Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś słyszał o kamieniach Sublima http://www.sublimacables.com/


McKinley

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ma ktoś z Was już jakieś doświadczenia, podobno eliminują niekorzystny dla dźwięku wpływ pola magnetycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj z pumexem ;) moze bedzie gladszy dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Józefie, działa i ... uzależnia, a kamienie może niet. Czyli może się opłacać, kasa wydana nie ma za co pić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym wątku, że słucham teraz kamandy Pinka Floyda. Przez otwarty balkon zagląda Księżyc w pełni. Gapimy się tak na siebie. . .

 

Coś dobrze mi sprzęt zaczął brzmieć!

Może to wpływ pełni?!

Co o tym sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7

A pazury i sierść Ci rosną ?

Bo jeśli tak to podpadasz pod Naturę 2000 i jako gatunek na wymarciu (wilkołak) możesz dostać fest dotację unijną.

 

Pozdrawia serdecznie

Ogr

(nie objęty Natura 2000)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, ale w świecie hi-fi widziałem większe bzdury i za które ludzie płacili jeszcze więcej.. No nic po prostu byłem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten i ów nosi na przegubie lub na szyi jakiś wisior, zwany talizmanem. Na biurkach miewamy jakieś bibeloty.

Gdyby nas tego pozbawiono, zapewne zapadlibyśmy na różne choroby ;). Szczęście by nas opuściło. . .

Dlaczego więc podobne przedmioty nie mają spowodować lepszego słyszenia?

 

Tylko nie przekonują mnie kawałki oszlifowanego betonu, gdyby był to choć turmalin :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777:

Wstaję rano, idę do łazienki. Patrzę w lustro, a tam jakby gęstsze owłosienie niż zwykle. . . ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, z tych talizmanów to bym się tak nie naśmiewał. I nie dlatego, że działają albo i nie, ale dlatego, że myślenie życzeniowe często tworzy rzeczywistość. Wiara góry przenosi, chcieć to znaczy móc itd itp.

A kamieni Shakti to Ty nie próbował, hę? ;) Niektórzy twierdzą, że co do ich wpływu na dźwięk wątpliwości nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mam zamiaru naśmiewać się z takich spraw.

Reiki, Silva i inne to sfera moich dociekań.

Sam to i owo osiągnąłem. . .

:).

Ale bez przesady.

Samo przesunięcie sprzętu zmienia postrzeganie muzyki. Wszelkie „zakłócenia” i niewiadome są na poziomach wielokrotnie wyższych niż takie wynalazki ze sfery paranormalnej.

Do tego widać jak te wynalazki są najczęściej oszustwem i drogą do wzbogacenia się naciągaczy.

A tymczasem wszelkie takie „para” zaczynają być uzasadniane w jakiś tam sposób. . . Oczywiście nie wiadomo jak rozdzielić coś sensownego od oszustwa.

Może więc tak:

Jak coś kosztuje nieproporcjonalnie to znaczy, że to naciągactwo. U podstaw wszelkich metod z pogranicza, leżała zawsze bezinteresowność!

Gdzie są pieniądze, przekraczające rozsądne: konieczne na produkcje, utrzymanie, dystrybucję, . . . tam zaczyna się oszustwo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMIARY, POMIARY, POMIARY prosimy !

 

Inaczej, jest to zwykłe placebo. Audio-placebo tanie być nie może, bo nikt nie uwierzy w jego działanie. Wysoka cena, rozbudowana nazwa i mamy jakieś cudowne perpetum mobile na poczekaniu. Im mniejsze wymiary tym bardziej śmieszne są te wynalazki. Tym bardziej widać szyderstwo producenta.

 

Przypomnijmy znane wyroby z gatunku audio-placebo.

Ustroje akustyczne wielkości gałki od wzmacniacza. Pułapki basowe wielkości guzika. Blaszane ustroje wielkości popielniczki z dołączonym kawałkiem drewienka. Pułapki basowe w postaci 3 cienki listewek. Wszelkie cudowne podstawki, demagnetyzery, cudowne płyty. Demagnetyzacja na odległość! Przez telefon! Celowo nie wymieniam nazw, bo nie warto tego reklamować.

 

Ktoś powie - Działa! Może i działa, ale na za zasadzie placebo, autosugestii. Jeśli nie to POMIARY ! Oczywiście w placebo nie ma nic złego. Ktoś powie: "nie da się tego zmierzyć, bo nie ma takiego miernika. Ja słyszę! W gazecie napisali, że ekstra". No i szach-mat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam ... pomiary ... też mi cuś ;o)

 

ABX, ABX, ABX !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam metodologii ABX. Dawno Pawła nie było :) Prawdopodobnie test by wyszedł 50 na 50, więc dość korzystnie dla producenta. Konkluzja by była taka, że połowa uczestników słyszy, a druga połowa to jacyś... nie audiofile :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego audio-voodoo najważniejszą zmienną jest CZŁOWIEK. Tyle, że o tym prawie nikt nie mówi. Traktując człowieka jako stałą. No niestety to bzdura jest. Potem tworzą się recenzje, że ktoś czegoś tam słuchał 10 lat temu i oczywiście po 10-ciu latach jego organizm jest taki sam, a precyzja pamięci lepsza od komputera. I potem porównuje swoje wspomnienia z całkiem innym sobą i innym światem TERAZ.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Księżyc przyciąga do siebie masy wody, a siła, z jaką to robi, zależy od jego położenia na orbicie okołoziemskiej: największa jest w tych miejscach na Ziemi, które są najbliżej Księżyca. W związku z obrotem naszej planety wokół własnej osi, obserwujemy w ciągu doby dwa zjawiska związane z wodą - przypływu i odpływu. Człowiek także ulega działaniu. Przecież nasz organizm zawiera aż 45 - 65 % wody."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, no właśnie! Że też nikt nie badał wpływu księżyca na sferę audio. I nie chodzi mi o właściwości psychofizyczne człowieka, ale wplyw na sprzęt audio. Bo jeśli siła przyciągania księżyca góry wody przenosi, to i pewnie ma wpływ na elektronikę. No, ale bez pomiarów pewnie nie obędzie się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley, 29 Cze 2010, 10:28

 

>Żarty żartami, ale w świecie hi-fi widziałem większe bzdury i za które ludzie płacili jeszcze

>więcej.. No nic po prostu byłem ciekaw.

 

Czy to, że są jeszcze większe bzdury, to wystarczający powód, żeby interesować się "zwykłą" bzdurą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noce ciepłe.

Namawiam Forumowiczów na takie nocne koncerty, sam na sam z Księżycem, choć tarcza zmniejsza się znowu. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy się tego, nikt nie słyszał ehmmmmm. Ale wszyscy wiedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wszyscy z nas mogą mieć jakieś rozmaite przedmioty na sprzęcie lub tuż obok.

U mnie na przykład jestem zadowolony z jakości brzmień. I mówię to bez kozery. Owszem, ja może i coraz słabiej słyszę;) ale jest to powszechna opinia goszczących u mnie osób.

Może taki efekt wynika z wpływów jakichś przedmiotów?

Dlaczego mam podniecać się jakimiś szlifowanym gruzem?

Moje środowisko:

Mam wielką bibliotekę pełną książek, za zespołami ciężkie kotary, jakiś obraz, miękkie meble, dywanik, mnóstwo bibelotów, loggię tworzącą naturalną pułapkę basową. . .

 

W takich doskonałych ;) warunkach nie jestem w stanie usłyszeć żadnych innych wynalazków. Mam ich mnóstwo!

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray Kimber z Kimber Cables opowiada się za wyraźną poprawą brzmienia z tymi kamykami. Ale ciekaw jestem szerszego gremium. Ja nie mam dowodów by przekreślić ich skuteczność. Może za jakiś czas historia zweryfikuje ten patent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, mało analitycznie podchodzisz do problemu.

Masz bibliotekę pełną książek, a nie wnikasz w to czy ten Nietzsche jednak nie poprawia Ci głębi sceny. Może i Gombrowicz nieco wyostrza górę, a Mickiewicz poprawia wybrzmienia instrumentów. To samo tyczy dywanika. Kto jest producentem? Który rocznik? Jaki skład? Sam napisałeś, że jest tu tyle zmiennych, że trudno jest je jednoznacznie określić. Zmień zamiłowania literackie, zmień dywanik na inny, zamiast Kossaka powieś Bitwę pod Grunwaldem, a okaże się, że jednak być może jesteś w stanie usłyszeć wynalazki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley, 29 Cze 2010, 22:51

 

>Ray Kimber z Kimber Cables opowiada się za wyraźną poprawą brzmienia z tymi kamykami. Ale ciekaw

>jestem szerszego gremium. Ja nie mam dowodów by przekreślić ich skuteczność. Może za jakiś czas

>historia zweryfikuje ten patent.

 

A czy ktoś normalny podcina gałąź na której siedzi ? Zapłacili mu pod stołem, to powiedział, że "grają". Myślisz, że światem rządzą dobre wróżki ?

"Artyści" reklamują wodę, szampony, kremy itd. Mało co orgazmu nie dostaną podczas wciskania ludziom kitu. Tak przekonywujące są te reklamy. Czy sami potem używają tych produktów i wierzą w ich "cudowną moc" ? Nie.

 

Można być producentem chleba i za nic nie zjeść swoich wyrobów. Światem rządzi obłuda. Trzeba to tylko umieć zauważać. Skoro całemu światu wciśnięto ciemnotę o świńskiej grypie, to audio-ściemy to przy tym pryszcz. Tylko Polska nie dała się zrobić w balona i nie kupiła szczepionek. Brawo Pani Kopacz. Niemal się rozpłakała z rozpaczy (podczas programu "Teraz My"), widząc głupotę Balickiego. Warto to obejrzeć na YouTube. Może jeszcze jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.