Skocz do zawartości
IGNORED

HDMI 1.4 konieczne do 3D ?


kamon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do przepuszczenia przez ampli na tv obrazu 3D konieczny jest ampli z hdmi 1.4 ?

Dopiero co ( 3 m-ce temu )kupilem nowy amplituner i nie chcialbym go wymieniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niestety tak.

Mam nadzieję, że to się zmieni, bo przesyłanie 3D to wyłącznie kwestja softu urządzeń pracujących na HDMI.

 

Format HDMI 1.4 wynaleziono tylko pod 3D, po to, by wziąć za nowy standard dużą kasę i zmusić ludzi do kupywania nowego sprzętu w celu wykozystania jakże nowoczesnej technologi.

Dokładna specyfikacjia HDMI 1.3 mówi, iż i tak nie są w pełni wykorzystane możliwośći tego foramtu choćby przy 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PS3 można już mieć 3D po HDMI 1.3 aktualizacja software załatwiła sprawę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dodam tylko tyle że w standardowych odtwarzaczach to pewnie nie przejdzie, i będą zmuszali ludzi do kupna nowego BD zgodnego z HDMI 1.4 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak już koledzy napisali jest wymagane. Może kiedyś producenci dadzą jakiś upgrade do starszych wersji sprzętu. Na razie zmuszają do zakupu nowych amplitunerów i BD, tak jak Denon już wypuszcza takie amplitunery z obsługą 3D. Są to modele ze średniej półki, ale o dziwo tańsze niż te same modele, nie obsługujące 3D. Ceny w granicach 1500 - 2000 zł zależnie od modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi konkretnie o aplituner Pioneer VSX-LX52 (przez niego ma byc przepuszczony sygnal, ktory wyjdzie przez hdmi out do TV). Odtwarzacz blu-ray dopiero w planach, podobnie jak tv 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam zmieniać PS3, dwie funkcje w jednym(konsola i odtwarzacz BD), w dodatku trzyma się już na rynku parę dobrych lat(właśnie dzięki aktualizacją), gry w 3D już są, teraz tylko czekamy na aktualizację do filmów w 3D. Do tego przeglądarka internetowa, etc. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to całe 3D to wielka lipa. Naciąganie ludzi i tyle. Powiedzmy sobie szczerze, że filmy 3D są bardzo ubogie w takie efekty. Bodaj najlepsze filmy w technologii 3D wyświetla IMAX. Na takie produkcje warto wydać kilka złotych, a nie żeby zaraz kupować sprzęt. Jeśli chodzi o gry 3D - to też jakiś niewypał, gdybyśmy czuli to co się dzieje z bohaterem to byłoby coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeszcze raz powtarzam, ze chodzi mi o ampli bo on ma przepuscic sygnal.

Tez mam PS3 po aktualizacji softu lecz jak pisalem wyzej nie w tym problem.

Podstawowe pytanie to czy Pioneer wypusci firmware uaktualniajacy hdmi do 1.4 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzaj strony pionner'a europejskie i amerykanskie znajdz jego amerykanski odpowiednik i poszukaj, natomiast szczerze w to watpie. bo wtedy jak sprzedadza nowe modele? :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to kłóciło by się z pojęciem Marketing, a to pojęcie firmy barrrrdzo lubią ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Twój Pioneer ma wielokanałowe wejście analogowe. W takim przypadku kupujesz BD z wielokanałowym wyjściem chinchami do ampli, a hdmi na TV. Tylko że jak narazie znane mi odtwarzacze 3d nie mają jeszcze tego. Miejmy nadzieje że w kolejnych/wyższych modelach to dorzucą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HDMI 1.4v oferuje to samo co HDMI 1.4a oraz dodatkowo: przesyłanie danych z globalnej sieci, innymi słowy HDMI będzie oferowało możliwości typowego gniazdka Ethernetowego (100Mbps). Umożliwi przesyłanie skompresowanej ścieżki audio bez konieczności zastosowania dodatkowego kabla (np. optycznego) przy podłączeniu do KD, oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K (4096x2160), funkcje 3D oraz rozszerzoną przestrzeń kolorów. Oczywiście wymaga on odpowiednich kabli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki namierzyłem taki HDMI 1.4v i się zastanawiałem czym to się różni od tego 1.4a,

poza prędkościami - ten 1.4v ma wyższe 14Gbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qźwa gutek coś to za no name'a namierzył :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ja mam takiego - polecam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio=>

chyba ten co namierzyłem jest lepszy i tańszy i transfer 14Gbps.

Nie patrz na nazwy - to przecież tylko kabel z miedzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepszy, a co najwyżej taki sam :D Kupiłem 2 za 75 zł/szt :) i ściereczka z mikrofibry jest w bonusie i metalowe pudełko :D - transfer ten sam :) Ten co namierzyłeś ma tyle wspólnego z Monsterem co ja ;D Mój przynajmniej niemiecki choć zapewne składany chińskimi rączkami :D Za krótki kabel HDMI nie warto dać więcej niż 100 zł, przy większych długościach może są różnice.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co niektórzy tutaj piszą o tym, że hdmi 1.3 wystarczy do 3D jest półprawdą, gdyż kabel do 3D powinien być certyfikowany na cat2, inaczej musi mieć oznaczenie high speed.

 

generalnie, odchodzi się od oznaczeń 1.3 i 1.4 na rzecz HDMI Standard, HDMI High Speed (to obsłuży 3D), HDMI High Speed with Ethernet.

 

tak więc, podkreślam, że na przykład, ten kabel obsłuży Ci wszystko co potrzebne do 3D:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tak więc, podkreślam, że na przykład, ten kabel obsłuży Ci wszystko co potrzebne do 3D:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uwazasz, ze moj ampli polaczony tym kablem z tv prtzepusci mi sygnal 3D z odtwarzacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłem ten ,jest sporo tańszy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.