Skocz do zawartości
IGNORED

B&W CM1 + ROTEL RA04SE warte swojej ceny?


thefly

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

 

W planach mam zakup jakiegoś w miarę porządnego zestawu stereo. Do tej pory w ucho "wpadł" mi taki zestawik: Bowers & Wilkins CM1 połączone ze wzmacniaczem Rotel RA04SE. Po odsłuchach, wszystko mi się podoba itd, chciałbym jednak zasięgnąć Waszej opinii, czy jest coś w tej cenie (4600 zł) co jeszcze mógłbym przesłuchać? 25 m2, zależy mi na detalach i bardzo dobrym odwzorowaniu sceny.

 

Prosiłbym również o dobór jakiegoś dobrego źródła, w tym jestem kompletnie zielony. Konkretniej chodzi mi o blu-ray. Podłączając Sony BDP-S370 chyba skrzywdzę i sprzęt i samego siebie, mam rację?

 

Z góry dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS AEON, APS IO, ADAM A7X, ADAM A8X - monitory aktywne, wzmacniacz zbędny. Przewaga to nowocześniejsza o niebo konstrukcja (podział pasma przed wzmacniaczami, głośniki bezpośrednio wpięte w końcówki mocy, brak degradującej zwrotnicy pasywnej), co daje równomierniejsze pasmo przy lepszej kontroli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM1 bardzo fajne głośniki. Jakiej muzyki słuchasz i jakich wrażeń muzycznych oczekujesz ? Metraż masz spory jak na minimonitory :) Ale to w zależności od gustów, preferencji nie musi stanowić przeszkody w ich zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B%W CM1 do Rotela? Jeśli do muzyki poważnej to tak, ale w rocku czy popie może być za szczegółowo.

Mnie tam taki zestaw kłuł w uszy i było nieciekawie. Fakt, wypełnienie dźwiękiem 20m2 pomieszczenia było wzorowe, stereofonia wzorowa, ale ogólny charakter dźwięku? Chyba nie.

Ja bym spróbował czegoś z Dynaudio. Nawet z tych nowych serii.

 

A źródło? Oczywiście też rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze tak to jest jak człowiek wraca z półfinałów :)

 

Detale będą. Dobre odwzorowanie sceny... ? Tego nie wiem.

Rotel plus CM1 - będzie szczegółowo ale czy za ostro ? Zależy kto co lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CM-jedynki są detaliczne i jeszcze po uszach kłują to dynkom brakuje basu i są łatwe do napędzenia;)

A tak poważniej,CM1 to bezpieczne kolumienki,raczej cukierek niż żyletka,z bardzo dobrą (jak na gabaryty) podstawą basową,spokojnie poradzą sobie w 20m2,przy dobrej adaptacji akustycznej mogą zaskoczyć poziomem prezentacji-tu trzeba się przyłożyć,no a poza tym eleganckie są.

Minus za maskownice na magnesach-dziwny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie chciałem użyć sformułowania "za ostro". Jak dla mnie oznacza to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I CM1 i RA04 warte są każdej wydanej złotówki. Wspaniałe monitory, wyjątkowy wzmacniacz. Niemniej jednak przed zakupem warto posłuchać samego bo jest też coś takiego jak indywidualne preferencje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut w granej muzyce będzie niestety spory. W grę wchodzi muzyka poważna, którą bardzo lubię oraz klasyczny, dobry, ostry rock. Nie mówiąc o tym, że czasem lubię posłuchać np. Amona Tobina, ale on akurat ma tu najmniejszy priorytet.

 

"Ostrości" dźwięku nie wyczułem. Zaskoczony byłem jak te głośniczki potrafią odwzorować, a raczej rozdzielić instrumenty. Mogę dokładnie określić gdzie jest gitara rytmiczna, prowadząca na scenie itd. Niesamowite.

 

Lubię głęboki bas i zastanawiam się czy przy takim metrażu, on nie osłabnie? To jednak małe monitorki, a pokój odsłuchowy to nie to samo co salon z meblami. Mogę liczyć na Waszę opinię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wszystko zalezy od preferencji słuchacza. Mnie te kolumienki nie za bardzo się spodobały pomimo naprawdę bardzo ładnego wyglądu. Tutaj rzeczywiście B&W bije konkurencje na głowę. Przy głośniejszych odsłuchach ( wzmacniacze Rotela RA-06SE,RC/RB-06 oraz lampa Icon Audio) te kolumienki raziły mnie zbyt detaliczną górą. A bas? Jak dla mnie nieporozumieniem jest gdy mówi się w ich przypadku o basie. To jest tylko jakaś jego namiastka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Charakterystyka może nawet i ładna (bas napompowany). Ładna, tyle że nie ma osi głównej! Konsekwencja nieumiejętnego korzystania z filtrów pierwszego rzędu. Kolumny potrzebują bardzo niskie podstawki. Na osi między tweeterem a wooferem mamy dziurę na 10dB o szerokości oktawy.

 

"Obniżanie osi pomiaru powoduje osłabianie szerokiego zakresu 1,5-5kHz (rys. 4). Charakterystyka druga od góry odpowiada pomiarowi na poziomie górnej ścianki, trzecia na osi wysokotonowego, czwarta na osi wyprowadzonej między wysokotonowym a nisko-średniotonowym (w typowym przypadku tutaj można by spodziewać się najlepszego wyrównania, a mamy spadek o prawie 6dB!), wreszcie najniższa, o głębokości 10dB przy 3kHz, pojawia się na osi nisko-średniotonowego, a więc wcale nie w kosmosie!"

post-17766-100000073 1278501786_thumb.jpg

post-17766-100000074 1278501786_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tam takiego podbitego basu nie lubię ( różnica w głośności/natężeniu między 90Hz a 500Hz to ~9 dB ... 9 dB różnicy to na prawdę dużo ). A to co się dzieje z char. przy zmianie wysokości odsłuchu wzgl. kolumny to tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie martwil bym sie o brak basu z CM1, maja go wystarczajaco duzo. Te kolumny potrzebuja sporo miejsca zeby oddychac. Jezeli sa zbyt blisko sciany moga lekko dudnic z powodu bass portu z tylu efekt mozna zniwelowac przez uzycie zatyczek z gabki - pomaga. Generalnie polecam. Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydając 3 tys. na te Bowersy, trzeba pamiętać by CM1 słuchać 10cm powyżej górnej ścianki i najlepiej zatkać bassreflex gąbką, licząc że przytłumi mocne podbicie w okolicach 90 Hz - wybredne te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000zł są dziesiątki innych kolumn do wyboru. Nowe, używane, DIY. Poczekałbym z wydawaniem pieniędzy. Solidne kolumny DIY już można za te pieniądze złożyć, oczywiście w pięknej obudowie, bo budżet na to pozwala.

Te CM1 to chyba mają za zadanie tylko ładnie wyglądać. Konstrukcyjnie jest kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Bez przesady z tymi 3000zł za CM1. Nowe są do dostania już od 2 350zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To są wybitne monitory i nie ma dla nich porównania wśród innych z oferty B&W. Te są, moim zdaniem, najlepszą konstrukcją pod względem cena/jakość. A jak ktoś nie lubi zbyt wyostrzonej góry to zawsze można kupić Usher S-520, ale nie sądzę aby był z tą ostrością jakiś problem w połączeniu ze wzmacniaczem Rotel RA-04 bo one rzeczywiście tworzą synergistyczny duet, a RA-04 dobrze je wysterowywuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Choć tak jak pisze Kolega powyżej to za 3000zł można nieźle "poszaleć" z wyborem wśród innych głośników w tym i w DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wybitne monitory? - moim zdaniem absolutnie nie (dla mnie odpadają na wstępie choćby za samo wyrównanie pasma ... a raczej brak wyrównania). ... ale ładnie wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 7 Lip 2010, 13:23>>>>

Charakterystyka może nawet i ładna (bas napompowany). Ładna, tyle że nie ma osi głównej!

>Konsekwencja nieumiejętnego korzystania z filtrów pierwszego rzędu.>>>>

 

Józek,ja Ci proponuję,prześlij CV do laboratorium bowersa,wykosisz tam wszystkich tępych inżynierów;)Posada na lata gwarantowana,dobrze płacą i te delegacje za Wielki Mur przy okazji;)

Albo inaczej...zbuduj monitory,tak wyglądające,grające lepiej (po umiejętnym skorzystaniu z filtrów pierwszego rzędu naturalnie),o idealnej charce....za powiedzmy 1000zł (2k-to wiadomo:dystrybutor,reklamy,transport,sklep...itp) i sprzedawaj ze 100% przebitką...staniesz się nieprzyzwoicie bogaty.

Pij mleko-będziesz wielki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 7 Lip 2010, 14:18

 

>To są wybitne monitory i nie ma dla nich porównania wśród innych z oferty B&W

 

Z takimi błędami konstrukcyjnymi to jest dno i wstyd, a nie wybitność. Ja bym wstydził się coś takiego ludziom sprzedawać, jako dobre audio.

Jeśli to ma jakąś przestrzeń, to jest ona pewnie przerysowana, na skutek kiepskiej współpracy fazowej. Głośniki niezgrane fazowo, nie odtworzą prawidłowo przestrzeni. Mogą jej sztucznie dodać. Co oczywiście jest przekłamaniem przekazu. Stereofonia opiera się na relacjach natężeniowo-fazowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thefly, 6 Lip 2010, 21:52

 

Jeżeli, jak piszesz, zestawienie wpadło Ci w ucho to ja zupełnie nie widzę przeciwwskazań abyś sobie taki komplecik na początek sprawił. Zestawienie jest dość specyficzne ale moim zdaniem, może się podobać. Trochę szkoda, że nie możesz zapewnić kolumnom wzmacniacza z klasą, na którą zasługują bo z najtańszym Rotelem będą grały na pół gwizdka.

 

Co do wybredności CMek, koledzy mają niestety rację - uszy powyżej górnej ścianki i sporo miejsca w około każdej kolumny. W innym przypadku z legendarną sceną będzie nie tak wesoło a i równowaga tonalna trochę ucierpi. Jest jeszcze jedna rzecz, o której chyba nikt wcześniej nie wspomniał - dość mały sweet spot. Jasne, że można z tym żyć, ale myślę, iż warto o tym wiedzieć przed zakupem.

 

No i na deser moje subiektywne 3 grosze - lepiej od CM1 zagrają CDM1 a gdybyś przemyślał zakup modelu np. 805 Matrix to różnica będzie już wręcz kosmiczna. Jeżeli zaś chodzi o wzmacniacz, zamiast RA04 ja bym pomyślał o RA985 - zupełnie inna klasa. Podsumowując, między zestawem RA04 + CM1 a RA985 + 805 Matrix różnica jakości grania jest trudna do opowiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 7 Lip 2010, 14:26

 

Oni odcinają kupony od sławy. Mogą zrobić kolumny, gdzie w ogóle nie będzie zwrotnicy (kondensator dla kopułki jest konieczny) i ludzie też to kupią.

Zauważam to, że są bardzo tanie, jak na jakość wykonania. Mogą sobie na to pozwolić, bo ich wyroby są znane na całym świecie. Sprzedawane w ilościach (powiedzmy) masowych. Gdzie to porównywać na polskie realia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 7 Lip 2010, 14:39

 

Krytykując,nikt nie bierze pod uwagę czegoś takiego jak pozycjonowanie modelu w ofercie.Monitor za 650 euro ma grać jak monitor za 650euro a nie jak 805D za 4tys euro.

Poza tym musi to zagrać z Rotelem,Marantzem i Yamahą po 2-3 tys/szt.

Bo...tak chce klient...masowy klient.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 7 Lip 2010, 14:26

 

>Józek,ja Ci proponuję,prześlij CV do laboratorium bowersa,wykosisz tam wszystkich tępych

>inżynierów;)Posada na lata gwarantowana,dobrze płacą i te delegacje za Wielki Mur przy okazji;)

 

Wywalili by mnie szybko, bo bym chciał, żeby tanie modele też były prawidłowo zaprojektowane :)

Wiadomo, co to pozycjonowanie modelu. Pytanie czy warto kupować celowo (nie oszukujmy się) spaprane "tańsze" modele ? Skoro za te pieniądze już jest spory wybór kolumn. Są jeszcze polskie firmy. Oczywiście stylistyce tego CM1 mało co dorówna... Choć ktoś krytykował, że te obręcze to jak z Altusów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 7 Lip 2010, 14:50

 

>Krytykując,nikt nie bierze pod uwagę czegoś takiego jak pozycjonowanie modelu w ofercie.

 

To jeszcze pół biedy, dużo gorzej, jak ktoś wyraża opinię o całej marce na podstawie odsłuchów najniższych lub średnich modeli. Zupełnie pomijam, bluzgi na kolumny odsłuchiwane z niedopasowaną elektroniką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dziękuję Wam wszystkim za tak liczne odpowiedzi i nie ukrywam, bardzo pomocne. Rozjaśniły mi one trochę te monitory, które opisywane były jako niesamowite i rewelacyjne.

 

Oczywiście, odsłuch był i bardzo się podobało, jednak tak na prawdę nie porównywałem ich z żadnymi wymienionymi przez Was modelami, jak chociażby 805 Matrix czy jakimiś monitorkami DIY.

 

Tak jak pisałem, zależy mi na bardzo dobrym odwzorowaniu sceny. Tj. jeśli gitarka gra mi po lewej, to ja chcę ją słyszeć po lewej stronie, przyjmijmy, że dokładnie tam gdzie ona powinna być, a nie w głośniku. Chodzi mi o to, żeby dźwięk nie dobiegał tylko z głośników, lewego i prawego, a po środku była pustka. Te Bowersy spełniały ten warunek, dla przykładu, w odsłuchiwanym Mesjaszu Handela, który przecież grany jest przy ołtarzu, a w Kościele organy znajdują się z tyłu; słyszałem je tak jak powinny być z tyłu, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Ktoś już jednak wspomniał, że pokój do odsłuchów, to nie to samo co salon. W moim jest trochę, nawet troszkę więcej niż trochę, mebli, co za tym idzie, głośniki będą obstawione, nie ma na to rady. Lubię również głęboki bas, co za tym idzie nie może go zabraknąć i chciałbym by był dynamiczny.

 

Czy możecie podać konkretne konfiguracje w tej cenie, które powinienem odsłuchać? Wiem już, że na pewno 805 Matrix + RA985. Co jeszcze?

 

Szkoda tylko, że w Kielcach jest tak mało miejsc, w których możnaby na spokojnie przesłuchać wszystko...:(

 

PS. Poradzę się Was, w jeszcze jednej kwestii. Skoro sprzęt stać ma w salonie, to i podpięty będzie pod jakiś blu-ray, no i oczywiście telewizor. W 70 % odsłuchiwana będą odsłuchiwane na nim płyty z muzyką, jednak pozostałe 30 % to koncerty oraz filmy. Czy w związku z tym zakup stereo to na pewno dobry pomysł? Chcę się upewnić; sam wychodzę z założenia, że lepiej dobre stereo, niż kiepskie kino domowe. Czy mam rację?

 

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz niskie pokłony za udzieloną pomoc!

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thefly, 7 Lip 2010, 21:49

 

Nie jestem przekonany czy łączenie 805M z Rotelem to dobry pomysł,raz że to kolumny które wymagają starannie dobranej elektroniki,należy liczyć się także z tym,że ujawnią całą prawdę o realizacji nagrania-słuchanie więc sporej części płytoteki może stać się...bolesne.

Matrixy mają spory potencjał,budżetowe audio na pewno nie pomoże im rozwinąć skrzydeł,no i nie są już produkowane od kilkunastu lat więc z odsłuchem jak i późniejszym ewentualnym zakupem też nie byłoby łatwo.

Jednym słowem to raczej wyczynowce,zestawienie matrixów z przypadkową elektroniką może prowadzić do rozczarowania.

Jeśli nie w głowie Ci zabawa w audio,a chcesz po prostu:raz a dobrze-to raczej skłaniałbym się ku bezpieczniejszym rozwiązaniom-jak np. słuchane przez Ciebie CM1.Pogrzeb trochę w wątku klubowym B&W,dyskutowaliśmy tam nie tak dawno o najbardziej korzystnym środowisku akustycznym dla tych minimonitorów-to też może Ci trochę pomóc.

Poza tym świat kolumn ~3k na bowersach się nie kończy,jest wiele ciekawych konstrukcji w tych okolicach cenowych,najczęściej jednak z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe post scriptum:

 

oczywiście nie demonizuję 805-tek,raczej bywają kompatybilne nawet z tanią elektroniką,jednak w moim odczuciu posiadanie kolumn gdzie wykorzystujemy ich (umownie) 30% możliwości mija się z celem.

Tym bardziej,że do zbyt urodziwych nie należą i ze względu na dość specyficzny design-ozdobą salonu na pewno nie będą;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba się nie rozumiemy.

Oczywiście, że i Rotel RA-04 i B&W CM1 to budżetówka, ale taka dość solidnie zrobiona i porządnie grająca. Trudno oczekiwać od sprzętu w tej cenie cudów i niuansów - niemniej jednak dźwięk jest zdecydowanie dobry i muzykalny, który może usatysfakcjonować niejednego muzykofila i moim zdaniem, jak najbardziej nadający się także i do kina. Owszem, zawsze można kupić kombajn Yamaha PianoCraft MCR 640 ale to już jest stopień dźwiękowy niżej. Uważam, że jakiś pierwszy krok w audio kiedyś trzeba postawić i że zestaw RA-04 plus CM1 może być właściwym wyborem, co nie oznacza, że nie ma innej alternatywy, bo jest ich wiele, ale na coś trzeba się zdecydować - tym bardziej jeżeli nie ma się możliwości odsłuchów.

I tak kiedyś Kolega prawdopodobnie "dojrzeje" do wymiany sprzętu na "wyższy" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.