Skocz do zawartości
IGNORED

Technologia budowy pomieszczenia kinowo-odsluchowego


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

tak, pomiary beda wykonane

 

Darku, bardzo proszę o umieszczenie wykresów przed i po jak już będziesz miał te ostatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, bardzo proszę o umieszczenie wykresów przed i po jak już będziesz miał te ostatnie.

 

wykresy przed adaptacja juz zamiescilem. Koncowe dolacze po pomiarach ale to dopiero w drugiej polowie kwietnia.

 

Na dzis przybyl maly gadzet na kominie;)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balagan i wszechobecny kurz w domu to najgorsze co sie z tym wszystkim wiaze...

Pulapki maja tunele HD19 o srednicy otworu 7,5cm

Parametry pulapek:

 

 

 

Ekipa nie jest zwiazana z projektantem.

Pulapki basowe zostaly wykonane zgodnie z projektem przez osobe zajmujaca sie akustyka, a nie przez moja ekipe.

hmm, bardzo jestem ciekaw, czy przy tak stosunkowo niewielkiej pojemności pułapki zadziałają zgodnie z założeniami

Szczególnie interesuje mnie ta strojona na 33Hz, bo u siebie mam problem z 30Hz w podobnej kubaturze pomieszczenia.

Wnętrze jest wyłożone dodatkowo materiałem tłumiącym czy "puste pudło" ?

Tunel zamontowany na sztywno, czy przewidziano możliwość strojenia poprzez zmianę jego długości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, bardzo jestem ciekaw, czy przy tak stosunkowo niewielkiej pojemności pułapki zadziałają zgodnie z założeniami

Szczególnie interesuje mnie ta strojona na 33Hz, bo u siebie mam problem z 30Hz w podobnej kubaturze pomieszczenia.

Wnętrze jest wyłożone dodatkowo materiałem tłumiącym czy "puste pudło" ?

Tunel zamontowany na sztywno, czy przewidziano możliwość strojenia poprzez zmianę jego długości ?

 

tez jestem ciekaw efektu koncowego. pulapki zostaly wykonane zgodnie z projektem. wnetrza sa wykladane welna i dodatkowo w zaleznosci od komory sa zroznicowane ich sciany z plyt co do grubosci lub brak scian i tylko welna.

Tunele sa wklejone na sztywno i przyciete co do mm zgodnie z projektem - trzy dlugosci w zaleznosci od komory - jakby co mozna je spokojnie wymienic gdy zajdzie taka potrzeba. Zakladam, ze pomiary powykonawcze rozwieja watpliwosci co do efektu koncowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw efektu koncowego.

Zapowiada się rewelacyjne kino w domu. Gratulacje.

Mógłbyś napisać jakimi farbami malowałeś ściany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się rewelacyjne kino w domu. Gratulacje.

Mógłbyś napisać jakimi farbami malowałeś ściany?

 

Farby to Flugger na bazie Flutex 10. Jest to prawie mat jednak pozwalajacy na zmywanie wilgotna scierka i czysta woda.

Sufit jest ciemnym graficie a sciany o dwa tony jasniejsze. Nr kolorow nie pamietam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby to Flugger na bazie Flutex 10.

Dzięki. Chodziło mi o rodzaj farby, nie kolor. Też myślałem o Fluggerze, szczególnie, że podają w opisie, że ma właściwości antyrefleksyjne.

Może inne matowe farby też takie właściwości mają, ale producenci tego nie podają.

Jestem na etapie zmiany ekranu 16:9 na 2.35:1 i krańce ekranu będą blisko ścian bocznych, więc chciałbym zminimalizować wpływ odbić na kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodziło mi o rodzaj farby, nie kolor. Też myślałem o Fluggerze, szczególnie, że podają w opisie, że ma właściwości antyrefleksyjne.

Może inne matowe farby też takie właściwości mają, ale producenci tego nie podają.

Jestem na etapie zmiany ekranu 16:9 na 2.35:1 i krańce ekranu będą blisko ścian bocznych, więc chciałbym zminimalizować wpływ odbić na kontrast.

 

Fluggera szczerze polecam. Moze nie jest i tania ale daje swietny efekt i doskonale kryje.

Mozna malowac samemu bez obaw o efekt koncowy. Maja tez bardzo dobre walki a to ma znaczenie jak juz sie sam przekonalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pojawila sie wykladzina i cokoly. Jest juz oswietlenie LED sufitu i glosniki efektowe.

Osprzet elektryczny juz zamowiony i ma byc w tym tygodniu.

Czekam na ustroje i kanape. Po ustrojach wnosze sprzet i KONIEC !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać się finału. Wykładzina iście filmowo-festiwalowa prawie jak z Academy Awards w Los Angeles :). Dziękuję za zdjęcia i opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać się finału. Wykładzina iście filmowo-festiwalowa prawie jak z Academy Awards w Los Angeles :). Dziękuję za zdjęcia i opis.

 

Dobrze wyczules klimat:) mialo byc oskarowo no i pobudzajaco;)

Zdjecia nie oddaja nawet polowy efektu niestety.

 

P.S.

gratuluje setnego wpisu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRatulacje za determinację i mocne podejście do tematu ...

Mam tylko dwie uwagi : proporcje ekranu i kolorystyka.

Ekran stały 2.35/1 aż się tutaj prosi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRatulacje za determinację i mocne podejście do tematu ...

Mam tylko dwie uwagi : proporcje ekranu i kolorystyka.

Ekran stały 2.35/1 aż się tutaj prosi !

 

Myślę, że mobilny ekran jest lepszym rozwiązaniem w przypadku dualnego przeznaczenia pomieszczenia. Duża połać białego ekranu przed oczami w czasie słuchanie muzyki - mnie by w pewnym stopniu męczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mobilny ekran jest lepszym rozwiązaniem w przypadku dualnego przeznaczenia pomieszczenia. Duża połać białego ekranu przed oczami w czasie słuchanie muzyki - mnie by w pewnym stopniu męczyła.

 

Dokladnie... pierwotnie bralem pod uwage ekran staly ale pomieszczenie ma tez zastosowanie pod stereo.

Gdyby tak nie bylo to nie inwestowal bym tyle kasy w kino. Nie ma dla mnie az tak duzego znaczenia.

Proporcje ekranu? sporo ogladam TV w HD wiec 16:9 jest wystarczajace a przy BD i DVD nie przeszkadzaja mi pasy. Dodatkowo wymiana ekranu wiazalaby sie z oddaniem obecnego za smieszne pieniadze. Na naszym rynku wtornym propozycje cenowe jakie mialem byly zalosno smieszne i ekran zostal.

 

Co do kolorystyki to jest to kwestia gustu, ale skoro pomieszczenie jest dedykowane to nie widze potrzeby stosowania farb innych niz bliskie czerni.

W dedykowanym pomieszczeniu ma byc idealnie dla kontrastu bo takie jest jego przeznaczenie. Pomieszczenie jest i tak ciemne bez okien i silnego oswietlenia (obecne jest tymczasowe), ze przy ciemnych barwach bez znaczenia jest kolorystyka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dobrane nastrojowe sztuczne oświetlenie zdziała cuda w prawie każdym pomieszczeniu.

 

po obwodzie sufitu we wnece sa cieple biale ledy ze sciemnianiem i dodatkowo do sluchania muzyki bedzie lampa z cieplym swiatlem - powinno byc ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic odwrotnie - zastosowac rolete zaslaniajaca ekran staly. Ale skoro juz miales ekran to nie ma sensu kombinowac.

Zeby bylo festiwalowo to jeszcze dwie zlote figurki po bokach wejscia by sie przydaly. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajne to pomieszczenie masz Darku, mam podobne na poddaszu z tym że nie tak pięknie wykończone.

Wiem że przeniosłeś się ze swoimi klamotami podobnie z resztą jak ja z dużego salonu do mniejszego pomieszczenia i nie wiem jak Tobie, ale mi cholernie teraz brakuje przestrzeni jaką miałem w salonie,zwłaszcza jeżeli oglądaczy będzie więcej niż dwóch no i ten głośnik centralny który musi być umieszczony zbyt nisko, bo inaczej się nie da, to są według mnie minusy, plusów jest jednak więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie ostatnie słowo Darka i pod ekranem powstanie coś na kształt szafki RTV na zacny sprzęt i głośnik centralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie ostatnie słowo Darka i pod ekranem powstanie coś na kształt szafki RTV na zacny sprzęt i głośnik centralny.

 

maracz, prawda jest, ze faktycznie czuje sie ciasno w pomieszczeniu ale to kwestia przyzwyczajenia. Jak mowie znajomym, ze pomieszczenie ma ok 24m2 to dla nich to salon. tak to jest jak sie przyzwyczaisz do przestrzeni. my nie ogladamy i nie sluchamy nigdy niczego w wiecej niz 2 osoby dorosle + max 2 dzieci lub tylko same dzieci wiec o to sie nie obawiam. cieszy nas tez fakt, ze salon bedzie w koncu salonem do spotkan i podziwiania kominka a nie TV :)

 

poniewaz z zona jestesmy minimalistami pod sprzet beda tylko dwie ciezkie klejonki debowe o grubosci 5cm po obu stronach suba. center musi stac dokladnie tam gdzie stoi wg projektu. bedzie pod nim plyta granitowa jak pod frontami i bedzie lekko uniesiony przodem w gore aby nadac kierunek sopranom.

 

Poza tym brakuje juz tylko ustrojow i sofy.

 

Plusy, ktore widze na ta chwile bez osluchow to doskonaly obraz z projektora. bez porownania z tym co bylo w jasnym duzym salonie oraz fajny klimat, ktory daje wygluszone, kameralne pomieszczeni - jest jak w sudiu lub w malym kinie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie centralnego, jeżeli mogę coś doradzić to żeby maksymalnie go podnieść, ja nawet posunąłem się do tego że głośnik centralny lekko(perę centymetrów) nachodzi na dół ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale powinno umieszczać się centra na wysokości kopułka w kopułkę z kolumnami głównymi. Ale jak nie można to stosować jak się da :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale powinno umieszczać się centra na wysokości kopułka w kopułkę z kolumnami głównymi. Ale jak nie można to stosować jak się da :)

 

to mozna osiagnac tylko w przypadku ekranu transparentnego. mysle, ze dla wielu lokalizacja centralnego to kompromis a THX dopuszcza instalacje C pod lub nad ekranem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wstepnych ustawieniach i odsluchu. Efekt jest taki, ze szczeka opada pomimo, ze odsluch byl tylko z MTV NHD bez CD czy winyla.

Wyglada na to, tak tylko na ucho, ze pulapki powinny dzialac gdyz nie ma zupelnie rezonowania i buczenia i to bez kalibracji mego DD-15.

Brzmi bardzo ladnie, poukladanie i dynamicznie, ostry rock czy nawet disco, ktorego nie znosze nie wprowadza zamieszania, jest miekko i cieplo bez jazgotu i "niepokoju", ktory wywolywalo sluchanie tego typu dzwiekow do tej pory w duzym salonie. Nie moge sie doczekac ustrojow ale zanim dotra postaram sie posluchac CD i LP. Szkoda, ze nie mam jeszcze pre stereo i bede zmuszony zrobic to przez procesor kina co zapewne mocno obnizy odbior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - kurcze już Ci zazdroszczę :). Rezonatory Helmholtza masz w czterech rogach pomieszczenia - pytam, bo nie pamiętam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - kurcze już Ci zazdroszczę :). Rezonatory Helmholtza masz w czterech rogach pomieszczenia - pytam, bo nie pamiętam?

 

nie, sa tylko na przodzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem - bo moje pomieszczenie ma tylko 3 wolne rogi do zabudowy i zastanawiam się, czy to nie za mało. Okaże się po wykonaniu wstępnych pomiarów i eksperymentach z ustojami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.