Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Harbeth Super HL5


mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze i forumowiczki,

 

to jest mój pierwszy post pomimo tego, że z forum korzystam już od kilku lat. Od prawie roku rozpocząłem poszukiwania nowego zestawu stereofonicznego, który ma zastąpić wysłużony już, chociaż nadal dobrze grający zestaw NAD. Najpierw (jeszcze na początku bieżącego roku) postanowiłem wybrać kolumny. Słucham jazzu, klasyki, trochę popu. Obsłuchałem dziesiątki kolumn, jednak dopiero podczas prezentacji kolumn Harbeth w Pabianicach w Q21 już po 10 minutach wiedziałem, że to będzie ten zestaw. Decyzja zapadła na Harbethy Super HL5, niestety po prezentacji okazało się, że wszystkie egzemplarze które mieli w Q21 oraz w Audiosystemie zostały sprzedane a najbliższa dostawa jest zaplanowana na okres po wakacjach. Tak jak pisałem powyżej, decyzja zapadała i już teraz zamówiłem HL5.

 

Problem jednak leży w wyborze wzmacniacza oraz źródła (specjalnie nie pisze odtwarzacza, gdyż przez ostatnie kilka miesięcy naczytałem sie dużo o odtwarzaczach strumieniowych, będe chciał posłuchać Blacknote). Na pierwszy plan idzie wzmacniacz. Ze względu na bardzo dużą skuteczność Harbetha szukałem klasycznego wzmacniacza lampowego. Brałem pod uwagę Cary CAD 300-SEI lub Ayon Spark II. Z drugiej strony troche boję się lamp - ciagłej obsługi, wymiany, parowania itp.

 

Kilka dni temu zawitałem ponownie do Q21 zapytać czy przypadkiem coś nie słychac w sprawie moich Harbeth, podczs rozmowy sprzedawca zaproponował mi wzmacniacz Lavardin IS Reference lub Lavardin IT. Model Lavardin IT zdecydowanie przekracza mój budżet, natomiast IS Reference jest finansowo optymalny. Chwilę posluchałem tego urzadzenia na kilku zestawach kolumn (Xavian 250, Focal Electra 1028BE) i rzecywiście jest to brzmienie które mi bardzo odpowiada. Ponadto poczytałem trochę na forach zagranicznych na temat Lavardina, okazało się że dosyc często jest konfigurowany własnie z Harbethem.

 

W związku z tym mam do Was pytanie - wyraźcie swoją opinię na temat wzmacniacza Lavardin, czy jest to dobry pomysł jako zasilenie Harbeth Super HL5. Niestety w Polsce mało mówi się i pisze na temat tej marki. Będe bardzo wdzięczny za konstruktywne odpowiedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, zapraszamy do klubu Harbeth!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a temat Lavardin wałkujemy tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki, przed moim postem oczywiście to sobie czytałem. Chciałbym jednak opinie osób które słyszały to konkretne połączenie. Jest to dużo pieniędzy a ja niestety nie mam jeszcze tak dużego dowiadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ten wpis - ale miałem, mam wzmacniacze lavardin - znam ja są super etc... ale czytając twój tekst zaczynam przychylać się do opinii co po niektórych forumowiczów że to... tekst promocyjny... tym razem portal q21 ...

Jeżeli tak nie jest (w co wątpię) to dlaczego nie bierzesz pod uwagę szukając wzmacniacza - lebenów, naim-ów luxman-ów acuu... wielu forumowiczów ma to zestawionych z Harbeth i są zadowoleni - szukasz wzmacniacza do Harbeth czy kupców na lavaridn-y?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o połączenie z Harbeth Lavardin - to ja słyszałem i ... ze spendorami że nie wspomnę o JmLab - gra o niebo lepiej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

szukam wzmacniacza do Harbethów tak jak pisałem w pierwszym poscie, dlatego nie rozumiem Twojego sformulowania.

Co do wymienionych wzmacniaczy - rzeczywiście podobał mi się na Harbethach Accuphase E-560, niestety niższe modele grały dla mnie zbyt ostro, agresywnie. Niestety ceny E-560 jest nie do zaakceptowania. Słuchałem także Luxmana L-590 (tego w klasie A), także było bardzo dobrze, jednak wzmacniacz ten nie jest dostępny a także jego cena jest także troche zbyt wysoka. Nie miałem przyjemności posłuchać Lebena, natomiast Naima biorę pod uwagę. Z Naimem niestety jest problem, gdyż w okolicach Łodzi nikt nia ma Supernaita. Najbliżej mają go w W-wie w Audiopunkcie albo w Fusicu w Lublinie. Ja mam niestety dosyc duże problemy z przemieszczaniem się, dlatego wybieram urzadzenia które sa dostepne w Łodzi i Pabianicach.

 

Jeśli znasz te urzadzenia i słuchałes na Harbethach, napisz mi proszę, jak się mają do siebie Lavardin z Naimem oraz ewentualnie Lebenem. Na zakup wzmacniacz mam jeszcze kilka miesięcy (wcześniej nie będzie kolumn), dlatego chcę ten czas dobrze wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugden semfoort-ten mocniejszy 100watowy

 

możesz cos wiecej powiedzieć o brzmieniu tego wzmacniacza? Miałeś okazje słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - dostałem propozycję zakupu uzywanego Accuphase E-550, podobno stan idealny, kupiony w Polsce z papierami. Cena jst akceptowalna. Napiszcie mi proszę, czy E-550 w stosunku do E-560 w dużym stopniu różni się brzmieniowo (E-560 jest mocniejszy), gdyż E-560 bardzo podobał mi się brzmieniowo. Druga sprawa, zawracać sobie głowę Accuphase, czy lepiej uderzyć własnie w nowego Lavardina, Naima, Lebena, Sugdena itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroczkowski - Panie broy podał linki do klubu harbeth - do skarbnicy wiedzy o tych kolumnach - do wielu zestawień jakie forumowicze mają z tymi kolumnami - wystarczy poczytać - ot co...

i skończmy ten wątek "sponsorki" - zanim zrobi się dym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i żeby nie było że nie pomogłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu użytkownicy harbeth opisują swe "wrażenia" z rożnymi wzmacniaczami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze stemfoort SF100-wzmak ktory sie zgrywa z tymi kolumnami bez zarzutu glownie jazz.

mozna lavardin,naim,leden,accu-jak kto chce-ile wydac i wszystko.

Autor watku troche smieszy,bo jeszcze nie ma kolumn-a juz by chcial kupic-tylko to ciut dziwne

podejscie do sprawy-ale niech kazdy robi jak mu wygodnie.

ten model harbetha z podstawkami dedykowanymi pewnie z 18000 nowy-wiec niech wybierze cos nowego.

Stare wzmaki tez graja i to jak,a sugden stemfoort SF100 jest do kupienia za 2500-3000-wiem gdzie.

Panowie do tego cd krell 280,kolumny np.xaviany jakies fajne kable i do 20000 mamy system wysmienity-ale,jesli ktos chce byc kultowy,to mozna i tak,bo to przeciez jego pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie D, kompletnie Pana nie rozumiem, o co Panu chodzi. Rzeczywiście z cały szacunkiem podchodzę do sklepu Q21 w którym byłem już wielokrotnie i słuchałem różnych urzadzeń. Byłem także gościem sklepu ARWEK także w Pabianicach, gdzie wizyty wspominam także bardzo miło. Słuchałem kolumny Audio Academy które po prostu nie odpowiadały mi, jednak obsługa ze strony właściciela była wzorowa, także kolumny są świetne, tylko nie w moim guście. Nie mogę także powiedziec złego słowa na temat sklepu Top-hifi w Łodzi.

 

Przez wiele miesięcy czytałem forum, znam opinie, szczegóły dotyczące poszczególnych urządzeń. Prosze mnie jednak zrozumieć, kwota jaką chcę wydać na sprzęt jest dla mnie ogromna i nie pochodzi z bieżących dochodów tylko z jednorazowego wpływu, tym bardziej musza ją dobrze wydać. Moje zdrowie nie pozwala mi na przemieszczanie się, dlatego opieram sie głownie na salonach z Pabianic i Łodzi. A że mieszkam pod Pabianicami, najbliżej mam do Arweka i do Q21.

 

Szanuję Pana wiedzę i doświadczenie, dlatego m.in. od Pana oczekuję pomocy. Zdaje sobie Pan sprawę, że sprzedawcy w sklepie zachwalają wyroby, które mają na półce. Dla mnie jako w pewnym sensie laika, wiekszość droższych zestawów stereo gra wyśmienicie, gdyż kilkukrotnie przewyższają klasą mojego Nada. Dlatego postanowiłem założyć ten temat na forum.

 

Reasumując zdaję sobie sprawę, że to ja musze wybrac konfigurację i to najlepiej dogadac się na wypozyczenie. Pozostawim tylko pytanie o Accuphase 550 i 560 - nie znalazłem nigdzie bezpośredniego porównania a jest to oferta która mnie kusi, gdyż musiałbym zapłacić poniżej 20 tys. zł. za E-550.

 

Jeśli ktoś miał mozliwość odsłuchu, będzę wdzięczny za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor watku pisze ze lavardin is tak-9600,natoiast lavardin it nie,bo 14200-bodajze.

Na uudiomarkcie jest mcintosh 6800 za 2200euro-porownanie z lavardin-bez sensu-pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chcę, boję się kupować sprzęt z zagranicy. Zdaję sobie sprawę, że można "wyrwać" coś fajnego za dobre pieniądze. Ogólnie troche boję się kupowac używki, chyba że od kogoś pewnego z dokumentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroczkowski

 

Na Allegro są obecnie SH7 ze standami za 4.900 zł. Co prawda nie są to piątki, a w dodatku w paskudnie czarnym kolorze, ale może warto coś jeszcze wytargować i je wziąć. Miałbyś kolumny od razu, nie czekałbyś na SH5, mógłbyś je odsłuchiwać z czym chcesz i porównywać, a potem zostawić sobie, albo sprzedać dalej i kupić piątki. Finansowo raczej nie stracisz, a nabędziesz doświadczeń i będziesz miał dużo pysznej zabawy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z forumowiczów miałby do sprzedania taki system jak zaproponował "stary audiofil" prosze o kontakt na priv. Tak jak pisałem, nie jestem mobilny, wchodzi w rachube tylko dostawa do mnie sprzętu. Mam jeszcze troche czasu na zakup, tak więc czekam na propozycje. Interesują mnie wyłacznie nowe urządzenia lub uzywane jednak w stanie idealnym z dokumentacją i nie naprawiane.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mroczkowski - użytkownik broy Panu pomógł - podał linki do istniej skarbnicy wiedzy o Harbeth - podał wątek gdzie sam m.in. dzieli się spostrzeżeniami na temat - połączenia Harbeth plus lavardin - i wszystko w temacie...

Naprawdę nie trzeba się wysilać aby zobaczyć co to za wątek...

Nie neguję salonu q21, ani lavardin - którego sam mam/miałem... to są doskonałe wzmacniacze - neguję kiepską promocję ... która zamiast pomóc tylko szkodzi i którą po prostu widać

a i owszem jeżeli chodzi o pomoc służę uprzejmie... obaj jesteśmy z okolic Łodzi nic nie szkodzi na przeszkodzie abyśmy sobie zorganizowali wspólny odsłuch - zapraszam na PW

i zdrowia życzę

i kończę więcej nic w tym temacie nie piszę

nie chcę robić dymu

ale... gołym okiem widać kto steruje tym forum i komu ono służy...

 

stary audiofil -

IS - kosztuje 9600zł IT - 27000zł - róznica spora - to IS Reference kosztuje 14600zł

i wolę Lavardin niz mac-a - ale szanuję twój wybór i fajnie że ci się podoba

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mnie zaskoczyłeś, gdyż kilkukrotnie z nimi rozmawiałem na ten temat. A jestes pewny że te kolumny są do sprzedania (czy nie są to egzemplarze do prezentacji), bo jak dobrze pamietam, to mieli taki zestaw tylko w stanie noszącym slady używania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jeśli mógłbym cokolwiek doradzić to sugerowałbym posłuchać Lavardina z firmowym okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SHL5 wzmacniacz musi mieć dobrą, przejrzystą średnicę i być jak to się mówi 'neutralny' (lub co najmniej w miarę neutralny). Moc, wybór: tranzystor/lampa i reszta parametrów jest drugorzędna z tym, że się Kolega mocno zdziwi twierdząc, że to 'kolumny skuteczne'...Takie wzmacniacze robią producenci już wymieniani tutaj. Trudno podać jedną markę, bo każdy ma trochę inną definicję 'neutralności'.

Reszta podpowiedzi znajdzie się w obu wątkach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie,

dochodzę do wzniosku, że wymienieni producenci robia dobre urzadzenia, które dobrze współpracują z Harbethem, wybór jednak należy do mnie.

 

Jeszcze raz dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie tylko teorie spiskowe i jak tu cos doradzic i nie byc posadzonym o ,,naganianie,, klientow?!

 

To czego szuka autor watku w 80% dostanie wlasnie w Moje Audio Wroclaw tylko az strach polecac bo zaraz zozpeta sie III wojna swiatowa (obecnie sam nie posiadam nic z oferty ww).

 

Mam kolege ktory slucha piatek z Accu 550 i chwali sobe to zestawienie bardziej niz z Lebenem tak polecanym z nimi.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.