Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Harbeth Super HL5


mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Mroczkowski, pięknie Pan podsumował swe rozważania, a najważniejsze jest ostatnie stwierdzenie o samodzielnym wyborze. Dodam na pocieszenie, że SHL5 to tak dobre, ba - doskonałe prawie kolumny, które zagrają pewnie lepiej nawet ze starym radmorem, niż niejeden super-hiper pięciogłośnikowy-superskuteczny-quadrolubtribiwire-plastikopodobny twór kolumnopodobny.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy pozadanych odsluchow nalezy dolozyc tez firme bryston

ostatnio sluchalem z harbethem cudownego wzmacniacza chyba wegierskiej firmy heed

moze z zasilaczem da rade hb5

napewno jego dziwek zostaje w pamieci

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia poszukiwacza wzmaka do tych paczek wiem, że ostatecznym kryterium zakupu pieca jest odsłuch w swoim systemie i pomieszczeniu. Sam dobierałem amplifikację prawie dwa lata i niestety pomieszczenie zabijało naprawdę zacne kloki. Tak z grubsza: Linn-y w kilku kombinacjach, Luxmann SQ 38, Accu. 550, Leben 300 XS, Anthem, i parę innych. Wszystkie miały to coś ale kłopoty z basem eliminowały kolejnych graczy. W międzyczasie był wzmaczek (AMR AM77), który ustawił moje SHL5 w szyku tylko cena prawie 40 kz. bolała i poszukiwania trwały. I tak po długim czsie zawitał w moje progi niezbyt urodziwy (na pierwszy rzut oka) ASR Emitter I. Wtedy życie stało się lepsze.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Z Harbethami dobrze zagra większość wzmacniaczy, sam Shaw nie jest jakimś sprzętowym fetyszystą pod tym względem.. na pewno warto spróbować Sonneteera (bardzo niedoceniana marka w Polsce), Naima, Linna, Sugdena, NVA, Crofta (super sprzęt, niestety niedostępny w Polsce), Lebena..

Polecam lekturę tych 2 wątków:

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?530-Amplifiers-how-big-how-small-The-truth.

oraz

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?118-Amplifier-selection-for-your-Harbeths-(general-not-specific-Harbeth-models)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroczkowski -->

 

1) Accuphase kompletnie nie zgrywa się z Harbethem.

2) Lavardin - nie daj się wciągnąć w zakup wzmaciaczy tej marki ... kompeltnie nie są warte tych pieniędzy !!! Cena którą proponuje Ci Dealer jest rozbojem w biały dzień!

3) Dobieraj wzmacniacz który będzie w miarę przejrzysty (uwaga - nie KRELL!!!),

4) Sugden/Naim/Sonneter/Exposure to wzmacniacze, które warto zestawić z Harbethem, polecam jeszcze spróbować CREEK'a :)

5) przeczytaj wątek Harbeth's Club tam znajdziesz sporo informacji na temat tych kolumn.

 

pozdrawiam,

 

zdezintegrowany

 

ps. wypadało by napisać w jakim pomieszczeniu to ma grać i jakie są twoje preferencje jeśli chodzi o brzmnienie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO, 1 Lip 2010, 09:10

....

>2) Lavardin - nie daj się wciągnąć w zakup wzmaciaczy tej marki ... kompeltnie nie są warte tych

>pieniędzy !!! Cena którą proponuje Ci Dealer jest rozbojem w biały dzień!.....

 

 

 

cena za polaczenie tak wielkich antagonizmow

musi byc wysoka

:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram z harbethami 7 na kombajnie Musical Fiedelity KW250S. Po wymianie lamp i na srebrnych albedo jest bardzo dobrze. Bas jest znakomicie kontrolowany, pełnia barw, fantastyczna góra, znakomita scena i miażdżąca funkcjonalność. Ale uwaga, bas nie jest cięty żyletka. Jest delikatnie zaokrąglony na końcach, bardzo miły w odbiorze i sięga bardzo bardzo nisko. Według mnie świetne połączenie dla lubiących muzykalne, bardzo barwne połączenie.

I co najważniejsze - w tym klocku masz już absolutnie wszystko. Jest tego sporo z drugiej ręki, z papierami itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Musical Fidelity KW250s zagra z Harberthami to zagra też MF A5.5. Poza tym ,że KW250s to kombajn "all in one" to parametry wyjściowe wzmacniacza mocy są identyczne jak w A5.5 .

A5.5 był jeszcze niedawno w Tophifi do dostania za 4999zł ex display z gwarancją. Na rynku 2nd hand jeszcze taniej.

 

Red Kłos z HFiM długi czas napędzał Harbeth Super HL5 Baltlabem Epoca 1v3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troy

chyba jednak to nie to samo. Te wzmaki to inna konstrukcja. KW250S to wnętrzności wzięte żywcem z serii KW. To ma dwa wielkie trafa! i 400W przy 4 ohmach! na każdą stronę przypada po pół monobloku KW500! A5.5 to słabowity wzmacniaczyk przy tym grający szczupłym jasnym dźwiękiem:) Rodowód tego kombajnu to inna bajka.

Tu A5.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a Tu KW250

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W KW jedyna rzeczą z seri A jest CD - ale to podobno też nie tak na żywca przeniesione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełniając jeszcze. Pomimo, ze harbety jakieś szczególnie trudne nie są, to jednak wzmak musi mieć trochę pary i jednak dobrze aby był zebrany i raczej z tak zwanym "pierdolnięciem". Takie jest moje zdanie. Wtedy mamy szanse na ciekawy dźwięk. Z jakimś słabiakiem będzie nieciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78

 

manual integry A5.5 strona 12 porównaj od góry :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

z manualem KW250S strona 24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wydają mi się cokolwiek podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uups

poniżej poprawny link do manuala KW250S - strona 24

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te parametry w a 5.5 są z czapy wzięte:)

Ale nie ma sensu ciągnąć - każda pliszka swój ogon chwali:)

Tak czy inaczej za tą kasę to starczy na combo z drugiej ręki, bardzo dobre kable głośnikowe, dobre lampy do pre i jeszcze na gramofon. I nie martwimy się o synergię, dopasowanie sprzętu, tuner, CD i inne bzdety. A jeszcze możemy sobie podłączyć serwer plików, lub tuner TV po cyfrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

"

zdezintegrowany_3PO, 1 Lip 2010, 09:10

 

>mroczkowski -->

>

>1) Accuphase kompletnie nie zgrywa się z Harbethem."

 

 

a to ciekawe

 

zgrywa się cudownie i mnie , i qmanowi i Jackowi Kłos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywa się czy nie zgrywa to w pewnych, dość szerokich granicach zależy co kto lubi, na co zwraca uwagę w muzyce, jakiej muzy słucha, co podpina w charakterze źródła, właściwego zestawienia okablowania, rodzaju podstawek pod Harbeth, warunków akustycznych w pomieszczeniu. Jednocześnie Harbethy nie są głośnikami mało uniwersalnymi. Potrafią spokojnie współpracować ze sprzętem o różnym charakterze brzmienia nie powodując dyskomfortu u słuchacza.

Jednak z pewnością wiele wzmacniaczy będzie miało problem z pełną kontrolą nad tymi głośnikami. Harbeth moim zdaniem najfajniej i realistycznie powinny zagrać z mocnym wzmacniaczem, który ma bardzo dobrze kontrolowany i nisko schodzący bas (niekoniecznie silny), lekko podkreślony przełom średnicy i wysokich. Przejrzystość wzmacniacza powinna być na wysokim poziomie, ale bez wyszczuplania średnicy i wyostrzania wysokich. W praktyce oznacza to dość kosztowne wzmacniacze, ale warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony z obecnego połączenia i zmieniać nie będę. Ale ASR z chęcią posłucham, bo... no bo fajnie posłuchać jakiś egzotyków. Umka, mam brać 7 czy weźmiesz 5. A może zrobimy małą bitwę na piątkach - MF kontra ASR?:) Chociaż nie wiem czy nas chłopaki zaproszą:) Coś długo nic się nieodzywają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe

>

>zgrywa się cudownie i mnie , i qmanowi i Jackowi Kłos

 

Potwierdzam. Do tej pory najlepsze połączenie jakie słyszałem z Harbeth, to właśnie Accuphase. Znajomek testował z SHL5 parę zacnych konstukcji z wyższej półki, w tym również parę lampowców z lebenem na czele i Accuphase E-550 okazał się najlepszym zawodnikiem.

To co ja zauważyłem, to żaden wzmacniacz jakie słyszałem z Harbethem nie miał tak swobodnej, nasyconej i dużej średnicy jak accuphase + harbeth. Instrumenty akustyczne i wokal mają naturalny, fizyczny wymiar. Do tego dochodzi przepiękne na sycenie barwą i kontrola. Accu ładnie pokazuje wszystko to, co ma najlepsze harbeth, czyli średnicę dodając do tego wysublimowaną górę i mocny, zróżnicowany bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman - jedni wolą blondynki drudzy brunetki - widać to po tym temacie - i o to chodzi - jednemu podoba się to drugiemu tamto - i ważne abyśmy szanowali swoje odmienne opinie ( i nie robili wątków ani nie udzielali odpowiedzi "promujących"... pewne marki i urządzenia jak to na AS jest w "zwyczaju")

Przychylam się do zdania - że do harbeth wzmak - przejrzysty, szybki oraz rytmiczny! i maksymalnie neutralny - i będzie git majonez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuman ->

 

Harbethy mają tak dopracowaną średnicę, że "kundlenie" jej czymkolwiek jest po prostu grzechem!

Osobiście nie potrzebuję "duuużej" średnicy ... wystarczy by była naturalna.

Sugerowanie że SHL5 nie mają wysublimowanej góry oraz mocnego i zróżnicowanego basu świadczy o tym, że masz niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o ten model.

 

zdezintegrowany

 

ps. Kłosowi to z Harbethami to się wszystko zgrywa.... zresztą jak każdemu redaktorowi branżowemu w tym kraju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokusiłby się o podanie odpowiedniego towarzystwa wzmacniaczy w przedziałach cenowych: np. do 5ciu tysięcy i wyżej? Chodzi o urządzenia nowe. Osobno można podać propozycje second-hand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie rozwazaliscie mocnego wzmaka mocy w klasie D z jakims sensownym preampem? ja od pewnego czasu slucham combo pre Leben + Audiomatus AS500 i jestem zadziwiony co taki piecyk w klasie D potrafi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety (albo stety!) słucham nie na SHL5 tylko na Avalanche (monitory Avcon'u), póki co jestem b. zadowolony - dynamiczne, mocne brzmienie, brak zastrzeżeń do basu, średnica ciepła, tylko sybilanty mogłyby czasem bardziej ostro zabrzmieć, ale to można też neutralnymi kabelkami podkręcać (np. wpięcie Tary Labs 0.8 albo Auditorium 23 pomagało, może jakieś wypasione srebro by też działało tak... za to Harmonix dociążał system już zbyt mocno)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.