Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Maestro II 180, jakość dźwięku, wykonania.....


henryk.t

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was prosić o opinie dotyczące tego produktu, naszego krajowego producenta, wrażenia odsłuchowe,jakościowe, porównania.... jak odnosi się ten produkt do tych które już miałem możliwość posiadać.

Do tej pory były to JBL E80, KEF C7, KEFIQ50, MA BR5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.Jak jest z basem w tych Maestro?Obecnie mam Paradigmy monitor 3v4 i bas jest dla mnie za twardy i nie ma takiego zejścia.Jakieś konkretne opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sporo dzieciarni, wiec za pare minut oberwiesz ze niby polskie wiec szajs, ze to ze tamto itd. Maestro, a lepiej Siesty to bardzo udane kolumny, ale wymagaja drogiej elektroniki, do zachodniego budzetu wystarcza wspomniane JBL-e itp natomiast zasilone lepsza elektronika pokaza pelnie mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz3000, 9 Lip 2010, 21:09

>Podłącze się pod temat.Jak jest z basem w tych Maestro?Obecnie mam Paradigmy monitor 3v4 i bas jest

>dla mnie za twardy i nie ma takiego zejścia.Jakieś konkretne opinie?

 

jeśli chodzi o bas w tych kolumnach to uważam że jest zupełnie odwrotnie, te Paradigmy mają możliwie najbardziej miękki bas z całkiem niezłym zejściem, przy zachowaniu jakiejś szybkości, więc charakter basu jest dosyć miękki i sprężysty

jeśli szukasz typowo miękkiej poduchy to chyba pozostaje subwoofer, bo tak nie są raczej strojone współczesne (nawet spore) podłogówki, stawia się na kontrolę, nie na ciśnienie przy najniższym zejściu

spróbuj poeksperymentować z ustawieniem kolumn względem tylnej ściany ewentualnie podepnij na próbę inny wzmacniacz, jakiegoś Nada lub jednego z nowszych HK

z tanich podłogówek mających najbardziej "miękki", jeśli można tak określić, bas masz Magnat Quantum 605, Yamaha ns 555, ale na moje ucho te Paradigmy mają podobny pod tym względem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Kolego jak pisze Don111. Skoro na Paradigmach masz twardy bas bez niskiego zejścia to przyjżyj się wzmacniaczowi albo źródłu które go zasila. W Paradigmach basik jest mięciutki i schodzi naprawdę nisko. Musisz mieć coś nie teges z pozostalymi elementami systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam Denona PMA 1500AE.Zgodzę się,że na niektórych kawałkach jest nawet nawet tylko,że te Paradigmy mają jakiś dziwny szybki czasem pudełkowaty dzwiek i tam gdzie powinno być to mięsko to nie ma.Czyżby brak porządnych podstawek eliminują te nie małe Paradigmy?A może właśnie postawienie blisko ścian powoduję to zjawisko.To był mój błąd kupując kolumienki z bas refleks do tyłu bo nie mam aż takiej możliwości odsunięcia od ściany.A może to wina odchudzonego basu w tym Denonie?Wcześniej u znajomego słyszałem Nada C372.Dlatego zastanawiam się na zmianę na te Maestro.Z tego co wiem to te maestro są nawet zrobione z mdfu a Paradigmy uwaga "płytka wiórowa"Z racji tego,że Maestro są to kolumny wolno stojące z niższym strojeniem i opiniami nisko schodzących brałem je pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię Mariusz3000 co do tych podstawkowych paradigmów. Bas jest twardy i nie ma kompletnie zejścia. Taka przysłowiowa podstawa basowa, cokolwiek to oznacza. No chyba na jakiejś sztucznej elektronicznej muzyce. Wtedy coś tam słychać. Dlatego ja wspomagam je subwooferem. Na ich niezaprzeczalny plus jest świetna stereofonia. Kolumny znikają w pokoju 20m2, a dźwięk hula naokoło głowy. Z wooferem jest już naprawdę dobrze, jak nie świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek, podstawowe pytanie - czy podłączałeś je pod coś innego od Rotela ? jak u Ciebie z akustyką ?

 

Mariusz3000 - warunki odsłuchowe czyli pomieszczenie/akustyka pomieszczenia to najważniejsza rzecz, a brak stabilnych, ciężkich podstawek do takich dużych monitorów to duży błąd wpływający bardzo na bas, zamiast konkretnego impulsu masz słabszy rozłożony w czasie, duże znaczenie ma też zbyt bliskie ustawienie w stosunku do tylnej ściany lub (jeszcze gorzej) rogu pokoju choć tutaj bardziej to wpływa na jakość basu i jego ilość

 

Monitory 3v4 słyszałem kilka razy, a sam z tej serii podstawkowych miałem w domu Mini Monitory v4 (woofer 16,5 zamiast 21cm) i niech mi nikt nie mówi o twardym basie, braku basu czy braku zejścia skoro nawet w tych drugich bas był taki jak z solidnych podłogówek, praktycznie do pewnego stopnia głośności naprawde niczym nie ustępował modelowi 7v4 i 9v5 ! (pomijając oczywiście wytwarzane ciśnienie przy większych głośnościach, fizyki się nie przeskoczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<>

 

:-)))) Jak ja gram na moich Paradigmach 3v4 , które "popycha" Yaqin MC 10 to kumple pytają gdzie mam schowany subwoofer ;-) Fakt, stoją na stendach Premier dociążonych solidnie, na płycie granitowej. Od góry są jeszcze dociążone drugim kompletem monitorów Magnat, których używam w KD. Ale zejście na nich jest niesamowite, albo lampka tyle z nich potrafi wydusić !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 10 Lip 2010, 18:10

>>>czy podłączałeś je pod coś innego od Rotela ? jak u Ciebie z akustyką>>>

 

Tak, chodziły z Denonem PMA 1500AE, Yamahą RX-V795a, Marantz PM7000 i jeszcze paroma amplitunerami Yamahy i Denona ( tutaj to kompletna porażka,szkoda pisać). I niestety zawsze było tak samo. Niewielka podstawa basowa. Akustyka? Grały w 2 różnych pomieszczeniach. I zawsze było tak samo, tj, jak opisywałem. Z drugiej strony. Stereofonia i przestrzeń. Bez zastrzeżeń.

 

może słuch mam przytępiony ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t, 11 Lip 2010, 20:55

 

Skoro ludzie nie podjęli tego tematu wynika z tego, że nie warto..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 12 Lip 2010, 01:07

>don111, 10 Lip 2010, 18:10

>>>>czy podłączałeś je pod coś innego od Rotela ? jak u Ciebie z akustyką>>>

>

>Tak, chodziły z Denonem PMA 1500AE, Yamahą RX-V795a, Marantz PM7000 i jeszcze paroma amplitunerami

>Yamahy i Denona ( tutaj to kompletna porażka,szkoda pisać). I niestety zawsze było tak samo.

>Niewielka podstawa basowa. Akustyka? Grały w 2 różnych pomieszczeniach. I zawsze było tak samo, tj,

>jak opisywałem. Z drugiej strony. Stereofonia i przestrzeń. Bez zastrzeżeń.

>

>może słuch mam przytępiony ? :)

 

jedni piszą, że bas jest ekstra i na plus w porównaniu nawet do większych kolumn, a drudzy piszą coś zupełnie przeciwnego... skoro tak to chyba te opinie nie wzięły się z powietrza tylko oznacza to że, kolumny możliwości jak widać mają ale w niektórych przypadkach coś jest nie tak, tylko co ?

możliwości jest wiele... brak solidnych podstawek, ustawienie względem tylnej ściany, ustawienie na krótszej ścianie, niezgranie wzmacniacza, źródła itd albo i kilka na raz

Sittek, a czy słuchałeś u siebie w tym samym pomieszczeniu na tej samej elektronice innych kolumn ? jak u nich było z basem w porównaniu do tych Paradigmów ?

 

na koniec, żeby wnieść coś do tematu, skoro Paradigmy 3v4 mają twardy, słaby bas, w takim razie jak oceniacie bas z kolumn którymi zainteresowany jest autor tematu ?

zwłaszcza chodzi mi o JBL E80 i Kefy iQ50 (czy nawet większe iQ70) pod względem miękkości czy zejścia, bardzo jestem ciekawy waszych opinii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku T nie wiem jak Tonsile 180 ale miałem u siebie chyba 130 na trzech głosnikach.W pomieszczeniu 15m2 srednio wytlumionym było bardzo fajnie i gdyby nie to, ze tanio załatwiono mi phonary to tonsile były by u mnie do dzis to był mój pewny zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 12 Lip 2010, 02:04

 

 

>>> a czy słuchałeś u siebie w tym samym pomieszczeniu na tej samej elektronice innych kolumn ?

>jak u nich było z basem w porównaniu do tych Paradigmów ? >>>>

 

Miałem kiedyś B&W 302, Avance Omega 503, i dawno dawno temu Space'86 oraz New Mildton.

Najmilej wspominam Avance (świetny bas) oraz neutralne B&W lecz też bez basu.

 

Gonitwa z Paradigmami po pokoju nie przynosiła szczególnej poprawy dźwięku.

Po sprawdzeniu w środku wszystkie podłączenia były ok.

zamiana polaryzacji praktycznie nie wprowadzała żadnych zmian.

Wydaje mi się, że wszystko zalezy od pokoju w jakim się znajdują.

Fakt, u mnie nigdy nie staly na mocnych podstawach. Może tutaj pies był pogrzebany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmm... Dorzuce swoje 5 groszy... 180 nie sluchalem ale 130 tak. Nie roznia sie zbytnio budowa mialy bodajze 3 glosniki, ale mimo tego graly juz dosc dobrze. Bas byl mocny i niski, bylo miesko, ale jak na moj gust zbyt kluchowaty brakowalo mu szybkosci i sprezystosci. Reszta pasma byla nieco zbyt przygaszona jakby glosniki byly przykryte kocem. Jakosc wykonania kolumn jak na ta cene byla na prawde dobra i sprawiala wrazenie duzo lepsze wrazenie wizualne od przykladowo kolumn jbl'a ktore az ociekaja tanim plastikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Przymierzam się do kupna maestro II 180 , czytałem wiele wychwalających opinii.

Posiadam obecnie altusy 110 ( do tego denon pma 520 ae+ dcd 520 ae) i chcę wymienić je na coś lepszego, mnie piskliwego o niższym basie.Pokój ponad 20m2. Czytałem że bas maestro niżej schodzi niż w altusach. Że są bardziej detaliczne, lepsza przestrzeń. Czy faktycznie tak jest?

 

Dzisiaj dzwoniłem do firmy tonsil sklep. I powiedział mi gość, że maestro nie mają takiego basu jak altus i w porównaniu z altusem jest słaby. Że to tylko mały głośnik 16 cm , (altus ma 25 cm). Ale czy wielkość głośnika jest przy dzisiejszej technice najważniejsza? Z tego co wiem to są tam 2 głośniki basowe (podobno średnice się dodają). Chodzi mi o mniej dudniący , ale niżej schodzący bas. No ale gość z tonsila mówi jedno, na forach mówią wprost przeciwnie i nie wiem czy je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna maestro II 180 , czytałem wiele wychwalających opinii.

 

Tez chcialem je kupic ale wzialem jednak Maestro S. W porownaniu do maestro II 180 moje S-ki graja cieplej, czyli deko wiecej basu i wysokich :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem je kupic ale wzialem jednak Maestro S. W porownaniu do maestro II 180 moje S-ki graja cieplej, czyli deko wiecej basu i wysokich :P

 

Ale czy dudnienia i głosnego basu jak w altusach czy naprawdę niskich wibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj dzwoniłem do firmy tonsil sklep. I powiedział mi gość, że maestro nie mają takiego basu jak altus i w porównaniu z altusem jest słaby. Że to tylko mały głośnik 16 cm , (altus ma 25 cm). Ale czy wielkość głośnika jest przy dzisiejszej technice najważniejsza? Z tego co wiem to są tam 2 głośniki basowe (podobno średnice się dodają). Chodzi mi o mniej dudniący , ale niżej schodzący bas. No ale gość z tonsila mówi jedno, na forach mówią wprost przeciwnie i nie wiem czy je kupić.

Koles sie chyba zatrzymal 20lat temu w audio. Podobnie jak moj, juz przygluchy ojciec. Musi dudnic, inaczej to juz nie ma basu.

 

Za ta kase kup cos z Maganta, bedzie niski bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.