Skocz do zawartości
IGNORED

Bujający się talerz w Denon DP-300 F


mhc1983

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!

 

Po pierwsze witam wszystkich.

 

Mam takie pytanie. kupiłem nówkę gramofon Denon DP-300F i podczas słuchania zauważyłem że talerz się lekko buja. Nie zauważyłem by wpływało to jakoś na dźwięk ale pytam tak bo jestem totalnym laikiem w tym temacie, a gramofon jest nowiutki więc jak coś mogę go oddać na gwarancję. I dodatkowe pytanie. Jeżeli ktoś może mi pomóc w doborze wkładki i igły do tego gramofonu. Słucham gitarowej muzyki (hc/punk i metal).

 

Dziękuję za szybką odpowiedź

Pozdrwaiam

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przedziale cenowym mozna kupic lepiej wykonane maszyny thorensa lub pro-jecta.

trzeba jednak przyznac denonowi ze i tak wykonal dp-300f lepiej niz marantz swojego tt-42. tym bardziej ze o ile dobrze pamietam to podwykonawca tego ostatniego jest gramofonowy specjalista-arystokrata: clearaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem też ten gramofon i nie uważam, żeby był zły w tym przedziale cenowym. Nie każdy przecież startuje od Gyro cz też Transrotora :)). Daje przyjemnośc ze słuchania. Ja zainstalowałem w nim wkładkę Shure M97xE bo z tym gramofonem nadaje się idelanie do rocka.

 

Talerz nie powinien się bujać. Skontaktuj się ze sklepem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he... niektorzy tak jak ja, dalej jada (z braku funduszy) na "plastiku" technicsa od ktorego dp-300f jest zdecydowanie lepszy. nie moge tylko wybaczyc denonowi ze na stale zalozyl w tym modelu lichy interkonekt.

mimo wszystko jak sie da to ja bym oddal ten gramofon i szukal cos ciekawszego (np.: pro-ject debut III).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem DP-300F i niestety miałem ten sam problem z talerzem. Reklamowałem oczywiscie od razu bujający się talerz ale na miejscu w sklepie (MM) okazało się, że praktycznie wszystkie się bujają z tą róznicą, ze jedne trochę mniej a drugie bardziej :( Dosłownie po 2 misiacach pozbyłem się tego ładnego aczkolwiek lichego i plastikowego gramofonu. Przesiadłem się na pancernego SL-1210mk2, który jest nie o jedną ale o co najmniej kilka klas lepszą maszyną pod każdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcol, 8 Lip 2010, 10:06

 

czy sl-1210mk2 rzeczywiscie tak dobrze sie spisuje w domowym sluchaniu plyt? to jest gramofon z plynna regulacja obrotow wiec zostal chyba stworzony do innych zastosowan. poza tym powazni winylowcy nie wypowiadaja sie dobrze o napedzie bezposrednim. pytam bo sam jestem przed zmiana gramofonu i zbieram informacje w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj cos dla mhc1983: pro-ject debut III i thorens td 158 (cena ok. 1000-1200 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28209-100000093 1278594755_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i wskazówki. Myślę, że podczas urlopu przejdę się do sklepu i zareklamuję bujający talerz. Spróbować nie zaszkodzi ;) Wczoraj kupiłem nową wkładkę, a dokładnie Ortofon 2m Red i powiem, że w połączeniu z wzmacniaczem Denon PMA710-AE gra naprawdę ładnie. Zamieniać go na coś innego raczej nie będę, bynajmniej na razie, bo na początek przygody z "plackami" wydaje mi się być całkiem w miarę;)

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhc1983, 8 Lip 2010, 17:55

 

jak zostajesz przy denonie to poza reklamowaniem talerza, usun jeszcze w nim te druty zwane interkonektem (chyba bezpieczniej to zrobic po uplywie gwarancji). jak sie na ich miejsce wstawi jakis konkretny kabel (nie drogi tylko taki jakiego brzmienie ci sie spodoba) to na poczatek moze byc calkiem, calkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, 8 Lip 2010, 14:45

 

>czy sl-1210mk2 rzeczywiscie tak dobrze sie spisuje w domowym sluchaniu plyt? to jest gramofon z

>plynna regulacja obrotow wiec zostal chyba stworzony do innych zastosowan. poza tym powazni

>winylowcy nie wypowiadaja sie dobrze o napedzie bezposrednim.

 

Spisuje się świetnie i potwierdzi to bardzo wielu uzytkowników nie mających nic wspólnego z DJ-ką. Poszukaj na tym i innych forach bo jest mnóstwo informacji na temat tego gramofonu. IMO potwierdzam, że solidność i jakość jest w tym przedziale praktycznie nie do pobicia a jeżeli masz większy budżet to szukaj czegoś lepszego. Nie wiem kogo masz na myśli pisząc poważni winylowcy ale domyślam się, że to użytkownicy bardzo drogich sprzętów bo gdyby obracali się wsród bużetowych gramofonów na pewno wiedzieliby, że ten pancerny model z czystym sumieniem można polecić każdemu początkującemu (i nie tylko) amatorowi czarnych krążków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>mhc1983

Myślę, że podczas urlopu przejdę się do sklepu i

>zareklamuję bujający talerz. Spróbować nie zaszkodzi ;)

 

Przestań myśleć tylko szybko oddaj, bo zostaniesz z nim na wieki.

Za taką kase można kupić naprawdę coś solidnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale albo ktos zamiesci inne zdjecia albo ludziska zaczna sie smiac, bo przy Techniksie zapodane PJ i Thorens wygladaja jak plastikowe zabawki, bo i w sumie takie sa. Albo szukamy prawdziwych audiofilskich gramiakow jak ten Technics, albo bawimy sie zabawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcol, 9 Lip 2010, 15:55

 

piszac "powazni winylowcy" mialem wlasnie na mysli gosci ktorzy jada na znacznie lepszym sprzecie. kilka razy zostalem przez takie towarzystwo wysmiany za wspominanie o tego typu technicsach i denonach (tez przeciez byly takie z bezposrednim napedem).

 

dla siebie bede kupowal cos w przedziale 2500 - 3500 zl ale na razie musze poczekac na lepsze czasy. poki co slucham na sprzecie "zastepczym".

 

wracajac jednak do tematu to mamy jeden problem z tym "pancernym" technicsem: za ok. 1000 zeta kupimy uzywanego sl-1210mk2 (nowe o ile pamietam kosztowaly cos ok. 2500-3000) a wydawalo mi sie ze mowimy tutaj o zakupie nowego gramofonu. chyba ze ja nie jestem na czasie i matsushita nadal produkuje te maszyny, sprzedajac je za mniejsze pieniadze niz kiedys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest wyznacznikiem że dany gramofon jest audiofilski?

1.wygląd

2.dzwięk jaki wydaje

3. za precyzje wykonania

4. czy cena jest wyznacznikiem?

 

Patrząc na Denona DP 300F

Wygląd piękny lakier zwłaszcza w złotym wykonaniu.................. przepaść,cena 1400 Pln,precyzja mierna jak na tą marke,dzwięk ?

Czy Denon jest audiofilski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dany klocek ma dopisek 'audiofilski' nie ma żadnego przełożenia na jakość odtwarzania.

Na pewno ma przełożenie na cenę ...

W technice analogowej (gramofon) ma znaczenie budowa.

 

Pokazane wyżej produkty nie są warte uwagi. Nawet Thorens jest chiński ... jak Volvo :-(.

 

T1200 to z kolei świetnie zbudowany sprzęt na początek.

 

Poważnie bym się zastanowił, czy nie zakupić czegoś starszego, ale zrobionego tak jak nakazuje sztuka.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gramofon Technicsa SL-D303, zero problemów, talerz mimo wieku nadal prosty i bez żadnego telepania, napęd bezpośredni to bardzo dobre rozwiązanie, Technics miał wiele bardzo dobrych rozwiązań i jego system Direct Drive jest tak zrobiony by silnik nie przenosił drgań na talerz. Ci co wyśmiewają 1210 są żałośni, w tym gramofonie Technics użył całej swojej wiedzy technicznej, a jest tego całe 50 lat. Może bez oporów konkurować z o wiele droższymi konstrukcjami. Oczywiście są lepsze, ale wydaje mi się, że od pewnego poziomu cenowego nie ma wzrostu jakości a tylko cena idzie w górę... Nie dajmy się zwariować!

 

Widziałem te gramofony dzisiejsze, tylko ładnie wyglądają..., choć tutaj też bym polemizował...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie neomoamut,

"...napęd bezpośredni to bardzo dobre rozwiązanie, Technics miał wiele bardzo dobrych rozwiązań i jego system Direct Drive jest tak zrobiony by silnik nie przenosił drgań na talerz..."

 

Można prosić o jakieś szczegóły techniczne tego rewolucyjnego rozwiązania, co nie przenosi...itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej fotka, założenie jest takie, żeby talerz był mocno obciążony (stabilność) więc cały praktycznie silnik jest połączony z talerzem, i tak jak w DD na dole są zwoje do wytworzenia odpowiedniego pola elektromagnetycznego. Różnica jest taka, że silnik nie stoi w miejscu i nie obraca się tylko sam talerz. Dzięki temu prócz stabilności niwelowane są także drgania (oczywiście coś tam się pewnie przedostaje, ale są to bardzo małe wartości). Cały układ jest stabilny i cichy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że żadnego rewolucyjnego rozwiązania tam nie ma, ot po prostu solidne wykonanie.

Silnik indukcyjny - rozwiązanie stare jak świat, wysokiej klasy łożyska z minimalnymi oporami toczenia.

Wszystko starannie spasowane i wyważone - to cała tajemnica.

 

Technics postawił na sprawdzone i dopracowane rozwiązania zamiast szokowania carbonowym ramieniem, tekturową obudową i ascetycznym wyglądem.

To ostatnie w moim odczuciu dźiała na niekorzyść, wygląd nie budzący zaufania - jak ktoś wyżej zauważył - zabawka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>YUL

Wikipedia:Firma Technics powstała w 1965 r., zyskała rozgłos dzięki sprzedaży gramofonów z napędem bezpośrednim. W 1969 r. wypuściła SP-10, pierwszy na świecie gramofon z napędem bezpośrednim dla zastosowań profesjonalnych, i niedługo później, w 1971, SL-1100 (dla użytku domowego). SL-1100 był używany przez wpływowego DJ-a Kool Herca jako pierwszy system nagłaśniający, który skompletował on po emigracji z Jamajki do Nowego Jorku. Parę lat później SL-1200 MK2, następca SL-1200, stał się najchętniej używanym gramofonem przez ówczesnych DJ'i

 

W praktyce jest tak że sam talerz jest silnikiem i ma styk tylko z łożyskiem.

Samo łożysko jest wykonane perfekcyjnie dodatkowo cała dolna powierzchnia talerza jest wytłumiona mało tego na przykład model SL 1710 MkII ma pływający talerz z ramieniem i cała obudowa jest pancerna wykonana z aluminium waga 12kg.O drganiach można zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Music

>Wydaje mi się że żadnego rewolucyjnego rozwiązania tam nie ma, ot po prostu solidne wykonanie.

>Silnik indukcyjny - rozwiązanie stare jak świat, wysokiej klasy łożyska z minimalnymi oporami

>toczenia.

>Wszystko starannie spasowane i wyważone - to cała tajemnica.

>

>Technics postawił na sprawdzone i dopracowane rozwiązania zamiast szokowania carbonowym ramieniem,

>tekturową obudową i ascetycznym wyglądem.

>To ostatnie w moim odczuciu dźiała na niekorzyść, wygląd nie budzący zaufania - jak ktoś wyżej

>zauważył - zabawka :-)

 

 

Jeśli Technics SL 1200 jest zabawką z dykty, to czytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Wydaje mi się że żadnego rewolucyjnego rozwiązania tam nie ma, ot po prostu solidne wykonanie.

Silnik indukcyjny - rozwiązanie stare jak świat, wysokiej klasy łożyska z minimalnymi oporami toczenia. Wszystko starannie spasowane i wyważone - to cała tajemnica.

 

I właśnie to jest ta rewolucja, pomyśleli, opracowali, wykonali korzystając z dostępnych rozwiązań! To są rozwiązania, które w moim odczuciu budzą zaufanie...

 

>>4321

U mnie talerz połączony jest na stałe z częścią ruchomą silnika. Co do SL1710MkII, czy to w nim technics zrobił talerz na poduszce powietrznej? Czy to ktoś inny, bo już nie mogę sobie przypomnieć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>neomammut

 

>U mnie talerz połączony jest na stałe z częścią ruchomą silnika. Co do SL1710MkII, czy to w nim

>technics zrobił talerz na poduszce powietrznej? Czy to ktoś inny, bo już nie mogę sobie

>przypomnieć....

 

 

He, chciałbym ale nie.

Rozwiązanie w SL 1710 MkII jest proste ale ciekawe i działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music, 10 Lip 2010, 18:53

 

>Wydaje mi się że żadnego rewolucyjnego rozwiązania tam nie ma, ot po prostu solidne wykonanie.

>Silnik indukcyjny - rozwiązanie stare jak świat, wysokiej klasy łożyska z minimalnymi oporami

>toczenia.

>Wszystko starannie spasowane i wyważone - to cała tajemnica.

>

>Technics postawił na sprawdzone i dopracowane rozwiązania zamiast szokowania carbonowym ramieniem,

>tekturową obudową i ascetycznym wyglądem.

>To ostatnie w moim odczuciu dźiała na niekorzyść, wygląd nie budzący zaufania - jak ktoś wyżej

>zauważył - zabawka :-)

 

 

Zabawka to Technics czy te dwa z dektury?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak komuś nie podoba się wygląd 1210, to może sobie dokupić retro plintę : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut

 

 

czy mógłbym cię prosić o objaśnienie powyższego? bo przeczytałem to chyba z 20 razy i dalej nie wiem co się obraca a co nie :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.