Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian M1 vs NAD M3


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem ciekawy porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Roksana nie słuchałem natomiast M3 tak i w mojej opinii jeśli chcesz coś z Nad-a to lepiej

>cena/jakośc wypada S300.

 

Relację cena jakość trudno jest ocenić, bo S300 jest łatwo dostępny za stosunkowo małe pieniądze na rynku second hand. Mała cena wynika z tego, że jego brzmienie jest bezduszno-tranzystorowe. Natomiast M3 na rynku second hand praktycznie nie występuje. Znam brzmienie M3 i moim zdaniem w stosunku do swojej ceny ( nawet sklepowej ) brzmi genialnie - dlatego rzadko pojawia się na rynku second-hand. A moim zdaniem rynek second-hand daje najlepszą weryfikację wartości sprzętu. M3 to znacznie wyższa klasa brzmienia niż Caspian M1 i S300 - przeczytaj recenzję M3 w Magazynie Hi-Fi.

 

Ale wzmacniacz musi być zawsze słuchany z docelowymi kolumnami i w określonej konfiguracji czasami obiektywnie gorszy wzmacniacz może wypaść lepiej - dlatego jedyna sensowna rada to porównać samemu na docelowych kolumnach.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Na co zdecydował się założyciel wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Nie porównywałem M3 do Caspiana, ale aktualnie mój Musical A300 walczy z NADem M3. Są to rywale z jednego poziomu klasowego(chodzi o brzmienie nie o cenę). A niegdyś Caspian M1 NG musiał relegować przed A300 w moim systemi, tak więc wydaje mi się, że M3 stoi o krok przed Caspianem. Piszę to mimo mojej szczególnej sympatii do Caspiana, który jest pewniakiem w swojej klasie.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem M3 do Caspiana, ale aktualnie mój Musical A300 walczy z NADem M3. Są to rywale z jednego poziomu klasowego(chodzi o brzmienie nie o cenę). A niegdyś Caspian M1 NG musiał relegować przed A300 w moim systemi, tak więc wydaje mi się, że M3 stoi o krok przed Caspianem. Piszę to mimo mojej szczególnej sympatii do Caspiana, który jest pewniakiem w swojej klasie.

pzdr.

a jak jest z basem średnimi i wysokimi, słyszałem że troszkę bez większych emocji gra m3? to prawda? i mimo wielkiej mocy ma problemy z wydajnością prądową ? prawda to czy fałsz? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

a jak jest z basem średnimi i wysokimi, słyszałem że troszkę bez większych emocji gra m3? to prawda? i mimo wielkiej mocy ma problemy z wydajnością prądową ? prawda to czy fałsz? ;)

Z moimi kolumnami DIY radził sobie jak Pan Henio z ćwiartką pod monopolowym. Wzmak wygląda na mocarza. Grał też z eposami ES22 i mało membrany nie wyskoczyły. Mocny i dobry wzmak. Góry nie brakowało ale tez się nie narzucała, uzupełniała plastyczną średnicę z fajną barwą i kontrolą. Bas fajnie kontrolowany i potrafi zejść jak trzeba. Jest wystarczająco mocny. wzmak gra b.dynamicznie i łatwo "wchodzi" w ucho. W moim przypadku lekką przewagę ma Musical A300 ze względu na "muzykalność" przyjemność odsłuchu, ale nie powiem żeby NAD był techniczny. Też grał przyjemnie, plastycznie. Nie był może tak spójny i nie wybrzmiewał takimi harmonicznymi jak A300 MFa, ale ten gra jak lampa i nie ma się co dziwić. NAD M3 gra na tyle fajnie, że będę jeszcze odsłuchiwał i porównywał te dwa wzmacniacze. Aplikując M3 muzykalne cd można stworzyć świetny system. W cenie s/h ok 6 kzł wzmacniacz warty zainteresowania. Recenzja Pana W.Pacuły w HighFidelity jest b.trafna, oczywiście wiele zależy od konfiguracji systemu.

Ja ciągle nie wiem jaki będzie werdykt końcowy, na razie minimalnie wygrywa Musical A300, choć jest tańszy, takich wzmaków teraz nie robią.

pzdr.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.