Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2010


Fr@ntz

Rekomendowane odpowiedzi

""A mnie się przypomniało pewne zdarzenie z Audio-Show sprzed kilku lat.

Otóż pewna (zaprzyjaźniona i znana mi) firma wystawiła wówczas bardzo drogie bo ok.100tys. za parke - kolumny.

Ale przed samą wystawą jak już kolumny odpalono, to okazało się, że w jednej z nich nie gra głośnik średniotonowy. I co dalej?, ano nic."""

 

Właśnie tak tworzy się legendy, prędzej bym uwierzył że każdy odsłuchujący wypił przed odsłuchem flaszkę :)

 

a były to Utopie JMLaba i nie jeden głośnik a oba - zapmnieli podpiąć do zwrotki - nie legenda a fakt znany nielicznym bo szanowne gremium audiofilskie nie zauważyło tego drobiazgu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomniało pewne zdarzenie z Audio-Show sprzed kilku lat.

Otóż pewna (zaprzyjaźniona i znana mi) firma wystawiła wówczas bardzo drogie bo ok.100tys. za parke - kolumny.

Ale przed samą wystawą jak już kolumny odpalono, to okazało się, że w jednej z nich nie gra głośnik średniotonowy. I co dalej?, ano nic. Było już za późno na wymiane kolumny i zostawiono ją do prezentacji uszkodzoną. Potem przez salke przewinęły się tłumy "melomanów" i "znawców" i żaden z nich nie usłyszał, że coś tu nie gra...

A ja z dystrybutorem co wystawiał ten HI-End mieliśmy ubaw po pachy i nawet z tego wszystkiego jakąś flaszke żeśmy na koniec wytrąbili... oczywiście z okazji "święta audiofila"...

 

 

To nie swiadczy zle o zwiedzajacych tylko wystawcy ,bo w takim zgielku i skaczacych po pokojach ludzi z reklamowkami pelnymi ulotek uslyszec cokolwiek na AS graniczy z cudem a dystrybutorowi co w ten sposob traktuje potencjalnego klienta zycze sukcesow.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<A ja z dystrybutorem co wystawiał ten HI-End mieliśmy ubaw po pachy i nawet z tego wszystkiego jakąś flaszke żeśmy na koniec wytrąbili>

 

dystrybutorzy to równiez zwierzetarnia w audiofilskim ZOO i jak widac wyjatkowo prymitywna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie AS każdy, no prawie każdy, chciałby posłuchać i ocenić jak sprzęt gra. Panowie to nie miejsce na odsłuchy. Audiofile powinni wiedzieć doskonale że do wykazania jakości sprzętu potrzebne jest również dobrze zaadoptowane pomieszczenie, co w wielu przypadkach nie było spelnione. Wystawcy ratowali prezentacje jakimiś materacami rwanymi z łóżek, ale i to nie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty.

Napiszę jeszcze raz - to WYSTAWA, a nie gabinet laryngologiczny. Owszem, założenie powinno być jednoznaczne - sprzęt za wielką kapuchę powinien zagrać bajecznie, ale nie w takich warunkach. "Oko cyklopa" z aparaturą z mostku, grało w olbrzymiej sali wielkości bez mała pól boiska. I co, podobał się dźwięk ? Mnie nie, suchy z odbiciami od ścian. Jedyne co mi pozostalo po tej prezentacji w pamięci, to wielkie natężenia dźwięku. Ale mimo że brzmienie pozostawiało wiele do życzenia to jednak respekt budziła cała aparatura. To tylko jeden z przykładów które można by mnożyć.

My idziemy na wystawę, a nie odsłuchy, a to że przy okazji coś wystawcy zademonstrują - to i dobrze.

Dlatego wcale nie jestem zniesmaczony kręcącymi się oglądaczami, domorosłymi, jak i branżowymi fotoreporterami robiącymi zdjęcia - to wszystko jest do przyjęcia.

 

Czy w Muzeum WP, z racji oglądania wystawy, dysponenci tego obiektu mają nam prezentować w kolejnych salach, krótkie sceny batalistyczne z różnego okresu dziejów Polski ? A w Muzeum Narodowym malarze stać z pędzlem i ze sztalugami ? Na wystawach Auto Moto, każdy chętny, ma możliwość, w towarzystwie pięknej kobiety, przewiezienia dupska najnowszym Bugatti Veyron, bo taki ma kaprys ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska rzeczywistosc jest taka, ze audiofilizm dominuje w duzych miastach.

Tu najwiecej ludzi ma sprzet i tu najwiecej jest salonow audio.

 

Audio Show to wystawa, ale i doroczne wydarzenie.

Skoro ciagna tu ludzie z calej Polski to chceili by oni cos uslyszec wiecej niz tylko zobaczyc.

Na codzien nie maja u siebie mozliwosci sluchania.

Wybranie sie do jakiegos salonu na testy odsluchowe przed dokonaniem zakupu to ciezka i dlugo planowana wyprawa z wieloma trudnosciami jak zmeczenie po podruzy albo koszty hotelowe.

 

W dzisiejszych czasach szanujacy sie wystawca mogl by zastosowac wspomagacze w postaci cyfrowych korektorow akustyki i jednak nadac temu "swietu audiofila" znaczacej rangi jakosciowej.

 

Juz niemiecki "Oktober Fest" jest lepszy niz polskie AS, bo mozna napic sie dobrego piwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Juz niemiecki "Oktober Fest" jest lepszy niz polskie AS, bo mozna napic sie dobrego piwa.<

 

Możliwe że tak, ale i inna tam kultura korzystania z toalety.

Można by rzec "jedzcie pijcie używajcie, a po stołach nie rzygajcie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cuda też będą? , mogli by do tego dać podświetlane głośnikowe kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wie ktos czy beda nowe cuda denona??..mam na mysli DCD-SX oraz PMA-SX

 

Zadałem to pytanie na maila [email protected]....żadnej odpowiedzi..dziwny ten denona dystrybutor..nawet tak prostej sprawy nie odpowiedzieć..jakas fikcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grupy "lubuskiej": Wybiera się ktoś na tegoroczne AS ?? Może jakiś wspólny wypad ??

Viniu!

Jeśli o mnie chodzi, to nie planuję. Lucmaster, Houek i Zuk'u też nie informowali o chęci. Będzie za to Łukasz z Audiozakupów, no ale on to raczej musi. Pewnie też, jak co roku wpadnie Adamk.

To tyle gwoli informacji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Studio Hertz ma podobno być w tym roku, bo rok temu nie było, a ja jeszcze nigdy nie słuchałem ich kolumn bo to bezsalonowy model dystrybucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Studio Hertz ma podobno być w tym roku, bo rok temu nie było, a ja jeszcze nigdy nie słuchałem ich kolumn bo to bezsalonowy model dystrybucji.

Będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników głośników tubowych na targach pojawi się nowa firma z Lublina - Autotech zaopatrująca DIY jak i znanych producentów w branży. Premierę światową będzie miała tuba Iwata 300Hz w wersji eliptycznej. Model z falowodem stałokierunkowym "Mumia" oraz dwudrożny tubowy (zmiennokierunkowy) z linią transmisyjną push-pull. Z mniejszych konstrukcji "Drops" napędzany przetwornikiem BMR znanym z Naim Ovator S600.

 

Przykładowo nasi bracia Czesi zbudowali monitor 12" w oparciu o falowód z Mumii, taki sam jaki który służy w zakładzie akustyki uniwersytetu w Princeton:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10804-085186300 1285360687_thumb.png

post-10804-076594400 1285360991_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie wie ktos czy beda nowe cuda denona??..mam na mysli DCD-SX oraz PMA-SX

 

 

 

Dostałem w koncu odpowiedź..te modele nie sa przewidziane na sprzedaz w europie....az taka bieda tutaj??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam , jak dla mnie termmin jest ok, kończy się sezon rowerowy zaczyna audio , za oknem słota a w domu muzyczka i dobry trunek , niektórzy mogą się ogrzać w pobliżu swoich "lampek" - a zresztą climax wyobrażasz sobie AS latem w upał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dobrze byłoby, aby Audiostereo znowu, podobnie jak 2 lata temu, miało swój pokój. Jednak zostało mało czasu, a przesiadka forum na nowy silnik wywołała takie zamieszanie, ze nie bardzo widzę możliwość zorganizowania się. A może jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dobrze byłoby, aby Audiostereo znowu, podobnie jak 2 lata temu, miało swój pokój. Jednak zostało mało czasu, a przesiadka forum na nowy silnik wywołała takie zamieszanie, ze nie bardzo widzę możliwość zorganizowania się. A może jednak?

 

 

 

Jestem zdecydowanie ZA! Pytanie tylko co trzeba zrobić ? Sprzęt to żaden problem, zapewne wielu forumowiczów chętnie pokazałoby swoje DIY (w tym ja :) . Trzeba pokryć jakieś koszty, czy jest inny problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy na Audio Show i zawsze Avantgarde widziałem w dużych pomieszczeniach. Słyszałem nawet na nich Rammsteina i może jakośc nagrania nie była rewelacyjna, ale umiejętnośc odtworzenia tej muzyki głośno i bez słyszalnych zniekształceń zrobiła na mnie i moim towarzyszu duże wrażenie. Pewnie plumkanie nie pozwoliłoby tej zalety głośników usłyszec. Każdy rodzaj muzyki ma swoją specyfikę i dobrze byłoby sprzęt przetestowac na każdym z nich, ale do tego celu Audio Show raczej się nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł - kiedyś już proponowałem pokój dla forumowiczów

na tej imprezie. Fajnie jak koledzy z audiostereo "dojadą" wzmacniacz

albo kolumny, które uważa się za świetne... Oczywiście wszystko w

ramach konstruktywnej krytki, bez żadnych złośliwości!

Chętnie przywiózłbym coś od siebie.

Szczerze mówiąc, to dziwię się, że w tamtym roku nie było zapotrzebowania

na takie miejsce - wg mnie taki pokój może być jednym z bardziej obleganych.

Jedyne wytłumaczenie jego nieobecności, które przychodzi mi do głowy,

to strach sponsorów przed porównywaniem "face to face" z DIY :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jeżeli ktoś myśli o hotelu to polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Premier Classe Varsovia ul. Towarowa 2. Hotel znajduje się tuż przy Kyriadzie. Ceny przy rezerwacji internetowej bardzo korzystne - 119zł za 2-osobowy w terminie AS. Do rezerwacji wymagana karta kredytowa.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby, aby Audiostereo znowu, podobnie jak 2 lata temu, miało swój pokój. Jednak zostało mało czasu, a przesiadka forum na nowy silnik wywołała takie zamieszanie, ze nie bardzo widzę możliwość zorganizowania się. A może jednak?

Jest jeszcze trochę czasu, tylko czy będzie wolny pokoik. Znając ludzi z tego forum napewno uzbiera sie potrzebną kasę do wynajęcia. Z tego co pamiętam pokó DIY miał dość promocyjną cenę. Jak trzeba będzie coś dorzucić to jak zawsze chętnie, 50 zeta przelewam od ręki. Pomagałem Ś.P. Seniczowi to i innym z przyjemnością pomogę.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trochę czasu, tylko czy będzie wolny pokoik. Znając ludzi z tego forum napewno uzbiera sie potrzebną kasę do wynajęcia. Z tego co pamiętam pokó DIY miał dość promocyjną cenę. Jak trzeba będzie coś dorzucić to jak zawsze chętnie, 50 zeta przelewam od ręki. Pomagałem Ś.P. Seniczowi to i innym z przyjemnością pomogę.

pozdr. Jacek.

By trza to ja też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jest jeszcze trochę czasu, tylko czy będzie wolny pokoik. Znając ludzi z tego forum napewno uzbiera sie potrzebną kasę do wynajęcia. Z tego co pamiętam pokó DIY miał dość promocyjną cenę. Jak trzeba będzie coś dorzucić to jak zawsze chętnie, 50 zeta przelewam od ręki. Pomagałem Ś.P. Seniczowi to i innym z przyjemnością pomogę.

pozdr. Jacek.

 

 

Na pytania o wolny pokój zna pewnie odpowiedź Elberoth. Pewnie zajęty jest teraz, ale widzę że dziś był na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoje za kase forumowiczów były przed erą Site , potem forum jako prasowy organ naczelny audio show samo finansowało koszt pokoju

moze jozwa maryn to dalej wyjasni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.