Skocz do zawartości
IGNORED

Karty pamięci i ich wpływ na brzmienie


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, 5 Lip 2010, 13:58

>Całkiem niedawno KE zadecydowała, że ślimak winniczek jest rybą lądową...

 

A marchewka jest owocem.

 

rochu, 5 Lip 2010, 12:34

>na szczęście inżynierowie nie rządzą ludzkością..

 

Tak Ci się Rochu tylko wydaje. Technologie decydują o życiu lub śmierci milionów ludzi. Codziennie. Technologie się rozwijają na przestrzeni dziejów człowieka, a prawo niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

majkeljot,

 

hi, hi, a po co?

Mam komputer a ten według Edwarda i jego Wyznawców jest bit perfect i mylić się nie ma prawa bo jest cały cyfrowy nie ma w nim krzty analogu ; )

hi, hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu.

Odpowiedz, że masz komputer kwantowy.

Tam już 2*2 nie jest =, tylko z określonym prawdopodobieństwem bliskie 4.

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

"Mam komputer a ten według Edwarda i jego Wyznawców jest bit perfect i mylić się nie ma prawa bo jest cały cyfrowy nie ma w nim krzty analogu ; )"

 

Twój komputer jest wyjątkowy, nie jest bit perfect i chyba faktycznie jest analogowy, skoro rozpakowanie .ape i .flac nie daje sumy kontrolnej oryginalnego (źródłowego) pliku .wav.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

nedj, 5 Lip 2010, 14:53

 

>Twój komputer jest wyjątkowy, nie jest bit perfect i chyba faktycznie jest analogowy, skoro

>rozpakowanie .ape i .flac nie daje sumy kontrolnej oryginalnego (źródłowego) pliku .wav.

 

Mylisz się, nie komputer a komputery.

A dokładnie - 9 stacjonarnych, 4 notebooki, 1 serwer HP.

Widocznie mam na komputery zły wpływ, aby nie powiedzieć, że je deprawuję ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się zarazić (a raczej uanalogowić) wszystkie te kompy?? Respect!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chyba udało mi się zaszczepić sceptycyzm do bit-perfect we wszystkich.

 

Co do przesyłu danych D->D czyli komputer->komputer, odległy serwer->komputer, dysk twardy->usb itp, wciąż dokumenty które przesyłam, jakoś się nie modyfikują nawet w jednym znaku. Dla mnie w tym przypadku namacalna rzeczywistość daje skuteczny odpór fantasmagoriom.

Natomiast pomiędzy urządzeniem cyfrowym a analogowym, to nie Ameryka, urządzenia cyfrowe mogą zakłócać analog.

No ale to tak jak wpływ typu lakieru samochodu na jego osiągi, pewnie jest jakiś wpływ np na opływ powietrza. Jednak jak zaczną mnie osiągi mojego samochodu wkurzać, to wymienię na samochód z mocniejszym silnikiem. Na pewno nie będę przemalowywał samochodu na lakier do którego powietrze się mniej "lepi". Tak samo jak już znudzi mnie charakter dźwięku mojego sprzętu to najpewniej wymienię kolumny może wzmak, ale nie będę szukał nowego dysku twardego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 5 Lip 2010, 14:56

>hi, hi, jako prawnik, na co dzień nie posługuję się czymś tak prymitywnym jak logika dwuwartościowa.

 

Aha, to już rozumiem dlaczego zamiast przestępców w więzieniach i przestępców na wolności, mamy takich prawie złapanych, a także tych, którzy są trochę winni ale nie do końca, również tych, którzy siedzieć powinni, ale nie siedzą itd. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, nie kop pana bo sie spocisz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A jakbyś osiągnął już wszystko? Miałbyś taki hi-end HD.

>To co byś przemalował;?

 

Nie sądzę bym osiągnął taki hi-end HD, a już na pewno komputer nie będzie kluczem do niego. Szkoda czasu i atłasu.

 

Jest całkiem dużo rzeczy w samochodzie realnie wpływających na osiągi, istotność lakieru niegodna uwagi.

Jest całkiem dużo rzeczy w audio realnie wpływających na dźwięk, istotność komputera niegodna uwagi.

 

Lakier mogę zmienić owszem, jak mi się kolor znudzi. Tak też zrobiłem z kompem zmieniłem na ładniej prezentujący się Slim ATX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>majkeljot,

>

>hi, hi, a po co?

>Mam komputer a ten według Edwarda i jego Wyznawców jest bit perfect i mylić się nie ma prawa bo jest

>cały cyfrowy nie ma w nim krzty analogu ; )

>hi, hi

 

A no dlatego, że skoro nasze oczy widzą analogowo, do mózgu sygnał idzie analogowo itd. to w myśl tej analogowości nie powinniśmy umieć liczyć.

A jednak ludzie umówili się że powyginana kreska np. taka: 2 to jest dwa a taka: 3 to jest trzy a skrzyżowane kreski to plus pozioma kreska to minus. Dzięki temu mozesz policzyć co Ci się żywnie podoba. Co więcej 2+2 napisane długopisem , cienkim mazakiem, grubym pędzlem czy węglem pomimo swej "analogowości" będziesz dalej postrzegał jako 2+2 i bez problemu to obliczysz.

 

Podobnie jest z przełożeniem na dźwięk. Kiedy sygnał zmienisz na cyferki to nie tak łatwo go skaszanić. Mam nadzieję, że ta analogia pomoże komuś zrozumieć dlaczego i kiedy sygnał jest cyfrowy oraz zalety tego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 5 Lip 2010, 16:33

>widocznie mają dobrych prawników.

>Winisz ich za to?

 

Ależ to kompletnie nie w tym rzecz, nie załapałeś subtelnej nutki ironii... :)

 

majkeljot, 5 Lip 2010, 16:31

>A no dlatego, że skoro nasze oczy widzą analogowo, do mózgu sygnał idzie analogowo itd. to w myśl

>tej analogowości nie powinniśmy umieć liczyć.

 

Niektórzy nie umieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Edward, 5 Lip 2010, 17:20

 

>Ależ to kompletnie nie w tym rzecz, nie załapałeś subtelnej nutki ironii... :)

 

Ironii w twojej wypowiedzi nie ma ni w ząb, jest za to ponuro-pisowska retoryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>rochu, 5 Lip 2010, 14:56

>>hi, hi, jako prawnik, na co dzień nie posługuję się czymś tak prymitywnym jak logika

>dwuwartościowa.

Rochu,

to ze nazywasz logike dwuwartosciowa prymitywna, tez wiele tlumaczy.

Jako matematyk z wyksztalcenia zareczam Ci, ze nie jest ona, bynajmniej, prymitywna

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 5 Lip 2010, 11:09

 

>Świat jest analogowy.

>

>Wszystkie pola są analogowe; elektryczne, magnetyczne, grawitacyjne,. . .

 

tu się można sprzeczać - zakładając, że najmniejszym ładunkiem jest elektron (tak wiem są różne teorie) to pole elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne ze swojej definicji są skwantowane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josef:

Jeśli już (jak sam zauważasz, bardziej zgodnie z teorią nieoznaczoności nie elektron a chmura energii ;) to bez grawitacyjnego oczywiście.

Grawitacja to w ogóle ciekawa sprawa jest. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 5 Lip 2010, 18:03

>Edek. Jesteś PiS`iakiem?

 

Na tym forum nie napisałem ani jednego postu o zabarwieniu politycznym. Trzeba więc spytać Rocha skąd ma skłonności do szufladkowania i skąd mu taki pomysł przyszedł do głowy, czemu tworzy jakieś grupy wyznaniowe na forum, dlaczego nie wierzy w rzeczy oczywiste. To jest naprawdę fascynujące! "wierzę w cyfrę" - "nie wierzę w cyfrę". Nie-praw-do-po-do-bne!

 

(no chyba, że to wszystko dla jaj, a my się nie poznaliśmy na żarcie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko coś napisać a najbardziej nawiedzony na forum w kąciku audio pc , gotowy do pyskówki !

jak dziecko w piaskownicy się zachowujesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszając tematy z fizyki kwantowej oraz chmury elektronów i grawitacji w dziale pc audio trzeba coś palić aby takie rezultatu były :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.