Skocz do zawartości
IGNORED

arkany ustawienia kolumn 5.1


robirem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

kino domowe zkompletowalem jakieś 6 miesięcy temu . W zasadzie przez cały ten czas coś zmieniam w ustawieniach. Zczytałem ileś tam artykułów o kinie, akustyce itp. Zastanawiam się czy są jakieś specjalisyczne i profesjonalne firmy którę moga coś w sprawie pomóc. Na początku wydawało mi się że sam dam radę ale zaczyna mnie optymizm odpuszczać. Ciągle widzę a raczej słyszę jakieś braki. A najbardziej nurtujące mnie pytania to:

 

1. odleglość kolumn głównych od krawędzi telewizora (przekątna 52" )i ewentualnie kąt ustawnienia do sourrund

2. co z kolumną centralną - u mnie jest pod telewizorem dosć nisko ale po kolejnym czytaniu ustawiłem podstawki tak żeby przetworniki promieniowały mniej wiecej w stronę miejsca odsłuchowego. Czy tak jest ok ?

3. sourrundy - największa klapa.kable mam umieszczone pod tynkiem ale tak nieforunnie że brakuje mi ok 1 m żeby były dokładnie po bokach odsłuchu. Kolejny błąd jak myślę to wysykość ich zawieszenia ( ok 2 m ) . Czeka mnie kucie jak nic. Dodatkowo coś jest nie tak z kablami ( chyba ) bo prawy kanał muszę podbijać ok 5db żeby efekt był zrównoważony z lewym ( kolumny już przestawiałem i jest to samo )

4. sub - w zasadzie chyba najmniej problemów - jest ustawiony pod schodami w rogu pokoju ( konstrukcja ażurowa schodów :) ) dość mocno odsunięty od ścian. jedyna żecz denerwująca to trzeszczenie szyb w jednym regale. nie umiem tego wyeliminować

 

Samo pomieszczenie to ok 45m 9x5 z czego scena odsłuchowa to ok 20m tj tam gdzie cały sprzęt się znajduje. ogólnie to akustycznie bez szału: panele bez żadnych dywanów. skromne firanki bez zasłon. Z mebli to komplet 3,2,1 oraz stół i 6 krzeseł. Są też 2 regały w tym ten nieszczęsny z drgającymi szybami :) . reszata do dodatki

Sam sprzęt to :

kolumny główne - ESA vivace 3

centralny - Esa vivace

sourunndy - monitor audio brfx

sub - velodyne cht 15r

ampli - yamaha 3800

tv - sony kdl 52w5500

 

to chyba wszystko. autokalibracji wykonałem setki. A i tak na końcu sam coś korygowałem. Zaczynam dojrzewać do kosultacji z kimś kto naprawdę jest profi w temacie. jak zaczne kuć i uskutecznać kolejne poprawki to wolalbym to wykonać poprawnie. Sorry za tak długi post. osobiście wydaje mi się że odpowiednia kalibracja kina wcale nie jest łatwą sprawą i zapewne wielu z was mialo z nią kłopoty

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23611-100000098 1277743709_thumb.jpg

post-23611-100000099 1277743709_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o firmę, która może Ci pomóc to napisz do mnie na PW. Nie chcę tu robić reklamy.

 

Rzeczywiście dobre ustawienie kolumn do kina to 50% sukcesu.

 

W miarę moich możliwości spróbuje odpowiedzieć na Twoje pytania:

 

1) Im są dalej od siebie tym lepsza stereofonia i przestrzenność, odległość słuchającego od TV powinna być taka sama jak odległość między kolumnami. Same kolumny skierowane w stronę słuchającego, ale lekko odchylone na zewnątrz.

2) Kolumna centralna - musisz popróbować czy lepiej powiesić ją nad TV czy tak jak teraz masz.

3) Kolumny surrund masz zdecydowanie za wysoko. Najlepiej jakby były na wysokości głowy, i po bokach lub trochę z tyłu. W jednakowej odległości od uszu.

 

Jak sam zauważyłeś nie można pomijać jakości zastosowanych przewodów głośnikowych, mają one wpływ na dźwięk i jego jakość. A wielu ludzi o tym zapomina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Sourrundy obniżę oraz przesune do punktu odsłuchu. centralny chyba jest ok. Fronty jeszcze rozstawie o ok. 20 cm. i zobacze jka będzie.

pzdr

RS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.