Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 500/600zł


#Mateusz#

Rekomendowane odpowiedzi

ad. 3.Im mniej plastiku tym lepiej (wyłączając oczywiście pokrywę)

Czyli każdy Pro-Ject odpada na dzień dobry :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiko

Z punktem 7 się nie zgadzam. Mam kiepskie doświadczenie z gramofonami paskowymi, bo tylko z Fonicą, ale było to tak:

Gramofon zaczął falować dźwiękiem, miał problemy z utrzymaniem równych obrotów. Patrzę- pasek cały sparciały i rozciągnięty. No to kupiłem nowy pasek, zamontowałem- i od tego momentu gramofon przestał startować samemu, po rozkręceniu talerza ręką trzymał obroty 2x za małe.

Sprzedałem go na allegro jako uszkodzony- z silnikiem do wymiany.

 

Nie wiem czy tak samo nie będzie z paskowymi np Thorensa- oczywiście nie ze wszystkimi ale z jakimiś pechowymi modelami.

 

Gramofon DD włączasz i wszystko chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...thrak --> Mały test: wymień proszę te plastikowe elementy "każdego" pro-jecta wyłączając obudowę?..."

 

>>>yeutez,

Daj thrak'owi spokój, on woli 10 kilo gumy w DOGMATYCZNYM :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warte są coś te denony ?

 

- ten miałem i oddałem - ma dźwięk jak z garnka - bardzo odradzam..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w tym Pro-Ject RPM 10.1 Evolution gdzie jest "plastik"? Ramię, podstawa, talerz :-) Ja wiem że można to nazwać bardzo górnolotnie typu węglowy kompozyt, Granulate filled plinth ale to cały czas jest plastik :-) wytwarzany z worka granulatu, które leci tirem albo do pro-jecta albo do firmy produkującej pistoleciki dla dzieci :-) I nic na to nie poradzicie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szacunkiem radzę. Ten plastik nietanio za kilo wychodzi, zwłaszcza w porównaniu z gumą z DOGMATYCZNEGO gramofonu, więc musi być lepszy, bo audiofilski.

 

Idę po piffo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"...Idę po piffo..."

>Utopić smutki po odsłuchu DOGMATYCZNEGO?

 

Smutki to ja owszem miałem po odsłuchu DOGMATYCZNEGO, ale niewielkie - kiedy uświadomiłem sobie, że 2k złotych na Xpression z przyległościami mogłem dużo lepiej wydać i oszczędzić sobie frustracji. Poza tym dominuje radość. Ostatnio przygasła, bo DOGMATYCZNY stoi w piwnicy i czeka aż się honorowe miejsce w tzw. bawialni wyremontuje. Xpression nie do końca jest w stanie zastąpić mi DOGMATYCZNEGO, nawet niebieska diodka od SpeedBOxa świeci jakoś smutniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Ty się chłopie tak nie frustruj. Jeszcze przyjdą dobre czasy dla DOGMATYCZNEGO! Przecież wiarę masz silną. Też błyśnie diodkami swoimi licznymi, peryskopa wysuniesz i jazda na całego! Keep smiling! Think pink!

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak: "np. w tym Pro-Ject RPM 10.1 Evolution gdzie jest "plastik"? Ramię, podstawa, talerz :-)"

 

Widzę, że przyjmujesz szeroką definicję plastiku. Już nawet wziąłeś w cudzysłów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm znalazłem coś taniego do 600zł. Może się koledze spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Na początek powinno być dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że to praktycznie nówka z gwarancją a to się przydaje. W razie jakiego kolwiek problemu można odesłać do serwisu i po sprawie. Wkładka oczywiście do zmiany na jakąś bardziej "koszerną"(Choć na początku można i na takiej Deejeeyskiej pograć).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to niby jest granulate coś tam? Drewno? Metal? Alu? :-))) litości ;-) tak to jest jak nietechniczni humaniści biorą się za technikę i obróbka skrawania albo produkcja na wtryskarce jest kosmiczną technologią :-))) Pro-jecty to tani badziewie z plastiku nic więcej, niestety każdy bidul, który kupił to wie tylko wstyd sie przyznać, co innego z techniolami mało kto chce je wymieniać na co innego, no chyba że jakaś wyższa półka michell gyro i inne piękności :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak --> Jeśli się mylę, to proszę by ktoś mnie poprawił, ale stawiam, że ramię w większości pro-jectów jest z włókien węglowych, podstawa z MDF-u, a talerze z akrylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thrak,

"...tak to jest jak nietechniczni humaniści biorą się za technikę..."

 

Thrak, z tego wszystkiego to już wolę ciebie w roli śledczego od piratów :), a nie specjalistę-materiałoznawcę, hehe. Od kiedy to polubiłeś publiczne ośmiesznie się takimi bzdurnymi wypowiedziami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Jeśli się mylę, to proszę by ktoś mnie poprawił,

 

że ramię w większości

>pro-jectów jest z włókien węglowych, >> nie prawda, są różne ramiona i to nie jest zasada, co więcej, włókno węglowe to tylko z nazwy , taki 'chłyt marketingdody'

 

>podstawa z MDF-u, >> w wyższych modelach tak

 

>a talerze z akrylu. >> jako opcja za dopłatą i owszem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym Reloopie co kolega dał wyżej linka ? Bo znalazłem w necie słabe opinie na jego temat, ale to opinie Dj-ów, a ja tam nie chcę scretchować (czy jak to tam się pisze:). Miał ktoś ten gramofon u siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam ten gramofonik z wkładką Grado prestige Black+mata szklana. Gra całkiem ładnie i ma kwarcową stabilizację obrotów (Na tym mi zależało najbardziej). Szczerze mówiąc jestem z niego zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thark "Pro-jecty to tani badziewie z plastiku nic więcej"

ja ma pro-jecta ale plastiku to tam jak na lekarstwo, reszta to metal i MDF, moze Ci sie pomylilo z Bambino ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Waluch,

"...że ramię w większości pro-jectów jest z włókien węglowych, >> nie prawda, są różne ramiona i to nie jest zasada, co więcej, włókno węglowe to tylko z nazwy , taki 'chłyt marketingdody'..."

 

Proszę o wyjaśnienie, bo już się gubię w cytacji cytatów. Co to znaczy, że "włókno węglowe to tylko z nazwy"? Na ramionach na których widnieje napis: "Pro-Ject Carbon" zastosowano włókno węglowe. Waluch, zasada jest taka, że jak się czegoś nie wie, to się najpierw pyta, albo głosu nie zabiera pozostając w niewiedzy. Reszta to przeinaczanie faktów. Czy myślisz, że coś ugrasz, czegoś sobie przysporzysz, wprowadzając innych w błąd? Najwyżej stracą do Ciebie zaufanie, jeśli takie wcześniej mieli. No i jak popatrzeć na aktualną ofertę Pro-Jecta, to >yeutez< ma rację, bo rzeczywiście większość gramofonów ma takie karbonowe ramiona i nie jest to wbrew pozorom żaden "chwyt", tylko fakt, który średnio pojętny uczeń szkoły podstawowej zrozumie. Aluminiowe ramiona ma seria Debut oraz RPM 1.3, no i...NADGRAMOFON technics 12-coś tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Davis,

W moim Pro-Jekcie jest plastik, ach, wstyd mi strasznie z tego powodu! Z plastiku jest wykonany...guzik włącznika sieciowego. Chyba tego nie przeboleję! :) Z tego wszystkiego, to idę po...10 kilo gumy za dwa tysiące siedemset złociszy :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz->

nie ma potrzeby sugerować się opiniami DJów przy wyborze sprzętu do słuchania płyt a nie grania na nich. Znam kilku Djów i kiedy zacząłem z nimi rozmawiać o poprawnej kalibracji wkładki w gramofonie patrzyli na mnie jak na idiotę... tylko jeden uznał to za potrzebne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul >>> Myslisz ze w tym tonie sarkastycznym to bedziesz bardziej szanowany i wykreowany na mentora?

 

Otoz panie ,,wszystkowiedzacy,, jestes zwyklym bufonem !

 

Od siebie proponuje merytorycznie w temacie a nie bicie pianki i ,,cytowanie cytatow,, ktore zasmiecaja niepotrzebnie watek oraz forum.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.