Jump to content
IGNORED

szczegółowe ustawienia Yamaha 3800 , kompendium

robirem

Recommended Posts

Witam,

Już nie raz pisałem, mam wieczne problemy z ustawieniem yamaha 3800. Oczywiście po pierwsze zaczynam od ypao. Cały senk w doborze parametrów przestrzeni dźwiekowej. Init delay, room size, sur. liveness itd.

ja mam kino ustawione od ok połowy pokoju , reszta to jadalnia. Problem leży w tym że głosniki efektowe powieszone są bardzo daleko od tylniej ściany ( ok 4m ) cały pokój to 9x5 czyli dość duży. Parametry o których już pisałem ustawiane sa po kalibracji "standartowo" i trzeba je dostosować do warunków odsłuchowych. Proszę wszystkich użytkówników tego właśnie ampli o wszelkie podpowiedzi dotyczące ustawień parametrów przestrzeni dźwiekowej oraz innych tajemnych spraw które są ważne dla koncowego odbioru.

Jeszcze jedno zawsze po kalibracji ustawia mi suba na ok -7db i musze ( lub nie ) podciągać do -2, 0 db bo wydaje mi się że sub jest za cicho

Naprawdę jest tego sporo i może właściciele tegoż sprzętu pomogą w ogarnięciu spraw

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.