Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase E-408 vs E-550


miroalien

Rekomendowane odpowiedzi

Gość intenser

(Konto usunięte)

tak, zyzio , tak AK

 

tak, wszyscy wiedzą , że dla Ciebie liczba AK jest świętością

 

"poniżej 60-tki , powyzej 70-tki" itp - wybacz ale dałbyś z siebie więcej

 

czasem brzmi to wręcz żałośnie

 

ciekawe czy audio.de bierze pod uwagę przebieg impedancji, wydajność poszczególnych głośników itp itd

 

autorowi wątku proponuje po raz kolejny za innymi - spróbować u siebie w domu i zamknąc temat teoretycznymi dywagacjami - co będzie z tym , a jak z tamtym

 

a tak na marginesie:

troche mnie dziwi to zestawienie z dac-20

owszem to fantastyczny przetwornik , imo bezkonkurencyjny z cd mniej/więcej do kwoty jakiś 7-8tys zł

ale juz powyzej to będzie znacznie ciekawiej

 

może odpuść trochę ze wzmacniacza i dołóż do źródła - bo będzie troszkę mezalians

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo Jezu już nic napisać nie mozna, bo narazi się człek posiadaczowi, zabawne to :D O tym, żeby posłuchał u siebie pisałem w pierwszym poście, a te całe AK to wcale takie nieważne nie jest....Creek 4330 ma 57 i także trzeba mu ostrożnie dobierać kolumny, ot tyle i aż tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale akurat te Infinity łatwe nie są...więc ostrzegam, a niektórym ciśnienie skacze, bo ktoś ośmielił się coś nie tak napisać o jego wzmaku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> intenser

"ciekawe czy audio.de bierze pod uwagę przebieg impedancji" - no a wiesz, że herbatniki nie schodzą poniżej 6 ohmów w całym paśmie ! ? A teraz sobie poszukaj danych odnośnie Infinity i odpowiedz czy 550-tka wyciągnie z nich wszystko czy też bardzo szybko się przesteruje....i na drugi raz oszczędź sobie takich żałosnych ataków na mnie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

wiem o herbatnikach juz prawie wszystko :D:D

 

a na poważnie - nie wyobrażam sobie aby dywagować o doborze wzmaka tego czy innego nie odsłuchawszy uważnie kilku w domu na wspomnianych kolumnach- czy to bedzie mac , czy accu , czy też inny zwierz

 

prawda Infinity nie znam ale dynki są dość wredne , co prawda nie schodzą poniżej 4 ohm ale skutecznoscią to nie grzeszą - a furgotały aż miło było słuchać

 

zyzio - no offense

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mnie oświecić i wyjaśnić , co oznacza : "IMO" i "IMHO"???????

Często we wpisach na tym forum się spotykam z tymi określeniami i zastanawiam się o co "chodzi"?

Dzięki za wyjaśnienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bana na google?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miroalien

Widzisz jak jest-teraz wiesz,ze musisz kupic Creek-a,ktory ma AK=57,wtedy Twoje Infinity beda

furgotaly jak talala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim użytkownikom za cenne opinie. Jak wspomniał kolega "stary audiofil" w moim przypadku napewno nie chodzi o wygląd. Miałem McIntosha teraz mogę mieć Accuphase i to chyba nie jest powód do wyśmiewania. Przede wszystkim - muzyka, brzmienie, przekaz, przedstawienie muzyczne,

a na parametry techniczne przestałem już dawno zwracać uwagę. Słuchałem jakiś czas temu 408 i trochę było zbyt miodnie i gęsto na średnicy i górze. Brakowało trochę rożdzielczości - takie same wrażenia opisał gość na Audiogonie:

"My new Accuphase 408 is lacking ......

Hi, I have just bought an Accuphase Amp 408 to match with my accuphase CD 55, the sound is lacking base and resolution, my current speakers are NHT 2.9 any ideas ??

my previous pre/amp accurus sound much better???"

Może efekt spowodowany odtwarzaczem CD - (one trochę słodzą) lub `ciemnego` okablowania???

Potem piszą gościowi o zmianie sieciówki i podobno poprawiła rożdzielczość...

Tak czy inaczej E-408 przypominała mi trochę charakterem brzmienia zestaw Linn`a (Ikemi+Kairn+Klout) który kiedyś miałem. Ale tylko trochę. Accuphase E-550 już od dawna chodzi mi po głowie, ale dopiero teraz mnie na niego stać. A o E-408 pomyslałem z czystej oszczędności. Podczas odsłuchów u znajomych i kolegów podobały mi się obydwa, ale E-550 jednak bardziej zapada w pamięci

i w sercu...

Napędem do DAC-20 będzie prawdopodobnie Rotel 991AE, Teac VRDS25X lub od biedy Pioneer PD-S06.

Kiedyś może naskładam na DP-78, ale na razie muszę to jakoś połatać bez zbytniego wydatku finansowego.

Zakup wzmacniacz za kilka dni z możliwością wypożyczenia.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim życzliwym za rzeczowe i cenne opinie.

Pozdrawiam! Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie E-550 i 450, gralo z DP-500 i JMLab PS5.1 + rozne okablowanie. Generalnie 550'tka jest znacznie bardziej finezyjnym urzadzeniem, ma lepsza rozdzielczosc, barwe, mikrodynamike i jest gladsza. Odnosnie wad to z pewnoscia nieduza moc i wynikajaca z niej potrzeba uwaznego doboru kolumn. U mnie z PS'ami brakowalo nieco basu i zdarzalo sie, ze brzmienie bylo nieco za lekkie, ale juz rozdzielczosc i finezja gory byly przednie. 450'tka to bardzo wydajny wzmacniacz, ale na tym konczy sie jej przewaga nad 550'tka. Mowiac szczerze to jest to dobre urzadzenie, ale nie za te pieniadze jakie teraz za nia wolaja. Porownywalem z Krellem S-300i (prawie dwa razy tanszy) i specjalnie nie odstawal a nawet mial nieco lepszy bas (450'tka ma troche podpompowany zakres sredniego basu). Z mojej strony 550'tke polecam o ile trafi sie w zestawienie z odpowiednimi glosnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z enzo.

 

> Z mojej strony 550'tke polecam o ile trafi sie w zestawienie z odpowiednimi glosnikami.

 

Dokładnie tak. Gdy do 550 dobierzesz odpowiednie kolumny to gra fantastycznie, ale gdy podłączysz do kolumn bardzo wymagających ( testowałem np. z Dynaudio Special 25 ) to jest już średnio.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wITAM!

Jeszcze raz, oczywiście najlepszym testem jest odsłuch u siebie w swoim pomieszczeniu ( a ma ono ogromne znaczenie) ,ale co do odpowiedniej konfiguracji warto eksperymentować. Ja gram z C 2 i większość forumowiczów powiedziała by ,że jest to fatalne zestawienie bo przecież dynki są wredne i potrzebują mocowego wzmacmiacza,... a u mnie grają świetnie, a z ilością basu poradziłem sobie dopiero rozstawiając kolumny o ok.1,5 metra od tylniej ściany. Jest potęga , precyzja, rozdzielczość, ale i ogromna przyjemność z słuchania ze względu na muzykalność ( nie mylić z słodkością brzmienia) Większość nagrań brzmi ąwietnie i wciągająco nawet stary kiepsko nagrany rock. Co do żródła stary poczciwy CEC 51Z z przetwornikem DIY

Pozdrawiam

PS. Sprawdzałem 550 z duzymi kolumnami typu VonS MKII4,Contur5.4, kolumnami Ayona, Dali Eufonia i nie miałem obaw o napędzenie ( oczywiście w moim pokoju 20m)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>

wITAM!

Jeszcze raz, oczywiście najlepszym testem jest odsłuch u siebie w swoim pomieszczeniu ( a ma ono ogromne znaczenie) ,ale co do odpowiedniej konfiguracji warto eksperymentować. Ja gram z C 2 i większość forumowiczów powiedziała by ,że jest to fatalne zestawienie bo przecież dynki są wredne i potrzebują mocowego wzmacmiacza,... a u mnie grają świetnie, a z ilością basu poradziłem sobie dopiero rozstawiając kolumny o ok.1,5 metra od tylniej ściany. Jest potęga , precyzja, rozdzielczość, ale i ogromna przyjemność z słuchania ze względu na muzykalność ( nie mylić z słodkością brzmienia) Większość nagrań brzmi ąwietnie i wciągająco nawet stary kiepsko nagrany rock. Co do żródła stary poczciwy CEC 51Z z przetwornikem DIY

Pozdrawiam

PS. Sprawdzałem 550 z duzymi kolumnami typu VonS MKII4,Contur5.4, kolumnami Ayona, Dali Eufonia i nie miałem obaw o napędzenie ( oczywiście w moim pokoju 20m)

...............................................................................................

Krzysiu!

Właśnie na takich opiniach mi zależy. Ja mam pokój o takim samym metrażu plus kilka drobnych mebli, jest dywan i grube zasłony plus tapicerowana sofa i mnóstwo poduszek. Do tego zasłaniam ekran mojej plazmy ustrojami piankowymi, a o suficcie też nie zapomniałem oczywiście wszystko w zgodzie z WAF.

Finalnie decyduję się na E-550 lub nawet E-560 o ile starczy floty i jeśli powiodą się negocjacje co do ostatecznej ceny...

Pokój mam niewielki (~20m2, ale przyzwoicie wytłumiony i myślę że nie będzie problemu

z napędzeniem moich Renaissance`ów. Gdybym miał duże pomieszczenie 40-60m2 to mogłoby się okazać że nie dam rady wysterować tych kolumn i wtedy zostają dzielone wzmacniacze A-30 lub coś wyżej.

Napisz mi Krzysiu jeszcze jakiego DAC`a używasz i jak Ci się CEC sprawuje?

Ja miałem kiedyś nowego CEC`a TL51ZmkII, ale miał problemy z odczytem CD-R`ów i SBM i paskudnego pilota jak z Manty za 149,- z Media. Poza tym sam klocek był pięknie wykonany, a brzmieniowo też bardzo dobry poziom. Po sprzedaży myślałem jeszcze o TL2X w złocie, ale dałem spokój ze względu na wybredność optyki na płyty nagrywane - chociaż ilość kopii mojej płytoteki nie przekracza 10% to jednak trochę ich jest przy 1500 wszystkich pozycji. CEC TL2X jest przepiękny i uważam że jest to jeden z najlepszych transportów tej firmy. Natomiast TL1 i TL0 to już fanaberie za kupę tysięcy

bez pokrycia w jakości - wiem bo słuchałem i porównywałem u samego dystrybutora w domu...

Zostały rozłożone na łopatki przez referencyjny gramofon w tej samej cenie i magnetofon studyjny

sprzed 30 lat. Wyższość analogu nad cyfrą była jednoznaczna. Grało to naprawdę fenomenalnie...

 

Czy jest jakiś sposób na upgrade takiego CEC`a TL51 lub TL2x żeby nie miał czkawki na kopiach

i na oryginalnych płytach Sonego SBM?

 

Obiecuję zdać relację w tym topicu tak za tydzień jak już będzie wszystko zgrane i prądowo dopasowane.

 

P.S. Poza tematem to miałem też z CEC`ów takiego staruszka z 1994 roku model CD-2100 grał naprawdę muzykalnie jak na odtwarzacz za 399 dolców, ale też miał awersję do CD-R`ów nawet goldów z górnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZEŚĆ!

Co do mojego pokoju, to znajdziesz gdzieś zdjęcia w "wasze ustroje" z moim poprzednim systemem, generalnie dobra akustyka, mocno,ale naturalnie wytłumiony (wykładzina na całości, dużo puf, grube zasłony , nieregularny sufit 3m itp. Cec miał być na przetrwanie przed kupnem gramofonu, ale pewnie w dużej mieże jest to zasługa Dynaudio C2 nie mam poczucia słabszego dzwięku w porównaniu do DP500, wręcz przeciwnie (jest więcej rytmu,dynamiki, nagrania brzmią żywo) a zarazem jest to dzwięk bardziej uniwersalny ( poprzednio z Esami Furioso2 dzięk był bardziej rozdzielczy i nie wszystki gatunki muzyki brzmiały dobrze. Nie porównałem bezpośrednio tego CEC z DP500 więc nie wiem jaki przyrost byłby, ale naprawde nie boli... CECa słucham albo samego ( scena bardziej w głąb, dzwięk bardziej aksamitny, lub z DIY na lampach... nuvistorach(produkt konstruktora od MERIT - dzwięk bardziej rozdzielczy, scena przyblizona do słuchacza,więcej jeszcze basu co jak pisałem jest czasami problemem)Oprócz radykalnego odsunięcia kolumn , zrbiłem kilka pułapek basowych,i nie muszę nawet korzystać z zatyczek do kolumn. Co do kolumn to ewidentnie grają nawet swobodniej(4omy) w porównaniu do 8 omów Furioso. Wracając do CECa to rzeczywiście grymasi przy CdRach (co nie jet dla mnie problemem, płyty audio i gold czyta. Ja też mam chyba wersje MkII ale mam już pilota takiego jak w wyzszych transportach CEca więc nie ma tragedii.

PS. Z CD miałem różne doświadczenia bo np. w poprzednim systemie żle dla mnie zagrało połączenie 550 i DP78?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.