Skocz do zawartości
IGNORED

Zmienić wzmacniacz czy nie warto ?


viatraco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słucham na zestawie HK680+Tannoy m2+ denon DCD-960

W zasadzie jestem zadowolony, ale zacząłem się zastanawiać czy warto kupić zamiast tego Harmana coś innego .Tannoyki po przeróbce więc raczej do 1000 zł chyba lepszych (łagodnych, tak jak lubię) monitorków nie znajdę.

Repertuar wokalno-akustyczno-gitarowy i symfoniczne soundtracki (jak w "o mnie").Żadnego metalu,techno czy hip-hopu.

Kieeedyś zmienię kolumny a wzmaka na jakiegoś starszego accuphase lub lampę ,ale na razie (finanse) zastanawiałem się nad:

Sony ta-f730es, 690es

Luxman L-410,L-430,L-435,A-383

Marantz PM 8000, PM 80

 

czy droższe

Sony ta-f707es,770es

Marantz PM-75

 

Czy raczej pozbywanie się HK na rzecz takich to będzie dreptanie w miejscu i lepiej go zostawić ? max 1300-1500zł.Trochę pogrzebałem i interesują mnie tylko te wskazane.Walory wizualne tez ważne,dlatego tyle tych ESów :)Będzie pracował też sporadycznie jako końcówka mocy w kinie domowym.

Jestem z tych sceptycznych co do wpływu kabli gł,interkonektów,sieciówek (sommery,klotze,tanie audioquesty itd- nie słyszę różnic, żeby były dla mnie warte żonglowania nimi).Jako mniejsze zło traktuję lekkie zmulenie brzmienia zestawu niż męczące wyostrzenie (brrr).To taka krótka charakterystyka preferencji.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że słuchałem Luxmana 430 przerobionego przez Grzegorza, ale nie jestem pewien co do modelu. Najlepiej zapytaj u źródła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jeżeli zastanawias się nad zmianą, to znaczy, że coś Ci nie pasuje w tym sprzęcie, który masz. Ja mam dokładnie taką konfigurację (HK 680 + Tannoy M2 przerobione) i jestem z tym dźwiękiem pogodzony, to znaczy doszedłem do wniosku, że w obecnej konfiguracji mieszkania, pomieszczenia, CD'ka i tzw. ogólnych warunków odsłuchu nie ma co kombinować. Oczywiście gdybym miał luksus oddzielnego pomieszczenia do słuchania muzyki, mam jakąś tam upatrzoną konfigurację, ale na razie nie ruszam tego co jest. Co do Sony - nie lubię sprzętu Sony, tak po prostu, bez żadnego racjonalnego uzasadnienia. Luxmany są ok. Marantza sporo słuchałem i słucham, bo kolega jest maniakiem, ale powiem szczerze, że nawet wersje KI SE nie robią na mnie wrażenia, jakoś mi to Marantzowe brzmienie nie podchodzi. HK z Tannoyami po prostu jest moim zdaniem bardzo uniwersalny, w zasadzie każdej muzyki da się na tym słuchać, bez krwawienia z uszu i zgrzytania zębami. Jak już robić przeskok to duży i w z góry upatrzonym kierunku. Ja przez dobre 5 lat kombinowałem ze wzmakami między 1000 a 2000 zł (Yamahy, Luxmany, NAD, Cambridge Audio, Marantz, Creek, kilka Harmanów), a jak przypadkowo wpadł mi w ręce HK 680, który w sumie miał iść do kumpla do knajpy, tak został i już kilka lat gra. Jakieś trzy lata temu podpiąłem zamiast Tannoy Monitory Paradigma (v3) i też bardzo ładnie zagrało. Teraz sobie wymiennie działam, a to na Tannoyach, a to na Paradigmach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju wzmacniacz bo wymiana HK680 na jeden z tych które wymieniasz nie da jednoznacznego postępu, bedzie krokiem w bok, a nawet i w tył. Jeżeli koniecznie musisz coś zmienić, to uważam że obecnie najsłabsze ogniwo w Twoim zestawie to źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się zastanawiasz nad zmianą tzn. że mogłoby być lepiej. Na Twoim miejscu nie sprzedawał bym wzmacniacza tylko kolumny. Dobre dla początkujących, ale za 1000 zł można kupić z używanych prawdziwe cudeńka, duuużo wyższej klasy. Zmiana odtwarzacza na używany dobrej klasy to małe pieniądze - na Twoim miejscu zrobiłbym to na końcu, zaraz po wymianie kolumn. Jeżeli lubisz te kolumny, to zmień tylko odtwarzacz - ale musisz wiedzieć czego dokładnie Ci w obecnym dźwięku brakuje, tak żeby charakterem dźwięku odtwarzacza móc to skompensować ! I potem szukaj - albo "ostrego", albo "łagodnego" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też że fascynujesz się Sony serii ES. Odpuść sobie - uważam że są zdecydowanie przereklamowane (podobnie jak Marantz'e). Z serii ES jeżeli już musiałbyś coś mieć to tylko 5xx lub 7xx - niższe to raczej taki sprzęt jak wiele na rynku popularnym. Szkoła dźwięków starych Marantzów jest specyficzna - ma wielu zwolenników na tym forum - ale moim zdaniem nie warto się nimi interesować - są dziesiątki duuużo lepszych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do McGyvera. Jako, że nie odpowiadasz na maila ode mnie zapytam tutaj. Czy zajmujesz sie jeszcze przeróbkami Tannoy M2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jednoznaczne wybicie mi z głowy pozbycia się harmana.Na razie zostanie.

Pierwszym krokiem w przyszłości będzie kupienie DACa.

Kolejną zmianą będą kolumny.Od dawna chodzą mi po myśli Dynaudio Audience 40 i 50 (ew 42 lub 52) albo podłogówki Audio Academy Phoebe.Bariera cenowa 2000zł za używki albo 3000 za nowe.Korzystając z okazji chciałbym zapytać jak zgrywałoby się z tym Harmanem HK680,a w przyszłości z jakąś niedrogą chińską lampą.Lubię ocieplone,pełne brzmienie,absolutnie bez kłucia w uszy.Muzyka płynie,a kolumny znikają :)

Z racji mieszkania w małej miejscowości na środkowym wybrzeżu nie mam zbytnio okazji do odsłuchów porównawczych.Z drugiej strony nie mam zwyczaju doszukiwania się mikroróżnic w sprzętach.Dlatego często wystarczają mi opinie ludzi o podobnym guście co do charakterystyki brzmienia i podobnym repertuarze.

Pomieszczenie 20m2 ze skosami ,akustycznie niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.