Skocz do zawartości
IGNORED

Online Check-in - ktoś próbował?


wasylak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów tutaj robił już check-in online, żeby uniknąć kolejki na lotnisku i sobie zaklepać dobre miejsce jeszcze w domowym zaciszu? Za pare dni lecę Emirates na A380 i to mój pierwszy lot tym kolosikiem, w dodatku przesiadka w Dubaju za dnia, a amatorów na miejsce przy oknie pewnie wielu... Ale jest możliwość własnoręcznej rezerwacji- działa to? Normalnie by mi nie zależało, ale A380 :)

Zamierzam skoczyć na rezerwator jak tygrys w pierwszej sekundzie po otwarciu bukowania= jest sens?

Sory za przynudny wątek, ale kto pyta, nie błądzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie linie lotnicze? Trochę skraca czas, ale na security i tak musisz swoje odczekać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że online robi się tylko bez dużego bagażu.

Natomiast trzeba zrobić samodzielny automatyczny check-in (automaty przed stoiskami) np. w Lufthansie przed normalnym check-in em. Żadnego miejsca Ci to nie gwarantuje. Kilka dni temu miałem taki numer, że niby bilet zablokowany i jak się przesiądę we Frankfurcie to mi dadzą miejsce, a głównie to chcieli mi dać 600 Euro abym poleciał dalej (USA) następnego dnia. Niech spadają na drzewo.

Poza tym do Emiratów jest raczej daleko, więc nie brałbym miejsca przy oknie tylko przed ścianą aby wyciągnąć nogi, ale jak kto woli.

Napisz po powrocie jak było w sensie wygody siedzenia, lotu, brumu i w ogóle jak samolot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzecz w tym, że w Emirates możliwy jest check-in (karta pokładowa z wyborem siedzenia do wydrukowania w domu) 24 godziny przed lotem. Fakt, że to lot z tych dalekich (w sumie ponad 15h), ale przynajmniej za pierwszym razem chciałbym miejsce przy oknie i w sumie są 2 takie miejsca, które są i przy oknie, i z luzem na nogi (przy barku samoobsługowym), ale może być męczące pielgrzymowanie innych pasażerów. Bagaż nie gra roli, ale faktycznie napiszę, jak już się przelecę, bo A380 to teraz najlepszy samolot (i największy) i ponoć nie tylko siedzenia są najwygodniejsze, ale i jest ciszej, a turbulencje i start są łagodniejsze. Obaczy się:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam u już kończę - ale tylko nie przy kiblu :) Poza tym przy barku też będzie dużo ludzi przez całą drogę, nie pośpisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ani przy barku, ani przy kiblu. Jest kilka fajnych miejsc z przodu i z tyłu, chyba tam będzie najpewniej. Poza tym, fotele mają fajną funkcję regulowanych zagłówków podtrzymujących głowę na boki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Emirates.

 

Nie leciałem, podobno dobre linie. I tak w większości polega to na pominięciu kolejki przy check-in, ale bagaż i tak musisz oddać (zazwyczaj są do tego wydzielone stanowiska). Możesz śmiało zrobić to przez Internet i wydrukować sobie potwierdzenie - kilka razy z tego korzystałem w Lufthansa czy KLM, zawsze odbywało się bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodzi- brak kolejki, oraz (ważniejsze tym razem) zarezerwowanie dobrego miejsca przy oknie.

Poza tym- lecę z Frankfurtu i jak się da, to wolę mieć jeden problem z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z automatów Lufthansy - samoobsługa z graficznym wyborem miejsca. Na niektórych lotniskach (np Porto) nie ma innej opcji. Najpierw automat, a potem, już z wydrukowaną kartą pokładową nadajemy bagaż.

 

Emirates na długich trasach - polecam. Obsługa rewelacyjna. Można trafić nawet na polską stewardessę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Emirates na długich trasach - polecam. Obsługa rewelacyjna. Można trafić nawet na polską

>stewardessę.

 

Hehe, nawet jedną znam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak probowal i funkcjonuje.

 

tu masz demo jak to sie w Lufthansa robi (przy szarych prostokatach next nacisnac--na koncu masz graficze rezerwowanie miejsca)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, już po wszystkim. Możliwości wielkich nie było, pierwszy odcinek- zero miejsc przy oknie, w sumie szkoda, ale na Boeingu mi nie zależało. Na szczęście w A380 było kilka window seats na końcu samolotu i wziąłem, zobaczę z niego Dubaj za dnia:) plus zmiana w menu dla mnie (seafood niech będzie, a co mi tam).

e-Passy wydrukowane, idę spać, jutro podróż w dalekie kraje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki:) napiszę i może wkleję jakieś zdjęcia. A do samolotu biorę HTC Touch HD- słuchawki mają przyjemne, nawet dość audiofilskie "średnicowe" brzmienie, no i można poczytać e-booki i pooglądać filmiki (mam zgrany serial o wyprawie na Mount Everest), oraz pogadać przez Skype'a. Mam do niego 2 zapasowe baterie:) i wgranego Garmina z mapą wszystkich potrzebnych miejsc.

 

ahoj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@ wasylak

 

Jak tak duzo latasz to sobie zrob karte miles&more w jakiejolwiek lini lotniczej ze star alliance. co prawda mili za loty innymi liniami nie dostaniesz, ale karte mozesz uzyc do check-iunu na lotnisku w automatach. 0 problemow 100% wygody, a bagaz trzeba tak czy inaczej oddac po check-in'ie - smieszne slowo.

 

dodatkowo mozesz sobie w proifilu ustawic preferowane miejsce i takie bedzie ci automatycznie przypisane na pokladzie jesli jest/sa wolne i mozliwe u danego przewoznika.

 

latam z frankfurtu i miles&more to jedyny dokument jakiego uzywam w czasie check-in'u - znow smiesznie - przy lotach w europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, w sumie zrobiłem w ciągu ostatniego miesiąca ok. 25.000km i w skrócie (być może niebawem zrobię coś o tej podróży "nie w skrócie", choć raczej nie tutaj) mogę powiedzieć, że najlepiej podróżowało się z Air Bangkok - lounge room po prostu rozkoszny, bufet pyszny dla wszystkich pasażerów oczekujących na lot, ciasta, ciastka, pizza, przekąski, woda/soki/kawa/herbata/wszelkie napoje + bezpłatny internet i komfortowe kanapy w przytulnych wnętrzach...takie Emirates ma to tylko dla klasy 1 i biznes.

Co do samego Airbusa A380-800 - jest wielgaśny i leci łagodnie, startuje i ląduje naprawdę miękko, ale same fotele (w klasie ekonomicznej) nie są sensacyjnie bardziej wygodne od tych np. w Boeingu 777, może faktycznie trochę szersze, ale jakoś specjalnie tego nie odczułem. System ICE (multimedialna rozrywka) jest za to zdecydowanie lepszy, przede wszystkim ekran...choć ja w sumie prawie nie korzystałem, wolałem pospać/poodpoczywać.

Samolot z okien lotniska wygląda przeokazale- tunele podczepiuone do 2 pokładów dają do zrozumienia, z czym ma się do czynienia. We wnętrzu- czuć ogrom, przechodząc przez pokład.

Ale ogólnie- w klasie ekonomicznej na długiej trasie nie ma znaczącej poprawy względem Boeingów, jedynie klasa biznes (1 nie widziałem, są łóżka i łazienki z prysznicami) wnosi istotną poprawę.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że lot do Bangkoku w economy to 5.5k pln, biznes ok. 10k, a kl.1 ok. 16k, podczas gdy nowo uruchomione połączenie Warszawa-Hanoi (lot bezpośredni) w klasie biznes to zaledwie 3.7k pln (teraz, na styczeń). Jak kogoś stać dopłacić te 1.4k, na pewno warto:)

Emirates- linie dobre, jedzenie pyszne, z zamówionego online w Polsce seafood dostałem...rybę. Ogólnie żarcia dużo (ładna "zastawa"), picia jeszcze więcej (15min. przed lądowaniem nie odmówili 4 butelek 200ml szampana), obsługa miła, polska stewardessa konwersowała z nami z pół godziny, a na koniec dała reklamówkę fajnych prezentów :))

Co do online-check in...warto, choć i na lotniskach, będąc wcześniej, też można się samemu zameldować. Tylko wybór miejsc wtedy już niewielki.

Co do miles&more- aż tyle nie latam, choć pewnie warto rozważyć z tego, co tu czytam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wasylak.

Ja za kilka dni do Osaki na pokładzie 772. Ale w sumie tak jak piszesz w klasie ekonomicznej nie ma różnic, po prostu jest ciasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, samolot jest w gruncie rzeczy obojętny, dopóki nie ma się miejsca w biznes (że o 1 klasie już nie wspomnę).

Osaki zazdroszczę, sam chętnie wybrałbym się do Okinawy- po niedawnej rozmowie z jednym Japończykiem już ostrzę sobie zęby na tamtejsze jedzenie, ponoć lepsze nawet niż tajskie (absolutnie fenomenalne), zwłaszcza owoce morza. To tam zresztą ludzie żyją najdłużej na świecie:) i nie znają słowa "emerytura".

A 772 to wersja 777, którą też właśnie latałem ostatnio (3 razy), największy dwusilnikowiec świata, wygodny, a do tego nikt w nim jeszcze nigdy nie zginął:))

Miłej wycieczki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.