Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 500/600zł


#Mateusz#

Rekomendowane odpowiedzi

Ta stara wkładka w patefonie wygląda jak audio-technica at95e - chodzi mi o kształt i mniej więcej rozmiar, a to ważne żeby dobrać podobną, bo nie masz możliwości wyregulowania wysokości ramienia i każda inna wyższa/niższa spowoduje zniekształcenia w dźwięku. Możesz zaryzykować na początek at95e będzie ok. 100 pln z wysyłką z niemiec - tanio jak barszcz, a reszta na płyty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo at110

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo pojawiły się w sprzedaży. Poza tym igła eliptyczna, więc w miarę przyzwoity szlif.

Wyjmij ta starą wkładkę, spróbuj ją pomierzyć chodzi generalnie o jej wysokość, wrzuć te dane i wklej fotki, rzucimy okiem co to za cudo.

 

Tu masz tanią at95e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na pierwsze testy wkładki, ustawianie geometrii i takie tam docieranie się z patefonem myślę, że daje radę spokojnie. Poza tym nawet Pro-Ject ładuje ją do swoich podstawowych modeli :-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc laikowi :) Może za parę lat będę miał już taką wiedzę jak Wy, to wtedy odwdzięczę się innym początkującym :) Pojutrze postaram się wrzucić zdjęcia tej starej wkładki i jej wymiary. To że podałeś link do e-baya znaczy, że te wkładki na polskich aukcjach to podróbki ? Pytam bo nigdy nie kupowałem nic z zagranicy i troche się obawiam. Krążą ploty, że to taka troche ruletka - raz przedmioty przychodzą, innym razem nie :) Po 2 nie wiem jak miałbym przelać $ sprzedającemu, bo nie mam konta w Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz kupić tą wkładkę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli koniecznie chcesz tą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ploty to między bajki wsadzić:-) tu masz opisane moje przejścia z wadliwym egzemplarzem zakupionym na ebay.de o czym niestety dowiedziałem sie po paru miesiącach, po wystawieniu komentarzy etc. nie dość, niemiecki sprzedawca/sklep okazał się mega uczciwy i client first, to jeszcze na swój koszt odesłali mi kolejny egzemplarz :-) także polecam na każdym kroku zakupy za zachodnią granicą, bo u nas to dostałbyś co najwyżej wymowne sp@#$j albo może bardziej kulturalne "po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w każdym razie masz lepszą obsługę klienta i obsługę posprzedażną :-) jakbyś chciał kupić w tej firmie, gdzie ja nabyłem swojego Denona to gdzieś w powyższym wątku wklejałem link do ich sklepu i też jakiś link do aukcji na ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mateusz

Jeśli chodzi o wkładkę to ja na Twoim miejscu nie przekreślałbym tej Empire Exl10 może ona nie być taka zła. Na Lp Gear igła do niej kosztuje jakieś 30-35 USD. Jeśli ta kładka jest sprawna wyjmij igłę i jeżeli trzpień jest o przekroju rombu o boku 2mm i długości 6mm na końcu górny róg "jakby" wgnieciony to w linku poniżej masz niedrogą igłę. Wiem bo kupowałem igłę u tego sprzedawcy do wkładki Empire 2000 ze zdjęcia wnioskuje że mają one te same wymiary i kształt. Igła niedroga więc dlaczego nie spróbować. Sprzedawca pewny i przesyłka z Kanady w miarę szybko tydzień od zakupu. Nie sugeruj się opisem jeśli trzpień jest taki sam to będzie pasować.

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie sugeruj się opisem jeśli trzpień jest taki sam to będzie pasować"

 

 

nie do końca tak jest

 

najlepiej napisz do sprzedawcy ,że szukasz igły do EXL10 i niech Ci dobierze prawidłową.

Tu masz właściwą igłę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi igłami do Epire to właśnie jest jakoś dziwnie, z linka wynika że igła pasuje także do chyba wszystkich odmian 2000, 1000 i wielu innych. Jeśli to jest real foto tej wkładki to na pewno jest to zamiennik. Jeśli chodzi o maila do sprzedawcy to nie jest takie pewne że sprzedawca będzie wiedział na 100% napisałem chyba do ośmiu różnych sprzedawców i żaden nie odpowiedział czy mam wkładkę 1000 czy 2000 mimo tego że wyraźnie zaznaczyłem że wkładka jest opisana "marantz 1000" każdy natomiast napisał że igła z pod której zadałem pytanie będzie pasować do mojej wkładki. Nawet jeden mistrz świata z alle... który zarzeka się na swoich aukcjach że się zna i ma doświadczenie jak dostał zdjęcia wkładki to odpowiedzi już nie było.

Tak więc za ten zamiennik z linka prawie 30 baksów to trochę dużo. Na "Lp Gear" widziałem w podobnej cenie oryginała cztery baksy więcej.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Empire ma to do siebie, że dobrać właściwą igłę jest trudno

 

Co ciekawe, z doświadcznenia wiem, że wkładki Empire nie mają swego charakterystycznego brzmienia, każda brzmi inaczej, co więcej szlif także 'słychać'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Empire ma to do siebie, że dobrać właściwą igłę jest trudno

 

Co ciekawe, z doświadcznenia wiem, że wkładki Empire nie mają swego charakterystycznego brzmienia, każda brzmi inaczej, co więcej szlif także 'słychać'

 

Masz rację oryginalna igła (zielona) do mojej 2000(?"złote body") brzmi inaczej niż ta którą teraz kupiłem nie jest źle ale inaczej. Dlatego sugerowałem najpierw sprawdzenie tej exl10 na tańszym zamienniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc zamieszczam zdjęcia i wymiary wkładki i igły. I co mam w końcu zrobić ? Kupić tą wkładkę Audiotechnica czy samą igłę do tej wkładki co mam ? Wykręciłem też pokrywę z plexi, bo jest strasznie porysowana. Idę ją polerować, mam nadzieje że będzie się lepiej prezentować niż obecnie. Znalazłem też małą niespodziankę u dołu gramofonu, ale to pokażę jak wypoleruję pokrywę i zrobie jej zdjęcia, bo dzisiaj zapomniałem zrobić, a już mi się nie chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27918-058900400 1287768457_thumb.jpg

post-27918-062599200 1287768514_thumb.jpg

post-27918-075748000 1287768563_thumb.jpg

post-27918-095218800 1287768605_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam w końcu zrobić ? Kupić tą wkładkę Audiotechnica czy samą igłę do tej wkładki co mam ?

************************

 

Cześć

Tego nikt Ci nie powie zrób tak lub tak wybór należy do Ciebie. Jeśli dźwięk tej wkładki na tej igle odpowiada Ci możesz kupić nową igłę. Igła której zdjęcia załączyłeś nie wygląda na oryginalną, podobna jest do mojego zamiennika ale głowy nie dam, na zdjęciu z mojego linka obsada igły jest koloru czerwonego ale ja dostałem z obsadą czarną tak jak ta twoja.

Życzę owocnych przemyśleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dzień dobry :)

Pragnę odświeżyć wątek - interesuje mnie bowiem niemal dokładnie to, co interesowało zakładającego wątek dwa lata temu. Gramofon do 600 zł dla nowicjusza. Z faktu bycia nowicjuszem stanowczo wolałbym uniknąć kombinowania ze sprzętem używanym. Jak ktoś zauważył na początku tej dyskusji niedobrze by było zniechęcić początkującego do vinyli, więc byłbym niezmiernie wdzięczny za zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie wady danego sprzętu i ogólnie poziom poszczególnych przykładów.

Po przewaleniu allegro wybrałem następujące modele:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Byłbym wdzięczny za parę słów o poszczególnych markach. Szczególnie interesuje mnie poziom sprzętu firmy Dual. Przyznam też, że modele DJP, Omnitronic i Numark, to takie strzały trochę kulą w płot - nie udało mi się znaleźć za dużo opinii o tym sprzęcie. Zastanawia mnie też, jak stoi w gramofonach Pioneer (mam ich słuchawki Se-m390 i może nie jest to najlepsze, co za podobną cenę mógłbym dostać, ale nie narzekam na nie). Z kolei Denona zawsze kojarzyłem ze sprzętem godnym zaufania, ale o tym konkretnym gramofonie słyszałem parę niepochlebnych opinii. Interesujący wydaje się być reloop - mimo, że to niby taki pół-didżejski.

 

Cóż ostatecznie moje fundusze są żałosne, ale niestety, zwyczajnie w tej chwili nie stać mnie na sprzęt hi-end (proszę o litość ze strony tych szczęśliwych ludzi, co gardzą plebsem :D). Poza tym w zasadzie dopiero zaczynam, na razie i tak nie usłyszę subtelnych różnic w barwie i przestrzeni (a jeśli usłyszę, to będę miał problem ze stwierdzeniem, co rzeczywiście brzmi lepiej). żeby nie było, nie traktujcie mnie też jak zupełnie głuchego. Proszę o rady kogoś doświadczonego, kto choć trochę nakieruje mnie w doborze sprzętu, który nie skrzywi mojego pojęcia o vinylowym dźwięku, będzie więc możliwie najlepszy jakościowo do ceny. Proszę o pomoc, bo zdaje mi się, że po przewaleniu całej masy teorii, w dalszym ciągu uważam się za laika i wolę spytać kogoś naprawdę doświadczonego, kto ocenia nie tylko za pomocą parametrów, ale też uszu.

 

A i jeszcze jedna sprawa - oczywiście nie interesują mnie wejścia usb zgrywające w 128 kbps (chyba, że już koniecznie są, a sprzęt mimo to jest optymalnie warty uwagi), w ogóle, czy zgrywanie z vinyla do mp3 nie mija się troszkę z celem? :) Mam tylko taki problem jeszcze, że nie do końca się orientuję jak to jest z możliwościami współczesnego sprzętu w kwestii podłączenia go do jakiś głośników. Czy zasadniczo muszę mieć teraz jakiegoś wzmaka, czy na początek da się i do zwykłej wierzy, albo kompa podpiąć czinczem albo dżekiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - musisz mieć przedwzmacniacz gramofonowy - wbudowany we wzmacniacz lub osobny - koszt najtańszego "grającego" to 200-250zł z drugiej ręki.

Po drugie - usłyszysz różnice, bo to co prezentują wymienione przez Ciebie modele nijak się mają do dźwięku analogu.

 

Mogę spytać o reszte sprzętu?

 

Z wymienionych przez Ciebie gramofonów żaden się nie nadaje nawet do postawienia na półke.

 

 

Zastanów się czy jest sens wchodzenia w analog, skoro czekają Cie wydatki na przedwzmacniacz.

 

Do 600zł szukaj gramofonów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - współczesny gramofon, prosty, od tega zaczynałem. Możesz szukać też modelu RPM 1.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu jest za drogo, ale szukaj modeli TD 160, TD 146. Za ten gramofon z aukcji zapłaciłbym koło 500zł. Te Thorensy prezentują znacznie lepszy dźwięk niż Propject debut III i RPM 1.3

 

Jest jeszcze trochę modeli w tej cenie, ale najpierw radziłbym przemyśleć wszystko.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, trochę mi to rozjaśniło pogląd.

Skoro tak wygląda sytuacja, to odpuszczam nowe.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - podobno ma wbudowany przedwzmacniacz, to by mnie uchroniło od dalszych poszukiwań i wydatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - co myślicie o tym?

 

Słyszałem też opinie, że czasem warto się zastanowić nad odpuszczeniem sobie kupowania "droższego" gramofonu, na rzecz znalezienia czegoś zwyczajnie solidnego i jak najprostszego i kombinowania z dopasowaniem lepszej wkładki. Czy takie myślenie ma w tym przedziale cenowym sens? Czy w ogóle ma jakiś sens? No bo jak wiele zależy od gramofonu, a ile proporcjonalnie od samej wkładki? (Wiem, że to dyletanckie pytanie :])Z drugiej strony, wydaje mi się, że kupując używany sprzęt muszę się liczyć z tym, że jeśli nie od razu, to po jakimś czasie i tak będę musiał zajeżdżoną igłę wymienić, a z dostępnością samych igieł (zwłaszcza do starszych modeli) może być różnie, więc przekłada się to na poszukiwanie optymalnej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładke jest łątwiej wymienić niż gramofon.

 

Ten thorens nie ma wbudowanego przedwzmacniacza, błąd w opisie, żaden z tych modeli nie miał.

 

Ten NAD jest przeciętny i drogi, z resztą nie kupowałbym od handlarzy.

 

W analogu chodzi o to, żeby wszystko było na wyrównanym poziomie, poczynając od igły, wkładki, ramienia, napędu, konstrukcji, okablowania, przedwzmacniacza. Jeżeli wpakujesz drogą wkłade do słabego gramofonu to nic z tego nie będzie. Thorensy 160/166/146 oferują najlepszą jakość do ceny, są bardzo solidne i można je łatwo ulepszać.

 

Jeszcze raz spytam o reszte toru i czy masz o ogóle jakieś płyty winylowe...bo wiesz, kwota, którą chcesz przeznaczyć na gramofon to nic w porównaniu do cen płyt.

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne rady, o coś takiego chodziło :)

 

Jeśli chodzi o resztę toru, to na chwilę obecną jest kiepsko. Mam jakiś stary wzmacniacz i głośniki Unitry do odkurzenia. Leży to gdzieś (?) głęboko schowane, więc nie podam w tej chwili modelu, ale wiem, że chodziło z gramofonem fonica Gs 461. Miałem plan - kupić w miarę dobry gramofon, jakoś dopasować do tego, co mam i rozejrzeć się za czymś lepszym po jakimś czasie, kiedy znów będę miał jakąś sensowną sumę do zagospodarowania. Może i podłączenie Thorensa do popeerelowskiego zabytku (o ile to możliwe, bo cóż, jak mówiłem nie jestem jeszcze za dobrze zorientowany) nie da najlepszych rezultatów, ale to tylko na początek.

W kwestii płyt, to w moim mieście jest szkoła muzyczna, której biblioteka postanowiła wyprzedać wszystkie vinyle, jakie miała - szkoła nie ma sprawnego sprzętu, a na nowy jej nie stać. Cała rzecz leży w tym, że każdą płytę oddają po 2 zł. Fakt, że od cholery tam ruskiego gówna, ale można też trafić prawdziwe perełki. Większość z tych płyt jest w niemal idealnym stanie (do odkurzenia). Swoją drogą mają tam tego autentycznie z parę tysięcy, więc we wrześniu idę na zakupy. Można z tego w sumie nieco wycisnąć - lepsze rzucić na allegro, gorsze opchnąć w antykwariatach, a najbardziej interesujące zostawić sobie i i tak zgromadzić niezłą kolekcję i jeszcze wyjść na plus. Co do innych źródeł, chyba najkorzystniejszy jest e-bay. Ostatecznie mam świadomość, że co do konkretnych albumów będę musiał jak na moje chwilowe możliwości nieźle bulić, ale nie od razu Rzym zbudowano, od czegoś trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wzmacniacz? A dokładniej? Kolumny unitry na pocz. mogą wystarczyć, jeżeli jest to model np.zg30 lub zg40. Altusy, altony też jakoś grają, specyficznie, bo specyficznie, ale mając takie kolumny można odłożyć zakup czegoś porządniejszego i skupić się na gramofonie, jeżeli Ci na tym zależy.

 

Wyprzedaż płyt ze szkół - byłbym sceptyczny, prawie zawsze mają tylko klasyke z wydań polskich, ruskich, czeskich, węgierskich, te płyty nie są więcej warte niż 2zł, niestety. Ale zawsze warto poszukać czegoś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.