Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon Triton czy Cary CAD-120s?


Wierza34

Rekomendowane odpowiedzi

Wierza:

 

Audiopunkt nalezy omijac szerokim lukiem.Nie jest to tylko moja opinia i nie chodzi tylko o kase za odsluch w domu, tylko po prostu za obcesowosc pana sprzedawcy. Taki czlowiek nie powinien sprzedawac czegokolwiek, a juz tym bardziej urzadzen luksusowych (do ktorych badz co badz drogie audio nalezy).

 

Conrad gra fajnie, ale Jadis uwodzi ta swoja slodka, ciepla, podbarwiona srednica. Natomiast jesli podszedl Ci Triton, to zarowno CJ jak i ten Jadis nie dorownuja mu dynamika ani basem. Za to barwe i stereofonie (zwlaszcza Jadis) maja duzo lepsza.

 

Trton ponadto ma wejscie direct-in, wiec mozna sobie nim udoskonalic kino domowe (wiem wiem, to jest niekoszerne hehe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pOisOn.

 

Widzę, że nie tylko ja się naciąłem na Audiopunkcie. ;-)

 

Nie chcę już od nich Conrada Johnsona,ani Jadisa.-podejrzewam,że i tak nie pociągnełyby moich kolumn.

Najzwyczjniej mnie olali,skoro do tej pory Tritona mi nie pokazali.

Trudno żebym od razu rzucił im kasę na stół i brał jakiś sprzęt bez posłuchania go.

Skoro wyglądałem jak zwykły człowiek-to może doszli do wniosku,że z takim klientem to oni nie będą rozmawiać. ;-)

Widocznie u nich zchodzą tylko najdroższe JADISY. :-D

Doszedłem do wniosku,że nie dam BUCOM zarobić.

Pojadę dzisiaj na Waliców tego MCintosha zobaczyć.-Ten bez problemu ruszy moje Grandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojadę dzisiaj na Waliców tego MCintosha zobaczyć.-Ten bez problemu ruszy moje Grandy.

 

I to jest dobra decyzja, Walicow to jest jeden lepszych sklepow i warto dac im zarobic. Swoja droga, szkoda, ze nie mozesz porownac ABX - Tritona i tego Maca - bo bardzo jestem ciekaw rezultatu tego starcia. Koniecznie napisz jak Mac wypadl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34 Przecież dystrybutor Ayon-a Nautilius ma sklep w Warszawie tam na pewno wypożyczą Ci Triton-a. ul. Okopowa 47

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falek.

Tak masz rację. Naszczęście jest jeszcze jeden salon gdzie mają Tritona.

Dobrze że Audiopunkt nie jest jedynym salonem, gdzie można go kupić.

Tak na ich stronie w prawym rogu na dole jest ten adres.

Nie wczytałem się. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Waliców i kupiłem tego MCintosha MC 2102, o którym mówił mi Stary Audiofil.

Słuchałem go z CD CARY 303T z kolumnami EPOS ENCORE 50 bez preampa i byłem w szoku jak ten MAC gra z takimi dużymi kolumnami.

 

-Powiedziałbym,że ma wręcz wzorcową wydajność prądową.Spadki impedancji głośników do 2 Ohmów czy nawet do 1 Ohma, to żaden problem dla niego.

Na razie bedę grał bez preampa, kiedyś se na pewno kupię.(chociaż dobry efekt był z preampem CARY SLP-98L)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Waliców i kupiłem tego MCintosha MC 2102, o którym mówił mi Stary Audiofil.

Słuchałem go z CD CARY 303T z kolumnami EPOS ENCORE 50 bez preampa i byłem w szoku jak ten MAC gra z takimi dużymi kolumnami.

 

-Powiedziałbym,że ma wręcz wzorcową wydajność prądową.Spadki impedancji głośników do 2 Ohmów czy nawet do 1 Ohma, to żaden problem dla niego.

Na razie bedę grał bez preampa, kiedyś se na pewno kupię.(chociaż dobry efekt był z preampem CARY SLP-98L)

 

 

Gratulacje

 

a możesz napisać ja Mac wypada w porównaniu do Tritona? - co na pluc a co ew. na minus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jakbym to mógł ci określić.

MAC gra mięsistym,bardzo głębokim dużym basem, ale bardziej miękkim.-Wyrazisty, potężny bas jest jego atutem

Wokale są lekko ocieplone,wysokie tony są wyraźne,czyste bez zamglenia.

Nic nie spowalnia,granie energiczne, pełne werwy z "wykopem" -tak bym chyba tego MACA określił.

Ten wzmak ma wysoką wydajność prądową,trzyma bas w pełnej kontroli na każdym poziomie głośności.

Jakość wykonania wzorcowa. Pancernik,sprzęt na lata.

Jedynie do czego bym się przyczepił w MACu,to chyba do wyglądu.- JEST ON TAK BRZYDKI,ŻE AŻ ŁADNY. ;-)

- MAC ma grać,a nie wyglądać. ;-) - Bedę musiał to jakoś ścierpieć.

- Tam nie ma niedoróbek.

 

 

 

Triton moim zdaniem grał bardziej "twardo", zdecydowanie,bez żadnego ocieplenia.-Tutaj bym powiedział :" bardziej tranzystorowo"

Jak dla mnie to zbyt neutralnie.BAS był,szybki, krótki, trochę twardawy.

Ten nie podbarwia muzyki tak jak np.JADIS,tylko podaje ją taką jaka jest, bez owijania w bawełnę.

-Albo się to komuś podoba,albo nie.

Dużą zaletą Tritona jest na pewno stereofonia i głebokość sceny muzycznej.

Wykonanie też jest równie solidne.Bardzo ładny design.

Oba wzmaki są bardzo różne pod względem brzmienia.

Gdyby Stary Audiofil nie dał mi namiarów na tego MACa, to miałbym dzisiaj TRITONA.

Triton jest już bardzo dobrym wzmacniaczem.

Tego MACa mam tylko dlatego, że dostałem go w bardzo dobrej cenie.

Na nowego to mnie stać by nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jakbym to mógł ci określić.

MAC gra mięsistym,bardzo głębokim dużym basem, ale bardziej miękkim.-Wyrazisty, potężny bas jest jego atutem

Wokale są lekko ocieplone,wysokie tony są wyraźne,czyste bez zamglenia.

Nic nie spowalnia,granie energiczne, pełne werwy z "wykopem" -tak bym chyba tego MACA określił.

Ten wzmak ma wysoką wydajność prądową,trzyma bas w pełnej kontroli na każdym poziomie głośności.

Jakość wykonania wzorcowa. Pancernik,sprzęt na lata.

Jedynie do czego bym się przyczepił w MACu,to chyba do wyglądu.- JEST ON TAK BRZYDKI,ŻE AŻ ŁADNY. ;-)

- MAC ma grać,a nie wyglądać. ;-) - Bedę musiał to jakoś ścierpieć.

- Tam nie ma niedoróbek.

 

 

 

Triton moim zdaniem grał bardziej "twardo", zdecydowanie,bez żadnego ocieplenia.-Tutaj bym powiedział :" bardziej tranzystorowo"

Jak dla mnie to zbyt neutralnie.BAS był,szybki, krótki, trochę twardawy.

Ten nie podbarwia muzyki tak jak np.JADIS,tylko podaje ją taką jaka jest, bez owijania w bawełnę.

-Albo się to komuś podoba,albo nie.

Dużą zaletą Tritona jest na pewno stereofonia i głebokość sceny muzycznej.

Wykonanie też jest równie solidne.Bardzo ładny design.

Oba wzmaki są bardzo różne pod względem brzmienia.

Gdyby Stary Audiofil nie dał mi namiarów na tego MACa, to miałbym dzisiaj TRITONA.

Triton jest już bardzo dobrym wzmacniaczem.

Tego MACa mam tylko dlatego, że dostałem go w bardzo dobrej cenie.

Na nowego to mnie stać by nie było.

 

no ta jak dla mnie najlepiej by bylo hybryda maca i ayona:) czyli twarde basisko i lekko ocieplona zmysłowa srednica - no ale takie żeczy to chyba tylko w sieci era:)

 

a co do wyglądu to myśle że jest wręcz kultowy i magiczny - inny cala reszta sprzętu w tej klasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Tritonie,to nie idź przypadkiem do Audiopunktu,bo tam cię GRUBY OKULARNIK po prostu oleje. :-D

 

-Nie pokażą, nie wyporzyczysz, nie posłuchasz u nich tego wzmaka.Nawet go nie ściągną na twoją prośbę.

 

Masz salony NAUTILUSA ewentualnie Trans Audio we Wrocławiu- Dadzą ci dobrą cenę i wszystko ci pokażą.

Miałem zamiar ściągać Tritona właśnie z Wrocławia.

Wzmak warty grzechu.

Miałem poważny problem,który wzmak kupić,a teraz mam zupełnie inny. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tritona, Ayon CD-5 jako źródło i to wszystko gra przez Audio Physic Tempo VI 25. I w życiu bym tego nie zamienił na nic innego. Kable też ważne. I co pewien czas ustawiam prądy. Brzmi to jak... tak jak powinno. Jednak pamiętaj, ilu ludzi tyle opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem,że Triton jest złym wzmacniaczem. :-)

 

-Tylko tyle,że gra on zupełnie inaczej niż CARY czy MCintosh.

Zawsze chorowałem na MCintosha.

Tylko że oni mają TAKIE CENY, że to nie jest sprzęt dla zwykłego człowieka.

MCintosh to prestiż.

Ponad 50 lat tradycji w budowaniu urządzeń audio chyba o czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tritona, Ayon CD-5 jako źródło i to wszystko gra przez Audio Physic Tempo VI 25. I w życiu bym tego nie zamienił na nic innego. Kable też ważne. I co pewien czas ustawiam prądy. Brzmi to jak... tak jak powinno. Jednak pamiętaj, ilu ludzi tyle opinii.

czy Tempo VI 25 maja inny charakter (szkole) brzmienia niz Yara II?Pytam, bo Ayon mi sie zupelnie z tymi audiophysicami nie zgrywal, dawaly one jakis taki osuszony dzwiek, ale byc moze to po prostu roznica klas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dwa dni temu dostarczono mi w końcu tego McIntosha. :-)

Faktycznie jest to kawał wzmaka i w dodatku diabelnie ciężki.

Na razie gram na tych lampach, które były w nim od nowości.

-Nie powiem, żeby to źle grało.Wręcz przeciwnie gra wspaniale co bardzo mnie cieszy.

Na razie nie będę miał kabli, ani preampa, które z czasem sobie kupię.

Myślę,że dobry może być tutaj preamp Cary SLP-98,bo może nadać jeszcze ładniejszą barwę muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Szczerze mówiąc przypasował mi ten Triton.

Naprawdę trudno jest dzisiaj kupić jakiś klocek,który nie jest "made in China"

NAD miałbyć angielski,a produkują go w chinach, podobnie jak "szwedzkie" Primare.

Na klasę "A" w tym wypadku nie liczę.

Co do sprzętu Cary,to także nie mam gwarancji czy jest taki "amerykański"

Tak,zdaję sobie sprawę,że wygląd to nie wszystko.

Czy wogóle z aktualnych ofert różnych producentów wzmacniaczy znajdę taki model,który jest rzetelnie wykonany i nie kosztuje fortuny?

 

Na nowy sprzęt mam max 20.kzł przeznaczony,czyli raczej za tego Tritona nie wyjdę.

(Jadis DA 88 signature-35.kzł,ACCU E-450-26.kzł)-te są poza zasięgiem. ;-)

 

pozdrawiam.

Wierza 34,

Jesli Cie nadal interesuje Accu E 450 , zadzwon do Roberta Szklarza z Nautilusa ( Krakow).

Zostawilem mu takiego Accu w rozliczeniu za Ayona, Accu mial 9 mcy i z kolumanmi pasywanymi gral swietnie. Szczerze polecam, moze uda Ci sie zmiescic w budzecie, jesli jeszcze go ma.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo.

 

Dzięki za Accu E-450. :-)

Wzmacniacze tej firmy nie bardzo mi brzmieniowo odpowiadają.

 

-Triton jest znacznie fajniejszy, tańszy od E-450 i co najważniejsze lampowy. ;-)

 

Niedawno trfił mi się używany McIntosh MC 2102,którego kupiłem i aktualnie używam.

-Ten wzmacniacz robi na mnie wielkie wrażenie, po prostu orgazm w uszach ! :-D

 

P.S.

Zobacz. Sam zamieniłeś E-450 na Tritona.

- Nie sądzisz że coś w tym jest?

Gdyby nie ten Mac,to napewno miałbym dzisiaj Tritona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak według WAS brzmi Ayon np.Spirit II w porównaniu Ayonem Triton ,wiem ,że Triton jest mocniejszy, chodzi mi głównie o brzmienie w aspekcie barwy ,stereofonii ,muzykalności??I mam jeszcze jedno pytanie jak wypada porównanie Ayon Spirit z Accuphase np.: E 250 lub wyższym modelem -moc ma dla mnie drugorzędne znaczenie-dzięki za rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak według WAS brzmi Ayon np.Spirit II w porównaniu Ayonem Triton ,wiem ,że Triton jest mocniejszy, chodzi mi głównie o brzmienie w aspekcie barwy ,stereofonii ,muzykalności??I mam jeszcze jedno pytanie jak wypada porównanie Ayon Spirit z Accuphase np.: E 250 lub wyższym modelem -moc ma dla mnie drugorzędne znaczenie-dzięki za rady

Jesli moc bez znaczenia-a liczą się podane przez Ciebie walory-to zapomnij o Ayonie i o Accuphase-kup sobie te Sun Audio 2a3-z pre Darkula-który

to zestaw wczoraj pojawił się w ogłoszeniach i masz z głowy temat.Oczywiście musisz zapewnić resztę toru rownież wysokiej klasy-bo jedna jaskułka

wiosny nie czyni.Brzmienie będziesz miał na pewno bardziej z barwą i muzykalne.Widzisz jest tak- kazdemu pasuje co innego i w muzyce i w sprzęcie,

więc zestaw musi być tak złozony,aby zagrał każdą muzykę.Jest to temat rzeka.Osobiscie chińszczyzny nie akceptuje,więc Ayon odpada,a Accuphase-cóż

w nim dla mnie brak muzykalności.Twoje porównanie tych dwóch firm zastanawiające-bo przecież to lampa i tranzystor.Lampa-[dobra lampa] generuje

harmoniczne-i tu masz trzy aspekty ktore szukasz,bo z tranzystora to wątpie...........pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moc bez znaczenia-a liczą się podane przez Ciebie walory-to zapomnij o Ayonie i o Accuphase-kup sobie te Sun Audio 2a3-z pre Darkula-który

to zestaw wczoraj pojawił się w ogłoszeniach i masz z głowy temat.Oczywiście musisz zapewnić resztę toru rownież wysokiej klasy-bo jedna jaskułka

wiosny nie czyni.Brzmienie będziesz miał na pewno bardziej z barwą i muzykalne.Widzisz jest tak- kazdemu pasuje co innego i w muzyce i w sprzęcie,

więc zestaw musi być tak złozony,aby zagrał każdą muzykę.Jest to temat rzeka.Osobiscie chińszczyzny nie akceptuje,więc Ayon odpada,a Accuphase-cóż

w nim dla mnie brak muzykalności.Twoje porównanie tych dwóch firm zastanawiające-bo przecież to lampa i tranzystor.Lampa-[dobra lampa] generuje

harmoniczne-i tu masz trzy aspekty ktore szukasz,bo z tranzystora to wątpie...........pozdrawiam.

 

 

Dziękuję bardzo !

A co myślisz o Luxmanie L 550 a ,czytając różne recenzje -wyczytałem ,że Luxman jest muzykalny jak na tranzystor.Zastanawiam się który z tranzystorów jest muzykalny lub inaczej ,który ze wzmacniaczy tranzystorowych najbardziej zbliża się brzmieniem do wzmacniaczy lampowych???

Pozdrawiam serdecznie !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofil przestań w końcu opowiadać te bzdury że niby Ayon jest Chiński i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ayon jest sprzętem zagranicznym!!bezwzględnie!!-pasuje Panu??

Na inne stwierdzenie nie pozwala mi mój rozum-a u Pana dobrze funkcjonuje??-proszę zgadnąć co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem dobrze-czyli-ok!

a u Pana pewnie jako-tako.....-proszę się okreslić-słyszy Pan harmoniczne z Ayonów?...i czy w ogóle u Pana są?

ps.nie zadaje się pytania,na końcu pisząc co.))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan w sprawie Ayona co słyszał?.....tzn.gdzie go robią,czy skladają-jak to z tym jest do cholery!!

ps.prosze nie podchodzić do tematu ambicjonalnie...tylko racjonalnie.pozdrawiam i dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Przeczytaj sobie jaki to Chiniol

 

Ayon jest Chinolem, lepiej wykonanym niż Yaquin i Music Angele, ale Chinolem. Czyste Made In China

takie to made in China

post-20984-026510700 1287908255_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dla mnie wystarczą pogłoski, że coś możne mieć wspólnego z chińczykiem i już mnie wzdryga od tej marki (nie wyłączając z tego niższych modeli Krella). Za wiele razy się naciąłem i za dużo kasy wtopiłem w "angielskie" i "francuskie" marki kontenerami płynące do EU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.