Jump to content
IGNORED

Gdzie zlecić wyczyszczenie odtwarzacza DVD w Bydgoszczy???


Waldek1968

Recommended Posts

Od pewnego czasu stwierdzam, ze przyszedł najwyższy czas na serwisowanie mojego odtwarzacza DVD. Jest to DENON DVD-3910. Od jakiegoś czasu ma jakieś problemy z płytami CD-R (odtwarza, ale słychać coś w rodzaju trzasków, czy zakłóceń). Sądzę, że to kwestia wyczyszczenia soczewki lasera. Może ktoś mi polecić jakiś sensowny serwis w Bydgoszczy, który wykonałby to w miarę profesjonalnie?

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Link to comment
Share on other sites

Chciałem zauważyć, że płyty CD-R mają to do siebie, ze ulegają utlenieniu powierzchni na której zapisane są dane. W przypadku nagrań Audio objawia się to właśnie trzaskami, zakłóceniami.

 

Nie wiem czy jest to dokładnie Twój problam, ale napisałem to na wszelki wypadek, abyś miał świadomość ułomności nośników CD (szczególnie tych tanich), zanim zaczniesz coś czyścić.

Poza tym, wyczyszczenie soczewki w odtwarzaczu zajmuje łącznie z rozkręceniem obudowy 10 min i bez problemu można to zrobić samemu.

Link to comment
Share on other sites

Waldek1968, 30 Cze 2010, 07:55

 

>W takim razie kolejne pytanie - czym czyścić tak aby nic nie uszkodzić?

 

Wacik do uszu + spirytus. Delikatnie wytrzeć "oczko" lasera. Czyściłem w ten sposób już wiele razy (CD Technisc, CD CA, DVD Denon 2900, napędy DVD w komputerze), nie było żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Okazało się, że w napędzie było ciało obce w postaci skrawka papieru o wymiarach: długość około 1,5cm i szerokość około 1mm. Przykleiło to się w miejscu gdzie osadza się płyta po włożeniu do napędu. Stąd zapewne owe zakłócenia słyszalne były w pierwszych utworach odtwarzanych płyt. Jak usunąłem ten papierek to jak ręką odjął. A już miałem decydować się na sprzedaż tego DVD.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.