Skocz do zawartości
IGNORED

Ustwanienie kolumn u mnie w domciu:)


polek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prosbe o pomoc w ustawieniu kolumn w moim pokoju.

Moj sprzet to:

-Cambridge Audio A300

-Yamaha CDX-550E

-Mission M33i

Z gory dzieki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przesadziłeś chyba z szerkością sceny, ale meble nie ułatwiają zadania,

najlepiej, jakbyś wystwił je przez 'meblościankę'...o ustawieniu było na forum już mnóstwo, a w linku poniżej masz aplikację do kalibracji/ustawienia paczek w pokoju...wpisujesz dane i program liczy optymalne ustawienie, etc...miłej zabawy...

 

www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że będę szczery, ale podanie posiadanego sprzętu raczej nic mi nie mówi jak należało by ustawić kolumny. Napisz coś więcej o typie ścian, czy używasz jakichś ustrojów akustycznych, jakie meble (materiał), czy jeździłeś z kolumnami po pokoju, czy masz dywan na podłodze, czy grały także na krótszej ścianie itd...

 

Najlepiej zrób fotki pokoju, wszystkich ścian (oczywiście mniej-więcej) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet :D alez to dzis ludzie sa leniwi :D polataj troche z tymi kolumnami po pokoju, poprzestawiaj, poexperymentuj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 29 Cze 2010, 13:01

 

>Przepraszam, że będę szczery, ale podanie posiadanego sprzętu raczej nic mi nie mówi jak należało

>by ustawić kolumny. Napisz coś więcej o typie ścian, czy używasz jakichś ustrojów akustycznych,

>jakie meble (materiał), czy jeździłeś z kolumnami po pokoju, czy masz dywan na podłodze, czy grały

>także na krótszej ścianie itd...

>

>Najlepiej zrób fotki pokoju, wszystkich ścian (oczywiście mniej-więcej) :)

 

normalnie jak by słyszał wróżbitę na targach ezo..:) a na koniec przyjdą ci na chatę i wyniosą wszystko ...polek1980 nie daj się robić w jajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, a masz moze tam drzwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam podobny metraz , u mnie kolumny stoja na srodku pokoju ( pole bliskiego odsluchu) , kazdy jak wchodzi to sie dziwi ale jak juz slucha muzyki to nie zadaje glupich pytan dlaczego tak , oczywiscie po skonczonym odsluchu wracaja na swoje miejsce pod sciane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te cztery prostokąciki na rysunku to meblościanka która musi stać "w całości" to może spróbuj tak jak na rysunku :)

wiem że kolumny nie mają jednakowych warunków akustycznych ale to pewnie bolączka wielu osób, które mieszkają np. w bloku z małymi pokojami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien meble , na waskie , niezaduze ( w 2000 zl sie zmiescisz) tak bedzie najlepiej , bo przy tych meblech nic nie uzyskasz ...zadnego rewelacyjnego brzmienia , ja regal duzy wyzucilem , mam delikatne mebelki i po klopocie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdybyś mógł rozdzielić meble to pewnie z akustycznego punktu widzenia takie ustawienie byłoby satysfakcjonujące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj adres, to przyjedziemy z kolegami i ustawimy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxbat a jakby sluchacza dac za okno zniknelyby sybianty za to dol pasma wyrazna poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podlodze jest dywan, okno po lewej to drzwi na balkon i przed nimi jest zaslona, do sufitu mam poprzyklejany styropian w takie nieregularne kwadraty (wiec chyba plus:)). Sprobuje tak jak kolega wyzej zaproponowal zrobic to pole bliskiego odsluchu (czyli wcisne kolumny pomiedzy meble) tylko boje sie ze wtedy beda za blisko mnie bo w odleglosci jakies 1-1,5metra:/ Wlasnie duza wada jest moj maly pokoj i niestety wieszego jak narazie sie nie zapowiada zebym mial:P

p.s. opja z wymiana mebli odpada! (za 2 tysie to se lepszego sprzeta wole kupic hehe i na odsluch przenosic wszystko do wiekszego pokoju:P)

Zalaczam zdjecia jak to teraz jest poustawiane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28047-100000011 1277821722_thumb.jpg

post-28047-100000012 1277821722_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w sumie jak siade idalnie na srodku to dziwek oderwany jest od kolumn tylko ze bladzi gdzies pod sufitem ale to pewnie wina mebli. Wiem ze najkorzystniejsze byloby ustawienie kolumn pod sciana gdzie sa drzwi no ale sami widzicie ze to raczej nie jest mozliwe:( Nie mam tez zamiaru za kazdym razem jak chce posluchac muzyki przestwiac wszystko w pokoju hehe:)

Eh cos mi sie wydaje ze chyba w takim pokoju to sie nic nie wymysli:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

nie wiem co Cię podkusiło wstawiać podłogówki do takiego pokoju, ale zastanów się nad ich zmianą na monitory bliskiego lub średniego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz ? ten pokoj ma napewno 2.80m x 4.50m moj ma 3.20 na 6.40 i wyglada na zdjeciach dwa razy wiekszy niz twoj. Mam szerszy tylko o 0,5m a kolumny mam odstawiane od sciany 1.50m Roztaw bazy u mnie to 2.20m kolumny sa do mnie skierowane i odleglosc do sluchacza mam 1.80m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie pokoj ma wymiar 2,2 x 4,3 :/ sorki ale pierwsze wymiary podalem w przyblizeniu:) hehe generalnie mi chodzilo o to jak je rozmiescic. Uzylem programu od kolegi z postu u gory ktory podal w linku i wyliczylem ze kolumny maja byc 1,05m od sican bocznych i 0,4m od tylnej i zgodnie z wyliczeniami zrobilem cos takiego jak na fotach:)

p.s. kolumny m33i to sa w zasadzie monitory tak jakby na standach bo maja troche ponizej polowy oddzielona zamknieta komore do ktorej mozna nasypac np. prazonego zwirku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28047-100000007 1277827029_thumb.jpg

post-28047-100000008 1277827029_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to mialo wygladac wg programu (rys w paincie:))

Teraz lece posluchac czy jest roznica - oby na dobre hehe:D i obym nie ogluchl od kolumn tak blisko mnie:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to kolumny zagraja ?? dopiero jak beda mialy wokol siebie duzo wolnego miejsca , a u ciebie sa wstawione w meble , dzwiek pewnie ztlumiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia kolumn to ja polegam tylko i wylacznie na wlasnym sluchu , ustawilem je tak, gdzie najlepiej w moim pomieszczeniu one graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt lepsze byłyby monitory do tego pomnieszczenia. Jeśli to możliwe szafę przy drzwiach spróbuj obrócić do ściany. Powstanie wtedy większa wnęka. Tylko nie wiem co zrobić z tą drugą szafą koło okna. Ale najlepiej to wywalić te szafy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak kolega wyzej napisal stlumione sa ale tylko basy:(

Scena sie obizyla z pod sufitu na wysokosc 1.3m co w sprawilo ze w poprzednim ustawieniu wydawalo mi sie ze artysta jest wzrostu2metry hehe a teraz ma 1.3metra:/

wysunela sie tez do przodu troche.

A wiec poprzednie ustawienie mialo na plus to ze dzwiek byl tak jakby bardziej wszechstronny (wiekszy?) ale bladzil gdzies pod sufitem a teraz jest na wysokosci mozna powiedziec mojej glowy ale "maly" no i ten bas:( co prawda jest ale to nie to co przedtem. Mebli niestety nie moge sie pozbyc. Jutro sprobuje to szafe mniejsza z lewaj upchac do sciany gdzie jest tapczan za drzwi balkonu a ta duzo jak kolega zasugerowal do sciany bocznej obkrecic-zobaczymy czy basu przybedzie.

podsumowojac mam wrazenie ze kolumny zamienilam na male podstawkowce hihi:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poprzestawialem i kilka minut posluchalem:) Basik powrocil, choc jest jeszcze minimalnie mniejszy, takze chyba w rogach pokoju dla uzyskania wiekszego basu trzeba kolumienki rozstawiac:)

Nabraly troche ze tak powiem oddechu no i Piotr Bukartyk ma juz 1.5m hehehhe:)

Przysunalem je troche blizej sciany niz podawal program z linku o jakies 7cm i teraz jest ok.

A wiec mysle ze bez wywalania mebli to max mozliwosci tego pokoiku (nie biore pod uage jakichs tam mat wygluszajacych itp. :P)

Dzieki za rady.

W zalaczeniu foty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28047-100000002 1277833176_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku chyba najlepsze rozwiązanie daje "łóżko w szafie" i wtedy może udałoby się to wszystko tak przestawić aby kolumny stały pod oknem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.