Skocz do zawartości
IGNORED

Technologia budowy pomieszczenia kinowo-odsluchowego


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

wg Rockwoola scianka o takiej konstrukcji jak planuje ma Rw=63dB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) strona od 22

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do pomysłu prostej odgrody z GK z ustrojami rozpraszającymi od strony pomieszczenia, zrozumiałem z wcześniejszego wpisu, że coś takiego też rozważasz.

Jeśli mówimy o układzie ścianki, jaki opisałeś teraz, to jasna sprawa, że będzie już solidną odgrodą. No i z punktu widzenia strat ciepła też OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawym rozwiazaniem jest tez przegroda akustyczna kinowa ale zabiera zbyt duzo miejsca i zbyt duzo kosztuje niestety. uklad sciany 3xgk ogien/10cm welna/15cm welna/10cm welna/3xgk ogien.

 

zastanawiam sie nad sufitem i skosami poniewaz tego sie nie da zrobic w technologii sciany. tam bedzie uklad (od srodka) 2xgk ogien/20cm welna. bedzie to raczej przegroda termiczna a nad akustyka bedzie trzeba popracowac chyba jakimis plytami filcowymi etc. mam nadzieje, ze projekt to rozwiaze

 

jak cos zaczne dzialac to wrzuce fotki z rozpoczecia ale juz wiem, ze z uwagi na koszta bedzie tlugo czasowy watek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zalaczyc wstepne, odreczne szkice pomieszczenia z wymiarami oraz zdjecie przed rozpoczeciem prac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100000069 1278608710_thumb.jpg

post-18698-100000070 1278608710_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100000067 1278608743_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ! zaciekawił mnie Twój wątek .Ja w podobnym okresie zaczełem budować podobne pomieszczenie .Jak zobaczyłem te 170 m to myślałem że to mój anons. Podobne problemy , wątpliwości z którymi człowiek boryka się w większośći sam . Ciekawy jestem na jakim etapie to jest u Ciebie .Mam też pytanie o to Oppo z Twojego zestawu , czy to urządzenie jest godne polecenia ( nie czytałem wszystkich linków z Twojej strony , ale ktoś tam zarzucał kłopot z wizją )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jestem na etapie w ktorym konstruktor przelicza rozwiazanie usuniecia slupa ze srodka przyszlego pomieszczenia oraz zamowilem juz projekt akustyczny pomieszczenia w firmie jednego z Forumowiczow.

Posiedzilem tez wstepnie nad samym pomieszczeniem (w zalaczeniu) ale to i tak zostanie zweryfikowane przez projekt akustyczny.

Tak czy inaczej mam nadzieje, ze do jesieni stana sciany i klatka schodowa. Schody robie sam a budowe pomieszczenia mam zamiar zlecic firmie w ktorej zamowilem projekt. Zabudowa lekka z uwagi na uklad belek stropu. Brakuje mi jeszcze rozwiazania wentylacji bo na tym sie nie znam. Chce zastosowac wentylator kanalowy ale nie wiem jaka wydajnosc i srednice przewodow oraz nie znam samych zasad wentylacji.

Co do OPPO to nie widze najmniejszych problemow ani z wizja ani tez z dzwiekiem. Slyszalem tez, ze sa problemy przy plikach mkv i pomimo, ze nie uznaje tego typu materialu to probowalem i sa odtwarzane bardzo ladnie i bez problemow. Jedyna wada jesli juz mowa o plikach to brak polskich liter w napisach ale chyba mozna je wklejac do pliku i dopiero ogladac.

Ja OPPO polecam z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100000037 1279813533_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się odezwałeś .Napisałbym Ci obszerniej ale wychodzę zaraz z biura a za dwie godz. mam tenis ( nie wiem czy wytrzymam przy takiej goraczce ) Jutro prześle Ci zdjęcie sprzed rozpoczęcia zabudowy , aktualnie jestem w połowie kładzenia płyt k/g.Myślę że został mi tydzień do końca .Moje poddasze też ma 170 m i jest w kształcie litery L . Jedno skrzdło to takie moje spełnienie marzeń , pokój bedzie miał 6 x 9 m w ścietym dachu i na końcach okrojony ścianką prostą na 120 cm .Pozostała część poddasza to w drugim skrzydle rupieciarnia , a pośrodku kawałek biura ( mojego i żony ) .Długo zbierałem wiadomość na temat przebudowy , akustyki jak i co może najważniejsze doboru sprzętu . Nie chce zabierać nic z dołu ( salon tez mamy pododny - u mnie z otwartą kuchnią to prawie 80 m )a na poddaszu chciałem pójść dwa kroki dalej i przynajmniej zbliżyć się pod granice Hi - endu ( tylko w ramach rozsąnej kasy ). Chociaż nie lubię tego określenie , gdyż dla każdego oznacza co innego .Napiszę jak ja to bedę rozwiazywał , korzystam też z doradztwa z jednej z firm . pOdam Ci też typy sprzętu może coś doradzisz .Ja chyba za ambitnie podeszłem do tego zagadnienia , od miesiecy zaniedbałem się w pracy ( dobrze ze jest okres wakacyjny i mogę sobie na to pozwolić )i wertowałem internet , wszelaką prasę szukając inspiracji , porad , wzorów do naśladowania. Ale im dłużej tym tematem sie zajmowałem , to w jednych kwestiach posuwałem się do przodu a w drugich byłem jeszcze głupszy .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie martwi mnie rozmiar pomieszczenia bo lubie przestrzen ale nie lubie skosow i stad tylko takie wymiary. Skosy jak widac sa tylko na wysokosci od 200 do 260 cm wysokosci... ale co tam nie tylko tym sie zyje. obawiam sie tez, ze do sprzetowego doradztwa nie jestem dobrym adresem bo wyleczylem sie z markowych klockow za wielka kase. pod tym wzgledem nie oszczedzalem tylko na subie i projektorze - w miare wlasnych mozliwosci oczywiscie.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to co najwazniejsze - pomieszczenie tez chce zrobic dla siebie a nie na pokaz wiec mam zamiar zrobic to dobrze ale relatywnie tanio z zachowaniem efektu dla ucha a nie dla oka - w zakresie wykonczenia oczywiscie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darekdz, 22 Lip 2010, 17:45

>...Chce zastosowac wentylator kanalowy ale nie wiem jaka wydajnosc...

 

"Strumień objętości powietrza wentylacyjnego powinien wynosić:

- dla pokojów mieszkalnych: 20 m³/h dla każdego mieszkańca lecz nie mniej niż 1 wymiana na godzinę

- dla pokojów zbiorowego przebywania ludzi (świetlice, pokoje nauki, jadalnie): 20 m³/h dla każdej przebywającej osoby"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! coś nie wchodzą mi zdjęcia. Najgorsze nie weszła spora wiadomość . Coś odtworzę - może nie w całości . Z moich doświadczeń wiem że trudno jest ustalić jak akustycznie będzie się zachowywać pomieszczenie przed jego zbudowaniem. Dobrze radziło Ci parę osób że warto to zostawić na koniec , jak pomieszcenie powstanie .Być może będzie poprawne akustycznie od razu ( nie urządzamy tego w betonowej piwnicy )a może będzie potrzeba kilku ustrojów ( ładne rzeczy robi firma Avcon ) .THX mocno precyzuje proporcje pomiędzy tłumieniem a rozproszeniem dżwiekui powinno to być przestrzegane . Zaleca też proporcje pomieszczenia 1,33;1 więc zrezygnuj z kwadratu. Odnośnie wentylacji ja zostosowałem okna Veluxy z wentylacją , wentylator elektryczny wpięty do szybu wentylacyjnego i załozyłem klimatyzacje . Czy wystarczy przekonamy się w praktyce.Nie widzę całego szkicu poddasza ale 25 m z 170 to niedużo. Do stereo wystarczy ,na kino trochę mało. Ja chce ekran 260 szer i z proporcji 6 x 9 to jakiś rozsądek. Słup musisz wyrzucić koniecznie . Jedna z pierwszych firm proponowała mi rekuperację całego domu ( to chyba takie doprowadzenie powietrza z ziemi i rozprowadzenie po domu z uwzględnieniem wylotów ) co pozwala usunąć z domu wilgoć i zapewnic wentylacje ..Pełna rekuperacja działa razem z pompami cieplnymi umieszczanymi na ogół pod budynkiem ( u mnie na to jest zapózno ) i zastepuje ogrzewanie ( zimą ) chłodzenie ( latem ) .Podobno budynek 200 ogrzewamy za 100 zł. Tą rekuperacje wyliczono mi na dwadzieścia kilka kawałków - nie podjełem tematu , chociaż nie podważam sensu. Nie bedę Cie zameczał sprzętem - może słowo o projektorze .Niby myśle o JVC 350 chociaż początkowo zakładałem urządzenie w klasie cenowej Panasonica 4000 lub epsona 4400 .Powiedz czy warto postawić na urządzenie klasy takiej jak masz u siebie .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia musza byc najlepiej 800x600 wtedy wejda.

Tak jak pisalem zlecilem projekt akustykowi. Nie chce zgadywac bo sie na tym nie znam. Mam nadzieje, ze zrobi to dobrze. Po wybudowaniu pomieszczenia beda pomiary i cala reszta. Rozmiary pomieszczenia beda tez dobrane przez akustyka a wstepnie wiem, ze 4,3x5,7 sie zmiesci wiec 1,33:1. Kwadratu nie planowalem:) U mnie nie bedzie okien. Bedzie wentylator kanalowy zaciagajacy powietrze z zewnatrz i wyrzut grawitacyjny kominem wentylacyjnym. Klimatyzacja moze kiedys jak bedzie potrzebna.

Nie zmieszcze wiekszego pomieszczenia z uwagi na kominy, skosy oraz rzut domu - litera T. Jesli zszedlbym ze scianami do 120cm tak jak Ty to uzyskalbym po podlodze ok 35m2 ale nie lubie skosow. Chce aby pomieszczenie bylo max odseparowana niezalezna od dachu klatka tak aby stanowilo termos i jak najmniej przejmowalo ciepla przez skosy dachu.

Czy malo na kino? chyba nie... co prawda mam teraz 60m2 ale ogladam na ekranie 16:9 o podstawie 250cm z odleglosci 450cm. Bede mial taki sam ekran ale ramowy a odleglosc od widza bedzie 410cm. Co do dzwieku musi byc dobrze;) nic nie poradze. Za to w koncu zobacze 100% mozliwosci mego JVC.

Rekuperacje domu planuje na przyszly rok. Powietrze jest zaciagane normalnie z dworu i wyrzut tez nastepuje na dwor. Wymiana ciepla nastepuje w rekuperatorze. To zwykla wentylacja mechaniczna ale z odzyskiem czesci ciepla z wyrzucanego powietrza. Mam juz kilka ofert i wahaja sie tak jak piszesz w okolicach 17-25tys. Pompa ciepla fajna sprawa ale kosztuje ok 80tys. Policz naklady i zobacz kiedy sie zwraca. Zabawka dla bogatych.

Sprzet nie jest kwestia zameczania. Zwyczajnie oszczedzilem kupe kasy a uwazam, ze mam klocki, ktore z logo w otoczce marketingu kosztowaly by kilka razy tyle. Jestem z nich bardzo zadowolny.

Co do projektora to w najnowszym rankingu AudioVideo - gdzie jest reklama Avcona - JVC DLA-RS10 jest jedynym projektorem klasy HiEnd z rekomendacja redakcji. Stosunek jakosci do ceny jest doskonaly. Poszukujac projektora zamiennie do posiadanego wczesniej HC7000 nie bylo dlugo nic ponad nim az do RS10 a pozniej dlugo nic az do maszyn za powazne pieniadze. Spokojnie mozesz kupic w Polsce z legalna gwarancje wersje RS zamiast HD za nawet mniejsza kase - mi sie tak udalo. Teraz jest juz nastepca RS10 i ma oznaczenie RS15. Pelna ocene bede w stanie wydac po wybudowaniu ciemnego pomieszczenia. Na dzis uwazam, ze jest to rewelacyjny sprzet co potwierdzaja opinie w prasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno... odebralem wyliczenia od konstruktora. Wystarczy wyminic dwie krokwie na wiekszy przekroj w miejscu wiazania ze slupem i to wszystko. Teraz tylko problem wykonawcy i rozebrania czesci dachu aby wciagnac 7m belki na poddasze:) juz widze magikow z zaporowymi cenami za pol dnia pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moje 3 grosze... jestem w trakcie realizacji pomieszczenia kinowego na poddaszu (skosy zostawiam). Podłogi około 60m2. Mój JVC HD350 (RS10) przetestował prawie 3 tygodnie w tym miejscu i oto konkluzja: do tej pory także miałem ekran o szerokości 250cm i w salonie to się sprawdzało do materiałów 16:9. 2.35 niestety było już trochę małe. Teraz mając mniejsze ograniczenia poeksperymentowałem i wiem jedno - z 4-4,5m od ekranu - jego szerokość - 3m to absolutne minimum. Co więcej zdecydowałem się na 320cm dokładnie i chciałbym jeszcze więcej ale ograniczają mnie skosy i usytuowanie miejsc siedzących. JVC ze swoim natywnym kontrastem i wysoką jasnością nie ma absolutnie żadnego problemu uzyskania spektakularnego obrazu na takiej przekątnej. Powiem więcej - tak jak pierwszy raz przesiadłem się z dużego TV (55") na projektor i doznałem olśnienia tak teraz wraz ze zwiększeniem wyświetlanej powierzchni o jakieś 100% muszę przyznać, że filmy w proporcjach 2.35 w końcu dostają odpowiedniego kopa.

 

Dlatego namawiam na eksperymentowanie. Pewnie z 75% filmów ma proporcje 2.4 i 2.35. Naprawdę warto zainwestować w kran specjalnie "pod nie", szczególnie dysponując taką maszyną jak JVC. Mój obecny ekran 104" wydaje mi się już śmiesznie mały.

 

Pozdr / Cezarh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezarh dzieki za wlasne doswiadczenia. Poniewaz ekran bedzie na samym koncu to nie omieszkam pokrecic optyka na scianie:) Widze tylko u siebie jeden problem. Sciana z ekranem od wysokosci 2m bedzie miala skos. Mam wiec 2m wysokosci na ekran i centralny oraz sub. Srednio widze zmieszczenie ekranu o wiekszej wysokosci no chyba ze sub nie stanie z przodu - jest najwyzszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Ano ja też nie mam rewelacji jeżeli chodzi o rozmieszczenie głośników i ekranu. W tym wypadku niestety są kompromisy (central na wys. 70cm od podłogi). Myślałem o ekranie transparentnym akustycznie ale po konsultacjach z dostawcami okazało się że sprawdzone ekrany to inwestycja rzędu 20tyś zł. Dziękuję...

 

Moja propozycja (na ile pozwoli ci instalacja projektora) to rozważ ekran stały o proporcjach 2.35:1 i wymiarach: 320cm X 136cm. Będziesz miał rewelacyjną wielkość do filmów w tym formacie. Do 16:9 zjedziesz z zoomem do 110" (240cm X 135cm) i np zamaskujesz białą część jakimś aksamitem. Ja takie minimum robię u siebie. Jeżeli uda mi się wszystko odpowiednio dostosować to mam zamiar mieć powierzchnię przygotowaną do wyświetlania 2.35 w wymiarach 320X136 (140") a do 1.78 zoom out (+ maskowanie) do 280X157 (130"). Powierzchnie aktywne obu formatów są prawie identyczne. Sprawdziłem też przez kilka godzin jasność, kontrast i to czy nie jest to za duży format do odległości 4-4,5m. I jak pisałem wcześniej - powrotu na tematy 110" (chyba ze do 16:9) po prostu nie ma...

 

Pozdr / Cezarh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuje zanim kupie ekran ale do tego daleka droga... raczej nie pojde w latanie zoomem i zaslanianie ekranu. Sa ekrany z gotowymi przyslonami ale to majatek... moze kiedys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz, zerknij na pokój mojego znajomego, wpis z 23.44 i dalsze:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też borykał się z problemem wysokości z uwagi na skosy, zrobił taki fajny stolik i efekt jest bardzo fajny, jak się siedzi na fotelu, nic nie zasłania dolnej krawędzi ekranu. Sub musiał być z boku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, co rozwiazuje ten stolik? center i sprzet stojacy na ziemi zajmuje mniej wysokosci niz na stoliku wiec jak ma mi byc pomocny stolik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem, że rozważasz ustawienie sprzętu/centrala bezpośrednio na podłodze...

Przesłanie jest takie: do rozważenia niski stolik i jego znaczne odsunięcie od ekranu, tak, żeby zszedł z linii oczy-dolna krawędź ekranu.

Fajnie też wygląda ekran w takiej drewnianej wnęce, elegancko się wpisuje w pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam gruba fornirowana prosta plyte na cala dlugosc ekranu ustawiona na bardzo niskim cokoliku i na tym sprzet. Nie widze potrzeby stosowania szafki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !nie wiem dlaczego zgineły moje ostatnie posty z forum, może piszę głupoty i ktoś to pousuwał .Mam do ciebie kilka pytań . Gdzieś w Twoich tematach poruszłeś problem pilotów uniwersalnych . Czy coś wybrałeś jakiś model ? Mi polecano Philipsa Pronto ale szczególnie z modeli 9600 , 9800 ale to dla mnie ceny spoza granicy rozsądku . Trochę tańszy jest 9400 ale przynajmniej mi się wydaje że taki pilot powinien sie mieścić w 1000 zł . Jest takie tańsze pronto za 8 paczek , jest też logiTech , moze to spełni oczekiwania. Pytanie drugie to temat który mnie męczący to Twoje Oppo.Moje pomieszczenie jest ( a właściwie bedzie ) dość duże i firma która chce mi pomóc w wyposarzenie i ustawieniu tego poleca OnkyoPA-MC 5500/TX-NR5007 ( spora moc ). Ja do tego myślałem dostawic Oppo 83 lub 83SE . Powiedz czy to urządzenie ( wielozadaniowe ) jest mocne w każdej dziedzinie ( obraz i tor stereo )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !Piszesz trochę ciekawych rzeczy i namąciłeś mmi w głowie ta szerokością ekranu. Ale czy ogladając z 4-4,5 tak jak u mnie przy szerokości 320 cm nie będziesz miał efektu jakbys ogladał film w kinie z pierwszego rzędu. Mi to zdarzyło się kilka razy w życiu i nie należało do najbardziej komfortowych przeżyć . Zasugerowano również aby nie przesadzić z wielkością ekranu - przy zbyt dużym będą uwidaczniały się niedoskonałości obrazu szczegłnie z przekazu telewizyjnego .

Czym zamierzasz napędzać to pomieszczenie , większe od mojego o 6 metrów .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jas, to nie kwestia tego co piszesz a tego, ze padlo forum ze dwa dni temu i widocznie przywrocili z ostatniego archiwum, w ktorym nie wszystko bylo wiec sie nie stresuj.

 

Co do pilotow to faktycznie Pronto jest swietny i elastyczny - mamy taki w firmie na testach - ale cena nie dla normalnych ludzi;) ja wybralem Logitecha Harmony 1000 i jestem bardzo zadowolony. Wymaga czasu na konfiguracje ale jak sie juz uporasz to jest wszystko ok. Za ta kase nie widze nic innego.

 

Ja uzywam OPPO tylko jako BD i SACD wiec toru analogowego nie ocenie. Zreszta do zastosowan stereo sa wersje 83SE oraz 83SE Nuforce. Ten ostatni to ponoc killer kupisz go tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub u nas w www.cinematic.pl

 

Jesli chcesz mocy, jakosci i do tego nie chcesz byc oskalpowany to rzuc okiem na to www.emotiva.com

Od czasu gdy zakupilem w ciemno jestem monotematyczny pod wzgledem sprzetu.

 

Co do wielkosci ekranu to jestem podbnych obaw co Ty ale zanim kupie nowy ekran potestuje. Mialem problem z podstawa 250 przy odleglosci 4,5m i obawiam sie, ze wiecej moze byc juz przesada.

 

Jas, wysylalem Ci prywatna wiadomosc. Dotarla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli obawiacie się wielkość ekranu to moim zdaniem jesteście w błędzie. Po pierwsze - proponuję ekran o proporcjach 2.35:1; wysokość ekranu przy podstawie 320cm to zaledwie 136cm. Taką ma ekran 1.78:1 o przekątnej 110". Zerknijcie na zagraniczne fora - tam praktycznie większość instalacji w dedykowanym pomieszczeniu opiera się o jak największą powierzchnię 2.35:1. Jeżeli głównym materiałem są filmy fabularne (powiedzmy 50%) to gwarantuje absolutne zadowolenie; No oczywiście warunkiem jest też odpowiednie potraktowanie pomieszczenia i najlepsza jakość filmów...

 

Pozdr / Cezarh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po przerwie wracam w temacie.

Pomieszczenie juz prawie gotowe w zakresie scian i sufitu. Do zrobienia akustyka i ustroje.

Tu wlasnie mam pytanie/prosbe o wskazanie/polecenie wykonawcy ustrojow przyjaznego kieszeni szarego czlowieka.

Mam juz co prawda oferte od wykonawcy projektu ale chcialbym ja porownac z innymi z nadzieja na lepsze ceny.

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos to jeszcze czyta ale zalacze fotke stanu prac na dzis.

Tak to wyglada.

W przyszlym tygodniu powstanie sufit akustyczny a za 2-3 tygodnie gdy wyschnie posadzka wyrownujaca powstanie podloga plywajaca z plyt warstowych Fermacell. Po tym pomiary no i zbieranie kasy na akustyke scian i dyfuzory.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was o pewna informacje na jakiej wysokosci powinny byc zawieszone bipolarne glosniki efektowe w systemie 5.1.

Minimum 160 cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.