Skocz do zawartości
IGNORED

B&W CM1 + ROTEL RA04SE warte swojej ceny?


thefly

Rekomendowane odpowiedzi

octavarium, 7 Lip 2010, 14:50

 

>Poza tym musi to zagrać z Rotelem,Marantzem i Yamahą po 2-3 tys/szt.

>Bo...tak chce klient...masowy klient.

 

Niestety mnie takie połączenie nie zagrało. I to z rotelem dwa razy droższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thefly, 7 Lip 2010, 21:49

Czy w związku z tym zakup stereo to na pewno

>dobry pomysł? Chcę się upewnić; sam wychodzę z założenia, że lepiej dobre stereo, niż kiepskie kino

>domowe. Czy mam rację?

 

Jak najbardziej masz rację. KD na Rotelu jest bardzo dobrym wyjściem. Jednakże przy tych małych monitorkach B&W powinieneś wspomóc się jakimś wooferem gdyż inaczej będziesz zawiedziony. Może być velodyne a nawet jakaś yamaha z servo. Swoją rolę spełniają też w muzyce i być może będzie to proste rozwiązanie z brakiem dobrego basu, potrzebnego w muzyce poważnej jak i rozrywkowej.

 

Co do RA 985? To bardzo nadal dobry klocek, jednakże już dość wiekowy i rzadki na rynku.

Osobiście polecałbym np. zestaw dzielony, jaki i ja posiadam. (RC/RB06).

Według mnie nie za bardzo odbiega od charakteru dźwięku prezentowanego przez RA 985, ma spory zapas mocy i dobrze napędzi głośniki. No i jest dużo nowszy. Z opinii wielu ponadto wynika, iż model 980 był od 985 sporo lepszy, choć bez zdalnego sterowania.

 

Ostateczny wybór należy jednak do Ciebie.

Rotel to dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jozefkania, 7 Lip 2010, 15:20

 

> ....Pytanie czy warto kupować celowo (nie oszukujmy się) spaprane "tańsze" modele... ?

 

IMO te minimonitory bardzo fajnie grają... Więc co tam jest "spaprane" :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2_D, 8 Lip 2010, 22:22

 

>IMO te minimonitory bardzo fajnie grają... Więc co tam jest "spaprane" :) ?

 

Zgranie fazowe przetworników. Przecież cały czas o tym mówię.

Podłącz jedną kolumnę. Stań około 1 metra przed nią. "Ustaw uszy" na wysokości 10cm (nawet wyżej) ponad górną ściankę, potem "ustaw uszy" na wysokości woofera.

Usłyszysz w czym rzecz.

Potem powtórz to już z dwoma kolumnami. Testuj na różnorodnych nagraniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 8 Lip 2010, 22:40

 

 

Cholera,moje chyba też trochę spaprane,coś niewyraźnie mi wyglądają te ch-ki;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 8 Lip 2010, 23:11

 

To było tak trochę pół żartem,pół serio,z charakterystykami nie jestem na TY,niestety;)

Tu ciekawy temat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 8 Lip 2010, 23:11>>>

>Które charakterystyki ? Przecież tam jest ładnie (dobrze) filtrowanie przeprowadzone.>>>

 

Coś tam musi być jednak nie tak,czasem ludzie piszą,że zbyt detaliczne,tną po uszach i takie tam.

Można takie rzeczy odczytać z tych wykresów?No bo ja tych wszystkich "zarzutów" nie słyszę więc może bezwzględne,surowe charakterystyki coś o tym potrafią powiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 8 Lip 2010, 23:26

>Coś tam musi być jednak nie tak,czasem ludzie piszą,że zbyt detaliczne,tną po uszach i takie tam.

>Można takie rzeczy odczytać z tych wykresów?

 

W wątku sprawa dotyczy kiepskiego zgrania fazowego, a to można odczytać z wykresów. Konsekwencje dla dźwięku też łatwo przewidzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tego...no,z tego artykułu co go wylinkowałem wynika,tak na chłopski rozum,że charakterystyki częstotliwościowe to tylko dla tych co mieszkają w komorach bezechowych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 8 Lip 2010, 22:40>>>>

 

>2_D, 8 Lip 2010, 22:22>Więc co tam jest "spaprane" :) ?>>>

 

>Podłącz jedną kolumnę. Stań około 1 metra przed nią. "Ustaw uszy" na wysokości 10cm (nawet wyżej)

>ponad górną ściankę, potem "ustaw uszy" na wysokości woofera.

>Usłyszysz w czym rzecz.

>Potem powtórz to już z dwoma kolumnami. Testuj na różnorodnych nagraniach.

 

To,że tak powiem,zdrowo się trzeba nagimnastykować aby się przekonać,że CM1 są spaprane;)

No a potem to już tak należałoby codziennie,ze dwa trzy razy....no,żeby nie zapomnieć,że są spaprane.

Trzeba powtarzać manewr koniecznie,a nuż nam się jeszcze spodobają przy codziennym słuchaniu muzyki...na sofie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 9 Lip 2010, 00:04

>muzyki...na sofie;)

 

Chyba na jakiejś bardzo wysokiej sofie ;)

Widać nieuważnie czytałeś, bo CM1 wymagają właśnie by głowa słuchacza znajdowała się dość wysoko. Można to osiągnąć dając niskie podstawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 8 Lip 2010, 23:38

 

>No bo tego...no,z tego artykułu co go wylinkowałem wynika,tak na chłopski rozum,że charakterystyki

>częstotliwościowe to tylko dla tych co mieszkają w komorach bezechowych:)

 

No to ładne ktoś brednie w tym artykule co wylinkowałeś wypisuje. Jak moje pomieszczenie jest bardzo nieliniowe to nierówne kolumny tylko sprawę jeszcze bardziej pogarszają (np. często spotykane podbicie w monitorach konsumenckich przy 125Hz to dla mnie tragedia, bo dodatkowo mam tu podbicie wywołane akustyką).

 

Tak więc równa w praktyce charakterystyka jest lepsza niż nierówna, nawet jak mamy tragiczne pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 9 Lip 2010, 00:04

 

>

>To,że tak powiem,zdrowo się trzeba nagimnastykować aby się przekonać,że CM1 są spaprane;)

 

Tego mocnego podbicia w przedziale 80-100 Hz tylko głuchy nie usłyszy. Choć faktycznie niektórzy "audiofile" mają tak spaczony słuch, że mogą taki "garb" wziąć za "referencję" :P

 

np. Harbeth M40.1

 

źródło: Stereophile.com

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- basisko podbite w kosmos ... a "audiofile" uważają, że dotykanie regulacji bass/sopran to profanacja ... dla mnie profanacja to kupowanie takich kolumn. Po postawieniu niedaleko ściany dodatkowo będzie to podbicie jeszcze bardziej wzmocnione. Podbijanie bas'u na wzmaku, przy tych Harbeth M40.1 to mały pikuś.

post-7234-100000029 1278655453_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>octavarium

Odnośnie artykułu. Dokładnie ten sam problem starałem się przedstawić ponad pół roku temu. Nie mogłem się podeprzeć artykułem, bo go nie znałem. Problemu byłem i jestem świadom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja twierdzę, że w typowych (pojęcie względne) warunkach w domu, kolumny:

- nie powinny mieć podbicia na basie, bo pomieszczenie i tak raczej dołoży go od siebie,

- wskazane jest lekkie osłabienie górnego środka, ponieważ w tym miejscu zazwyczaj pracuje głośnik kopułkowy, który bardzo szeroko rozprasza dźwięk. Czyli łącznie będzie dużo tej energii (biorąc pod uwagę całą wypromieniowaną energię, nie tylko to co "do przodu").

A że jest to zakres największej czułości słuchu i pomieszczenia często są kiepsko zaadaptowane, dlatego polecam lekkie obniżenie tego zakresu.

 

Wszystko zgodne z artykułem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania>>>

>>>kolumny nie powinny mieć podbicia na basie, bo pomieszczenie i tak raczej dołoży go od siebie>>>

 

Dokładnie,u mnie to zjawisko występuje w stopniu bardzo intensywnym,akustyka "dorzuca" znaczne ilości niskich częstotliwości.Dlatego też u mnie zawsze lepiej wypadały kolumny o charakterze przejrzystym,detalicznym,z szybkim,impulsowym basem.Ten sam zestaw potrafi w innym pomieszczeniu zabrzmieć płasko,sucho,bywa że czasem wręcz ostro.Sprawdzone wielokrotnie.

 

Jako,że zaczynamy tu uprawiać klasyczny OT (mam nadzieję,że autor wątku będzie wyrozumiały;)...to może kilka słów jeszcze o CM1.

To monitorek który (mimo tej pogardzanej charakterystyki) potrafi zabrzmieć co najmniej dobrze.Jak ryba w wodzie małe bowersy czują się w mocno wytłumionych,nawet dosyć sporych pomieszczeniach (do 20-25m).Odsłuchiwałem je kiedyś w salonie audio-zagrały równo,z rozmachem,na prawdę grała muzyka,przestrzeń na "piątkę",był detal,świetna lokalizacja...praktycznie nie za bardzo,biorąc pod uwagę kategorię cenową,było się do czego przyczepić.

Zakupiłem je po tamtym odsłuchu,grały na zmianę przez jakiś czas z 805.W domu,jak łatwo się domyślić-nie było za dobrze,żeby nie powiedzieć:kiepsko.

Zaryzykuję więc twierdzenie,że w pomieszczeniach dobrze wyposażonych w "pochłaniacze" i "rozpraszacze" niskiego zakresu pasma-te kolumny grają.I to jak grają!Środowisko akustyczne,bardzo specyficzne,potrafi jakby uwolnić monitory od przywar wynikających z niezbyt dobrego (jak się wydaje) projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.