Skocz do zawartości
IGNORED

Czy czas wymienić gramofon ... a może tylko wkładkę?


jarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od klilku lat użytkuje techniksa sl 1200 mkII. Przez ten czas były różne wkładki :ortofon 510 mk II, OMB 30, At 440ML obecnie Denon DL 160. Denon współpracuje z pre DP- DRIVE MC DENSENA.Tak w nawiasie system denona zdecydowanie lepiej wspópracuje z mc. No i tutaj mam mały szum w głowie bo chciałbym przejść na niskopoziomowe mc a nie do końca jestem przekonany czy wydatek 2-3 tys. na wkładkę nie będzie przegięciem w stosunku do technicsa wartego mniej więcej to samo?

Czy to nie herezja i nie iść w innym kierunku tzn wymiana gramofonu.Co do przedwzmacniacza nie mam wątpliwośći bo to co posiadam jest super urządzeniem i mogę kupywać systemy praktycznie dowolne.

Posiadałęm już projecty i regi i raczej nie będę spoglądał na tą półkę.Zastanawiam się nad vintage lub coś nowego tak za 5-6 tys.zł z dobrym ramieniem tzn. VTA itp.

Wiem, że sezon wakacyjny ale jeśli ktoś napisze słówko było by miło

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herezja zapewne.

 

Zdecydowanie lepiej ale i drożej upolować Thorensa TD5xx i do tego długie 12" ciężkie ramię (3-6kzł) i wtedy wkładkę MC LO.

... jednak wówczas ten Densen będzie odstawał o 2 klasy od źródła (napęd/ramię/wkładka).

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zawsze możesz pogmyrać w upgrade'ach... nie wiem co one warte, ale są... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie być herezją, jeśli wymienisz ramię w tym technicsie, które jest dobre, ale nie do wkładek MC.

 

Napęd masz świetny, więc dorzuć do tego dobre, ciężkie ramię i będziesz miał spokój na kolejne lata....

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, tu jeszcze czytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu oglądaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od wymiany wkładki.

To wkładka wniesie najwięcej.

 

Następnie warto pomyśleć o ramieniu i napędzie.

Jestem przekonany, że jak kupisz b.dobrą wkładkę

to na jakiś czas odpuścisz sobie wymianę gramofonu.

 

Polecam wkładki Ortofon Cadenza cena do jakości powala.

Sam na takiej gram.

Krótko mówiąc "nirwanę" już znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis dobrze radzi, kup dobrą wkładkę.

DL-160 jest moim zdaniem bardzo przeciętna, przez kilka miesięcy "stawałem na głowie" walcząc z ustawieniami, no i nie chciało zagrać. Jak dla mnie Denon gra syntetycznym pozbawionym emocji dźwiękiem.

W tej chwili używam Shure M111HE i RXT6, z SL1210 zgrywają się idealnie, wreszcie słucham muzyki a w stronę denona nawet nie spojrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie. Do kolegi VIS-a miałbym jeszcze jedno pytanie. Nawiązując do wkładek ortofona- jestem przekonany że seria cadenza jest super wyborem tylko.... ta cena.

Posiadałem już systemy ortofona i nigdy nie było z nimi negatywnych odczuć. Brzmienie ortofona było dla mnie lepsze niż AT i Denona.

Jeśli jest coś z wkładek mc ortofona za mniejsze pieniążki to proszę o sugestie.

Ps.Rozwiązanie z ramieniem Jelco wydaje się niegłupie.

Dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, i tu jest problem bo Ortofon, robi wkładki o rożnych szlifach.

A każdy brzmi inaczej. Najlepiej by było odsłuchać.

 

Moja rada lepiej uskładać trochę"grosza" nawet jak by to miało trwać rok dłużej

i kupić coś dobrego i nowego. Bardzo polecam Ortofon 2M Black jest to MM ale

ze szlifem shibata. I wierz mi to słychać. Cena też znośna.

 

 

O Ortofonie mogę powiedzieć, że proporcjonalnie do ceny rośnie przyjemność

ze słuchania płyt. Problem jest w tym, że ciężko radzić bo wybór wkładek mają ogromy.

A wszystkich nie słyszałem.

 

Ortofon lada dzień wypuści na rynek MC Vivo Red oraz MC Vivo Blue będą to tanie wkładki

i jestem przekonany, że warte zachodu.

 

PS

polecam Ortofon Cadenza Black droga ale warta tej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.