Skocz do zawartości
IGNORED

Bujający się talerz w Denon DP-300 F


mhc1983

Rekomendowane odpowiedzi

Przydatny link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul po co na forum audiostereo (z definicji forum ludzi słuchających a nie grających na gramofonach) przytaczasz testy typu, że technics po 2 larach djki jest do śmieci? Przecież my tu nie kupujemy patefonów do zarzynania i grania po imprezach. Swoją droga ciekawe ile najlepszy PJ by wytrzymał w porównaniu z 1210 grania po imprezach, myślę że po jednej by wylądował w śmietniku :-) nie tędy droga. Jeśli technics 1210 to tylko nowy albo z pewnego źródła że nie był używany do djki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak, 11 Lip 2010, 20:53

 

>Jeśli technics 1210 to tylko nowy albo z pewnego źródła że nie był używany do djki.

 

amen.

 

a mozna jeszcze dostac je nowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, 12 Lip 2010, 00:53

 

>a mozna jeszcze dostac je nowe?

 

Pewnie, że można.

 

Ja osobiście dość długo przekonywałem się do sl-1210. Wystarczyło jednak trochę poobcować z nowymi gramofonami paskowymi typu tanie PJ, tanie Thorensy i tytułowy Denon - po pewnym czasie każdy zrozumie, że to plastikowe zabawki grające zwykle naprawdę bardzo przeciętnie, których dodatkowo nie można dobrze wyregulować bo nie można ustawić np. w Denonie VTA ramienia po zmianie wkładki a antiskating magnetyczny ma się wrażenie, że w ogóle nie działa itd.

W tej systuacji chciałem zakupić coś chociażby przyzwoitego - stareńkich gramiaków trochę się bałem, więc szukałem czegoś pewnego w stylu Thorens seria 3xx (seria 5xx praktycznie nie spotykana na rynku wtórnym i droga) lub pancerny SL-1210. Wybrałem ten drugi i do dzisiaj nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Chaos,

"...a mozna jeszcze dostac je nowe?..."

 

Ale pod koniec roku dowiesz się, iż firma "Technics" ???? z przykrością zawiadamia, że zaprzestaje produkcji "legendarnego" gramofonu. Co roku tak z przykrościa zawiadamia i co roku nadal go produkuje, hehehe. To znany handlarski trik, taki mniej więcej jak: "...teraz nie ma, ale przyjdź pan jutro - będzie nowa dostawa!!!...". To jeden z elementów umacniania dogmatu, podtrzymywania pustego mitu, napędzania sprzedaży i generalnie robienia ludziom tzw. wody z mózgu. Prawnie wprawdzie nie zabroniony, ale jak nieistniejąca od kilkunastu lat f-ma "Technics"??? coś zapowiada/zawiadamia, to mogłaby dotrzymać słowa:)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

po co zmienić coś co jest dobre?

Rewolucji w tej technice nie było, zatem nie ma się co ekscytować.

Żadna z innych firm produkujących gramofony nie może pochwalić się tak dopracowaną (DD)i wykonaną konstrukcją, sprzedawaną przez tyle lat z sukcesem.

 

No chyba, że ktoś musi/chce wymieniać co roku sprzęt na model młodszy/ładniejszy ... bo co znajomi powiedzą ...

 

Ale to wątek o Denonie. Właściciel sam zdecyduje którą ścieżką podążać ... ;-)

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak tak firma Technics Yulu już nie istnieje a te słynne świecące badziewne patefony produkują chińscy podrabiacze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Te patefony przeżyją i PJ i inne badziewne Thoresy (nie piszę o tych najwyższych modelach), których konkstrukcja to zrzyna ze starego Duala 415, którego miałem i jak to napisałeś nadaje się na rekwizyt teatralny. Tak a propos, to jakie napędy są w studyjnych, w sensie radiowych gramofonach, tudzież w wyrzynarkach do tworzenia matryc do tłoczenia płyt? Czy nie przypadkiem DD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thrak,

Dyskusja z tobą jest bezcelowa, albowiem podstawą twoich wypowiedzi są konfabulacje.

 

>>>ahaja,

Też uważam, że nie ma się co ekscytować "gumianym" Technicsem i umacniać fałszywego przekonania, że to gramofon nad gramofony, no taki "nadgramofon". A szukanie dla nadgramofonu D-J Technics konkurencji wśród Transrotorów za 10 000 zł, co któryś fanatyk wyżej próbował uskuteczniać, to czysty dowód infantylizmu.

A tak na marginesie, czy jak ktoś usiłuje Ci sprzedać technologię sprzed 40-50 lat, za było nie było niemałe pieniądze, to "światło ostrzegawcze" Ci się w głowie nie zapala? Rzeczywiście kupujesz samochody wykonane w technologii Wartburga, Trabanta czy choćby Hondy Civic z 1970 roku albo starego, poczciwego Datsuna, żeby odwołać się do japońskich przykładów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Yul

Chętnie bym kupił corollę E 10 z lat 90 tych .Pod warunkiem dobrej blachy,Bo mechanika wytrzymuję więcej niż życie niejedniego P-J.

Dzisiejszy produkt choćby FocusII,odpada w przedbiegach w kulturze pracy i legendy marketingowej o jego prowadzeniu/ Corollcia była nie do zdarcia.Gdyby nie wiek blachy i szpeji pod budą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A tak na marginesie, czy jak ktoś usiłuje Ci sprzedać technologię sprzed 40-50 lat, za było nie było

>niemałe pieniądze, to "światło ostrzegawcze" Ci się w głowie nie zapala?

 

Wychodzi na to że tu na forum prawie sami frajerzy siedzą, dali sobie wcisnąć technologie nawet starszą niż 40 - 50 lat!

Większość słucha na głośnikach które są produkowane według technologii opracowanej na początku wieku :-)

Taki na przykład 40 letni Goodmans zamiata większość obecnie produkowanych głośników, a jego konstrukcja i użyte materiały do jego budowy stosowane są do dziś...

 

Nie wiem o co tu chodzi, co chwilę czytam o jakimś dogmacie, spisku posiadaczy gramofonów m-ki Technics i jego producentów, złośliwości przeplatane są atakami personalnymi, jakieś naciągane porównania i przeinaczanie faktów.

 

 

 

Jak na mój gust to nie ma żadnego DOGMATU, jest tylko IMPERATYW pisania źle o czymś co zwyczajnie broni się opiniami zadowolonych użytkowników!

Skąd się ten IMPERATYW bierze? Najwyraźniej w tym wypadku jest tak jak z motocyklistami - "a cholera wie skąd oni się biorą..."

 

Nie powiem, momentami jest nawet zabawnie, ale zaraz potem nachodzi mnie refleksja, co będzie jeśli ten IMPERATYW przerodzi się w OBSESJĘ?

Zresztą to nie mój problem, czytam dalej między jedną a drugą płytą... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo rzadko zabieram głos,ale to co wyprawia Jul(z całym szacunkiem dla niego i jego wiedzy) to zmusiło mnie do napisania kilku słów.

Technologia "Trabanta" to ma być Sl12**, jeżeli tak to napęd paskowy to technologia "wozu drabiniastego".

Co oferują dzisiejsze gramofony do pewnej kwoty(kwoty nowego SL 12**),postaram się przedstawić w punktach.

- jedynie słuszny materiał "ałdiofilski"- sprasowany papier- MDF

- jedynie słuszny materiał na talerz , pozostałóść z produkcji wanien i umywalek - akryl

- jedynie słuszny napęd paskowy, bo ....najłatwiejszy do wykonania

- jedynie słuszny materiał na wykonanie ramienia,.... rurka z włókna węglowego

Materiał taki ja aluminium i jego stopy = jest be.

Jak powstaje dzisiejszy gramofon do pewnej kwoty - prosto,

bierzemy kawałek MDF, lakierujemy,wbijamy w niego jakiś bolec, zamawiamy w fabryce naczyń talerz z akrylu i nakładamy na ten bolec.

Chińczyk sprzeda nam silniczek, który postawimy obok( najbardziej słusznie),następnie zamawiamy gumkę z majtek( najlepszy napęd na świecie), warunek gumka okrągła,tak teraz moda.

Bierzemy pudełko plastikowe, wkładamy cztery tranzystory, oraz parę elementów RC, i mamy najbardziej słuszną stabilizację obrotów.

Czyż nie pięknie?

Jeżeli ktoś chętny, to zapraszam posłuchać mojego "Trabanta" SL1200 z 1973 roku. Kupiłem go za 800 zł trzy lata temu, w nie nagannym stanie i służy do słuchania a nie do DJ.

Pozdrawiam Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A tak na marginesie, czy jak ktoś usiłuje Ci sprzedać technologię sprzed 40-50 lat, za było nie było

>niemałe pieniądze, to "światło ostrzegawcze" Ci się w głowie nie zapala? Rzeczywiście kupujesz

>samochody wykonane w technologii Wartburga, Trabanta czy choćby Hondy Civic z 1970 roku albo

>starego, poczciwego Datsuna, żeby odwołać się do japońskich przykładów?

 

zaraz tam 40-50, zaraz tam japońskich

quiz: czyja fura?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>do wszystkich na raz podudzonych Adwersarzy mych:)

 

Ależ udało mi się Waszą wspólną eksplozję wywołać!:) I o "imperatywie" było jakioegoś psychoanalityka domorosłego, no! I o zlewach, rurkach węglowych, papierze i MDF-ie po stokroć przeklętym, pięknie napisane. No i Chińczyk się nawet zaplątał:)

 

Ileż razy można przygrzewać tego samego kotleta w postaci nadgramofonu D-J Technics 12-coś tam? Czy to jest gramofon NEOVINTAGE? :)

 

Czy ktoś z posiadaczy nadgramofonu mógłby mi napisać bar-code z opakowania? No chyba, że ono też się stało obiektem kultu i jest to niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie,

Wasz Yul z MDF-u zrobiony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Renia239,

No ten paskowy. Pod nim jest kilkanaście cyfr, przepisz je bez błędów z łaski swojej. Nie wiem który masz podać jeśli są aż trzy - to Ty masz w końcu nadgramofon.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

Każdy z nich jest kreskowy i pod każdym z nich jest kilka cyfr. Jak byś mógł przybliżyć pojęcie bar-codu zanjdującego się pudełku mojego nadgramofony to będę w stanie Ci go podać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cyfry zaczynają się pewnie od

40xxxxxxx...xxxxxx

73xxxxxxx...xxxxxx

50xxxxxxx...xxxxxx

to jest wyróznik kraju pochodzenia,

polskie produkty maja zwykle 59........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta "afera Technicsowa" pachnie mi "lekką" paranoją.

Nie znalazłem nigdzie wpisów kogokolwiek o tym że to najlepszy gramofon świata, przeciwnie, najczęściej piszący o nim pozytywnie pisze że nie jest to szczyt wyrafinowania, ale jest wart swojej ceny.

I teraz wygląda to tak: jeden facet uparcie wmawia grupie ludzi, że ta właśnie grupa ludzi wmawia innym ludziom że ten gramofon to absolutny TOP Hi-End.

Wykorzystuje każdą sytuację żeby napisać coś prowokującego co wywołuje zwykle małą wojenkę, po czym wyjeżdza z tekstem typu "Ileż razy można przygrzewać tego samego kotleta w postaci nadgramofonu D-J Technics 12-coś tam? Czy to jest gramofon NEOVINTAGE?"

 

To kto tu w końcu odgrzewa te kotlety?

Czy nikt nie widzi absurdu całej sytuacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bardzo chętnie poznam oficialnie sprzęt (gramofon) Yula o ile Yul wywiąrze się z umowy. Yul nazywa się miłośnikiem analogu więc chętnie poznam sprzęt miłośnika analogu. Może ja i wy posiadacze SL 12XX coś pomineliśmy a warte jest uwagi. Napewno takie poznanie pozwoli mi ocenić lepiej stanowisko Yula dotyczące SL 12xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.