Skocz do zawartości
IGNORED

Szum w uszach


radek2202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się dowiedzieć czy słyszycie szum w jednym lub obu uszach i jakiem metody stosujecie lub stosowaliście by się tego pozbyć niestety ja nabawiłem się grzybicy w jednym uchy zmagam się z choroba od paru tygodni niestety bez skutecznie ciągle słyszę szum w chorym uchu w dzień da się to jeszcze znieść ale za to w nocy doprowadza mnie to do szału proszę o jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się choroby i co za tym idzie uciążliwego szumu w uchu pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miakem kiedyś szum i pisk w uchu po glosnym koncercie ,ale samo ustapiko po kilku miesiącach -słuchaj w nocy cichutko radia to odwroci Twoja uwag e od szumu idz do laryngologa prywatnie tu nie ma zartow !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś szum i pisk w uchu po glosnym koncercie ,ale samo ustapiko po kilku miesiącach -słuchaj w nocy cichutko radia to odwroci Twoja uwage od szumu idz do laryngologa prywatnie tu nie ma zartow !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czytasz o tym na forach medycznych.

Po pierwsze, nie ulegaj przygnębieniu z tego co tam wypisują. Mogą to być objawy wielu problemów, ale z reguły nie są.

Po drugie: zrób badania. Jak z ciśnieniem? Jak ze stresem,. . .

Po trzecie: Choroba jaką przeszedłeś może nie być do końca wyleczona, lekarstwa mogły mieć skutki uboczne, wytępienie jednego patogenu mogło dać obszar infekcji innym,. . .

 

Oczywiście lekarz (niekoniecznie klasyczny). Spróbuj metod typu: świecowanie uszu. Znam osobę która odzyskała w ten sposób słuch (sic) w niesłyszącym uchu (po braniu antybiotyków).

Zainteresuj się relaksacją (spróbuj czegoś w rodzaju metody Silvy).

 

Bądź dobrej myśli.

 

Czasami krótkotrwały pisk jest objawem znakomitego stanu narządu słuchu (sic).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Doczytałem, że jeszcze borykasz się z grzybicą.

Poczytaj o tym. Radzę uderzyć oprócz jakiś kropli zewnętrznych, również od środka.

Poczytaj o Candida.

Są na to specyfiki. Spróbuj czegoś z suplementów. Jak najmniej szkodź. Jeśli masz skłonność do tego to stosuj dietę; np. zminimalizuj ilość cukrów.

Itd.,. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza laryngologa jakieś 4tygodni temu stwierdził zapalenie ucha i przepisał mi maści flucinar N po dwóch tygodniach stosowania nie czując żadnej poprawy udałem się ponownie do lekarza po tej wizycie dostałem inny krem terbiderm plus jakieś przeciwalergiczny lek cetalergin bo mnie ucho zaczęło strasznie swędzić od tej pory uczucie przytkania ucha jak by minęło ale szum pozostał we wtorek idę ponownie zobaczmy co mi powie smarując ucho kremem przyjmowałem jednocześnie antybiotyk przepisany przez stomatologa bo mam jakąś zmianę chorobowa przy górnej jedynce a z tego co przeczytałem wynika że antybiotyki mogą mocno ograniczyć działanie leków przeciw grzybiczych i powodować uodparnianie się grzybów na te leki zastanawiam się czy by nie zrobić wymazu+antybiogram bo ci polscy lekarze sami nie wiedzą co pacjentowi dolega i przepisują leki na chybił trafił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz działa zgodnie z procedurą, standardem. Podchodzi do pacjenta przedmiotowo.

Oczywiście antybiogram jak najbardziej.

Antybiotyki zubażają florę bakteryjną, również pożyteczną. Wówczas rozrastają się organizmy grzybowe. O tyle antybiotyki trzeba przepisywać w sposób przemyślany. Wiele z nich ma działanie negatywne, również na słuch (nerwy słuchowe).

Poprzez nietrafieni z pierwszymi antybiotykami (tymi przepisywanymi w ślepo), patogeny uodparniają się na nie.

Ot całe nieszczęście stosowania antybiotyków.

Skuteczne leczenie to identyfikacja patogenów plus antybiogram i mocne (skuteczne) krótkie uderzenie. Niestety zwykło się pacjenta męczyć tygodniami nie trafiając lekami. . .

 

Sprawdź tego zęba. Zęby maja nieprawdopodobny wpływ na infekcje w organizmie, tym bardziej, że z układem słuchowym jest kontakt poprzez zatoki.

Znajdź lekarza, który potrafi spojrzeć na pacjenta całościowo, wiem, to trudne!

 

Weź pod uwagę mój poprzedni post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holistyka to wspaniała sprawa ale w przypadku ucha może nie wystarczyć

mój znajomy, stary radiowiec, poważnie choruje mając podobne objawy

nie straszę ale zwracam uwagę, że mogą być potrzebne zaawansowane badania specjalistyczne

tylko jaki konował odważy się wystawić skierowanie - to kosztuje a oni maja limity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skierowanie do specjalisty nic nie kosztuje lekarza POZ

drogie badania zawsze mozna wykonac w trakcie pobytu w szpitalu i mozna to dostac własnie od specjalisty

upierdliwe szumy w uchy to paskudna rzecz

przyczyn duzo w zaleznosci od wieku ,sposobu zycia ,małe dzieci

ja mam czesto kłopoty zwiazane z basenem a własciwie z brudem na niektorych basenach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Radek- mam to samo od 3 lat.Raz szumi w 1 uchu tak,że można wyć, a raz tylko delikatnie.Ten szum to u mnie powikłanie pogrypowe, a tak ze wynik stosowania antybiotyków.Ile już się leków nałykałem, jakie cuda lekarze wymyślali i nic! jak szumiało, tak szumi.Jedyna rada to aparat szumowy, który tak że wzmacnia dźwięk- u mnie audiogram wykazał spadek o 20% sprawności lewego ucha, własnie przez ten szum.Ale jego cena to bagatela 4900, NFZ zwraca marne 700zł.Trzeba to nosić około roku, ale efekt jest u 80% pacjentów pozytywny.Są też metody walki z szumami laserem, ale tylko ok. 20% ludzi pomaga.W tygodniu będe testował wyciąg z fiołka alpejskiego, który czyści zatoki, nos, zobaczę, może częściowo pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku,

Ale Ci się porobiło. Nie zazdroszczę. Od siebie mogę dodać tylko przestrogę abyś nie zasugerował się względną poprawą, która wcześniej czy później nastąpi, lecz doleczył dolegliwości do końca. Takie infekcje, lekko zagłuszone, potrafią czyhać miesiącami by jeszcze mocniej zaatakować w sprzyjającym momencie. Najlepiej idź prywatnie do jakiegoś zdolnego lekarza w prywatnej klinice i poproś o przepisanie kombinacji kilku antybiotyków z pełnym pokryciem ich kosztów. Lekarz nie będzie wówczas niczym spętany. Przy okazji pozbędziesz się kilku innych choróbsk których nie jesteś nawet świadom.

Złe działania uboczne antybiotyków można znacznie zredukować, zachowując ścisłą higienę w trakcie kuracji a zwłaszcza krótko po niej. Ale taką naprawdę ścisłą !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burczak, czy powaliło cie do końca? co ty radzisz koledze? kolejne antybiotyki,które rozpieprzą do reszty cały układ immunologiczny? leczyłeś kiedyś szumy uszne? miałeś z tym kłopot?- jezeli nie to zamknij kłapaczkę i więcej się nie odzywaj. Przecież gość może mieć np uszkodzenie ucha środkowego od antybiotyków,ważne czy zrobił audiogram i co on wykazał, czy zrobił badania na ukrwienie ucha, bo być może ma zmiany miażdżycowe itp. Trzeba przez to przejść i zjesć furę leków a nie pisać głupoty! a od leczenia szumow usznych jest kilka wyspecjalizowanych placówek w Polsce a nie zwykli lekarze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shane, współczuję Ci twojej dolegliwości, ale to nie znaczy że od razu zeżarłeś wszystkie rozumy. Ktoś kto ma szumy uszne z powodu nowotworu, także mógłby Ci powiedzieć: " miałeś z tym kłopot?- jezeli nie to zamknij kłapaczkę i więcej się nie odzywaj"

 

A co do Radka, gotów jestem dać swemu synowi na imię Adolf, jeśli u Radka obędzie się bez antybiotyków. Tyle że chciałem mu uzmysłowić że zamiast iść na żywioł metodą chybił trafił, bo słusznie zauważył że tak działa część lekarzy, można to zrobić roztropnie i planowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre- facet bez prawa jazdy poucza kierowcę ,jak ma jeździć?! w naszym kraju wszyscy są politykami,kierowcami ,lekarzami tylko jakoś wiedzy i doświadczenia nie ma....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek2202,

ja proponowałbym Ci położenie się do szpitala na oddział laryngologii - tam bezpłatnie powinni zrobić Ci badania, jakie należy wykonać. Objawy które odczuwasz mogą być związane z niedoleczoną infekcją, mogą się także wiązać z infekcją grzybiczą. Możliwe jest jednak, że nakładają cię one na przebytą infekcję, a związek przyczynowo-skutkowy między minioną chorobą jest niewielki; na wszelki wypadek należałoby zrobić dokładne badania. Te możesz wprawdzie zrobić ambulatoryjnie, ale pochłoną Ci one dużo czasu i pieniędzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na perkusji...

 

Jednakże regularnie badałem słuch i spadku jakości nie zauważono, mam słuch bardzo dobry i czuły.

 

Ale właśnie od kilku tygodni też mi szumi w uszach jak wentylator od kompa. Słyszę to tylko przed snem lub wcześnie rano, po przebudzeniu, kiedy dźwięki tła są niewielkie.

 

Czas na laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam, bo w końcu znalazłem.

Od forteklapa pewnie by mnie paluchy bolały i od tego by mi szumiało w uszach. Wiec wole perkę, bo gram chyba nieźle. Niech ocenią znajomi forumowicze ;-p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.