Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon Triton czy Cary CAD-120s?


Wierza34

Rekomendowane odpowiedzi

To zaczyna się ciekawie zapowiadać. ;-)

Wreszcie są osoby, które obalają mit pochodzenia Ayona.

Zastanawia mnie tylko czy lampiak o mocy 2x50W poradzi sobie z moimi kolumnami.-np.Ayon Spirit

Cary SLI-80 w trybie pentodowym napędzał moje grandy,ale miałem wrażenie,że bas jest taki "BUŁOWATY" i nie nadąża za resztą składowych utworu.-Czy taka jest definicja tzw"lampowego basu"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34

Jezeli Ayon Spirit to tylko w trybie triody, konserwatywnie ocenmy na 2x 30 watt.

No i trzeba sie pobawic w wymiane lamp, na poczatek sterujacych.

Powinien sobie niezle poradzic z wiekszoscia kolumn o sredniej skutecznosci, powyzej 88dB, jednak z wielkoscia pomieszczenia odsluchowego lepiej nie przesadzac.

Jezeli chodzi o bas to z zadnego tranzystora nie mialem go lepiej kontrolowanego, poza tym jest gleboki i fizycznie odczuwalny. Po prostu bez zastrzezen. Niestety najczesciej reszta toru sie klania i potem powstaja rozne opinie.

Spirit nie ma nawet cienia zadnej z wad przypisywanych potocznie lampowcom. Ma za to kilka zalet lampowych jak wybrzmienia, szybkosc, szczegolowosc. Wbudowany preamp jest calkiem niezly, pozwala na w miare plynna, swobodna modulacje srednicy.

Licze jeszcze na poprawe pewnych aspektow barwowych po wymianie lamp mocy, jednak to nic pewnego, zobaczy sie, taka zabawa audiofilska.

 

PS. Oczywiscie do spirita zalecane dobre towarzystwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza,

 

jesli Cie interesuje Spirit, to tylko w wersji II. Wg mnie jest przepasc pomiedzy wersja pierwsza a druga - i nie chodzi tylko o bardzo dobre lampy w wersji II (Golden Lion Genalex vs tanie harmonixy w I), ale zmiany konstrukcyjne, 4 lampy sterujace zamiast 3 itp.

O ile Spirit I, moim zdaniem jest wzmakiem nie wartym uwagi, to II juz tak. Aczkolwiek, tak jak Triton, cierpi na mala subtelnosc przekazu (+ oczywisce Triton ma lepszy bas, kontrole calego pasma i dynamike).

Ayon jest firma austriacka, aczkolwiek :

- z duzym prawdodobienstwem sprzet projektuja im Chinczycy

- na pewno skladaja Chinczycy

Generalnie podobnie jak z Vincentem :) Niby niemiecki, a chinski.

 

Zeby dolac jeszcze oliwy do ognia, dodam, ze na horyzoncie jest jeszcze Manley Stingray II (wersja z pilotem, przeprojektowana), ktory podobno gra lepiej niz poprzednik. Moze ktos sie podzieli wrazeniami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Chinczycy nie skaldaja to przynajmniej czesci produkuja. Wiadomo, ze obudawy Ayona pochodza z tej samej chiskiej fabryki co obudowy Raysonic.

Jesli kupisz chnski wzmacniacz do zlozenia w czesciach i zlozysz go w Polsce to, bedzie on Made in Poland :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre audiofilskie marki tak robią z tym,że przyklejają tylko naklejkę u siebie a może to tez robią chińczyki.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n, 16 Lip 2010, 13:48

 

>Wierza,

>

>jesli Cie interesuje Spirit, to tylko w wersji II. Wg mnie jest przepasc pomiedzy wersja pierwsza a

>druga - i nie chodzi tylko o bardzo dobre lampy w wersji II (Golden Lion Genalex vs tanie harmonixy

>w I), ale zmiany konstrukcyjne, 4 lampy sterujace zamiast 3 itp.

>O ile Spirit I, moim zdaniem jest wzmakiem nie wartym uwagi, to II juz tak. Aczkolwiek, tak jak

>Triton, cierpi na mala subtelnosc przekazu (+ oczywisce Triton ma lepszy bas, kontrole calego pasma

>i dynamike).

 

Jestem uzytkownikiem wersji I spirita od roku i pozwole sobie nie zgodzic sie z kilkoma Twoimi uwagami.

Napisales, ze spirit II jest wzmakiem wartym uwagi, jednak cierpi na mala subtelnosc przekazu. Dla mnie to dziwna opinia, bo w zyciu nie uznalbym wartym uwagi wzmacniacza lampowego z mala subtelnoscia przekazu.

Spirit I to juz wg Ciebie wogole nieciekawy przypadek, a moje doswiadczenia sa zgola odmienne.

Nalezy go sluchac wylacznie w trybie triody. Nie do przecenienia jest rowniez wymiana lamp sterujacych oraz dobor reszty systemu.

Na podstawie tak pochopnej oceny wnioskuje ze Twoj kontakt ze wzmacniaczem byl raczej krotki i pobiezny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafarskid,

 

Nie odbieraj moich uwag osobiscie, jako wlasciciel wymarzonego klocka:) Kazdy ma swoje preferencje, repertuar i pomieszczenie, a przede wszystkim ucho, wiec kazdemu gra inaczej:)

 

Moj kontakt z wersja I i wersja II byl taki, ze mialem oba na tydzien w domu na masywnych testach z kilkoma roznymi CDP i kolumnami. Byc moze, kontakt niewystarczajacy.

Konkluzja tych testow byla taka, ze Spirit I - out, a Spirit II moze ew byc jako tansza alternatywa dla np ARCVSi60 albo Tritona.Z tym, ze zagral mi w tylu miejscach nie tak jak trzeba, ze stwierdzilem ze go nie kupie, bo zbyt szybko bede mial ochote na zmiany. Nie znaczy to, ze jest zly, moze nawet jak na swoja cene jest to bardzo dobra kombinacja funkcjonalnosci i jakosci dzwieku.

Co do "malej subtelnosci", to chodzi o to, ze Spirit II gra niewatpliwie efektownie, ale malo naturalnie.Swoja droga, ciekaw jestem w jakich zestawach osiagneliscie wg Was, posiadaczy Spiritow, synergie brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n, 17 Lip 2010, 12:18

 

Witam

W zadnym wypadku nie odbieram tego osobiscie. Nie traktuje tez Spirita jako wymazonego klocka.

Najzwyczajniej w swiecie jestem z niego zadowolony. Spodobala mi sie jego gra w sklepie, wsparlem sie pozytywnymi recenzjami i uznalem ze mozna wypracowac niezly dzwiek. Mam go od roku i to jak gra dzisiaj rozni sie dosc wyraznie od tego co bylo po wyjeciu z pudelka. Na samo poszukiwanie odpowiednich lamp sterujacych poswiecilem 2 miesiace i sporo wydanych pieniedzy. Doszlo kompletne okablowanie Furukawy lacznie ze zworkami na kolumnach. Nie chce powiedziec ze nie ma lepszych wzmacniaczy, ale twoja opinia wydala mi sie dla niego nieco krzywdzaca. Moj system jak w opisie.

Po roku grania nie ciagnie mnie do zmiany wzmacniacza a to juz cos mowi. Wydaje mi sie wrecz, ze jeszcze wiele lat na nim pojade. Muzyki slucham roznorodnej od klasyki, lacznie z symfonika, poprzez jazz do metalu, popu raczej unikam z niewielkimi wyjatkami. Nagrania od lat 40-tych do wspolczesnosci mozna wiec powiedziec, ze pelen przekroj.

Nie mam az tak szerokiego doswiadczenia odsluchowego jak ty, wiec mozliwe ze dla Ciebie Spirit nie ma wystarczajacego potencjalu do budowania systemu. Jednak bede sie upieral ze moje wyniki sa zadowalajace.

Jak opisujesz jestes w trakcie budowania systemu. Chetnie dowiedzialbym sie czy jestes juz bliski rozwiazania i jakie sa wnioski.

Z wyrazami szacunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako były użytkownik spirita mogę tylko powiedzieć że to na prawdę świetny wzmacniacz i za te pieniądze raczej nic lepszego na lampach KT88 nie znajdziemy. Choć oczywiście mogę się mylić ale na pewno jest to wzmacniacz który zasługuje na uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzmacniacze Ayona to są znakomite produkty.

 

Tylko problem w tym,że nie wiem czy Spirit 2 poradzi sobie z moimi kolumnami.

-Obawiam się czy nie bedzie zbyt mało basu,bo reszta jest o.k.

 

Cary jakościowo też jest w porządku,tylko tyle,że muli.-Odpada.

No i zostaje mi tylko Triton, inne monobloki już są dużo droższe. :-(

Oglądałem jeszcze JJ-828,wymiana lamp obowiązkowa i może być awaryjny.-to już wolę dozbierać na Tritona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fafarskid.

 

Tak próbuję złożyć sobie system.

Kolumny Dali juz miałem dosyć dawno z NADEM -porażka totalna,ale to tylko stan przejściowy.

Chciałem też cały zestaw Ayona CD-1s i Spirita2.Kiedy zobaczyłem że w cd Ayona płyty wkłada się od góry, zmuszony byłem zrezygnować z niego,na korzyść odtwarzacza z tacką.Poszedłem więc na Waliców obejrzeć i posłuchać MBLa 1431 i CARY CD 303/300,który mi się tak spodobał,że go kupiłem.

Też pomyślałem sobie,że może zamiast Ayona będę miał zestaw CARY: CD 303/300 i SLI-80.-Grało to dosyć przyjemnie i ciepło i nadawałoby się do kolumn DALI,ale zamula.Z monoblokami tranzystorowymi CARY to już inna bajka,no i inne ceny. ;-)

No i tak zostałem. :-)

Mam już kolumny i CD. Tylko wzmocnienia mi teraz brakuje.

 

Żeby było ciekawiej spotkałem się już z systemem CD MBL 1531,preamp Audio note, CARY CAD-120s ikolumny DALI Helicon 400.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22128-100000090 1279479678_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się muzyka z tego Cdeka.

gra on teraz ze wzmakiem PMA-700Ae DENONA.

Denek skulturalniał trochę, ale dalej sieje wysokimi rejestrami i ma taki typowo tranzystorowy charakter,czyli wqrwiający. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie, ze podoba Ci sie muzyka z tego CD. Jest bardzo muzykalny, kulturalny i szybki.I do tego funkcjonalnosc - wszystkie te tryby upsamplingu, bogaty komplet wejsc i o ile dobrze pamietam regulacja glosnosci w domenie analogowej! Do tego wyglada bardzo porzadnie.Jak dla mnie, w tym budzecie to jest rewelacyjny kompakt i sam bym sie onegdaj na niego skusil, gdyby nie fatalnie nieczytelny wyswietlacz (male, blade, niebieskie cyferki- no jak tak mozna!) Zdaje sie, ze firmy audio niewiele wiedza o ergonomii :((

Generalnie ten kompakt z lampa powinien Ci zagrac - testowalem go za czasow kiedy mialem wzmaka na 300B i z tym Cary gralo na prawde fajnie.

 

Btw, tym razem ja sie odezwe w obronie Spirita - on nie muli, wierz mi. Byc moze kolumny nie nadawaly sie do lampiaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie wczytalem sie chyba za dokladnie i walnalem babola - myslalem, ze mowisz o Cary Audio CDP-1, ktory kosztuje ca 7500pln. Moj wpis dotyczyl tego klocka i z gory przepraszam za tych, ktorych wprowadzilem w blad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34, 18 Lip 2010, 21:01

 

To prawda ze z basem moze byc najwiekszy problem jezeli chodzi o spirita, mala moc nie czyni go wymarzonym partnerem dla trudniejszych kolumn, ale kazda dobrze grajaca lampa w podobnym przedziale cenowym bedzie miec z tym jakis problem i dobor wlasciwych kolumn z uwzglednieniem wielkosci pomieszczenia jest kluczowym posunieciem.

Mozna by grac w trybie pentody, lepiej wtedy jest z moca, ale nastepuje utrata w dziedzinie barw, wybrzmien, dokladnosci, zroznicowania, czyli wspominanej tu wczesniej subtelnosci, a nie o to nam chodzi.

Pozostajac wiec w trybie triody mozna jeszcze dokonac poprawy basu wymieniajac lampy sterujace na NOSy z wyraznie zaznaczonymi skrajami pasma, no i nie mulace, bo one tez moga mulic. Po za tym przy doborze lamp sterujacych nalezy zwrocic uwage, aby graly plastycznie, niektore z nich grzesza niestety zbyt techniczna gra i wyloza kazdy wzmak bez wzgledu na jego jakosc.

Do tego mozna dolozyc oslonki na lampy sterujace, przeciwdzialajace efektowi mikrofonowania, co m.in. rowniez poprawia bas. Dobre kable glosnikowe moim zdaniem tez cos tu zdzialaja.

O twoj odtwarzacz CD sie nie martwie, bo tu pewnie nie bedzie klopotow z prezentacja dobrego basu.

Co do wspolpracy z twoimi kolumnami pozostaje Ci jedynie samemu posluchac jesli chcesz sie dowiedziec czy da rade.

U mnie zestrojony system ze spiritem wersja I gra czysto, z doskonala mikrodynamika , naturalnie, cieplo (nie jest to jednostajne ocieplenie brzmienia spotykane w niektorych konstrukcjach), instrumenty sa spojne, dzwiek robi wrazenie jakby wydobywal sie z jednego glosnika na kanal pomimo ze kolumny sa trojdrozne.

Jedyne co mi jeszcze nie gra w chwili obecnej to zmieniona barwa srednicy w niektorych partiach gitarowych, wokalnych, itp., ale tu tez sporo zalezy od realizacji nagrania.

Mnie zabawa ze spiritem sie podoba i moim zdaniem wzmak ma niezly potencjal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafarskid,

 

to zdradz tajemnice, z jakimi lampami jest tak dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. U mnie dobrze zagraly Sylvanie, takie z napisem Sylvania tlustym drukiem. Dostalem dwa rodzaje w kolorze czerwonym i zoltym. Sa tez z napisem w kolorze zlotym ze zloconymi pinami, ale tych nie probowalem. No i tylko nowe, bo na uzywkach to sie przejechalem.

Podejrzewam ze Siemensy i Telefunkeny tez by sie sprawdzily, ale Sylvanie byly najtansze z tego towarzystwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fafarskid.

 

Miałem już doświadczenie ze słabym lampiakiem 12W i w Grandach grała tylko góra i srednica.

Co do tego Spirita,to muszę sam sprawdzić,czy je pociągnie.-poprostu go wypożyczę.

Jeszcze myślałem,żeby może Mercury dał radę,ale już od razu mi powiedziano,że taka mała moc nie uciągnie 2 wooferów 22cm srednicy. :-( No i czar prysł.

Fakty są na dzisiaj takie że o klasie "A" można tutaj pomarzyć.

Jak mi powiedziano w Audiopunkcie na Batorego Triton ma potężną rezwrwę prądową i tylko ten z oferty Ayona poradzi sobie bez problemu z moimi kolumnami.

No i mam tylko 3 lampiaki do wyboru: CARY SLI-80,CAD-120s i właśnie TRITON.

 

SLI-80 jest całkiem fajnym wzmacniaczem,tylko że powolnym,raczej do spokojnego repertuaru muzycznego.-Arie Carrerasa czy Bocellego brzmiały pięknie na nim.Enya i klasyka też.

 

Triton jest bardziej uniwersalny.-Ten z kolei już nie jest taki"wyrafinowany" jak SLI-80,ale ndrabia te niedostatki szybkim i nisko schodzącym basem.-Nawet potrafi zagrać Ciężkie gatunki rocka i heavy metal w trybie pentodowym.-Moje zdziwienie było duże. :-)

 

I bądź tutaj człowieku mądry: Albo rybki albo akwarium ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pOisOn

 

Co do mojego cedeka CARY 303/300 , to gra on tak samo dobrze jak CD-1s Ayona,tylko trochę inaczej.

Bas to ma on faktycznie mocny,ale największą zaletą jego jest chyba średnica,jakość wokali.

W moim odczuciu Enya,czy Carreras śpiewali lepiej w CARY jak w MBL,u 1431.

Cena jego jest trochę wysoka 14.000zł,ale nadrabia dużą funkcjonalnością.

Od pana Darka z Waliców dostałem na niego duży upust cenowy i dlatego go kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaki zestaw CARY napedza duże kolumny Dynaudio C-4!

Podobno kolumny Dynaudio są trudne do napedzenia.

Wydaje mi się że koncówka CAD-120s powinna łyknąć moje Grandy skoro potrafi zagrać z C-4. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zdjecia preampu CARY SLP-03 w negliżu. :-)

Nie wiedziałem,że to jest DUAL MONO.

Czy ten preamp jest faktycznie do BANI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22128-100000005 1279737402_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafarskid,

 

Sylvanie mocy czy z preampu? Mowiac konkretnie: KT-88 czy 12AU7 ?

Albo lepiej: napisz od jakiego producenta pochodza poszczegolne typy lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n, 22 Lip 2010, 12:50

 

Sylvania oczywiscie do preampu 12AU7.

Mocy sa jeszcze oryginalne ValveArt czyli chinskie KT88. Jezeli chodzi o lampy mocy to pozostane przy wspolczesnej produkcji, jako ze NOS-y sa trudne do zdobycia i drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem jeszcze taki zestaw : Ayon Triton Cary cd 303/300 i kolumny (chyba)sonus faber

-czyli taki zestaw też musi dobrze zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze być cały zestaw CARY. Preamp Slp 05,Końcówka Cad 120s i znowu CD 303/300 oraz kolumny Dali helicon 400MkII.-To także dobrze gra. i bądź tutaj mądry i coś wybierz.:-(

Już głowa mnie boli od myślenia: Triton czy Cary? Oto jest pytanie. :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl na Twoim miejscu i mial okazje za pol ceny, cokolwiek to oznacza, zaryzykowalbym i wzialbym tego CARY. A mozesz cos wiecej napisac, w jakim jest stanie, ile byl uzywany, jakie jest zrodlo pochodzenia, itp?

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ayon nie ma najmniejszego problemu z wysterowaniem Dynaudio i wielu innych ciężkich kolumn.Ni

e porównywałem ich bezpośrednio ale Ayon Triton to kawał dobrego i mocnego wzmaka.Są tacy co piszą ,że gra jak tranzystor a tak naprawdę to z tranzystora ma potężną moc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,że wzmacjacz TRITON jest jak dla mnie NIESAMOWITY! -Do tej pory to jest najlepsza integra jaką narazie słyszałem.

Z kolei CARY robi także bardzo doobry sprzęt.Co prawda słuchałem swojego CD ze wzmakiem SLI-80 i szkoda tylko, że ten nie zagrał super. Co do zestawu SLP-03 i CAD 120s tylko tyle wiem,że nowy kosztuje ponad 30.000 zeta na Waliców i płacąc taką kasę oczekiwałbym lepszej muzyki niż z SLI-80.

Najchętniej wziąłbym oba,ale tak dobrze to nie ma.

Będę musiał się w końcu na coś zdecydować.

Wielkim plusem Tritona będzie fakt,że będę miał nowego.

Co do tego zestawu CARY,to nie wiem,czy ktoś w nim nie grzebał i lampy niedługo będą do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza,

 

troche nie rozumiem Twoich watpliwosci - ewidentnie jestes za Tritonem (piszesz, ze niesamowity, ze nowy itd), a Cary rajcuje Cie tylko w kontekscie 50% znizki (bo nie gra jak na te cene)...

to chyba wybor jest prosty?

Mnie bardziej ciekawi, z jakimi kolumnami to zepniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.