Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon Triton czy Cary CAD-120s?


Wierza34

Rekomendowane odpowiedzi

falek 77

Ale z Ciebie jest niezły kawalarz-bo metka to nie wszystko!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przeczytaj to a dokładnie chodzi mi o fragment zaczynający się od słów "Z drugiej strony wchodzę pod stół i odszczekuję to, co napisałem o kraju pochodzenia produktów Ayona"

 

Dla mnie wystarczą pogłoski, że coś możne mieć wspólnego z chińczykiem i już mnie wzdryga od tej marki

Właśnie to tylko pogłoski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cytat z samego końca:

"Każdy z nich ma swój odpowiednik u chińskiego producenta. Gerhard mówi, że rzeczywiście, obudowy do nich wszystkich, a także elementy płytek zamówił początkowo w chińskiej fabryce, która robi urządzenia także dla rodzimej marki. Zaraz jednak zostały skopiowane. Dlatego szybko przestał je tam robić i znalazł inną fabrykę w Hong Kongu. Ta okazała się na tyle obiecująca, że właściciel Ayona zdecydował się ją kupić. Tak powstała Ayon Audio Hong Kong Ltd. Kolejnym krokiem był zakup precyzyjnych obrabiarek CNC i teraz Hirt produkuje wszystko – od A do Z – w swoich fabrykach. Wszystko składane jest jednak w Austrii i tam przeprowadzane są testy."

 

 

Sorki, teraz już nie Chiny, a Hong Kong to zmienia postać rzeczy

Big LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to i tak Chiny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to i tak Chiny

przecież napisałem ze w Hong kong-u produkowane są tylko obudowy i tyle, cały sprzęt jest składany w Austrii. Widzę ze co niektórym trudno to zaakceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy

 

Od razu zaznacze, ze mi sie Ayon podoba jako wzmacniacz - mam Crossfire'a

Bardzo pochlebna opinia o tym wzmacniaczu tutaj:http://www.tnt-audio.com/ampli/ayon_crossfire_e.html

Polecam lakture, szczegolnie Staremu Audiofilowi.

Zapewne konstrukcje na lampie 2a3 maja niepodwazalne zalety, ale maja tez i wady - chocby mala moc.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2A3 ma zmierzone 2x17,5W i spoko wystarcza na wysterowanie większości kolumn.

Czesc Tadeo,

 

Zalezy tez od wielkosci pomieszczenia odsluchowego. Ja mam raczej "duzy metraz" i 2x 30 W Ayona wydaje mi sie minimum. Kiedy chce glosno, gram na 13-14.

Mam nadzieje, ze mnie tymi widlami z logo nie potraktujesz:)

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy

 

Od razu zaznacze, ze mi sie Ayon podoba jako wzmacniacz - mam Crossfire'a

Bardzo pochlebna opinia o tym wzmacniaczu tutaj:http://www.tnt-audio.com/ampli/ayon_crossfire_e.html

Polecam lakture, szczegolnie Staremu Audiofilowi.

Zapewne konstrukcje na lampie 2a3 maja niepodwazalne zalety, ale maja tez i wady - chocby mala moc.

pzdr

marslo

Do odsłuchu takiego wzmacniacza należy pewnie założyć lakierki bardzo błyszczące-cena tez razi po oczach 8500 euro,ale to nie mój styl,gdyż nie

wszystko złoto co się świeci.Ciekawi mnie sprawa ewentualnej odsprzedaży-tzn.ile w plecy.Chciałbym się dowiedzieć ile czasu grasz na lampach mocy,

bo te 2a3 są mocno nafaszerowane prądem-skoro masz 2x30 wat-sporo.Jednakże Ayona nigdy nie kupię,ani go nie chcę w prezencie.Ayon prężnie się pcha

na rynek amerykański-ciekawe co z tego wyniknie i czy wyprze mcintosha,audio research,krella,levinsona,wavac i inne amerykańskie.Raczej już nie za

mojego żywota.Zastanawiam się czemu akurat mi poleciłeś tą lekturę.Każdy powinien mieć swoje zdanie nt.audio-osobiście od paru lat przestałem w audio

błądzić-a z Ayonem jest mi nie po drodze.Każdy ma swój punkt odniesienia i wręcz raduję się z tego,że w swych poszukiwaniach realistycznego dżwięku

nie trafiłem na Ayona-bo czytając pańskie wypowiedzi i innych zrobiliście z tej firmy kultową ........a Panowie jeszcze droga daleka i niełatwa.

Mimo wszystko życzę przyjemnych i bezawaryjnych odsłuchów.pozdrowionka-również dla ayonka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchu takiego wzmacniacza należy pewnie założyć lakierki bardzo błyszczące-cena tez razi po oczach 8500 euro,ale to nie mój styl,gdyż nie

wszystko złoto co się świeci.Ciekawi mnie sprawa ewentualnej odsprzedaży-tzn.ile w plecy.Chciałbym się dowiedzieć ile czasu grasz na lampach mocy,

bo te 2a3 są mocno nafaszerowane prądem-skoro masz 2x30 wat-sporo.Jednakże Ayona nigdy nie kupię,ani go nie chcę w prezencie.Ayon prężnie się pcha

na rynek amerykański-ciekawe co z tego wyniknie i czy wyprze mcintosha,audio research,krella,levinsona,wavac i inne amerykańskie.Raczej już nie za

mojego żywota.Zastanawiam się czemu akurat mi poleciłeś tą lekturę.Każdy powinien mieć swoje zdanie nt.audio-osobiście od paru lat przestałem w audio

błądzić-a z Ayonem jest mi nie po drodze.Każdy ma swój punkt odniesienia i wręcz raduję się z tego,że w swych poszukiwaniach realistycznego dżwięku

nie trafiłem na Ayona-bo czytając pańskie wypowiedzi i innych zrobiliście z tej firmy kultową ........a Panowie jeszcze droga daleka i niełatwa.

Mimo wszystko życzę przyjemnych i bezawaryjnych odsłuchów.pozdrowionka-również dla ayonka.

Czesc Stary Audiofilu,

 

 

No raczej slucham w kapciach:)

Lampy mialem bez przerwy od 2003 do 2009 - w obu przypadkach Amplifony - najpierw WT 30II, pozniej przez dwa lata WT 40. Do tego drugiego mialem Tacd 1 - oba sprzety na lampach Mullarda ( o ktorych istnieniu dowiedzialem sie na tych forach). Potem przenieslismy sie na wies i mam salon wielkosci stodoly. No i amplifony gdzies sie w tym zagubily. Przez rok napedzaly Electry 1037 be , a potem nastapily szybkie i kosztowne zmiany ..

Tak zagoscily AA Duo Omega , a do nich Accuphase E 450 nijak nie pasowal( kupiony wczesniej do Focali i Esoterica X-05- po Amplifonach).

No to podpielismy z Robertem Szklarzem najpierw Accu E 560 ( czysta klasa A , 2 x 30W , cena tez taka raczej " lakierkowa"), a po nim Ayon Crossfire w zblizonej do Accu cenie. No i Ayon go pobil. Gadalem jeszcze z Szemisem o lampach 2A3 , ale ceny mnie zmrozily, sczegolnie GakuOn. A oza tym duza przestrzen do naglosnienia...

Link zamiescilem , bo miales bardzo krytyczny stosunek do Ayona, mysle , ze nie do konca zasluzony przez te marke.Choc w moim przypadku spece w Austrii jakos nie wylapali "zimnego lutu z Honkongu" gdzies w prawym kanale i po 3 tygodniach sluchania i ustawieniu biasu zgodnie z instukcja prawy zaczal sie zawieszac. Traktuje Ayona tak jak pierwsze tv czarno-biale : lekkie pukniecie w obudowe ( albo dwa) i kanal wraca:)

No to mimo super dzwieku jest cos z ta Azja na rzeczy i do kultowosci mu daleko - jest raczej na poczatku drogi. Accu to byla niewzruszona solidnosc. A co do ceny - ARC czy McIntosh, nie wspominajac o Levinsonie -to sobie nie zaluja przy ustalaniu cen.

Dzieki za rymowane zyczenia - Stary Audiofilu do zobaczenia:)- lub usłyszenia:)

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam którego masz Crosa 1 czy 2 na tungsolach 6sl7 ?

Crossfire 1, w drugiej cesci pytasz mnie o lampy? Nie wiem. Sprawdze.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.