Skocz do zawartości
IGNORED

Microlab 6c + Sound Blaster Audigy SE


audioRadomX360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem głośniczków Microlab 6c, bo przeczytałem o nich masę pozytywnych opinii.Niestety mój PC jest dość stary, więc nie mogę sobie pozwolić na kupno jakiejś lepszej karty dźwiękowej bo po prostu mój PC jej nie ''pociągnie''.Ciekawi mnie jak te głośniczki poradzą sobie na zintegrowanej karcie dźwiękowej.Mam też okazję tanio kupić Sound Blaster Audigy SE, no ale nie wiem czy będzie pasować do tych głośniczków.dodam, że cenię sobie dobra jakość dźwięku i dźwięk wydobywający się z różnej maści creativeów czy innych ''pierdzideł'' mnie po prostu nie zadowala, jednak daleko mi do audiofila, chcę po prostu słyszeć dobrze muzykę.Głośniki chcę kupić głównie do słuchania muzyki z PC, czasem jednak chciałbym pograć na xboxie360 i obejrzeć film.Aktualnie posiadam Bose Companion 2, głośniczki te świetnie radzą sobie nawet na zintegrowanej karcie dźwiękowej, jakość dźwięku wydobywająca się z tych maluchów jest niesamowita, scena i przestrzeń robią ogromne wrażenie, potrzebuję jednak czegoś grającego na ''większą skalę'' z mocniejszym basem przy niezłej jakości.Słucham głównie metalu, rapu, różnej elektoroniki, trip hopu, ale nie pogardzę również dobrym ambientem, czy chilloutem, ale ogólnie słucham raczej ''zbasowanej muzy''.

 

 

PS: piszę z konta mojego znajomego, żeby nie było nieporozumień :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałeś pewnie mnóstwo bredni, że microlab potrzebuje dźwiękówki co najmniej tak drogiej jak one same żeby zagrać. Nic bardziej mylnego. Microlab drożeje z dnia na dzień nie wiedzieć czemu. Cena zaczyna oscylować na bardzo nieopłacalnym pułapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg. Ciebie Microlab zagra dobrze na zintegorwanej karcie?Te głośniczki są naprawdę tak dobre jak ludzie piszą?Bliżej im jakością dźwięku do creativeów i innych bubelków czy raczej do jakości typu Bose?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zintegrowana karta jest lepsza od Audigy 1, może nawet Audigy 2 ... a tym kolumnom nic lepszego nie potrzeba. Dopiero przy Pure 100 itp. szukałbym czegoś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zagra na zintegrowanej karcie i nie są tak dobre jak ludzie piszą. Takie opinie wypisują użytkownicy którzy w życiu nie słyszeli niczego innego prócz creative 5,1 za 139zł albo logitecha Z-5500 (to już jest uważane za najwyższy hajend). Nazwał bym je fajnymi monitorkami o niezłym dźwięku. Miałem zarówno solo 6c jak i 7c i myślę, że pod wieloma względami bose c2 będą lepsze. Microlab po dobrym ustawieniu ma niezłego kopa.. a o to przecież chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem pod wielkim wrażeniem tych Bose C2, grają naprawdę świetnie, jednak brakuje mi właśnie tego 'kopa'.Basik w C2 jest fajny i dobrze go słychać, jednak nie ma mowy o głośniejszym słuchaniu muzy z tych głośniczków.Zastanawiam się nad tymi Microlabami, bo z tego co wiem to grają mocno, głośno i bas schodzi w nich dość nisko przy całkiem niezłej jakości dźwięku.Zdaję sobie jednak sprawę, że zmieniając C2 na te Microlaby muszę pożegnać się ze świetną sceną i przestrzenią...Najlepszym wyjściem dla mnie byłyby Comapniony 3, mój znajomy je posiada i to jest coś dla mnie, niestety nie stać mnie na tak drogi sprzęt (tak na marginesie to wydaje mi się, że satelitki od C2 generują lepszą przestrzeń i scenę niż satelitki C3, do tego sopran wydaje mi się bardziej ''krystaliczny'', ale może to zależy do ustawienia), dlatego szukam jakiejś alternatywy.Creativey i Logitechy odpadają, bo to naprawdę lipa jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział, że w Microlabach zyskasz przestrzeń i bas (dobry ilościowo, jakościowo niekoniecznie, choć i C2 nie mają dobrego jakościowo), a stracisz słodki środek Bose i bardzo agresywną górę (w Microlabach też powinno być sporo, ale bardziej wygładzona).

 

Do muzyki wolę C2 niż C3, C3 lepsze do filmów/gier. Z kolei od Micorlabów czy C2/C3 wolę MusicMonitory, ale w tym tygodniu idę posłuchać B&W MM-1 i może zdanie mi się jeszcze zmieni, czytając recenzje w porównaniu do MusicMonitorów powinno być lepiej z basem i sceną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.