Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 500/600zł


#Mateusz#

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nadzieję że nie dostanie mi się od moderatora za założenie nowego tematu, ale jestem na forum od niedawna. Szukam gramofonu używanego w cenie 500-600zł. Przeglądam od jakiegoś czasu allegro, próbuję się w tym jakoś połapać, ale ciężko jest się zorientować w temacie, kiedy jest tyle rodzai tych gramofonów. Nie mam pojęcia nigdy do jakiej ceny się opłaca licytować, dlatego zdaję się na Was. Mam nadzieję że mi pomożecie, bo ja jestem w tym temacie zielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony w sensie, że nie miałeś wcześniej żadnego gramofonu?

 

Co by Ci nie doradzić, to za chwilę poniżej rozpęta się piekło :)

Polecam coś z Technicsa z Direct Drive na początek- nawet staroć będzie trzymał bez problemu obroty, czyli przynajmniej jeden problem na początek rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze masz s z a n s ę kupić coś sensownego. Zakładaj - zwłaszcza kupując od nieznanych sprzedawców przez net, że będzie nie do końca wszystko OK, a z serwisem i częściami do nietypowych gramo może być problem. Nawet do typowych może być zresztą. A zatem zakładaj wydatek dodatkowy, ile? - trudno przewidzieć. Drugie tyle albo p r z y n a j m n i e j połowę w stosunku do ceny gramofonu przeznacz na NOWĄ wkładkę, a przynajmniej igłę (o ile Twój upatrzony gramofon ma sensowną wkładkę). Ogląd osobisty i wypróbowanie sprzętu są bezcenne. Zakup od osoby, którą znasz i której możesz ufać - również, wtedy i tylko wtedy próbowałbym w ciemno. Konkretnych sugestii nie podam bo... będzie piekło!!! :-DDDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadujesz sie wpierw ktory jest lubiany i dobry (audiostereo/audiohobby/audiofreakowo/fora zagraniczne i strony hobbystow z watkow scisle tematycznych (np posiadacz jakiegos modelu pyta o porade innych uzytkownikow tego modelu, badz dzieli sie swoimi uwagami o swoim sprzecie itp). Ty sam decydujesz na podstawie zebranych wlasnorecznie informacji z mozliwie jak najwiekszej ilosci zrodel by byly obiektywne, a potem kupujesz tylko u zrodla czyli niemiecki z niemiec itd i miescisz sie w rozsadnej sumie, ktora zawsze powinna byc wzgledna a nie sztywna. Sprawdzasz tez ilu jest posiadaczy danego modelu w kraju od ktorych mozesz uzyskac potem pomoc. Oraz poznajesz ludzi ktorzy maja dany model by samemu sie o tym przekonac. Nie kupujesz nic ot tak bo jest za 200zl chyba ze temat audio poprostu Cie nie interesuje bo wtedy to bardzo wygodna metoda.

I sorry wodzu ale tekst ze jestes zielony Cie nie usprawiedliwia przed podjeciem wysilku, bo trafny wybor i satysfakcje z zakupu mozesz uzyskac tylko Ty sam dzieki wlasnej pracy, a nie forumowym przepychanka jakie sie po tego typu watkach tworza, no chyba z ze to tytulowe "od 300 do 500" to taka celowa reklama szrotu na allegro.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ktos innypewnie tez cos zaproponuje i bedziesz mial w czym wybierac :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robix za sugestie. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Jasne, że żeby kupić coś bardzo świadomie musiałbym się zapoznać z wieloma modelami, poczytać sporo na ich temat, jednak to jest (będzie) mój pierwszy gramofon więc chciałbym się zdać na Wasze doświadczenie. Wiadomo że z czasem przyjdzie wiedza o modelach, jednak jak miałbym tak się zagłębiać w te wszystkie modele, który lepszy/gorszy, to bym musiał spędzić 3 miesiące przed komputerem non-stop, a i tak podejrzewam że nie wszystko bym wiedział. Dlatego chciałem się zdać na Waszą wiedzę, bo Wy macie już (pewnie spore) doświadczenie w temacie winyli. Na pewno mój drugi gramofon i każdy następny będzie już kupowany bardziej świadomie. Narazie po prostu chciałbym wybrać coś sensownego, coś co nie spowoduje że się zrażę do dźwięku analogowego. Wyczaiłem jeszcze taki gramofonik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tylko właśnie to jest to o czym mówię - nie mam pojęcia do jakiej sumy licytować, by nie kupić jakiegoś szajsu za górę pieniędzy. Stąd ten mój temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przeciętny ten Dual, jest to już trochę nowszy model z początku lat 90ych

nie jest to klasyka Duala i odbiega jakością od cenionych modeli, promowanych na forum min. przez k. Ahaję

 

Ja bym dał spokój w/w licytacji, cena kup t. jest stanowczo za wysoka, biorąc pod uwagę fakt ,że ten model sprzedaje się za ok 40E na ebay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem duala 415 czy 410 totalny badziew , kawałek paździerzowej płyty i gówniane ramię, odradzam bo można się zrazić do analogu :-]

Tu masz przykład brzmirnia "brzydkiego i nieudjofilskiego" patefonu

pewnie wkładka to nie jakaś droga MM czy MC, gramofon to ION, więc każdy szanujący się aułdjofil wybierze starego rupiecia niźli to i splunie na błyszczącą pokrywę bez rysek :-) warto się zastanowić czy sprzęt ma stać i wyglądać ładnie retro (chyba że jesteś zapalonym majsterkowiczem i złota rączką diy co pltrai wskrzeszać takie toto i wymienić poszczególne elementy jak padną po 40 latach użytkowania na następne 40 letnie) czy ma grać na pewnym poziomie i wyglądać tak normalnie, jak to nazywają co niektórzy - didżejsko :-) rzuć okiem na technicsy, reloopy, audio-technica itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca od duala ma takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) prędzej to niż dual z paździerzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj ten Sony to plasticzanka taka ze wstyd postawic w domu!

 

Te linki co podalem w zupelnosci wystarcza by zakupic patefon i sie nim cieszyc a za tysiaka mozna juz miec ,,niesmiertelnego,,:) a reszte olac grubym moczem przynajmniej na poczatku zabawy w analog.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś obserwowałem ale cena już była za wysoka :D A myślałem że się uda taniej :PP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>#Mateusz#

Nie ma wyjścia, musisz kupić coś z linków :) Jak nie będzie grało, to "kolega od linków" zwraca kasę.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Yul w kazdym temacie masz jakies ale do mnie a moze zaproponuj cos ze swojej strony z czym autor watku nie bedzie mial klopotow w tej cenie na poczatku zabawy w analog?

 

Mam paskowego Technicsa SL-23 A od dawna i jakos sie nie zepsul a gra z Ortofonem zadziwiajaco dobrze wiec na jakiej podstawie twierdzisz ze podane gramofony z linkow nie beda w stanie cieszyc niewprawionego w tym temacie kolege?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>robix,

"...wiec na jakiej podstawie twierdzisz ze podane gramofony z linkow nie beda w stanie cieszyc niewprawionego w tym temacie kolege?..."

 

To proste. Dlatego, że kolega Mateusz jest właśnie "niewprawiony w tym temacie". Wpuszczanie kogoś kto jest, jak sam to mówi - "zielony w temacie analogu", w używane gramofony o nieznaym stanie technicznym, uważam za maksimum nieodpowiedzialności i lekkomyślności. Kogoś, kto na dobrą sprawę nie będzie umiał ocenić, czy to jak gra dany gramofon mieści się w tzw. normie, czy coś jest jednak zepsute. Czy dany gramofon wymaga tylko regulacji, czy może przestawienia na inne podłoże, czy na przykład lepszego wypoziomowania. Czy on gra na 100% swoich możliwości, czy na 50%, czy to po prostu zwykły trup, "wciśnięty" przez kogoś z Allegro, co nierzadko ma przecież miejsce.

No chyba, że to są Twoje gramofony, albo Twoich znajomych i ich stan techniczny znasz i za nie ręczysz. To wtedy O.K., bo nie wierzę, żebyś kogoś chciał rozmyślnie wpuścić w tzw. maliny.

Przykładów na poparcie mojego stanowiska jest na tym forum pewnie i kilka tysięcy, są rozproszone po wszelkich możliwych zakładkach i wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yul, 2 Lip 2010, 22:23

Akurat tu zgodzę się z Tobą o tyle, że obowiązują wszystkie zastrzeżenia z >łasic 29 Cze 2010, 16:39

Jednak jeżeli kolega chce wydać tyle, ile wyszczególnił w tytule wątku, to z nówek zostaje mu jakaś plastikowa chińska podróba DJ-skiego TT, a z niestarych używek jakiś PJ z dołu listy, a więc żadna rewelacja. Sensowna używka daje przynajmniej jakąś szansę na fajny gramofon. Zrobiłbym tak: przejrzeć oferty z alledrogo, wybrać coś blisko miejsca zamieszkania, obejrzeć - najlepiej z kimś znajomym, kto jakimś tam gramofonem się posługuje jakiś czas. Druga opcja - sprzęt od kogoś zaufanego. Nie będzie topowo, ale głównie chodzi o to, żeby nie było wtopowo. Druga rzecz, że lepiej przepłacić stówę czy dwie, niż wydać nawet grosze na kosztowny złom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Zdgadzam się z tym co napisałeś wyżej. Odsłuch osobisty jest konieczny i basta. Nawet jak się gramofon widzi pierwszy raz na oczy, ale poprosi sprzedającego o zapuszczenie jakiegoś fajnego, jednego-drugiego-trzeciego kawałka, to przecież nie powinno być tak, że coś nas w tym graniu niepokoi, rozprasza, odciąga uwagę od muzyki, śpiewu, gry instrumentów, itp. Ma być kompetentnie, płynnie, czysto i z dobrą, czytelną sterofonią. Jak tak nie jest, to się nie kupuje. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten powinien się zmieścić w budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, wiem, że Ciebie znów nakręcę, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedawca z Krotoszyna, niedaleko Wrocka zatem, co może pasować założycielowi wątku. Kupowałem kiedyś od niego tuner Sony, też nietanio ale stan kosmetyczny i funkcjonalny - bez zarzutu. Można z tego co wiem umówić się na spotkanie.

Cena moim zdaniem dość wysoka - u jakiegoś Niemca podobny poszedł za ok. 40 euro. Inny w Holandii nie sprzedał się za 50.

Teraz ryzyko - sprzęt ma ok. 30 lat. Jak w piosence - wszystko się może zdarzyć. :D

I teraz tak: można kupić ten w Polsce - bez gwarancji oczywiście, ale można teoretycznie "pomacać", można kupić za granicą za 1/3 ceny "w ciemno" i z ryzykiem przesyłki - niemałym.

Każdy ryzykuje własną kasę, każdy sam decyduje co wybiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 2 Lip 2010, 22:44

 

>>>>łasic,

>Zdgadzam się z tym co napisałeś wyżej. Odsłuch osobisty jest konieczny i basta. Nawet jak się

>gramofon widzi pierwszy raz na oczy, ale poprosi sprzedającego o zapuszczenie jakiegoś fajnego,

>jednego-drugiego-trzeciego kawałka, to przecież nie powinno być tak, że coś nas w tym graniu

>niepokoi, rozprasza, odciąga uwagę od muzyki, śpiewu, gry instrumentów, itp. Ma być kompetentnie,

>płynnie, czysto i z dobrą, czytelną sterofonią. Jak tak nie jest, to się nie kupuje. Amen.

 

Niekoniecznie. Odsłuch może być do d..y, bo np. wkładka/igła jest do d..y, a wtedy można przepuścić mimo fajny napęd z fajnym ramieniem. Czyli sprzęt z potencjałem, że tak powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

A jakim cudem ktoś "zielony" miałby się rozeznać czy kiepski odsłuch wynika z marności wkładki, jej mocnego zużycia, czy choćby zabrudzenia, albo np. z niskiej klasy przedwzmacniacza, a może złego skalibrowania gramofonu? Bo ja osobiście takich szans nie widzę, jeśli ktoś nawet podstawoych brandów nie zna, nie mówiąc o zależnościach które występują w związku z pracą ramienia na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 2 Lip 2010, 23:00

 

>>>>łasic,

>A jakim cudem ktoś "zielony" miałby się rozeznać czy kiepski odsłuch wynika z marności wkładki, jej

>mocnego zużycia, czy choćby zabrudzenia, albo np. z niskiej klasy przedwzmacniacza, a może złego

>skalibrowania gramofonu? Bo ja osobiście takich szans nie widzę, jeśli ktoś nawet podstawoych

>brandów nie zna, nie mówiąc o zależnościach które występują w związku z pracą ramienia na płycie.

 

 

Dokładnie o tym piszę powyżej, kupować z kolegą albo od kolegi. Szablon z rcm można mieć w aktówce. Pędzelek i płyn do igieł też. Ba, pre z kablami nawet można jakiś zabrać. Płytę dobrą i znaną mieć pod pachą. 2/3 wątków zniknęłoby z tego miłego zakątka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątki tego typu nie zniknął , bo każdy chce mieć podane na tacy;

ciężko jest poczytać, poszukać opinii, przygotować się chociażby od strony teoretycznej;

kiedyś nie było internetu i ludzie sobie jakoś radzili, a teraz każdy chce iść na łatwiznę ;

niestety złoty środek nie istnieje;

trzeba się uczyć na własnych błędach, zdobyć pewne doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się zrobiło przyklejony wątek to nie byłoby co chwilę takich pytań.

Dla spokojności: jeden dla wyznawców 'nówek' z gwarancjami a drugi vintage.

I sprawa zamknięta.

 

Tak czy owak nabywca gramofonu POWINIEN przeczytać dużo o ustawieniach doborze wkładki do ramienia. Trochę to trwa, ale ta wiedza jest tu za darmo. Wystarczy chcieć. Samo z siebie nic się nie zrobi i z gówna bata się nie ukręci.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się teorii naczytał terabajty całe z netu, to nie zastąpi to samodzielnej zabawy z maszynką. A gotowców nie ma, każdy ma swój gust i co innego mu podejdzie, nawet św. Technics z Denonem czy św. ProJect z Ortofonem nie pomogą (ROTFL i wogle). :DD

Zasadniczo chodzi o to, żeby delikwent kupił sprzęt

a. sprawny

b. rozwojowy (choćby tylko w sensie, że warto do niego dokupić wkładkę za więcej niż 5 stówek czy jakiś pre poza powiedzmy gniazdem phono w amplitunerze Diory)

c. dający się jakoś ustawić

i żeby delikwent tego sprzętu po drodze nie zepsuł niezgrabnymi manipulacjami.

Potem już da se radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby juz nie przynudzac i bez osobistych wycieczek powiem tylko ze znam wymienione przez siebie gramofony od strony technicznej lecz tych z Allegro oczywiscie nie ale w uzywkach zawsze jest jakies ryzyko a kolega ma 600 zl max do wydania.

 

To co podalem jest zdaje sie od ludzi ktorzy udzielaja gwarancji rozruchowej a jesli nie to takich nalezy sprzedawcow szukac .

 

Osobiscie szukalbym DD bo odpada obsluga i wymiana paska a jesli do tego dodac osobe nie wprawiona to mamy odpowiedz.

 

Jesli ma byc nowy to Reloop w tej cenie,ostatnio widzialem za 700 zl jak nowy.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam coś od siebie :) Kolegów/znajomych i nikogo znającego się na gramofonach nie mam. Kuzyn mój ostatnio sobie sprawił gramofonik Marantza TT42, jednak z tego co zdążyłem wyczuć tu na forum, to raczej ten gramofon nie jest specjalnie godny polecenia. Znalazłem coś takiego jeszcze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warte są coś te denony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Warte są coś te denony ?

no, z pięć dyszek bym dał ;-) ale tylko gdybym miał więcej miejsca w domu i chciał np. kupić gramofon dziewięcioletniemu synowi :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najcelniejsza recenzja nabywcy z amazon.com (przepraszam, ale nie chce mi się tłumaczyć):

"This unit is comical - really. Imagine a "hi fi" turntable that doesn't allow you to install another cartridge. Imagine a "hi fi" turntable that doesn't have a tonearm with a counter balance weight and anti-skate control. Aren't these "basic features"? This thing is a glorified "close and play" made of cheap plastic. Denon should be ashamed of itself for putting it's name on such a low end product. And by the way, the sound quality is equally lame. I guess you get what you pay for, but I expected a decent level of quality from a unit with Denon's name on it. Seriously, this unit isn't worth more than $50. You would be better off buying something used. I didn't do my homework on this unit, and I got burned. Thanks, Denon."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Mateusz# - ogólnie możesz przyjąć NA POCZĄTEK :

1.Im cięższy gramofon tym lepiej

2.Obudowa dolna najlepiej z drewna, stali.

3.Im mniej plastiku tym lepiej (wyłączając oczywiście pokrywę)

4.Raczej starsze modele

5.I wybrałbym s-ramię na początek - by nie było później ewentualnych problemów z

wymianą wkładki - w tych ramionach najczęściej jest standardowa

6.Z regulacją antyskatingu i naciskiem - to minimum

7.Pasek chyba nie trudno samemu wymienić - jeden pasek, zwykle łatwo dostępny (wymiana),

tak że niekoniecznie DD - (czyli napęd bez paskowy,silnik sam kręci talerzem)

8.Wskazane stare japończyki (np.akai) - trwałe, dobrze wykonane, ale i inne marki

 

Takie wskazówki na początek, dalej już sam doświadczysz i przeczytasz :-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.