Skocz do zawartości
IGNORED

wybór niedrogiego źródła do Accuphase E-307


october

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zmianą źródła dla mojego skromnego systemu: Marantz Cd-85, Accu E-307 + DAC-20, Dali Ikon 6.

Ogólnie nie narzekam, ale zawsze chciałoby się troszkę lepiej...

Typy jakie aktualnie mam na tapecie:

Accu DP-55

Accu DP-65

Marantz CD-94 MKII mod by Fikus (bez lampizacji)

ew. dziewiczy CD-94 i oddanie go do modyfikacji "na życzenie" - to chyba najtańsza opcja ?

 

Mój ideał dźwięku (jak mniemam, bo nigdy go nie słuchałem :), to DP-75V - niestety poza zasięgiem finansowym.

Ewentualnie Marantz CD-7 - też nie tani i cholernie trudny do upolowania.

 

Generalnie preferuję dźwięk analogowy, o ładnej, naturalnej barwie (fortepian ma brzmieć jak fortepian, a nie jak Korg czy inna Yamaha), może być lekko ocieplony i w żadnym wypadku nie analityczny.

W przyszłości planuję zmianę kolumn na Helicony 400 MKII.

Który z wymienionych playerów dałby największą poprawę w stosunku do tego co mam aktualnie ?

 

Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne opinie - każda mile widziana :)

 

pozdrawiam

 

october

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałes o tym jak spisuje sie marantz jako transport w połaczeniu z dac-20? Czyżby nie wart podłącznia? W marantz cd-85 jest chyba cdm-1mk.II a więc transport konstrukcyjnie dający nadzieje na dobry dźwięk. Może modyfikacja części cyfrowej dałaby zadowalające efekty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jako transport spisuje się bardzo dobrze - wszak to pancerna konstrukcja, do której większości dzisiejszej plastikowo-blaszanej budżetówki nie ma nawet sensu porównywać.

Modyfikacja napewno ma sens, ale sam nie wiele byłbym w stanie zdziałać, a nie chcę zostać bez przyzwoitego źródła na czas przeprowadzenia takowej modyfikacji przez kogoś, kto ma o tym pojęcie - stąd potrzeba zakupu alternatywnego klocka - przy okazji będzie co porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj tak jak ja to robię .

Sprzedałem CD-500 Accu, bo dysk twardy + Squeezebox plus przetwornik za ok.3000zł zagrał lepiej.

Jeśli takie rozwiązanie ci nie pasuje to kup możliwie najlepszy transport i zamów DACa na Philipsie 1541 lub 1543 z lampizacją.

Jeśli "zrobisz" to dobrze to żaden Accu tu nie podskoczy ;-)

Dp-65 miałem przez 3-4 lata , 75V znam , nie maja szans do mojego rozwiązania !

Gdyby tak nie było to bym został przy starym rozwiązaniu, chyba najlepszy dowód ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek, ja pytam o konkretne klocki z przedziału ~3-5K pln, natomiast Twoje rozbudowane źródło, choć napewno fajne, ale to już raczej okolica ~20K pln - więc chyba nie jest dziwne, że gra to lepiej niż DP-500, które notabene u dystrybutora ma cenę z kosmosu (i to odległego), a gra na poziomie klocków o połowę tańszych.

Ja po prostu mam sentyment (możliwe, że nie uzasadniony) do starych cedeków Marantza, słyszałem też wiele pozytywnych opinii o starszych playerach Accu - przynajmniej mają w miarę sensowny stosunek cena/możliwości.

Głównie chodzi mi o ocenę/umiejscowienie w "rankingu", tych kilku wymienionych modeli i odpowiedź na pytanie, czy jest szansa, że zagrają lepiej od DACa-20 + transport na CDM1 MKII.

Wiem, że są tu ludzie, którzy w przeciwieństwie do mnie, przewalili tony sprzętu wszelkiej maści i zawsze coś tam mogą bąknąć na temat - mi po prostu brakuje punktów odniesienia... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę do listy jeszcze Grundig Cd 9009 i Accu DP-67 - choć ten ostatni z taniością ma już znacznie mniej wspólnego.

Czy byłby ktoś skłonny ułożyć kolejność na tej krótkiej liście - ze szczególnym uwzględnieniem takich cech, jak barwa, budowa sceny, rozdzielczość, przyjemność słuchania, no i ogólnie pojęta klasa dźwięku ?

Na początku tej listy niech będzie DP-75V, a na końcu CD-85 "nie dłubane" - może to trochę infantylne, ale jak wspomniałem - brakuje mi punktów odniesienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć subiektywna kwestia - ta analogowość - każdy rozumie coś innego pod tym pojęciem :)

Biorę różne opcje pod uwagę - nie tylko w kwocie ~4K pln. - m.in DP-67 , którego jak zauważyłem posiadasz - jak opisałbyś jego brzmienie w paru słowach i jak oceniasz wartość tego brzmienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę pytanie, bo w sumie niewiele się dowiedziałem: czy "robiony" Marantz zagra wyraźnie lepiej od Dac-20 ?

Zdaję sobie sprawę, że mało osób miało kontakt z tymi klockami, ale chyba nie są to aż takie dziwolągi ?... Śmiało panowie - bez waszej pomocy już niczego nie wydumam, a archiwum też raczej dokładnie spenetrowane.

A może dać sobie na razie spokój z cedekiem i zbierać kasę na lepsze kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Ikon 6 nie są złe, ale w Twoim systemie, zdaje się, że są najsłabszym ogniwem. Rozejrzałbym się za innymi. Może Vienna Acousics Bach Grand lub wyżej? Coś z Monitor Audio? Focale? Trzeba poszukać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak optował za Accu DP-67. To świetny CD.

Faktycznie kolumny to najsłabsze ogniwo - system zagra jak jego najsłabsze ogniwo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są Ikony najsłabszym elementem, ale na pewno nie są słabe - w moim aktualnym pomieszczeniu grają - rzekłym nawet - zadziwiająco dobrze.

Był u mnie jakiś czas temu na odsłuchu, znajomy ze swoim dzielonym playerem z troszkę wyższej półki - człowiek dosyć mocno osłuchany, ale akurat Ikonów nigdy wcześniej nie słuchał.

Było trochę mieszania kabelkami, przestawiania, przełączania itd. - typowa audifilska zabawa klockami.

Player mi nie podszedł, ale jemu się podobało, na koniec stwierdził, nie bez lekkiego skonfudowania, że jest zaskoczony dźwiękiem Ikonów - in plus ofc. Ja to odebrałem po prostu jako tzw. lekki opad kopary.

Dodam tylko, że w innym pomieszczeniu (ok. 15 m2) kolumny te zagrały zupełnie inaczej i raczej całkiem przeciętnie.

Druga sprawa - Ikony, jak i inne kolumny Dali z tej serii, są wyjątkowo tolerancyjne jeśli chodzi o sposób ustawienia - do tego szeroka baza stereo powoduje, że nie ma problemu z miejscem odsłuchu - bardzo przyjemna i praktyczne rzecz np. podczas oglądania filmów - oczywiście nie dla wszystkich ma to znaczenie - dla mnie owszem.

Z tych i innych względów, jeśli będzie zmiana, to na któryś z wyższych modeli Dali - Mentor lub Helicon - nawiasem mówiąc - nigdy nie widziałem w kraju żadnej oferty SH na Helicon 400.

 

Piopio - co do playera, zakup DP-67, to w jakimś sensie droga na skróty, a nawet pójście na łatwiznę - nie mam nic przeciwko takim sposobom osiągania celu, poza tym, że kosztuje to znacznie więcej i być może po drodze coś można stracić, np. trochę dobrej zabawy.

Dlatego jeśli jest szansa, za mniejsze pieniądze osiągnąć zbliżony poziom dzwięku (ale też zadowolenia i satysfakcji) - to będę chciał ją wykorzystać :)

 

pozdrawiam wakacyjnie

 

october

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że playery Accuphase mają to "coś". Im wyższy model tym lepiej. Jednak żeby w pełni wykorzystać potencjał playera system musi być naprawdę wysokiej klasy.

Dlatego faktycznie nie warto pakować się w drogi player nie zapewniając mu odpowiedniego towarzystwa.

np. u mnie w domu różne CD brzmią podobnie - moje kolumny mają pewnien charakter i niestety maskują różnice pomiędzy CD.

U kumpla w systemie: Accuphase E-550 + Harbeth SHL5 słychać wyraźnie różnice pomiędzy CD. I drogie CD naprawdę brzmią wspaniale. W takim systemie inwestowanie w drogie CD ma sens bo słychać różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.