Skocz do zawartości
IGNORED

mission m31i czy AKKUS Y1 klon Ushera S-520


simon84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę mi doradzić co bedzie lepszym wyjściem zakupić gotowce missiony m31i ewentualnie m32i lub kupic kit AKKUSA Y1 .muzyka to głownie elektroniczna troszkę uniwersalności tez by sie przydało.co sadzicie co zagra lepiej .pokoj 10m^ obecnie wzmacniacz Pioneer SA-610

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem s520 i przed zakupem porównywałem ceny, wybrałem oryginalne bo cena była o dziwo niższa!

ale nie wiem jak grają akkusa,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej miarodajnym będą niestety osobiste odsłuchy. Miałem okazję posłuchać tych Akkus Y1, nie są one dokładnym klonem ushera, te same głośniki ale granie inne. Na plus dla Y1. Lepsza średnica i lepszy bas niż w Usherach. Mission m31i kiedyś je słyszałem, ale niestety nie podejmę się ich porównania, ponieważ za długi czas minął między ich odsłuchami i trudno je teraz bezpośrednio porównywać. Chociaż skłaniał bym się w stronę Y1 ze względu na lepszą średnicę i naturalność :) Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzę ze jednak coś jest w tych klonach.różnica ceny jest korzystna

ale zależy mi na piano black lub red ,wiec paczki mogę zrobić sobie sam to zależy jak bardzo dokładne sa te kity .ktoś coś jeszcze doda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają grubszą obudowę i lepiej zestrojoną zwrotnicę , ponoć nie grają na górze jasno jak w s520

ale ciekawi mnie na ile lepszy jest bas i średnica w stosunku do s520

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeżeli cena usherów wynosi obecnie 1500 ( a można używki w stanie idealnym kupić i za 1000-1200)

to odejmując ceny części 680 wychodzi że obudowy nie powinny kosztować więcej 820 żeby moralnie klony nie były droższe od oryginałów,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli możesz to posłuchaj tych głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na mnie zrobiły pozytywne wrażenie, zwłaszcza że kosztują 1tys do samodzielnego montażu

można poczytać o tych konstrukcjach na forach diy, bardzo udane przetworniki

polskiego producenta,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh już czytałem ale nie odzywałem sie zęby nie robić zamieszania jest jeden watek który mnie bardzo zaciekawił .obecnie mam dylemat ale skusze sie chyba na tego stx opinie pochlebne .podobne koszty a mam większy midbas .jeszcze przemyśle ale na + dla stx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albecki proponuje do Y1 również inną kopułkę Ushera (odpowiednik Scan Speak 9500)z dedykowaną zwrotnicą. Całość gra bardzo miękko ale z klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skanach to jest fajny projekt akustyka

ale wychodzi dużo drożej ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecam Mission M31i :)

 

Jako satelitka może być, ale jako samodzielny monitor może nieco niedomagać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już co nieco wspomnieliśmy o tych stx koszt wyniósł by mnie ok 1tys ale za to mam takie paczki jakie sobie wymyśle .Co sadzicie o BR2 monitor audio ushery o wile droższe a te mógłbym miec za ok 1200zl juz gotowe do tego 6ohm czyli idealnie jak pod mój wzmacniacz co byscie wybrali gotowiec br2 czy stx.biorę pod uwagę tylko te dwie koncepcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

br2 przy mx140 gra troszkę efekciarsko , podbitym basem i górą,br2 mają ogólnie w tym przedziale cenowym dobrą jakość dźwięku ale śmiem twierdzić że jednak dźwięk jest przyjemniejszy z stx,, stx naprawdę się postarał gra to kulturalnie z ładną sceną, byłem pod wrażeniem podczas odsłuchu i mam cały czas też ochotę je złożyć po wakacjach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szukam głośników na małe monitory, czy niskotonowy Usher Audio YS13225W-XP da rade w 10.5 litrowej obudowie bo taką mam już zrobioną? Wiem, że trzeba będzie wyliczyć od nowa BR ale czy będzie trzeba coś pogrzebać w zwrotnicy w związku ze zmniejszeniem pojemności? Te skrzynki były by tylko tymczasowe, za jakiś czas zrobiłbym lepsze i większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.