Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja odtwarzacza Philips CD751


turtleman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę otwierał nowego wątku i podczepię się pod pokrewny temat :)

 

Od miesięcy prześladuję mnie chęć zakupu budżetowego odtwarzacza pod dalsze modyfikację. Boli mnie, że moje stare płytki leżą odłogiem, od kiedy przesiadłem się na odtwarzacze mobile.

Wczoraj nadarzyła się wymarzona okazja i za grosze nabyłem Philipsa CD 753 z TDA1549 na pokładzie.

Stan wizualny nikogo nie obchodzi, natomiast technicznie - jak zostałem zapewniony - bez zastrzeżeń. Póki co, nie mogę się do niczego przyczepić - odpala płyty bez zająknięcia i innych niespodzianek.

Czysty, niemodyfikowany odtwarzacz, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Czuję różnicę względem mojego iRivera E10, ale mimo wszystko bardzo mi się podoba.

Teraz czas, by wydobyć z niego jeszcze więcej. Niestety, nigdy przedtem nie przeprowadzałem takiej operacji, a moja wiedza praktyczna z zakresu elektroniki, również nie należy do zadowalającej.

 

Póki co, rozkręciłem - jak się okazało, nikt przede mną tego nie robił.

Pierwsze co rzuciło mi się na oczy (znałem jego zawartość po wcześniejszym google'owaniu), że nieco różni się on modeli czy na audiostereo czy strony Pana Fikusa.

Topologia jest taka sama, ale zostały zmienione kondensatory. Jak się dopatrzyłem u innych, płytki są z datą 1998r czy wczesny 1999. Na mojej 30-07-1999 więc zakładam, że zmiany na plus.

Kond głowny 4700uF - Elna, 220uF - Rubycony YK, 220 i 3300uF - Panasonic? Granatowe z czerwonymi wstawkami? Tak mi się kojarzy. I 47uF - też chyba Panasonic (zakrzywione M w kółku).

 

Co do stabilizatora - dopatrzyłem się na nim 7305, ale kompletnie nic nie znalazłem o nim i nie wiem jakie są różnice między 7805.

 

Piszę tutaj, bo już myślę o modyfikacjach. Niestety mam straszny młyn w pracy i przez najbliższe miesiące się nie uspokoi, dlatego nie mogę sobie pozwolić na wielogodzinne zabawy z odtwarzaczem. Poza tym nigdy nie miałem do czynienia z lampą, dlatego zanim się za to zabiorę, muszę odpowiednio teoretycznie się do tego przygotować - ale to na daleką przyszłość.

 

Co na dzisiaj mogę zrobić?

Zacząłbym od kondów - zasilanie i opamp. Rezystory w filtrze RC przy opampie. Sam opamp - wstawie dip socket i popróbuję OPA2228, OPA2134, AD8066, AD8599, AD8397 i myślę nad zakupem NE5532 Signeticsa, ale to w zależności od ceny. Diody. Stabilizator wydaję się przegrzany - nowy 7805 plus radiator. Gniazdo sieciowe z filtrem. Ewentualne dalsze wytłumianie i zmiana gniazd RCA.

Kwarc? To jak się trafi.

 

WO mam, ale większość kondów muszę zamówić - są jakieś typy do konkretnego zastosowania? Oscon? Elna Simic? Nie wiem jaki 4700 i czy nie próbować większego. Diody mam BYW29 ale szkoda pchać TO220.

 

Myślę nad wywaleniem sekcji słuchawkowej, ale całkiem fajnie wysterował wczoraj moje Grado, także pod znakiem zapytania.

 

 

 

No i tyle co może zrobić amator :)

Wiem, że trzeba mu odseparować zasilanie i stabilizację DAC, ale nie jest to dla mnie takie oczywiste. Tak samo modyfikowanie układu przez wszelakie bocznikowanie i przejścia pomiędzy ścieżkami. Do tego potrzebowałbym już pomocy dla typowego laika.

 

 

Na razie proszę o komentarze i pomoc nad częścią pierwszą, którą mogę przeprowadzić samodzielnie.

 

W załączniku przesyłam kilka zdjęć środka.

 

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam,

krz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-25495-049795700 1300792047_thumb.jpgpost-25495-087127400 1300792058_thumb.jpgpost-25495-011098100 1300792071_thumb.jpgpost-25495-062955000 1300792081_thumb.jpgpost-25495-070134000 1300792089_thumb.jpg

 

Edit:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie kwapi do rozmowy, to ja dalej pociągnę monolog :)

 

Dzisiaj nareszcie mogłem sobie pozwolić na odrobinę relaksu. Odrobinę bogatszy w wiedzę o modyfikacjach pokrewnych modeli, zabrałem się za lutownice.

Na początku przygotowałem sobie przejściówki pod smd i AD8599, AD8397... AD8066 uwaliłem przy próbie posadzenia SOIC-8M na SO-8 :( Również nie doszukałem się OPA228PA, który zapewne oddałem z mikrofirum608.

O ile przy OPA2134 miałem dylemat, to AD pozostawił w tyle stockowy JRC4560.

Póki co zdecydowałem się na AD8599, ale to po pierwszych odsłuchach.

Następnie zmieniłem elektrolity 47uF na Elna Silmic II, a po chwili dwa z nich - sprzęgające - zastąpiłem Nichiconami 10uF, co lekko utemperowało dolne rejestry.

Za radami jednej ze stron poświęconej modyfikacji CD751 zmieniłem rezystory wyjściowe 1K na 100 ohmów.

Profilaktycznie zmieniłem diody na szybkie BYV27-200, bo akurat takie miałem w domu, rezystory przy WO bo w innych modelach wartości się nie zgadzają oraz wstawiłem radiator na stabilizator, a mimo wszystko temperaturę ma wysoką.

 

To, że gra lepiej to czułem od razu po przesiadce z JRC, ale w dalszym ciągu bardziej podoba mi się mój iRiver E10.

Czeka mnie jeszcze wstawienie filtra sieciowego i podpięcie kabla komputerowego oraz zrobienie IC, bo starego dawno się pozbyłem. No i zmiana kondów w zasilaniu.

 

Podejrzewam, że bardzo pozytywnie może wpłynąć separacja zasilania, ale na to niestety nie mam na razie czasu. Ewentualnie, myślę o przejściu na LM317.

A lampizacja, to bardzo odległe marzenia.

 

Na razie obsłuchuję obecne modyfikację i czekam, aż się reszta uformuję, a dalej zobaczymy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-25495-052565900 1300975658_thumb.jpgpost-25495-099121000 1300975668_thumb.jpg

 

 

Jakby ktoś pociągnął temat to miałbym kilka pytań z prośbą o pomoc...

 

 

Pozdrawiam,

krz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

odgrzewam ,

 

Wraca problem wspolpracy CD na TDA1549T *philips 753 , 751 marantz 48)

ma wejśc w niego lampa

ale teraz jak? czy dwie czy jedna a jesli jedna tak to jak by poziom V na wyjsciu z CD nie przesterował wzmacniacza . pinkstone ten osobny tor jest jak u Fikusa z dac z wy OP 4 i 7 przez C 1uF na lampe

jaka to lampa 6n3p?

 

Moze ktos zamiesci schemat i jaka najlepiej wykozystac lampe bo rozumiem ze Fikus w swoim rozwiazaniu zastosowal 6h6p ale zakladal ze wspolpracowac to bedzie z lampowcem.

Jak to sie ma do lampizatora na dwoch 6h6p.

 

Przy okazji pytanie o co chodzi z obwodami zarzenia stalym czy zmiennym bo w lampizatorach fikus rysuje zasilacze po czym w tematach o 753 i 751 zasila z ac z trafo.

 

bede wdzieczny za porady albo kontakt na pw jak skutecznie dolozyc tor lampowy do TDA1549 tak by wspolpracowal z tranzystorowymi wzmacniaczami. (temat powiele na Ah bo roznie to z wizytami bywa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest tylko podobnie jak u Fikusa. Tor lampowy spełnia te same funkcje co tor fabryczny, filtruje i wzmacnia sygnał do wymaganych 2V RSM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkrycie w Marantz 48/ Philips 751, regulacja głośności po stronie cyfrowej?

 

Zanim Cd doczekła sie lampizacji w celu poprawiania lenistwa pojawił sie na stoku pilot uniwersalny do marantza i magiczne przyciski vol.

Pomyslalem sobie, dobra, dobra i tak nie bedzie działało jak cie zlampuje.

 

Pojawił się TDA 1549, WK-WA z dzielnikiem napięcia na wejściu na ECC88/ 6N23P-EW

 

co ciekawe przyciski VOL działają... czyli co? regulacja poziomu następuje przed DAC?

 

Z pilota zdaje sie 12 progów na drugim progu potek na wejsciu WK-WA mozna pominąć na wyjściu sygnał na odpowiednim poziomie.

 

Czyzby to był sposób na pozbycie się dzielnika na wejściu takich DAC napięciowych??

Nie bardzo widze gdzie w tym dac to mialo nastapic te WO w ni jak nie da sie sterowac

 

wartości odsłuchowe na razie zadne bo przed chwilą na to wpadłem

zastanawia mnie tylko utrzymanie owego poziomu sygnalu czytaj utrzymaniu na stale.

Ma to sens ? moze to ktoś wyjaśnic dzieki

 

i222yr.jpg

 

ws9sed.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac ma wewnętrzną regulację, dane cyfrowe posiadają również informacją o poziomie głośności, fajne że ktoś pomyślał i połączył to ze sterowaniem pilotem, niestety ściszanie raczej degraduje jakość sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac ma wewnętrzną regulację, dane cyfrowe posiadają również informacją o poziomie głośności, fajne że ktoś pomyślał i połączył to ze sterowaniem pilotem, niestety ściszanie raczej degraduje jakość sygnału.

 

ok, tylko pytanie co bardziej degraduje i czy faktycznie po stronie cyfrowej czy na tych wbudowanych w DAC WO na wyjściu.

 

Jeśli na WO to mamy dwa ściszania w torze audio i może warto sie zastanowić czy i jak nie pozbyć się jednego z nich.

Jeśli po cyfrowej to nie bardzo widze, rozumiem jak degraduje i nie bardzo wiem jak to jest realizowane, moze ktos przyblizyc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko pytanie co bardziej degraduje i czy faktycznie po stronie cyfrowej czy na tych wbudowanych w DAC WO na wyjściu.

 

Jeśli na WO to mamy dwa ściszania w torze audio i może warto sie zastanowić czy i jak nie pozbyć się jednego z nich.

Jeśli po cyfrowej to nie bardzo widze, rozumiem jak degraduje i nie bardzo wiem jak to jest realizowane, moze ktos przyblizyc .

sam sobie odpowiem ze na pewno ta regulacja nie jest w DAC

751_pinout.jpg

nie ma po prostu jak

751_diagram.jpg

 

serwis manual cały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na tyle na ile potrafie to zrozumiec to na 21 stronie pytanie jest jak w poprzednim poscie co ma wiekszy wpływ na zniekształcenia , czy warto pominac a jesli tak jak na stałe ustawic poziom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o tym myślałeś to nie ma drabinki rezystorowej która za to odpowiada, w przybliżeni działa to jak w komputerze, filtr cyfrowy reguluje głośność a dac wytwarzając impulsy dostaje ich wartość obniżoną, skutkuje to niestety gubieniem informacji bo nie zawsze jest wstanie odtworzyć impulsy o tak niskim natężeniu, przez co gubią się bity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Philips cd751

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-36201-0-42100100-1348209462_thumb.jpg

post-36201-0-78463600-1348209474_thumb.jpg

post-36201-0-07908800-1348209668_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips cd751

Ja mam CD751 i specjalnie rzuciłem przed chwilą okiem za siebie - żaden z tych na zdjęciach nie wygląda jak mój, łącznie z tym ostatnim (CD723) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten na zdjęciu to cd723, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Zamieściłem fotki aby pokazać jak można przepakować Philipsa cd723 i przy okazji wcisnąć mu jeszcze lampki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie! Proszę o pomoc.

 

Trochę laickie pytanie, ale zanim zacznę grzebać głębiej, muszę się upewnić...

 

Wziąłem się w końcu za zegar w swoim CD753. Zdecydowałem się na projekt Kwak-7 ze względu na posiadany komparator.

Niestety z braku dostępności nietypowego kwarcu, wylutowałem go z płytki odtwarzacza, a wraz z nim dwa rezystory i dwa kondensatory.

Już nie tyle, że zegar nie działa, ale i mechanizm mi padł. Nie kręci mi płyty.

Chciałbym się upewnić, że nie ma żadnego związku z wylutowanym kwarcem. A może się jednak mylę?

Prosiłbym o jednoznaczne zdanie na ten temat, zanim posunę się za daleko.

 

Później postaram się wrzucić schemat, zdjęcia i jakieś pomiary.

Może to jakaś błachostka, ale póki co boli mnie bardzo brak odtwarzacza.

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa napęd po wlutowaniu ponownie tych wylutowanych elementów?

Przyznam, że w moim ś.p. Marantz CD 5000 (odpowiednik 753) po ostrym grzebaniu na płytce napędu CDM-9 również przestał mi działać napęd i... odpuściłem sobie na którymś etapie dalsze próby reanimacji, ale ja tam orałem mocno.

Z tego, co pamiętam, to miałem problemy z napędem po niewłaściwym złożeniu go z powrotem z płytką. Tam jest jakieś miejsce, gdzie można włożyć napęd i nie zwierają się, albo zwierają się jakieś blaszki. Może mnie pamięć mylić (to było 3-4 lata temu) ale coś tam w tym stylu występowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się i wróciłem do stanu przed upgradem. Działa!

To dla mnie najważniejsze, bo myślałem, że uszkodziłem mechanizm. A jednak nie zakręci płytą bez zegara.

 

Mimo wszystko, w dalszym ciągu chciałbym ten zegar zrobić, więc prosiłbym o wskazówki co do montażu. Pewnie popełniłem jakąś głupotę.

Zamieszczam kilka zdjęć z odtwarzacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-25495-0-94951800-1372003560_thumb.jpgpost-25495-0-80019200-1372003564_thumb.jpgpost-25495-0-71203300-1372003568_thumb.jpgpost-25495-0-99255900-1372003572_thumb.jpg

 

Zegar wg projektu Kwak-7

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) odałem mu +/- 12V (mniejsze napięcie również próbowałem) z zasilacza na LMach.

Samego clocka nie testowałem, bo nie doszukałem się informacji jak to mogę zrobić, a chyba bez oscyloskopu jest to w ogóle niemożliwe.

Mam nadzieję, że z płytką jest wszystko ok.

 

Przy podłączeniu podpierałem się stroną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam zegar jest również oparty na AD8561 i schemat jest zbliżony do Kwaka, ale jeszcze dorzucono zasilanie z płytki. Tyle, że podano 5V.

Wywaliłem kondy 2861, 2862 i rezystor 3862, a Kwaka podałem na nóżkę 21. Oczywiście z uziemieniem. Wszystko jak na stronie

post-25495-0-62345200-1372004155_thumb.jpg

 

Na 22 było jakieś 4,6V więc chyba wszystko ok.

 

Mam nadzieję, że po opisie będzie można coś wywnioskować.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.