Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2010


Fr@ntz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym, żeby audioszoł był taki, jak zawsze. Bo jest fajny! Słucha się tam może nie idealnie, ale nie na słuchanie się tam idzie. Tam sie rozmawia, umawia na odsłuchy, pozycza, itd. A ciągłe biadolenie, ze nie ma warunków, ze akustyka nie taka, że ustrojów nie ma, tak mnie wk***ia, że aż starch! W wielu domach można tylko pomarzyć o takich warunkach odsłuchowych, jak na AS. Byłem i widziałem.

Ciekawe ilu z tych malkontentów było np. na niemieckich wystawach audio, gdzie sprzęt gra w kartonowych pokoikach zbudowanych w wielkich halach wystwienniczych. Tam dopiero jest dramat...

A Elbe - na szczęście - nie zbankrutuje, bo robi jedną z najlepszych imprez w Europie. Tylko niektórym tzw. "żyłka pierdząca" nie wytrzymuje... :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jako niebieski ;) coś dołożę od siebie. stempur ma racje po wielokroć, nasze siermiężne AS na tle innych europejskich i nie tylko wystaw, zlotów jak zwał tak zwał może poszczycić się najfajniejszą atmosferą i w miarę fajnym dźwiękiem. Nic tak nie cieszy czasami jak móc zobaczyć raz w roku wiele znajomych twarzy z Polski i nie tylko, wymienić poglądy, podyskutować. To nic że w koło pełno malkontentów, oni są i zawsze znajdzie się coś co im nie pasuje. Cieszmy się że mamy swoje AS, Najlepsze na świecie bo nasze Polskie. Niech inni nam zazdroszczą. A że nie gra, co tam.....zawsze można się umówić u znajomych na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

niestety na audioszole bylem tylko raz w 2007 roku. niestety bo bardzo mi sie podobalo. kupa sprzetu ktorego normalnie nie ma w moim miescie. nie wiem na jakiej podstawie ktos twierdzi ze nie mozna tam posluchac normalnej muzy? ja swojej plyty sluchalem na prawie wszystkim co mnie zaintrygowalo. owszem nie byl to black/death metal (ktory bardzo lubie) tylko muzyka klasyczna bo rozumiem ze "chaos" nie dla kazdego jest do wytrzymania. poza tym klasyka jest czesto dobrze zrealizowana.

prawda jest ze w pokojach hotelowych nie wszystkie systemy dobrze wypadaja ale tak jak ktos tu juz napisal chyba nie to tu jest najwazniejsze. jedyny minus dla mnie to to ze nie starcza jednego dnia zeby zobaczyc/posluchac wszystkiego co wartosciowe. dla osob spoza warszawy to spore utrudnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wspomnien na zachete dla tych co sie wahaja czy byc w tym roku: dwa najlepiej grajace (oczywiscie moim zdaniem) systemy z audio show 2007.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28209-100000011 1280448634_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i takie sieciówki będą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konankombo, 26 Cze 2010, 16:56

 

>Producenci odtwarzają takie płyty bo jest najmniejsze prawdopodobieństwo że sprzęt się na tym

>wyłoży, chociaż ludzie też przynoszą takie płyty.

 

Zonk!Mnóstwo płyt(nagrań zawartych na tych płytach),to zwyczajnie kiepskie nagrania.Wezmy sytuację odwrotną,ile tanich i budżetowych systemów audio,lub wież i starych legendarnych głośników zagra super realistyczną muzykę?Praktycznie ani jeden z wymienionych.Jednak każdy z wymienionych zagra wszystko tak sobie i to wielu uważa za OK,a nawet za ideał.Niestety,wzorcem jest dzwięk naturalny,a do tego wzorca mnóstwo płyt nie nas nie przybliży nigdy w życiu,to płyty się wykładają na świetnych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Audio Show idzie.Wystawcy mogliby się dogadać bądz porozumieć,aby nie wstawiać chaotycznie systemów dużych do ultra wąskich bądz małych pokoi,a małych urządzeń do wielkich jak hangary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek: Zgadzam się z Tobą w 100%. Tak właśnie jest :) Większość ludzi przychodzi na AS ze swoimi płytami w większości źle nagranymi MP3-kami i myślą że jak puszczą to na sprzęcie za kilkanaście tyś. zł. to dźwięk powinien być niesamowity. A potem wielkie zdziwienie że to nie gra i u nich jest lepiej :) A takie systemy niestety obnażają niedoskonałości nagrań a nie samego sprzętu.

To tak jak do Ferrari założyć instalację LPG :) Będzie jeździć - ale to już nie jest to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, 29 Cze 2010, 12:56

 

>palton

>Ową scenkę przytoczyłem nie po to, by kogoś potępić ani wyszydzić. Ot taki humor sytuacyjny dla

>znających temat. A metal, pomimo faktu, że pod względem jakości nagrania generalnie nie dorasta do

>pięt realizacjom stricte audiofilskim, potrafi zabrzmieć mniej lub bardzej przekonująco w zależności

>od sprzętu. A niektóre systemy pokazują tylko jazgotliwość, czy ścianę bezładnego łomotu, co nie

>jest do końca ideą twórców tej muzyki. No i my, metalowcy-rockowcy chcemy empirycznie sprawdzć, w

>ramach tej zacnej wystawy i dzięki uprzejmości wystawców, które graty przekazują emocje zawarte w

>naszej ulubionej muzie (swoją drogą, nigdy nie kupił bym Naima w oparciu o odsłuchy na AS). Ale

>sprawdzanie który system zagra od ucha, a który się udławi jest samo w sobie przednią rozrywką.

>Nawet pomimo oburzenia co poniektórych i na pewno nie poprzez wywołanie tegoż oburzenia.

>Pozdrawiam.

 

 

Sprawa jest prosta,rockmani minionych dekad wcale nie dbali o to aby ich nagrania były ideałami technicznymi jak na ówczesne czasy.Oni zawsze próbowali tworzyć dzwięk na płytach podobny do tego jaki można usłyszeć na koncertach.Słuchałem starych i legendarnych kapel i naprawdę znikoma ich ilość brzmi w miarę dobrze,oczywiście mając na uwadze dzisiejsze standardy,bo na ówczesne standardy to na pewno nikt się nie czepiał,a gdy odtwarzano taką muzykę za pośrednictwem głośników np.Tannoy,to sprawa nie ulega żadnej wątpliwości.Na takich głośnikach każda płyta jest co najmniej dobra i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie, nagrania z lat 70-tych tak źle nie wypadają. Dopiero lata 80-te to kaszana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xniwax

 

Jeszcze wiele zależy od tego jakie ma każdy przyzwyczajenia,jaki cel,do czego dąży...

Przykładowo,ja dążę i taki cel sobie obrałem w 1996 roku,aby sprzęt grał jak najbardziej realistycznie.Natrafiłem na artykuł o MBL 101(wersja bez subwofera).Przeczytałem artykuł i od razu doskonale wiedziałem że jest to głośnik który będzie w stanie odtwarzać muzykę w najbardziej naturalny sposób.Uważam że nasze kierunki się różnią,mamy inne spojrzenie na temat odtwarzania dzwięku.Po części jest to spowodowane twoimi przyzwyczajeniami(moim przyzwyczajeniem był jak najwierniejszy przekaz muzyki/dzwięku,choć też wychowałem się na technicsach,wieżach diory itp.,ale jakoś zawsze brakowało mi w tym dzwięku wszystkiego,był on zawsze płaski,buczący,szeleszczący itd...),być może brakiem możliwości kupienia ultra drogiego systemu.

Posłużę się forumowym przykładem.Jest tutaj wielu vintagerów,którzy szaleją za klockami z minionych dekad,oni rzecz jasna mają tak olbrzymi sentyment i niejednokrotnie brak sporych funduszy na ultra konstrukcje,a dzwięk jaki uzyskują nazywają świetnym.Owszem jest on świetny,ale dla nich i dla danego zestawienia,niestety nie w kategorii bezwzględnej!

 

Swoją drogą,po latach wzdychania do technicsów i soniaczy miłość dojrzewa,a pędzona sentymentem wzmacnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "wrogiem" dobrego vintage, cel mamy podobny, drogę inną (z różnych powodów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a nawet bardzo dobrze brzmiał zestaw regi oraz kolumienki DAVONE z elektroniką manleya i Reimyo ....a w następnym hotelu kolumny lipińskiego.....jak dla mnie super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj Davone wyglada na dosc szeroki, inne zas na waskie i dlugie. Moze to zludzenie. Chcialbym zabrac wielkoformatowe tuby ale stereofonii to tam nie bedzie. Avantgarde chyba tez mial mala kubature?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>areczek, 30 Lip 2010, 10:24

 

wlasnie, ciesze sie ze wreszcie ktos to napisal: jesli chodzi o brzmienie wszystko jest bardzo wzgledne. kupa ludzi nadal zakochana jest w starych, tanich klockach i czesto wcale nie wynika to z ignorancji. po prostu sa bez reszty zakochani w takim dla innych nienaturalnym brzmieniu. poza tym nie wszyscy maja kase na accu czy mbl-a. sam slucham na zwyklym hi-fi bo tylko na to mnie stac. nie przeszkadza mi to jednak zbytnio bo moim glownym celem jest sluchanie muzy. no a jak chce doswiadczyc czegos na prawde dobrego o realistycznym brzmieniu to moge sobie pojechac ze swoimi plytami na audio show :-)

i jeszcze cos: w 2007 roku mialem okazje posluchac na systemie mbl-a ktorego zdjecie wkleilem wczesniej, cd-ra z kopia koncertu dead can dance. pan ktory obslugiwal to cacko, na widok tak podlego nosnika troche sie skrzywil ale zaladowal. to co wtedy uslyszalem zwalilo mnie z nog! a to byl tylko cd-r...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No zostało 2 mieszki wypada chyba odświeżyć wątek , ja już hotelik zarezerwowałem - tą razą jadę z całą rodzinką a ceny w Kyriadzie nie zabijały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejajcie foty jakieś z tego szoła.

 

 

Proszę bardzo :) pokój audiostereo sprzed dwóch lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-275-011385700 1283960027_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retrospekcja ;)

 

10 lat różnicy, pokój ten sam ;)

 

1. 1999

2. 2009

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-8986-031736800 1284062562_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Temat zszedł na dalekie forumowe strony, a zbliża się wyczekiwany przez większość pasjonatów dobrego grania, termin wystawy.

Więc temat trochę "podrzucę w górę" :)

 

Tylko osiem tygodni pozostało do kolejnego "święta audiofila".

Czy już teraz wiadomo jakie formaty będą królować ?

Na zeszłorocznej, dominował czarny krążek i wcale się temu nie dziwiłem.

Choć wielu uważa to za powracającą modę, to lansem należało by chyba uznać te, wprowadzane "na siłę".

Jakie atrakcje w tym roku, czekają na nas w pokoju Audio Stereo i czy w ogóle będzie ?

Czy doświadczymy nowych objawień w reprodukcji dźwięku, serwowanych za pomocą sprzętu DIY ?

Twórcza myśl techniczna Forumowiczów, oraz wytwarzanych w krótkich seriach (na zamówienie - A.M.Team) urządzeń, zawsze wzbudzała moje największe zainteresowanie.

Wielkie koncerny potrafią oszukać ucho, podając to samo danie, na ładniejszym talerzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ograniczenie ilości decybeli płynącą z waszego sprzętu,

naprawdę o wiele przyjemniej się słucha Waszych prezentacji jeśli poziom dźwięku jest zbliżony do tego jaki ma przeciętny miłośnik muzyki w swoich czterech ścianach.

Święta prawda. Tylko jak głośno słucha przeciętny milośnik? Ja np. słucham głośno, czesem bardzo.

Ale fakt, na AS czasem nie da się wytrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomniało pewne zdarzenie z Audio-Show sprzed kilku lat.

Otóż pewna (zaprzyjaźniona i znana mi) firma wystawiła wówczas bardzo drogie bo ok.100tys. za parke - kolumny.

Ale przed samą wystawą jak już kolumny odpalono, to okazało się, że w jednej z nich nie gra głośnik średniotonowy. I co dalej?, ano nic. Było już za późno na wymiane kolumny i zostawiono ją do prezentacji uszkodzoną. Potem przez salke przewinęły się tłumy "melomanów" i "znawców" i żaden z nich nie usłyszał, że coś tu nie gra...

A ja z dystrybutorem co wystawiał ten HI-End mieliśmy ubaw po pachy i nawet z tego wszystkiego jakąś flaszke żeśmy na koniec wytrąbili... oczywiście z okazji "święta audiofila"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając coroczne sprawozdania z AS można zauważyć, że drogie systemy z reguły są bardzo krytykowane przez odwiedzających wystawę.

Być może wpływa na to nieuczciwość i lekceważenie wobec słuchaczy,jak w historyjce opisanej przez THXa.

 

Zresztą to wyjątkowe "bucostwo" przyznawać się publicznie do takich numerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomniało pewne zdarzenie z Audio-Show sprzed kilku lat.

Otóż pewna (zaprzyjaźniona i znana mi) firma wystawiła wówczas bardzo drogie bo ok.100tys. za parke - kolumny.

Ale przed samą wystawą jak już kolumny odpalono, to okazało się, że w jednej z nich nie gra głośnik średniotonowy. I co dalej?, ano nic. Było już za późno na wymiane kolumny i zostawiono ją do prezentacji uszkodzoną. Potem przez salke przewinęły się tłumy "melomanów" i "znawców" i żaden z nich nie usłyszał, że coś tu nie gra...

A ja z dystrybutorem co wystawiał ten HI-End mieliśmy ubaw po pachy i nawet z tego wszystkiego jakąś flaszke żeśmy na koniec wytrąbili... oczywiście z okazji "święta audiofila"...

 

 

 

Właśnie tak tworzy się legendy, prędzej bym uwierzył że każdy odsłuchujący wypił przed odsłuchem flaszkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest wystawa sprzętu a nie typowe odsłuchy, więc nawet nie musiał być włączony, można popatrzeć.

Tym bardziej ze warunki lokalowe nie sprzyjają ukazaniu wszystkich zalet i wad sprzętu.

Sięgając pamięcią, zazwyczaj ten najdroższy grał byle jak, marek nie wymienię przez szacunek dla polskich konstruktorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ja sie wybieram, w zeszlym roku np manley gral b.przyjemnie, warunki byly slabe, ale mimo wszystko w pokoju manleya jakos to gralo

No i ten gostek ktory koncertowal na Utopiach, mialem wrazenie ze cos ostrego sobie zaaplikowal, robil wrazeni, stad je mialem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.