Skocz do zawartości
IGNORED

tuning CD marantza (cd43) - problem w fazie końcowej


szakal123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

mam problem odnośnie dźwięku w tuningowanym CD-43 marantza, a dokładniej to po wymianie:

- rezystorów w sekcji audio na metalizowane

- wzmacniaczy operacyjnych na opa275

- kondensatorów sekcji audio na złote nichicony (wraz ze zmianami ich parametrów)

- wymianę kondensatorów w sekcji zasilania audio

- wymianę diod prostowniczych na ultraszybkie

- bocznikowaniem wyjść kondensatorami SCR KP/SN 0,1uF

 

dźwięk zmienił się diametralnie ogólnie na + bas stał się szybki, średnica krystaliczna (co bardzo mnie cieszy), lecz wysokie tony są po prostu nieznośne (pojawiło się nadmiernesyczenie przy wokalu [nie wiem jak mam to dokładnie opisać] a talerze są nadmiernie uciążliwe).

 

robiłem wszystko, wraz z zaleceniami ze strony diyaudio.com (no nie wymieniłem tylko kondensatorów 220nf na silver mica w sekcji audio) - jak dorwę się do skanera mogę te kartki z modami zeskanować (teraz jakoś nie mogę tego w sieci znaleźć...)

 

przed swoimi próbami wyciszenia wysokich tonów - pomyślałem, że spróbuje prosić o pomoc tutaj - może ktoś tuningował jakiś CD i wie gdzie co należy ruszyć by to wygładzić...

 

dodam, że zabawa pokrętłem table na wzmacniaczu mija się z celem (znika średnica, a syczenie ciągle pozostaje tylko jest po prostu bardziej znośne)

 

z góry dziękuje wszystkim za pomoc

 

jeśli potrzeba jakichś zdjęć - po pracy mogę zamieścić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej włóż z powrotem te wszystkie części które podmieniłeś. Jak będzie ok to wtedy sobie dłubaj podmieniając po jednej parze elementów to się dowiesz co i dlaczego tak sieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

wygrzej i sluchaj

2

wkladanie kondkow 'na pale' moze dawac dziwne efekty

3

moze op sie wzbudza. szukaj na ten temat informacji i walcz z tym (np kondek w sprzezeniu zwrotnym lub na wejsciu miedzy wejsciem a masa)

4

wlutowanie wszystkiego moze byc uciazliwe. wroc ze wzmacniaczem (opa) i sprawdz czy to nie on sie wzbudza.

5

nichicony moga grac tak jak opisales. daj im sie wygrzac. ja u siebie nie uzywam nichiconow bo graja wlasnie tak jak opisales :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,robiłem wszystko, wraz z zaleceniami ze strony diyaudio.com (no nie wymieniłem tylko kondensatorów 220nf na silver mica w sekcji audio),,

 

Zamień je na styroflexy.(te polskie sa OK.

Znane firmy produkujące hi-end w analogu je dają np Naim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze, jak już radził któryś kolega powyżej, powinno się dokonywać zmian stopniowo i sprawdzać, co wnoszą. Wtedy nabywasz też bezcennego doświadczenia.

 

Ale do rzeczy: jestem praktycznie przekonany, nawet dałbym sobie uciąć jakąś małą część ciała, że te syczące soprany to wina złotych Muse. U mnie ZAWSZE tak zmieniały dźwięk, nieważne czy w torze, czy w zasilaniu opampów. Zupełnie nie kumam, skąd ich popularność.

Spróbuj je podmienić na te co były, a lepiej na jakieś nippony z serii LXZ, LXY, itp. Na Panasoniki FC też uważaj, bo u mnie też paskudnie syczały.

 

bARDZO WAŻNE: POCZEKAJ, AŻ TO SIĘ WYGRZEJE. JAK NIE WYGRZEWAŁEŚ KONDÓW PRZED APLIKACJĄ, TO PRZYNAJMNIEJ 100 GODZIN POD OBCIĄŻENIEM (PODŁĄCZONY DO WZMAKA) NIECH POGRA. DOPIERO POTEM, JAK SIĘ NIE POPRAWI, TO EWENTUALNIE MOJE PORADY Z PIERWSZEJ CZĘSCI POSTU :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory C602, C608 (i w drugim kanale C601, C607). One są w sprzężeniu zwrotnym, i odtwarzacz jest bardzo czuły na ich jakość. Wstaw tam styrofleksy, mogą być polskie. Przy drugim opampie możesz delikatnie zwiększyć pojemność kondow, wtedy będziesz miał mniej góry i redukcję syczenia.

Ten Marantz "lubi się" z Nipponami. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuje za rady !

 

 

zostawiłem CD włączony non stop przez 2 dni - poprawiło się, dam temu CD-kowi czas do soboty, jak nie wygładzi się to, to wymienię te kondensatory w sprzężeniu zwrotnym o których wspominaliście

 

dam znać po weekendzie co z tego wyszło :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cd to przykład bubla konstrukcyjnego. najbardziej profesjonalny opis niedociągnięć i prób ich naprawy dał Ilimzn na diyaudio.com. Wszystkie wymiany kondensatorów i rezystorków "bo tak mi się wydaje" można potłuc o kant d... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie patrze na serwisówke - C601/C602 - ma pojemność 100pF; C607/C608 120pF

 

co masz na myśli mówiąc - delikatnie przy drugim opamie zwiększyć pojemność ? o ile byś proponował ?

ps. chodzi Ci rozumiem o C607/C608 tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.