Jump to content
IGNORED

8 kanałowy sterownik do DCX2496 na CS3318

Krolan

Recommended Posts

Witam

Spotkałem się z problemem, z rozwiązaniem sterowania głośnością Behrego DCX2496 czyli 6 kanałów na raz

W sieci znalazłem układ scalony CS3318 możliwość sterowania na raz 8 kanałami głośności opisywaną jako do zastosowań wielokanałowego audio hi-endu lub profesjonalnych.

"Cirrus Logic Analog Volume Control IC Delivers Superior Sound Quality for High-End Surround Sound, Pro Audio Systems,

Complete Analog Volume Control, 8 Independently Controllable Channels, 3 Configurable Master Volume and Muting Controls, Wide Adjustable Volume Range: -96 dB to +22 dB in ¼ dB Steps, Low Distortion & Noise: -112 dB THD+N, 127 dB Dynamic Range"

Można go do tego wykorzystać, jednak ja nie wiem jak. Proszę o pomoc lub współpracę nad rozwiązaniem.

Jest to możliwe, istnieją rozwiązania np.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oparte na tym scalaku, lecz chyba nie spełniają w pełni moich wymagań to jest połączenie z pasywnym wyjściem na trafkach i kondensatorach (takie teraz mam w DCX a nie aktywne na OPach).

Oprogramowanie do programowania CS3318 jest bezpłatne w sieci na stronie Cyrrusa, ale to dla mnie czarna magia.

Chętnie z mądrymi głowami będę uczestniczył w projekcie i poniosę koszty, jeżeli znajdą się chętni do realizacji i współpracy. Za każde wsparcie będę bardzo zobowiązany. Chyba że ktoś miał do czynienia z tym scalakiem i nie jest warty zachodu (na forum nic nie ma w wyszukiwarce nt. CS3318).

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

karta :

Hidden Content

Evaluation Board:

Hidden Content

przykładowe ceny:

Hidden Content

Recenzja poprzednika Crystala:

Hidden Content

Cena zdecydowanie zbyt wysoka. Poza tym wymaga bardzo dużej ingerencji w DCX-a.

Sam powoli rozwiązuję problem regulacji głośności w DCX. Sterownik od JarkaC, 6 x PGA2311, zasilanie na stabilizatorze bodo_z, transformator, obudowa z modushop, gniazda XLR i innie pierdoły- i jestem pewien, że nie przekroczę połowy kosztu powyższego kitu. I jeszcze jedno- ten kit działa na sygnale zsymetryzowanym, aby później zamienić go ponownie na zbalansowany. (Nie wspomnę, że orygnilany DCX działa podobnie, ale to postaram się w odpowiednim czasie sam zmienić.)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.