Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Ti6k kontra JBL XTi100


Terrenzano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem JBL XTi80 - o wartości tych kolumn można się przekonać jak się połazi po sklepach i podłączy inne kolumny zacnych firm. Seria XTi była produkowana w Danii. Jeśli je porównywać to do Audio Physic - podobny charakter brzmienia. Nie mówie o modelach za kilkanaście tysięcy bo takich nie słyszałem).Posiadam je 5 lat i nie bardzo chce zamieniać na coś innego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnią godzinę pod nieobecność małżonki słuchałem Exodus "Exibit B: The Human Condition" moje XTi 100 przenoszą tą muzę w inny wymiar. Co za czad, pewnie jutro poinformują mnie też o tym sąsiedzi.

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie chcecie powiedzieć że Ti6k są gorsze brzmieniowo od XTi100 ? To by była jakaś paranoja, Ti6k kosztowały 18000zł a XTi100 kosztowały 4900zł, nie sądze aby cała różnica kasy poszła tylko i wyłącznie w jakośc wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

ja bym się nie zakładał :( - zawsze mówię że ceny nie grają!

z tym jest jeszcze tak że Xti100 zagrają z tanią elektroniką dużo lepiej niż tiki z tanią

trzeba się napocić żeby tikom dogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

a porównaj stosunek cen ti8k do ti10k ! to jest przecież jakieś chore!

18000 a 20000 ?! 2000zł a różnica między modelami jest ewidentna i dosadna, nawet samego materiału niemal 2x tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10K sa na ebayu za 1700 eur:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje, to są kolumny kolegi z Anglii, pisałem wcześniej że zamierzam od niego je kupić lecz niestety niemam możliwości ich odsłuchać u siebie w domu, dlatego próbuje zasięgnąć informacji na tym forum, ot cała filozofia.

Prosił mnie abym wystawił ogłoszenie, on niestety niema możliwosci tego pilnować bo kolumny są w Łasku koło Łodzi a on w Anglii. Mam zdjęcia tychże kolumn i namiary gdyby ktoś był zdecydowany je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam, to mnie odwiedzil Masterdeath i sluchalismy moich jbl tik 10.

Masterdeath napisal:

"Tak właśnie! wówczas razem zgodnie stwierdziliśmy we trzech że 936 grają po prostu lepiej"

Jesli chodzi o te wizyte u mnie to wcale tak nie bylo, Ja wolalem tiki i moj kolega takze wolal dzwiek z tikow.

Sluchalismy tych kolumn w pokoju 18m:-( porazka. Wczesniej mialem tik 6 a kupilem tik10 bo sie przeprowadzalem do domu i wiedzialem ze wieksze kolumny sa mi potrzebne.

Nie wskazuje zwyciezcy porownania bo warunki byly kiepskie i nie ukrywam ze chetnie posluchalbym na spokojnie pare dni jmlabow. Siedze z tikami juz kilka lat i bardzo je lubie. Zmienilem kilka piecow cd i jest tylko lepiej. Tik 10 Graja poteznym, otwartym, przestrzennym dzwiekim o bardzo kolorowej barwie. Koles od ktorego kiedys kupilem tik6 zmienil je na jakies inne drogie kolumny a pozniej szukal tikow 10 i je nabyl. Ta kolumna ma cos w sobie:-)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Kiedy pisałem sporostowanie odsłuchu tik10 i jmlab 936 i nie za bardzo interesowałem się tematem watku wiec teraz po latach :-) odniosę się do watku.

Kolumna xt100 jest fajna i kosztuje uzwana około 2000 a przy tik 10 wypada jak szambo. Tiki sa jasne i rozdzielcze a xti jest ciemna i zamulona przy tikach. Twierdzenie ze xti pasuja do lampy to jakiś zart, tiki pasuja do lampy. Mam na myśli stereotypowa pojeta lampe choć ten stereotyp powoli odejdzie do lamusa bo coraz więcej firm robi lampy szybkie, rozdzielcze nie tracac na magii lampy.Jako ciekawostke dodam ze w ramach poszukiwan sprzedałem tiki 10 zamieniając je na jmlab 946. Pol roku z nimi wytrzymalem i je sprzedałem. Jmlab 946 to była najwieksza "wyskobudzetowa" wtopa jaka zaliczyłem a cza pokazal ze tiki bily je na glowe ale to oczywscie kwestia gustu. Umeczyly mnie te kolumny nic nie oferując w zamian. A o sprzedaży postanowiłem w chwili kiedy dla picu wstawiłem w glowny system tannoy m3:-). Kupilem jbl ti 250 które trochę stunigowalem i szczęśliwy siedze już na nich prawie 2 lata i nie zamierzam zmieniac. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.