Skocz do zawartości
IGNORED

sąnd max AD1988


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

mam tą kartę zintegrowaną w stacjonarnym PC podłączoną do wzmacniacza słuchawkowego na TPA6120 i słuchawek senheizer hd520 i gra to naprawde nieżle,co to za karta i jak się ma w stosunku do np SB liva? czy warto ją zmieniać na coś innego,czy lepszy będzie stacjonarny odtwarzacz cd do 100zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1988 to nic innego jak "realtec hd audio". Moim zdaniem jest lepszy niż sb live. Jedyny minus to obsługa tylko EAX2.0 w grach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim lapku miałem AD1981, teraz mam AD1984. Poprzednia karta była dobra, a 84 jest bardzo dobra. Nie musi się wstydzić różnych CD, DACów itp. Doskonale steruje 300 omowymi HD540 Ref II. AD1981 miała z tym lekkie problemy i grała cicho, ale 1984 jest już wystarczająco głośna i nie ma przy tym zniekształceń. Brzmienie ma wyjątkowo naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem kartę diy na PCM2706 i olewałem zawsze tą w stacjonarnym pc nawet niegdy jej nie podłączając do wzmacniacza ponieważ plytę główną mam od niedawna od znajomego,jakie było moje zdziwienie gdy podłączyłem pod tą karte wzmacniacz słuchawkowy,odrazu wywaliłem tego suchelca na PCM za pare złotówek,jakiemuś młodemu do laptopa,dzwięk tej zintegrowanej jest cholernie analogowy i naturalny w porównaniu z tamtym suchelcem który cioł o uszach sopranami jak żyletka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM2706 ma znacznie gorsze parametry niż AD. Nie zawsze integra = dno.. już to gdzieś napisałem i zostałem zmieszany z błotem. Osobiście korzystam z integry realteca na chipsecie ALC889 i gra to lepiej, niż prodigy hifi 7.1 którego miałem zanim nie załączyłem "HDAudio Enabled" dla próby :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego mi troszkę brakuje w tej karcie to przestrzeni i klarownośći,ale to pewnie wina zasilacza bo chuczy mi bydlak oraz wentylator na procku też wyje,i to wszystko trochę pewnie wplywa na dzwięk,ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o tą integrę siedzi ona na płycie MS-7143 może to płyta nie nowych lotów ale ja nie gram na grach wogóle i dla mnie jedyna co wykorzystuje to mocny procek do kopresii CD-audio na flac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale ty już masz swojego sąnd maxa włączonego - ALTON miał na myśli to, że używał prodigy, do momentu kiedy włączył swoją integrę realteka.

Ja też posiadam wymienionego sąnd maxa ad1988, w laptopie hp compaq (czyli najgorsze z hp) i wcale nie jestem zadowolony. Jakość dźwięku z integry w dużym stopniu zależy kto, w co i jak ją wpakował. Jeśli jest zaaplikowana rozsądnie względem reszty podzespołów na płycie głównej, to może zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mój wątek pt: Ciepło-brzmiący DAC.

Tam opisuje jak gra Realtek w lapkach

Moim skromnym zdaniem nadaje się to wyłącznie do tanich głośników od Creativ'a i tylko i wyłącznie podczas oglądania przy nich filmów gdzie dźwięk jest skompresowany do mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i w laptopach gra do kitu,ale u mnie na stacjonarce ,po podlączeniu do tpa6120 i hd520 nie miał by szans jak by grał słabo to ten zestaw by to obnażył tpa i senki mają to do siebie że slychać nawet popierdywanie muzyków:) niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProgRockJester Wszystko fajnie, tylko gusta są różne. Ja słyszę dokładnie to samo co założyciel wątku. Miałem dźwiękówkę za 450zł, sprzedałem na korzyść realteca. Nie mówię o laptopie, tylko stacjonarce w moim przypadku z płytą asusa p5q pro i zasilaczem średniej półki tacens valeo2. Ani grama śmieci z cyfrówki, na wyjściu audio panuje cisza tak samo, jak na wyjściu audio w cd. W laptopie zaś mam alc268 jak pamiętam i również złego słowa nie powiem. Szum tła ledwie słyszalny. Dźwiękowo nie jest już tak dobrze, jak na alc889 ale mimo tego.. gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest. Z ciekawości zajrzałem do komputera moich rodziców (z asusem na AM2) - byłem przekonany, że siedzi tam znacznie lepsza integra. Okazało się że tam też jest niby ten sam AD1988 którego mam w laptopie, lecz obsługuje do 8 (a nie 2) kanałów i jakiś stereo-mikrofon (a nie zwykły). Wygląda na to, że po prostu uproszczona wersja wyszła "nieco" gorzej.

Co do SB Live to chyba jedyną niepodważalną zaletą jest (a raczej była) obsługa EAX i takich tam dupereli. Widywałem nawet dźwiękówki "półprofesjonalne" które można było podpiąć SB Linkiem wyciągając z Live'a cyfrę nawet do 24/96 (z pominięciem resamplera). Taka ciekawostka, ale w sound blasterach cała reszta jest do bani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.