Jump to content
IGNORED

szczegółowe ustawienia Yamaha 3800 , kompendium

robirem

Recommended Posts

Witam,

Już nie raz pisałem, mam wieczne problemy z ustawieniem yamaha 3800. Oczywiście po pierwsze zaczynam od ypao. Cały senk w doborze parametrów przestrzeni dźwiekowej. Init delay, room size, sur. liveness itd.

ja mam kino ustawione od ok połowy pokoju , reszta to jadalnia. Problem leży w tym że głosniki efektowe powieszone są bardzo daleko od tylniej ściany ( ok 4m ) cały pokój to 9x5 czyli dość duży. Parametry o których już pisałem ustawiane sa po kalibracji "standartowo" i trzeba je dostosować do warunków odsłuchowych. Proszę wszystkich użytkówników tego właśnie ampli o wszelkie podpowiedzi dotyczące ustawień parametrów przestrzeni dźwiekowej oraz innych tajemnych spraw które są ważne dla koncowego odbioru.

Jeszcze jedno zawsze po kalibracji ustawia mi suba na ok -7db i musze ( lub nie ) podciągać do -2, 0 db bo wydaje mi się że sub jest za cicho

Naprawdę jest tego sporo i może właściciele tegoż sprzętu pomogą w ogarnięciu spraw

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.