2010, 08:47

 

>Akustyką zajmuje się zawodowo od 12 lat, słyszę kable audio i jestem jak

>wspomniałem średnio inteligentny.

 

Guzik nas interesuje czym się zajmujesz; ważne jest tylko to co masz konkretnego do powiedzenia na założony temat.

 

Po Twoich wpisach widać że z tą średnią inteligencją to coś na wyrost napisałeś o sobie bo nie rozumiesz pytań o udzielaniu odpowiedzi na zadany temat nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kwestia inteligencji lecz instynktu samozachowawczego. Dba żeby na forum nie było zbyt dużo fachowej wiedzy. Zarabia swoją wiedzą. Jak mówi Korwin, już kilkukrotnie mu zamknięto usta, rónież w innych dziedzinach/wątkach, więc takich troskliwych jest więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaellowi serdecznie dziękuję

A ci którzy słyszą kable powinni się zwrócić do psychiatry bo to nie jest już kwestia budowy ucha i neurofizjologii ośrodka słuchu, tylko efekt wad, które powstały przez lat kilkanaście [~12] w główeńce.Przykro mi nie mam berecika chodzę z gołą łepetyną, może go mają twoi sponsorzy, którym jako akustyk z wieloletnią praktyką nagłaśniasz nabożne pienia.I aby było jasno i wyraźnie 1<95 i tych 95 mi naprawdę żal i nikt mnie nie zmusi abym płakał po tym jednym i tworzył na potrzebę partii i kościoła fałszywy mit.

Jest genialny wiersz napisany przez Antoniego Słonimskiego poświęcony Stefanowi Zeromskiemu

Z ran,które szarpał pazur lwi

Zostały blizny

I śpi Ojczyzna gdy Lew śpi

U stóp Ojczyzny

Patrz jak ucieka z twarzy krew

Jaka jest blada we śnie

Już Jej nie zbudzi śpiący Lew

Rycząc boleśnie

Przeszkadzał zaborcom [Wierna Rzeka}, do Drugiej Rzeczypospolitej nie pasował [Przedwiośnie] w PRL-u się ie mieścili [ani Cezary ani Jego Ojciec] a dla obecnie żyjących kapłanów i hierarchów autor mało jest nabożny.

Uwaga techniczna po wyjęciu konwertera z czaszy anteny satelitarnej można na jego miejsce zamontować mikrofon [membraną w kierunku czaszy] i nagrywać z dachu budynku mówcę przemawiającego przez lufcik do ludu chińskiego

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. . .

Mnie to zastanawia jak można takim „tonem” pisać swoje komentarze.

Nie do końca zgadzam się ze Zbyszkiem i odwrotnie, ale jakoś nigdy nie padły niemiłe słowa.

Chyba można dyskutować normalnie?

Może normy się zmieniają?. . .

Kurde, jestem do tyłu. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do^Profee

Mam PD-M550 zmieniarkę na 6 CD Pioneera gorąco ją polecam, nie zawsze korzystam wyłącznie z szpuli i kasety na zbieranie winyli mnie nie stać czasem sięgam po krążek a czasem po zapis na HD i wcale się tego nie wstydzę.

pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin, 23 Cze 2010, 19:44

 

>Do^Melomana62

>Najtańszy z takich, które nie przynoszą wstydu, to mikrofon elektretowy dookólny/superkierunkowy do

>kamery wideo Allegro 1090837151 kup teraz 199.00 lub Allegro 10562320021 kup teraz

>260.00.

>Jeżeli mieszkasz w Krakowie możesz wypróbować mój AOI ECM-1090 włącznie z dostosowaną do niego

>teleskopową tyczką. Sufit w pralkę znajduje się niecałe dwieście metrów od kamienicy w której

>mieszkam w Pubie o wdzięcznej nazwie "ULICA KROKODYLI". A jeżeli zdecydujesz się na tańsze

>rozwiązanie podam na PW namiary na Znajomego elektronika który Ci nieco mniej fanaberyjne [o

>nieprzełączalnej charakterystyce kierunkowej] niedrogo i w miarę szybko wykona.

>Pozdrawiam

>Zbyszek

 

Bardzo serdecznie dziękuję; pewnie kupię ten najtańszy

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7

>Mnie to zastanawia jak można takim "tonem" pisać swoje komentarze.

>Nie do końca zgadzam się ze Zbyszkiem i odwrotnie, ale jakoś nigdy nie padły niemiłe słowa.

>Chyba można dyskutować normalnie?

>Może normy się zmieniają?. . .

>Kurde, jestem do tyłu. . .

 

Poglądy i przekonania Zbyszka i czyjekolwiek nie maja żadnego znaczenia. Przekaz trzeba dostosować do adresata. Dlatego nie obwijam w bawełnę. I nie ty jesteś do tyłu. Do tyłu są gówniarze, którzy drogę stawania się człowiekiem mają jeszcze daleko przed sobą. A wiem coś o tym bo muszę niestety wchodzić w bliski kontakt "intelektualny" z najlepszymi z tych kandydatów na ludzi a i wtedy wrażenia są niewesołe. Co dopiero z przypadkiem "audiomiracle"

 

audiomiracle

>Jeśli idiota czuje się doskonale w swoim idiotyzmie to nie jest niczym złym pozostawienie go w tym

>stanie.

 

Nie licz na to. Koc kojarzy ci sie nie bez powodu, ale ci nie pomoże bo kocówy nie będzie. Dostaniesz normalnie, po dżentelmeńsku, w goły pysk - jak Zbyszka nie przeprosisz. W życiu w wersji forumowej rządam bana dla tego przygłupka.

Józwa Maryn - obudź się bo pomyślę, że bezkarnością dla tego pajaca celowo chcesz przynęcić następnych idiotów. Ale to niszczy forum nie ubarwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee, 24 Cze 2010, 18:18

Też uważam podobnie i tak się zastanawiam gdzie szacunek wobec drugiego człowieka,Jego pasji i zamiłowania do tego co robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu łatwiej zmienić nick niż osobowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik II, 24 Cze 2010, 18:56

 

>profee, 24 Cze 2010, 18:18

>Też uważam podobnie i tak się zastanawiam gdzie szacunek wobec drugiego człowieka,Jego pasji i

>zamiłowania do tego co robi.

 

Wprawdzie nie mam wspólnego zakresu zainteresowań z Korwinem, ale podziwiam Jego pasję, wiedzę, zaangażowanie i starą dobrą szkołę bycia człowiekiem bez względu na to czy występuje się w realu, czy na łamach forum.

Szanuję ludzi potrafiących tak realizować swoje hobby.

Pozdrawiam

grynio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee

Jak już zszedłeś z rusztowania po zmianie i musisz koniecznie coś napisać to trudno. Jestem za wolnością słowa. Niestety dla moherowych beretów jestem też za karą śmierci, i przywróceniem średniowiecznej chłosty.

Pozdrawiam cię serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do^Profee

Śmieszne i naprawdę żałosne jak może pierwszy lepszy ..c z ulicy obrażać ostatniego na tym forum jawnego antyklerykała, przeciwnika Radia Maryja i jego dyrektora Tadeusza Rydzyka. Nagrywam od 10,04.2010 po dzień dzisiejszy reakcje społeczeństwa na matactwa PIS na jego mimikrę nepotyzm dawny i obecny i nie pozwolę na tworzenie wbrew faktom fałszywych beatyfikacyjnych mitów po tragicznie zmarłym Lechosławie Kaczyńskich.

uprzejmie proszę nie tylko o usunięcie wpisów audiomiracle jako bezczelnych i obraźliwych ale także ich autora z Forum Audiostereo

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.