Skocz do zawartości
IGNORED

Przeróbka Marantz PM4001 na PM4001 OSE


Kwarc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam wzmacniacz Marantz PM4001, najtańszy model tej firmy. Jest on również dostępny w wersji OSE(orginal semiconductor). Widoczne na schemacie zmiany polegają na wstawieniu w kilku najbardziej wrażliwych miejscach kondensatorów Elna Silmic, zmianę głównego OP-amp'a z NJM2068 na NJM2114 oraz wstawieniu w filtrze zasilania kondensatorów przeznaczonych do audio(nie wiem jakiej firmy). Czytałem recenzje tego wzmacniacza (OSE), w której opisana była zmiana brzmnienia na lepsze, bardziej ocieplone ale głównie była poprawa wysokich tonów.

Chciałbym teraz zapytać was o sens tego "tuningu" biorąc pod uwagę wasze doświadczenia związane z modyfikacją sprzętu.

Czy warto? (nie patrząc na recenzję)Czy może lepiej byłoby wstawić tam mocniejszy transformator( siedzi tam marne 100VA na rdzeniu EL) oraz zwiekszyć pojemność kondensatorów (obecnie 2x 6800uF) i mostek na szybkich diodach? Co proponujecie?

Dodam, że wzmacniacz mój pracuje z JBL e80. Ich charakterystyka impedancji spada nawet do 3,4 oma, więc w zakresie niższych rejestrów wzmacniacz chyba nie ma wystarczającego zapasu mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam czy w tor sygnału audio dać lepiej elektrolity,np. Nichicon MUSE bipolar, czy lepsze będą MKP np. WIMA. Naliczyłem się ich aż 4 na kanał. Mój CD-ek ma na wyjściu właśnie MUSE bipolar, czy potrzebne są też we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.